פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

ציון פסיכומטרי שני יחסית לראשון

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
AnaRhisT הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 46
  ציטוט AnaRhisT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: ציון פסיכומטרי שני יחסית לראשון
    פורסם: 18/פברואר/2012 ב- 19:00
אהלן,
קיבלתי בפסיכומטרי הראשון מבלי ללמוד כלל 440, אני מאמין שבדיקת הפסיכומטרי היא לבדוק את ההיגיון של אותו אדם או משהו דומה לזה. מה שאומר שהם מניחים שאנחנו לא צריכים לדעת שיטות,לא צריכים ללמוד אוצר מילים, ופשוט לבוא ולעשות את זה. עקב התוצאות הגרועות של רוב האוכלוסיות בגלל חוסר למידה לפני המבחן נפתחו מכונים כמו לחמן,קידום,הייקו וכו'.
אני כרגע לומד לבד ומכוון לפחות מעל 650, הבעיה היא שאם יזמנו אותי למבחן חוזר (בואו ונניח שזה יקרה), לאחר המבחן האם הציון של המבחן החוזר הוא זה שיקבע -- שאלה 1: (אם קיבלתי נמוך יותר אז יהיה ציון נמוך יותר, ואם קיבלתי גבוה יותר אז גבוה יותר?),
שאלה 2: אם כן.. אז אחרי המבחן(3-6 שבועות אחריו) אני אקבל את הציון ואני אשכח את רוב החומר ולכן אני אקבל מן הסתם ציון נמוך יותר, ולכן האם אני צריך להמשיך ללמוד למבחן חוזר?
כי אם הציון השני קובע אני אלמד עוד ואשפר אפילו יותר כי יתנו לי עוד 3שבועות-חודש וחצי.
שאלה 3: מהו ההפרש שצריך כדי לקבל זימון חוזר? אני חושב שמעל 100 נקודות שיפור מזמנים.

אשמח לקבל הבהרה בנושא והאם יש פרטים לא נכונים במה שהנחתי עד עכשיו, לא בטוח איפה אני צודק וגם צריך תשובות לשאלות ששאלתי שאני לא בטוח לגבי התשובות ולכן אני שואל אותכם.
המון תודה!
לתחילת העמוד
AnaRhisT הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט AnaRhisT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/פברואר/2012 ב- 19:52
קיבלתי תשובות לשאלות שלי :

באילו נסיבות יהיה זימון לבחינה פסיכומטרית חוזרת?
על פי רוב הגעה של צו זימון לבחינה פסיכומטרית חוזרת צריכה להיות בשורה טובה בשבילכם. המרכז הארצי מזמן תלמידים מסוימים לחזור ולעשות שוב את מבחן הפסיכומטרי מתוך חשד לאמינות המבחן. מתוך חשש לרמאויות אנשים ששיפרו את הציון ברמה המעלה חשד יכולים להיות מזומנים שוב. על פי רוב שיפור ציון של מעל ל150 נקודות יגרום לדרישה לזימון לבחינה פסיכומטרית חוזרת. בעבר היה הממוצע על 100 נקודות בכדי לדרוש בחינה חוזרת אך המרכז הארצי הגיע למסקנה כי ניתן להגיע לציונים מעין אלו בלי לרמות ולכן העלו את הרף ל150.

מתי, איפה ואיך נעשית הבחינה הפסיכומטרית החוזרת?
הבחינה החוזרת תיעשה במרכז הארצי לבחינות ולהערכה במחוז ירושלים. היא נעשית באותה מתכונת של מבחן הפסיכומטרי הרגיל, עם זאת במקרים חריגים היא תעשה על מחשב, תכלול מס´ פרקים מצומצם ושינויים מעין אלו. הבחינה החוזרת תהיה כשבוע-שבועיים לאחר המבחן המקורי.

מה קורה עם ציון הפסיכומטרי שהשגתי במועד א´ לעומת המועד החוזר?
אומנם מדובר בהליך דיי מלחיץ אך אם לא רימיתם בבחינת הפסיכומטרי אין סיבה לדאגה. הציון הפסיכומטרי המקורי יהיה מוקפא עד השוואתו לציון של הבחינה החוזרת. הציון הסופי של הפסיכומטרי יהיה הציון המקורי ולא זה שהושג במרכז הארצי בירושלים. המרכז מודע לכך שחלף זמן רב ממועד הבחינה ולא מצפה לקבל את אותן התוצאות, זה הוא רק מדד לוידוא כי לא נעשתה שום רמאות.

אגב, אם קיבלתי בפסיכומטרי לדוגמא 750 ובבחינה החוזרת 550-600 זה יכול לבטל לי את המקורי או שאין דרך שזה יבטל? ועוד דבר, האם זה בכלל הגיוני שיהיה שיפור של 200-300 נקודות מבחינתם?

נערך ע"י AnaRhisT - 18/פברואר/2012 ב- 19:57
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/פברואר/2012 ב- 21:01
קצת סיבכת אותי עם שאלות שענית לעצמך.
מה השאלות שלך שנשארו פתוחות?
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
AnaRhisT הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט AnaRhisT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/פברואר/2012 ב- 21:01
אם קיבלתי בפסיכומטרי לדוגמא 750 ובבחינה החוזרת 550-600 זה יכול לבטל לי את המקורי או שאין דרך שזה יבטל? ועוד דבר, האם זה בכלל הגיוני שיהיה שיפור של 200-300 נקודות מבחינתם?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/פברואר/2012 ב- 23:30
אם קבלת 750 אין סיכוי שתקבל 550-600 בבחינה חוזרת, גם אם יעברו 5 שנים ותהיה שיכור בבחינה...

זו בדיוק המטרה של בחינה חוזרת - לבדוק האם היתה רמאות בבחינה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/פברואר/2012 ב- 23:30
כל שיפור הוא אפשרי, כל עוד אתה מוכיח שזה שיפור אמיתי ולא מישהו אחר שנבחן במקומך.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
AnaRhisT הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט AnaRhisT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/פברואר/2012 ב- 23:41
הבנתי, מת מחר לקבל הודעה מהדואר ולקחת את הספרים שהזמנתי ממכם :)
תודה!!!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .172 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.