פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

קצת מידע על מבחן מימ"ד

הגב למאמר הגב למאמר הדף  123 5>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: קצת מידע על מבחן מימ"ד
    פורסם: 26/אוגוסט/2012 ב- 21:08
מה זה מבחן מימ"ד?
מבחן מימ"ד הוא מבחן מיון/קבלה למכינות קדם-אקדמיות בהן משלימים ומשפרים בחינות בגרות (יש קצת יותר מ-40 מכינות כאלה ברחבי הארץ - המכינות של כל האוניברסיטאות והמכללות). בעצם, מבחן מימ"ד הוא קצת כמו פסיכומטרי, אבל "בקטנה":
  • הפסיכומטרי נועד לעזור למיין מועמדים לתואר ראשון, ומבחן מימ"ד נועד לעזור למיין מועמדים למכינות להשלמה ושיפור בגרויות.
  • בבחינה הפסיכומטרית יש שאלות בחשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית, ובבחינת מימ"ד יש שאלות באותם תחומים בדיוק - מתמטיקה, עברית ואנגלית, רק שהשאלות בו הן ברמה נמוכה יותר מאשר הרמה של המבחן הפסיכומטרי.

תנאי קבלה
כל מי שנרשם למכינה קדם אקדמית חייב לעשות מבחן מימ"ד, אלא אם כן הוא כבר עשה מבחן פסיכומטרי. במכינות ייעודיות, אתם חייבים לקבל ציון מימ"ד מעל 400, אחרת לא ניתן להתקבל למכינה. במכינות האחרות, ציון המימ"ד קובע את מסלול הלימודים שלכם במכינה, וברור שכדאי לקבל ציון גבוה ככל שניתן כדי להתקבל למסלול שהכי נח / מתאים לכם.

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 07/ספטמבר/2012 ב- 12:01
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/אוגוסט/2012 ב- 22:16
מבנה מבחן מימ"ד

מבחן מימד נערך על מחשב והוא כולל 8 פרקים - 2-4 פרקים מכל תחום (מתמטיקה, עברית ואנגלית). מספר השאלות והזמן המוקצב לכל פרק יכולים להשתנות, אך מדובה בדרך כלל בין 20 ל-30 שאלות בכ-25 דקות.

בדרך כלל, מספר השאלות והזמנים הם כדלקמן:
פרקי מתמטיקה - 23 שאלות ב-25 דקות
פרקי אנגלית - 25 שאלות ב-25 דקות
פרקי עברית - 30 שאלות ב-25 דקות או 34 שאלות ב-30 דקות

במהלך כל פרק מותר לכם לחזור ו"לטייל" בין השאלות (בניגוד למפע"ם - מבחן פסיכומטרי על מחשב, בו ברגע שעברתם שאלה לא ניתן לחזור אליה). במבחן אין שאלות פתוחות ואינכם צריכים לרשום דבר - כל השאלות במבחן הן שאלות רבות ברירה (שאלות אמריקאיות) עם 4 תשובות, ועליכם לבחור אחת מהן.

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/אוגוסט/2012 ב- 23:50
השאלות במבחן מימ"ד
מבחן מימ"ד כולל שאלות בשלושה תחומים - עברית, מתמטיקה ואנגלית.
למרות שהנושאים של מבחן מימד דומים בחלקם לנושאים של הפסיכומטרי, רמת השאלות במבחן שונה מהרמה של השאלות בפסיכומטרי, ולכן מומלץ שלא ללמוד למבחן מימ"ד מספרי פסיכומטרי.
ראשית, יש נושאים במבחן מימ"ד שלא מופיעים בפסיכומטרי, ויש הרבה נושאים שקיימים בפסיכומטרי ולא קיימים במבחן מימ"ד.

במתמטיקה, השאלות במבחן מתחלקות לארבע נושאים: אלגברה, גיאומטריה, בעיות ותרשימים.
אלגברה - שברים, משוואות, חזקות ושורשים, ושאלות באלגברה מתקדמת יותר ותכונות של מספרים כגון חיובי/שלילי, זוגיות, מספרים ראשוניים, חלוקה, שארית, וגם נושא שלא מופיע כלל בבחינה הפסיכומטרית - סדרות מספרים.

גיאומטריה - ישרים, משולשים, מרובעים, מעגלים ותלת מימד. גם כאן, יש לא מעט צורות שמופיעות בפסיכומטרי ולא מופיעות במבחן מימ"ד, כמו למשל טרפז ומעוין.

בעיות - כל סוגי הבעיות שקיימים בפסיכומטרי -אחוזים, ממוצעים, תנועה, הספק, צרופים, הסתברות, חפיפה ובעיות כלליות. תתי-הסוגים שמופיעים במבחן מימ"ד שונים מהפסיכומטרי ולכן לעיתים גם השיטה לפתרון השאלות במימ"ד שונה מהשיטות של הפסיכומטרי.

תרשימים - שאלות הסקה מתרשים או מטבלה. ישנם 3סוגי שאלות:
  1. שאלות שליפת נתון - שאלות בהן צריך למצוא נתון המופיע בתרשים או בטבלה.
  2. שאלות חישוב - שאלות בהן צריך לבצע חישוב מסוים עם הנתונים המופיעים בתרשים או בטבלה.
  3. שאלות הבנה והסקה - שאלות בהן נבדקת ההבנה של התרשים והיכולת להסיק מסקנות מתוך הנתונים המופיעים בו (מסקנות שלא רשומות בתרשים עצמו אלא צריך להסיק אותן מתוכו).
עברית - שאלות אוצר מילים, השלמת משפטים והבנת הנקרא.

אנגלית - השלמת משפטים והבנת הנקרא.
לתחילת העמוד
אביה.מ הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: עמק יזרעאל
מאמרים: 3
  ציטוט אביה.מ ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/דצמבר/2012 ב- 00:29
שלום,
קראתי קצת על חלוקת הזמן של הבחינה שכתבת למעלה,
אם לכל פרק מוקצבות 30 ד' מקסימום, מדוע הבחינה היא 3.5-4 שעות?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/דצמבר/2012 ב- 14:01
ראשית, כפי שרשמתי, פרק הזמן המוקצב לפרקים הוא לא קבוע.
שנית, אם אני מסיים פרק לפני הזמן, אני יכול לעבור לפרק הבא - אני לא צריך לחכות שיסתיים הזמן, ולכן הזמן שלוקח לתמיד חזק הוא קצר יותר מאשר תלמיד חלש.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
אביה.מ הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: עמק יזרעאל
מאמרים: 3
  ציטוט אביה.מ ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/דצמבר/2012 ב- 14:26
תודה על התשובה, אך לא לזה התכוונתי.
קראתי שוב את ההסבר ואני חושבת שהבנתי, תודה :)
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/דצמבר/2012 ב- 16:35
בהצלחה :)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
תהללוי הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 6
  ציטוט תהללוי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/דצמבר/2012 ב- 15:52
אין אפשרות להשתמש בדפי טיוטה?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/דצמבר/2012 ב- 16:17
אפשר לקבל דפי טיוטה מהמשגיחים - צריך להחזיר אותם בסוף הבחינה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
שי טוך הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 15
  ציטוט שי טוך ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/מאי/2013 ב- 09:45
האם ניתן לכתוב על דפי התרגול מה שרוצים? למשל לכתוב לעצי (מתוך זיכרון כמובן) את לוח הכפל ולהעזר בו תוך כדי המבחן? הדבר כן דורש שאזכור אותו בעלפה אך עוזר לי להשתמש בו "בשלוף" תוך כדי המבחן....
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/מאי/2013 ב- 09:52
אתה יכול לרשום מה שאתה רוצה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
דניאל אמור הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 5
  ציטוט דניאל אמור ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/ינואר/2014 ב- 13:47
שלום, יש לי שאלה,
האם קיים סיכוי שבמבחן יופיעו שאלות תואמות לאלה שבספר ובמבחנים?  
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/ינואר/2014 ב- 22:49
במתמטיקה - סיכוי סביר מאוד, גם אם ישנו קצת את המספרים בשאלה (זוויות בגודל אחר וכדומה).
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
שם משתמש1 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: קריית אתא
מאמרים: 9
  ציטוט שם משתמש1 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/יולי/2014 ב- 09:35
שלום,
אני צריכה לעבור מבחן מימד בכדי להתקבל ללימודים.
התרגולים שאני עוברת מאוד קשים לי (באנגלית בעיקר) האם המבחן מימד הוא ברמה של התרגולים בספר הסגול שלכם? או שהוא טיפה יותר קל? מישהו יכול להרגיע אותי? אני ממש חוששת שלא יעבור את המבחן הזה!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/יולי/2014 ב- 14:42
ספר ההכנה למימד הוא ברמה של המבחן.
מה שחשוב זה לא להילחץ, פשוט להמשיך לתרגל ולעבור על ההסברים. המבחן הרבה פחות קשה ומפחיד ממה שנראה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
שם משתמש1 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: קריית אתא
מאמרים: 9
  ציטוט שם משתמש1 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/יולי/2014 ב- 15:45
בממוצע על כמה שאלות אני צריכה לענות נכון בכדי לעבור את המבחן?
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  123 5>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .109 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.