פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

איך להתאים סימולציות למתכונת החדשה?

הגב למאמר הגב למאמר הדף  <1234>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
or007 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: נתניה
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 15
  ציטוט or007 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/פברואר/2013 ב- 18:49
היי אלעד שלום לך אני כרגע לומד לבד ורציתי לדעת לגביי המבחנים שמופעים פה אצלכם אחרי שאני עושה את כל הסידור של המתכונת החדשה למבחני הסימולציה שלכם עד כמה המבחנים שלכם ממש קרובים לרמה של המבחן עצמו?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/פברואר/2013 ב- 22:14
יש מבחנים אמיתיים של המרכז הארצי - תשתמש בהם.

אנחנו ממליצים שלא לעשות מבחנים לא מקוריים (של מכונים, אתרי אינטרנט או שלנו) - הם לא משקפים ציון.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
kepten הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: לא משנה
מאמרים: 96
  ציטוט kepten ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/פברואר/2013 ב- 14:36
אהלן,

אני אחרי בחינה. קיבלתי ציון גרוע מאוד האמת - מתחת לממוצע הארצי בדיי הרבה - כך שאני מתבייש להגיד אותו.

Ouch

בכל מקרה,
עבדתי לפי ההנחיות של אתר אחר לשינוי הבחינה - שמתי לב שבפועל הוא לא באמת ככה כמו במתכונת האמיתית.
קודם כל יש שם איזה 7 שאלות של השלמת משפטים בעברית ואני מכיר שיש במציאות 3 מקס' בפרק!

בנוסף - עבודה עם אנלוגיות(לא קשור להתאמה) -  הם לא המילים הנפוצות לשנה הזו. כלומר באף מילון שהסתכלתי עליו במועד 2012-13 לא היו מילים כאילו: ואנלוגיות זה 50 נק' מהציון - האם זה נכון לקחת את זה כמה שיהיה במציאות?
הרי למדתי מילים בעברית וכו'.. אני צריך לדעת חצי מהמילים.

+השתמשתי במחשבון של האתר ההוא (מטעמי נוחות לא עשיתי מה שהיה כתוב כאן כי זה בעצם מנתח את כל השאלות שעשיתי). האם המדד באתר הזה  אמיתי?

אני בספק אם מה שהיה ב2010-  אותם שאלות יהיו במועד  של מרץ 2013.

לעומת הPSH1 שעשיתי יש עולם שונה לגמרי במועד 2010 (פברואר).

אשמח להמלצה  - מה הדרך הכי טובה? אולי אעבוד מעתה רק על המבחנים של 2012?
תודה.

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 31/מרס/2013 ב- 04:29
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/פברואר/2013 ב- 14:52
אני אחזור על מה שאני תמיד אומר לגבי סימולציות - רק מבחנים של המרכז הארצי, לא שום סימולציה אחרת (לא מכונים, לא אתרי אינטרנט, לא שלנו).

לגבי האתר שהשתמשת, אני מעדיף שלא להתייחס, אני חושב שהמסקנות שלך מדברות בעד עצמן...
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
kepten הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט kepten ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/פברואר/2013 ב- 14:53

הי

אני מדבר על המחשבון הזה לא שלכם.

השאלה שקשורה יותר לאתר זה האם כדאי לעשות מבחנים רק מהשנה הקרובה כי שמתי לב שאין הטעמה בין החומר של 2010 ל2012 בכל הנושאים כמעט  - באופי שאלות,בסדר - הכל!

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 07/פברואר/2013 ב- 20:55
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/פברואר/2013 ב- 21:01
אני יודע למה התכוונת, ואני אסביר את עצמי טוב יותר -

סימולציות - לעשות רק מבחנים אמיתיים, לא שום סימולציה אחרת - הן לא משקפות הערכה נכונה לציון, ובחלק גדול מהמקרים כוללות שאלות שבכלל אין בפסיכומטרי, ניסוחים לא נכונים, סדר שאלות לא מתאים וכו', כך שיש אפילו סיכוי שלא רק שהן לא יעזרו אלא אפילו יפגעו בציון.

אין שום סיבה לעשות סימולציות למיניהן כשיש עשרות מבחנים מקוריים. למה לעשות חיקוי?

את המבחנים מהמתכונת הישנה אפשר להתאים למתכונת החדשה בקלות.

ובהתאם לכך - מחשבוני חישוב ציון אולי נוחים, אבל אין שום סיבה להשתמש בהם - יש לך אפשרות לדעת במדויק מה הציון בהתאם למבחן האמיתי שעשית, על פי הטבלאות שבסופו.

חשוב להבין שבגלל שהציון יחסי, לכל מבחן יש טבלאות שונות ולכן מספר טעויות מסוים בשני מבחנים שונים ייתן ציון שונה. לכן מחשבוני הציון אינם מדויקים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
or007 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט or007 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/פברואר/2013 ב- 21:55
היי אלעד יכול להיות שאני מבין מה הוא אומר פה הבחור רוב המבחנים הישנים של המרכז הארצי זאת אומרת 2011 ויותר ישן אין הם מתאימים ממש למתכונת הנוכחית משום שבבחינה האמיתית רוב השאלות נגיד במילולית הם טקסטים קצרים של הבנת הנקרא ופחות שאלות לוגיקה וסידורים ואני לקחתי את מה שאתה ממליץ רק בחינות של המרכז הארצי אבל אם אני אתרגל עכשיו בחינה של 2009 ויתאים אותה למתכונת של היום זה כמעט בלתי אפשרי כי תסתכל על השאלות של האנלוגיות שם באותה התקופה הייתה חובה לשבת על מילים כדי להצליח בהם אבל במתכונת החדשה זה לא כזה הכרחי ורוב השאלות הגיון שם הם לא לא שאלות של הבנת טקסטים קצרים וגם פחות מחזק מחליש אלה יותר שאלות של לוגיקה וסידורים בקיצור האם בכל זאת לגעת בבחינות הישנות הללו של 2011 ויותר ישנים או להתמקד יותר באלו של השנתיים האחרונות ?
לתחילת העמוד
or007 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט or007 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/פברואר/2013 ב- 22:00
ולמה אתם לא מעלים כמה מבחנים רציניים? נכון הבחינות האמתיות הן הטובות ביותר אבל אין הרבה כאלו של המתכונת החדשה למה שאתם לא תרשמו כמה סימולציות 3 או 4 אני בטוח שאתם תוכלו לעשות כמה מאתגרות
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/פברואר/2013 ב- 23:38
אז ככה:

נכון שבסימולציות מהמתכונת הישנה יש שאלות היגיון של סידורים וצורני ואין שאלות הבנת טקסט. הפתרון פשוט - דלג על שאלות ההיגיון הטכניות במבחנים הישנים - פשוט אל תעשה אותן.
אין לך מה לדאוג שחסרות שאלות הבנת טקסט כי אלה שאלות שממילא אי אפשר להתכונן אליהן, וגם אם הן היו בסימולציה זה לא היה עוזר לך כהכנה לבחינה, אלא רק משפיע קצת על ניהול הזמן בתוך הפרק.

לגבי אנלוגיות - אין שום הבדל, מדובר בדיוק באותן שאלות. גם בבחינות החדשות יש אוצר מילים באנלוגיות - שום דבר לא השתנה.

לגבי כתיבה של 3-4 או יותר סימולציות חדשות.
לכתוב סימולציה זה לא קל כמו שזה נראה. החשיבה הזו היא בדיוק מה שגרם לכל המכונים לכתוב סימולציות לאורך השנים וגם למתכונת החדשה בלי יותר מידי מחשבה, והתוצאה היא סימולציות שלא רק שאינן משקפות את הציון, אלא הן מלאות בשאלות לא מתאימות, שאלות שלא קיימות בבחינה האמיתית, סדר לא נכון של שאלות, מינון לא נכון של שאלות, ניסוחים לא נכונים, תשובות לא נכונות (הכוונה למסיחים) - בקיצור - סימולציות כל כך לא מוצלחות שההמלצה הגורפת שלי היא שעדיף לא לעשות אותן מאשר כן לעשות אותן, כי לא רק שהן לא עוזרות הן אפילו פוגעות בציון...

המבחנים האמיתיים הם לא סתם אוסף של 20 שאלות ב-20 דקות. לכל מבחן יש "תיק מבחן" שמוגדר בו במפורש כמה שאלות מכל סוג צריכות להיות, מה המיומנות הדרשה לשם פתרון כל שאלה, מה הטכניקה הדרושה ועוד הרבה נתונים ודרישות נוספות - מדובר במקצוע של אנשים, דוקטורים ופרופסורים לסטטיסטיקה, הערכה ומדידות, זה ממש לא דבר פשוט.
בנוסף לזה, תוסיף את העובדה שכל שאלה, לפני שהיא בכלל נכנסת למבחן, צריכה לעבור פיילוטים על אלפי נבחנים (ולכל הפחות מאות תלמידים) ברמות שונות ומנתוני רקע שונים כדי לתקף אותה ולקבל אחוז הצלחה של כל שאלה ושאלה...

בשורה התחתונה - זה סיפור שרוב מכוני הפסיכומטרי בכלל לא מסוגלים לבצע, והגוף הכמעט יחיד שכן יכול זה המרכז הארצי.

ואחרי כל זה, אני יכול לומר שאנחנו כנראה כן יכולים לכתוב סימולציות טובות, לא מושלמות כנראה אבל מאוד קרובות לזה (ממש לא המצב עם הסימולציות הקיימות כרגע), אבל...

המרכז הארצי מפרסם כל מועד בחינה.
זאת אומרת שעוד שנה-שנתיים יהיו מספיק מבחנים מקוריים שניתן יהיה לפתור.
מכיוון שאנחנו מסתכלים על זה בטווח זמן של שנים ולא של מועד אחד או שנים (בניגוד אולי אליכם), אז מבחינת השקעת הזמן שלנו אין שום היגיון להשקיע מאות רבות של שעות עבודה למשהו שעוד שנה-שנתיים יהיה כמעט מיותר...

במקום זה, אנחנו משקיעים את הזמן בדברים אחרים, גם הם קשורים לפסיכומטרי, שתאמין לי שהם הרבה יותר משמעותיים וחשובים מלהכין כמה סימולציות. כרגע אני לא יכול להרחיב יותר מידי, אבל בזמן הקרוב אתה תדע למה אני מתכוון :-)
(אולי לא קרוב במושגים שלך, של "למועד הזה", אבל קרוב במושגים שלנו - חודש-חודשיים-שלושה...)

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
kepten הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט kepten ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 11/פברואר/2013 ב- 20:47
הי,

אם השתמשתי בעצתכם בפרק המילולי: למחוק רק את ההחלפת אותיות והאוצר מילים.  כל הפרק צריך להיות 20 דקות ?

רק להיות בטוח.

תודה מראש
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 11/פברואר/2013 ב- 21:58
כן
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
kepten הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט kepten ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/מרס/2013 ב- 21:49
אלעד

אשמח שוב לתשובה כי לא מצאתי תשובה בפורום לכך.

האם  השאלות היגיון במתכונת הישנה דומות למה שיש במתכונת החדשה? אני לא רוצה להתכונן בסימולציה למשהו מסויים ובפועל  יהיה לי בלבול בבחינה.

נכון לעכשיו אני פשוט מוחק את הפט"ל  וגם אוצר מילים + משאיר 3 שאלות  בהשמ"ש.
את שאלות ההבנה והסקה (חוץ מההשמ"ש) אני משאיר כמו שהם במתכונת הישנה.
זה בסדר?

תודה

נערך ע"י kepten - 05/מרס/2013 ב- 21:51
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מרס/2013 ב- 02:18
במבחן הפסיכומטרי החדש ירדו ככל הנראה שאלות היגיון "טכניות" כמו היגיון צורני/פורמלי/לוגיקה, שיבוצים/סידורים ושקרנים.
עדיין יכולות להופיע שאלות כאלו, אך נראה שבגדול כמעט ולא.

השאלות שהתווספו הן שאלות הבנת הנקרא שאי אשפר להתכונן אליהן.
תחשוב על שאלות של הבנת הנקרא רק במקום שיהיה טקסט שלם יש פסקה ששואלים עליה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
kepten הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט kepten ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מרס/2013 ב- 06:52

הי

שעתיים לפני  הסימולציה הבאה - 

אולי עדיף בכלל שאוריד לגמרי את שאלות ההיגיון המתכונת הישנה - נכון לעכשיו אני עושה את המבחן של 2010.

נכון שזה לא ירד לגמרי - אבל גם אם זה יופיע 5-6 שאלות במבחן הכל ביחד אתה כבר יודע איך להתמודד עם זה
אם זה לא יהיה - הרווחת וחסכת זמן שיכולת בחצי שעה + מהמבחן לתחקר ולעשות דברים יותר טובים.

אשמח לדעתך
תודה.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מרס/2013 ב- 15:10
אני חושב שלא. יש הרבה שאלות היגיון מהמתכונת הישנה שעדיין רלוונטיות.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
erashel הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 7
  ציטוט erashel ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/יוני/2013 ב- 15:11
אני מנסה להתאים מבחן ב2009, ובחלק המילולי יוצא לי 22 שאלות, וזה גם אחרי שהורדתי רק פטל ואוצר מלים(השארתי 5 השמ"ש)
הפתרון היחיד זה להוריד קצת מהזמן?
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  <1234>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .093 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.