פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

גאומטריה ובעיות

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
aviv28 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: ירושלים
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 15
  ציטוט aviv28 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: גאומטריה ובעיות
    פורסם: 06/מאי/2014 ב- 12:13
שלום לכולם.
נתקלתי בשאלה מספר גאומטריה ובעיות בפרק הבנה גאומטרית עמ' 219 שאלה 27 שלא הבנתי את הפתרון.
הטענה שלי היא ששטח ABC גדול משטח ABD מהסיבה שהישר AC קרוב יותר למרכז המעגל O מאשר BD, לכן הוא גדול יותר (יותר קרוב לקוטר). בנוסף בגלל שהוא קרוב יותר למרכז, הגובה שלו שיוצא מהנקודה B שעל היקף המעגל גם כן עובר יותר מרחק (בגלל שAC יותר קרוב למרכז ולכן גדול יותר) מאשר הגובה שיוצא מA (שגם הוא על היקף המעגל).
ניסיתי ככה לראות איך עוזרים נתוני הזווית שבשאלה, אך שוב בגלל העקרון שרשמתי למעלה לא ממש התייחסתי אליהם.

אז מה לא הבנתי נכון?

המון תודה לעוזרים.Wink
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מאי/2014 ב- 13:24
לפי נתוני השאלה אי אפשר לדעת מה הגובה של שני המשולשים. ידוע רק שזווית הראש היא 60, זה לא מעיד דבר על הגובה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
aviv28 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט aviv28 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/מאי/2014 ב- 14:39
אוקיי, מבין את ההסבר.
זה מוביל אותי לנקודה- השאלה מתי להסתמך על השרטוט?
בשאלה זו הרי  מצד אחד אין לך מספיק נתונים לקבוע דבר על שטחם אך מצד שני אי אפשר שלא להתייחס למרחק מהקוטר וממרכז המעגל כי רשום בשאלה "על פי נתונים אלו ונתוני הסרטוט". שוב סליחה על ההתעקשות בהבנה אבל במצב כזה במבחן  מה עליי ללכת? לדוגמא אקח שאלה אחת מתחת (28) שם אמנם זה רק נראה ברור שהשטחים שווים אבל אי אפשר להגיד את זה כי אין מידע על אף אחת מהצלעות (מקבילות, חוצות וכו') או זוויות כלשהן ולכן זה ברור שאף טענה לא נכונה.
אני חוזר לשאלה שלנו (27) ושוב אי אפשר לטעון את הדיוק שלו (אלא רק להסתמך על AB שמשותפת ולכן ההיקפיות שוות) אך מנתוני השרטוט ובעצם מקודם שקראתי את "מתי להסתמך על שרטוט ומהו שרטוט גמיש" השאלה אם לא בכל מצב AC תהיה גדולה יותר מBD ? אני מניח שלא ולכן אסמן את מפגש AC וBD באות E. עכשיו ע"פ ז.ז.ז >>ADE וBCE דומים (אין מידע על צלעות לכן לא אגיד שהם חופפים). עכשיו בהסתכלות על שניהם לדעתי עדיין השטח של BCE גדול יותר (אפילו ב"קיפול" אחד על השני כמו בפתרון של תרגיל 31 -עמוד אחרי)

סליחה על החפירה כאן והעקשנות פשוט אני על זה  דיי הרבה זמן בין הספרים למצוא עיקרון כלשהו שיעזור לי לקבוע או להבין בצורה טובה יותר.
תודה רבה מראש על החידודים והזמן שלך.
אביב :)
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/מאי/2014 ב- 10:20
על פי ההוראות אסור להסתמך על הסרטוט. מותר להסתמך על נתוני הסרטוט (אם למשל כתוב שזווית מסוימת היא בת 60 מעלות או מסומנת זווית ישרה ולא כתוב כלום בנתוני השאלה).
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
aviv28 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט aviv28 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/מאי/2014 ב- 13:36
בסדר גמור אלעד.
תודה רבה.
אביב
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.