פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

אנאלוגיות

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
עדידי הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: Israel
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 40
  ציטוט עדידי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: אנאלוגיות
    פורסם: 30/מאי/2006 ב- 15:30
קודם כל רציתי להודות לכם על אתר נפלא,אין ספק שבזכותו ובזכותכם אעבור את הבחינה
בציון קצת יותר גבוה ממה שקיבלתי בבחינה הראשונה.
לקחתי חלק לעזור לאנשים בחלק הכמותי אבל כרגע אצטרך אני עזרה בחלק של אנאלוגיות
אשמח לעזרתכם:

עירוי:וריד שקול ל:

בישול:סיר
שינה:מיטה
אריזה:מזוודה
תמונה:קיר

אני כתבתי כאן משפט כזה:בתוך הוריד אנו עושים פעולה של עירוי ולכן חשבתי שזה שקול לבתוך סיר אנו עושים פעולה של בישול אבל התשובה הנכונה היא ג' ובספר הם כותבים משפט אחר ומגיעים לתשובה מספר 3, איך אני יכולה לבנות משפטים טובים כדי לדעת את התשובות.

פטיש:נגר שקול ל:

דייג:חכה
מחרשה:יוגב
מסמר:מברג
תנור:אופה

באנאלוגיה הזאת אני כתבתי משפט "הפטיש הוא כלי של הנגר כפי שהתנור הוא כלי של האופה"
ובכל זאת משפט 2 הוא הנכון ביותר למה,מה לא בסדר במשפט שבניתי?

לסרוג:סריגים שקול ל:

לאכול:מאכלים
לפסל:פסלים
לבשם:בשמים
לבלום:בלמים

פה לא ידעתי איזה משפט להתאים לאנאלויגיה הזו ונתקעתי בשאלה הזו

יש לי עוד כמה אנאלוגיות שלא פתרתי טוב ולכן אני עושה תרגול חזק עליהם כי היום עשיתי שאלות של פטל ושם דווקא הולך לי מצויין.

אם תהיינה עוד שאלות אכתוב אותן...
תודה
עדי
לתחילת העמוד
איתמר הצג רשימה נפתחת
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו

מאמרים: 32
  ציטוט איתמר ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2006 ב- 22:08
הי עדי

לפני שאסביר את הדרך לפתרון אנאלוגיות נפתור את שלוש הדוגמאות:

1. עירוי:וריד
עירוי איננה פעולה הנעשית בתוך הוריד. מדויק יותר יהיה לטעון כי עירוי הכנסת חומר לתוך הוריד, לכן תשובה שלוש היא הנכונה.

2. פטיש: נגר
אנאלוגיה בהחלט קשה. תנור:אופה איננו מתאים מכיוון ששימושו של האופה בתנור הינו פאסיבי ואילו הנגר משתמש פטיש באופן אקטיבי (אם במקום תנור היה מופיע מערוך: אופה זו הייתה אנאלוגיה מושלמת). לכן התשובה הנכונה היא 2 (יוגב הוא איכר).

3. לסרוג:סריגים.
משפט טוב יהיה: סריגים הינת תוצאה של פעולת לסרוג, לכן התשובה המתאימה היא לפסל:פסלים.

לגבי הטכניקה הנכונה באנאלוגיות: באופן כללי, לאחר שבנית משפט, חשוב לשים לב האם הוא חד מספיק. כלומר, האם  הוא נותן לך רק תשובה אחת או שנשארות לך שתי תשובות או יותר. אם זה המצב, צריך לחזור אל המשפט שבנית ו"לחדד" אותו - להגדיר בצורה מדוייקת יותר את הקשר של האנאלוגיה.
בדוגמה 2 שהבאת אפשר לראות את זה מצויין: בנית משפט נכון, אבל היית אמורה להשאר עם שתי תשובות: 2 ו 4. בשלב זה חשוב היה לחזור אל המשפט ולחדד אותו ולומר שהפטיש איננו רק כלי של הנגר אלא שהנגר משתמש בו בצורה אקטיבית ואז היית מגלה את התשובה הנכונה.

שיהיה בהצלחה גם בפטל וגם באנאלוגיות ובכלל

איתמר
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
:: טל טסונה ::

כתובת: ישראל
מאמרים: 1031
  ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2006 ב- 22:22
Thumbs Up אם את צריכה הסברים מפורטים יותר פסיכו ממליץ לעבור על הסיכומים באנלוגיות Thumbs Up
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
עדידי הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 40
  ציטוט עדידי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/מאי/2006 ב- 22:44
תודה בהחלט עזרתם לי מאוד....:)
עדי
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .172 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.