פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שאלה שהיא עניין של דעה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
Itakmar הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: ינוב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 102
  ציטוט Itakmar ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שאלה שהיא עניין של דעה
    פורסם: 16/מרס/2012 ב- 20:31
במועד דצמבר 2010 בפרק האנגלית השני, עמוד 48 בבחינה, שאלה 26 נשאלת השאלה בהקשר למאמר :

According to the fourth paragraph, before 60 B.C.E
1) glass was not very common in the Roman Empire
2) glassmakers did not know how to make small objects
3) the Romans called glass by different names
4) only priests were allowed to own glass objects

התשובה שהמכון לחקר הפסיכומטרי נתן היא 1, אני בחרתי תשובה 3.
שתי התשובות חסרות לדעתי, אבל תשובה 3 אמורה להיות מדויקת יותר. בפסקה הרביעית מצוין שזכוכית הייתה כה נדירה באימפריה הרומית כך שעד 60 לפני הספירה לא היה לה שם - משמע כשהרומאים רצו להתייחס לזכוכית הם קראו לה בשמות אחרים - זה לפחות מה שמשתמע כשנאמר על חפץ קיים שאין לו שם.

לא כתוב בקטע שלפני שנת 60 לספירה הזכוכית הייתה נדירה יותר או פחות מאחרי שנת 60 לספירה, לשנת 60 לספירה אין כל משמעות בהקשר של נדירות הזכוכית. הדבר היחיד שידוע בפירוש הוא שעד שנת 60 לפני הספירה לזכוכית לא היה שם - אין זה מחייב כלל שאחרי שנתנו לזכוכית שם היא פתאום נהפכה לנדירה פחות.

השאלה הזאת היא הטעות היחידה שהייתה לי בכל פרק האנגלית של הבחינה המדוברת, ועדיין איני מצליח להבין למה תשובה 1 עדיפה על תשובה 3. לדעתי מדובר במקרה הטוב בהבדל בדעה ובמקרה הרע בטעות בהיגיון של מחברי ובודקי הבחינה, האם אוכל לערער על שאלה כזאת אם אתקל בה בבחינה שאעשה במועד אפריל?

תודה רבה.
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 17/מרס/2012 ב- 21:40
אתה תמיד יכול לערער על מה שתרצה. לא תמיד יקבלו את הערעור שלך...
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Itakmar הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט Itakmar ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מרס/2012 ב- 00:29
אוקיי, השאלה המתבקשת היא - מה דעתך בנוגע לשאלה הזאת?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מרס/2012 ב- 10:46
שהמרכז צודק.
מדובר בשאלות הבנת הנקרא, וכל הרעיון בשאלות אלה שלא הכל כתוב שחור על גבי לבן, לפעמים צריך להסיק מה הכוונה מתוך מה שכתוב.
במקרה הזה זה מאוד ברור בעיני.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Itakmar הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט Itakmar ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מרס/2012 ב- 14:15
תואיל להסביר לי מה יותר הגיוני ויותר מדויק בתשובה שלהם לעומת התשובה שאני הבאתי? ככל שאני מסתכל יותר אני מאמין יותר שהצדק איתי
לתחילת העמוד
ערבי הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: כרמיאל
מאמרים: 227
  ציטוט ערבי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מרס/2012 ב- 14:26
גם הולך עם המרכז.  הוזכר שלא היה לזכוכית שם - לא ניתן להסיק שקראו לו בשמות שונות.
אילו היה המשפט: had no common word for it, הייתי מסכים עם שתי התשובות. 
It is a capital mistake to theorize before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
לתחילת העמוד
Itakmar הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט Itakmar ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מרס/2012 ב- 14:28
אבל למה זה נכון להסיק שהשנה שקראו לזכוכית בשם היא השנה שהזכוכית הפסיקה להיות נדירה? יש הרבה דברים נדירים בלי שם שנשארו נדירים הרבה אחרי שנתנו להם שם
לתחילת העמוד
ערבי הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט ערבי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מרס/2012 ב- 14:34
" למה זה נכון להסיק שהשנה שקראו לזכוכית בשם היא השנה שהזכוכית הפסיקה להיות נדירה?" אף אחד לא אמר שזה נכון.
כי השאלה לא מבוססת על מתי הפסיקה להיות נדירה  אלא על התקופה שבה היתה נדירה, וזה נזכר בצורה ברורה מאוד.
It is a capital mistake to theorize before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
לתחילת העמוד
Itakmar הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט Itakmar ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מרס/2012 ב- 14:37
המ לא הציבו גבולות לתקופה שבה היא הייתה נדירה. המ מציינים שלא היה לה שם עד 60 לפני הספירה מפאת נדירותה. אם תשאל אותי העובדה שרק בשנת 60 לפני הספירה קראו לה בשם מחזקת את הטענה שזכוכית עדיין הייתה נדירה בסביבות השנה הזו.
לתחילת העמוד
ערבי הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט ערבי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מרס/2012 ב- 14:52
יש כאלה תלמידים שמעדיפים 99 על 100, אולי אתה מעדיף 147 על 150? 
לתחילת העמוד
Itakmar הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט Itakmar ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מרס/2012 ב- 19:44
אני מעדיף 100 אבל באמת שאני לא רואה את ההיגיון בתשובה 1. אין מספיק מידע בשביל לקבוע שלפני 60 לפני הספירה זכוכית הייתה יותר נדירה מאחרי 60 לפני הספירה לעומת זאת אם לזכוכית לא היה שם ספציפי אפשר להקיש מכך שהיו לזכוכית כל מיני שמות ולאו דווקא שם אחד שהוא זכוכית. 
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מרס/2012 ב- 23:53
אז תשאיר את זה ככה.
הרי גם אם תמצא בסוף את ההיגיון בתשובה 1 זה לא יעזור לך בשאלות אחרות שתהיינה בבחינה, חבל לבזבז על זה את הזמן - תשקיע אותו בהמשך לימוד ותרגול.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .250 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.