פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

טיפים להימנעות מטעויות שחבל לעשות

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
sagi_go הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 18
  ציטוט sagi_go ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: טיפים להימנעות מטעויות שחבל לעשות
    פורסם: 31/אוגוסט/2015 ב- 17:47
היי אלעד,
שמתי לב שלפעמים אני עושה טעויות שהינן פשוט הרסניות. אין להן סיבה הן נובעות מלחץ או מהירות.
אז במתמטיקה אמרתי לעצמו פשוט לא לקצר שלבים, אני יודע את כל החומר וחבל לי שהטעות היחידה זו טעות חישוב מטומטמת...
בעברית המצב יותר מורכב, אני מוצא את עצמי מתבלבל לעיתים בין מקרה שבו מבקשים מה לא נובע כשלעיתים אני מסמן את את מה שכן נובע וכד'.

חבל לי, הפערים האלו הם מה שמורידים לי הרבה את הציון. אני רואה את זה גם בפערים ביניהן כשאני לא עושה את הטעויות האלו מצבי גבוה (זה משפיע על ירידה של 20 נקודות)...
מה אני יכול לעשות כדי להימנע מהן ברגעי האמת? תודה! אני ממש נואש, מילא היה מדובר בשאלה שאני לא יודע כיצד לפתור אבל סתם לטעות ככה! :(
לתחילת העמוד
ak47474 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

כתובת: **
מאמרים: 156
  ציטוט ak47474 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/אוגוסט/2015 ב- 17:57
אין לזה ממש פתרון קסם, במיוחד לא כ"כ קרוב לבחינה.
אלעד בד"כ מציע "להעניש" את עצמך במהלך הלמידה ולאחר כל סימולציה על כל טעות טיפשית. עונש שיפריע לך ושיגרום לגוף לזכור כמה היה מבאס להיענש וכך לא לחזור על זה.

בנוסף, אמנם זה לא כ"כ יעיל כיומיים/שלושה לפני הבחינה, אבל אם תחליט למשל לגשת בדצמבר, אני ממליץ *כן* לתרגל כל שאלה ושאלה בספר עם סטופר-כלומר בלחץ של זמן. אמנם ההמלצה היא בד"כ לא לעשות זאת, אבל אני ראיתי אצלי שיפור משמעותי(אולי בגלל זה ואולי לא).
אני פותר יחסית מהר אנלוגיות, מתחיל שאלות הבנה והסקה קלות, ממשיך להשלמת משפטים ולאחר 5- 5 וחצי דקות עובר לטקסט. אחרי שסיימתי את הטקסט- בד"כ אחרי 10-10 וארבעים שניות מתחילת הפרק אני ממשיך לשאר השאלות.

אני לא ממליץ לך לנסות זאת מחר אם אתה ניגש מחרותיים/בעוד שלושה ימים.

וכמו שאמרתי בהתחלה, אין לזה פתרונות קסם, ובייחוד לא במועד ככ קרוב.
לתחילת העמוד
sagi_go הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 18
  ציטוט sagi_go ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/אוגוסט/2015 ב- 18:36
אני ניגש עוד 3 ימים. זה הדבר היחיד שמגביל אותי. אני מנסה לומר לעצמי לא לעשות קיצורי דרך. אני באמת לא מבין ממה נובעות הטעויות האלו... אין שום סיבה אליהן... זה פשוט מבאס. זה יוצר לי פער בין הסימולציות...
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/אוגוסט/2015 ב- 19:34
יש דרכים לטפל בזה, אבל הזמן עכשיו עד למבחן הוא קצר מידי.
מה שנשאר להגיד זה מה שאני שונא להגיד כי זה טריוויאלי ולא ממש מועיל - תנסה להיות מרוכז...

אם תזדקק לזה בעתיד:

טעויות טפשיות
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .109 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.