פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

בעיית הסתברות- קליעה לסל

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
talya23 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 3
  ציטוט talya23 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: בעיית הסתברות- קליעה לסל
    פורסם: 29/מאי/2012 ב- 10:39

טור א'

הסיכוי שב-4 זריקות של הכדור הוא יכנס לסל.

טוב ב'

הסיכוי שב-3 זריקות של הכדור הוא יכנס לסל.

מידע נוסף:

הסיכוי לקלוע כדור לסל הוא 1/2

מה שלא הבנתי זה שאוקיי יש את החישוב היבש של 1/2 *1/2*1/2 אבללללל....אם חושבים על זה הגיונית זה ככול שאני זורקת יותר פעמים את הכדור לסל יש לי יותר אופציות לקלוע אז הסיכוי שהוא יכנס לסל ב-4 פעמים יותר גדול....תחשבו על זה הגיונית אם אתם עומדים מול הסל וקולעים, פעם אחת...שניה...שלישית...רביעית.....ועוד דבר אולי ב-3 פעמים או ב-4 פעמים הכדור בכלל לא יכנס לסל אז איך בכלל אפשר לחשב דבר כזה?

לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מאי/2012 ב- 15:03
השאלה לא מנוסחת טוב.
לא ברור כמה פעמים הכדור צריך להיכנס לסל - פעם אחת? לפחות פעם אחת? בכל הפעמים?

לתחילת העמוד
talya23 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט talya23 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מאי/2012 ב- 18:37
לפחות פעם אחת, צודק. בכל טור רשום "לפחות פעם אחת"
אז מה שאני אומרת זה שככול שאנסה לקלוע יותר יש סיכוי שהוא יכנס....
לתחילת העמוד
sstbrg הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

מאמרים: 68
  ציטוט sstbrg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מאי/2012 ב- 20:10
"אז מה שאני אומרת זה שככול שאנסה לקלוע יותר יש סיכוי שהוא יכנס" - יש סיכוי וזה מה ששואלים...
למה שהסיכוי יגדל?
לדעתי הסיכוי יכול לגדול רק אם יש השפעה חיצונית חיובית על הפעולה (קליעה) כמו למשל אימון מודרך ולימוד של שיטה - דברים שישפרו את הסיכוי לקלוע.
אם לא לוקחים בחשבון יכולת למידה עצמית של הקולע ויוצאים מנקודת הנחה שמתרחשת פה פעולה אחת טיפשית בלבד וזו קליעה... הסיכוי ישאר אותו סיכוי בכל זריקה לסל, לא? Confused

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/מאי/2012 ב- 23:37
לא שואלים על זריקה ספציפית. שואלים על כל הזריקות יחד.

אם אני אזרוק פעם אחת, או שאזרוק 1,000 פעמים, ברור שיש סיכוי גדול יותר שב-1,000 אני אקלע לפחות פעם אחת.
לתחילת העמוד
talya23 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט talya23 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2012 ב- 15:42
סבבה, אז אתה אומר מה שאני אומרת, אם שואלים על כל הזריקות  יחד אז הסיכוי שהוא יכנס לסל לפחות פעם אחת יותר גדול אם אני אזרוק 4 זריקות מאשר 3

????????????????????????????
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2012 ב- 16:37
ברור.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .129 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.