פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

מספר שאלות בנוגע לתכנית לימודים ולבחינה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
liya הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: כרמיאל
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 37
  ציטוט liya ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: מספר שאלות בנוגע לתכנית לימודים ולבחינה
    פורסם: 02/מאי/2016 ב- 01:04
שלום אלעד,
יש לי כמה שאלות אליך.
הראשונה, יש איזשהו תחליף לפסיכומטריקס או משהו אחר שאני יכולה לעשות?
אני ביום 17 של תכנית הלימודים ואין ברשותי את הפסיכומטריקס.
השאלה השניה נוגעת לשיפור מהירות קריאה. הבנתי שכדי לשפר את המיומנות בטקסטים כדאי שאקרא הרבה באנגלית ובעברית ולכן רציתי לשאול אותך אם תוכל להפנות אותי למאמרים רלוונטיים ב2 השפות.
שואפת ל650-700 מתכננת לגשת ביולי.
השלישית, בנתיים פתרתי את השאלות שהיו רשומות עד יום 17 והכמותי נראה לי קל מדי וממש לא ברמה של הפסיכומטרי וגם לא של התרגול שעשיתי מספרים אחרים עבור מועד פברואר בזמנו. אני לא מדלגת על השיעורים האלה כי אני סומכת על התכנית לימודים שלך ואומרת לעצמי שזה כדי לחזק את מיומנויות הבסיס. התרגול נהיה יותר קשה אני מקווה, נכון? כי באמת שזה מרגיש כאילו זה שאלות על תירגול משפט או פתיחת סוגריים והבנה בסיסית של מה שלימדו רגע לפני, סוג של מבוא שלא נגמר.. ואני באמת תופסת מהסרטונים ומהטריקים שאתה מלמד בוואלה סקול שלא תחשוב שלא.
בתכנית לא רשום לגעת בספר 700, מתי אתה ממליץ לשלב אותו? ואת ספר פרקי הבחינה? (פחות או יותר באיזה יום בתכנית לימוד)
והשאלה האחרונה הרביעית, אם אני נרשמת קצת לפני סיום מועד ההרשמה זה אומר שיכניסו אותי לאלה שנבחנים מאוחר יותר? יש מצב שזה מתחלק ל2 ימים אני חושבת.

תודה רבה, ליה
לתחילת העמוד
עודד חיפה הצג רשימה נפתחת
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

כתובת: חיפה
מאמרים: 834
  ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/מאי/2016 ב- 06:34
ליה שלום,

1. בשלב זה עיקר תרומתו של הפסיכומטריקס היא בלימוד מילים, ולשם כך יש לך את המילון הכתוב, ומבחני ההערכה והמדידה, שהם כלי שבודק את הבנתך בנושאים שלמדת, וכדי לכפר על החוסר בהם תצטרכי פשוט להיות עירנית וממומשעת, ולוודא שאת מבינה ומצליחה כל נושא שסיימת.

2. הבנת נכון. קצב קריאה משפרים על ידי... קריאה. זו מיומנות שדומה לספורט, במובנים מסוימים. תמיד יש לאן להשתפר, השיפור איטי והעבודה כמעט סיזיפית, עד כדי שרואים את השינוי רק בפרספקטיבה של זמן רב. מאמרים רלוונטיים? כולם. תקראי ספרים, חדשות, ערכים אקראיים בויקיפדיה, מאמרים אקדמיים על פסיכולוגיה - חשוב שהמאמר יאתגר אותך, וחשוב שיעניין אותך, כדי שהמטלה תהיה נחמדה יותר.

3.חכי :) התוכנית הזו בנויה ללמידה מאפס, ומיועדת גם לתלמידים שלא ניגשו עדיין לבחינה, וצריכים להסיר חלודה של 5 שנים מהתיכון... אם תרצי, אשמח לעזור לך להתאים אותה לצרכים וליכולות שלך, אך אני חושב שאם תיאזרי בסבלנות, בתוך כשבוע תראי שהעניינים "נכנסים לקצב".

4. בהמשך היום אני או אלעד נכתוב התייחסות מסודרת לנושא, מתי לעשות כל פרק בספר ניהול הזמנים ובספר 700. Stay tuned.

5. השיבוץ של כולם מבוצע רק לאחר שהרישום הראשון נסגר (ועלות דמי ההרשמה עולה), ואין קשר ישיר מחייב בין מועד ההרשמה ומועד הבחינה. מניסיון - טלפון למרכז הארצי, "אני מבקשת להיבחן בזמן x כי ככה", הם לא שואלים שאלות ומתחשבים. מעולם לא נתקלתי בתלמיד שביקש ולא קיבל את מבוקשו, ואני מכיר לא מעט שהגישו בקשות מסוג זה. אגב, במועד יולי יש יום בחינה בודד, 7.7.16. סביר שיהיו בו שתי בחינות, בוקר ואחהצ, כתלות במקום בו תיבחני (חיפה?).

בהצלחה,עודד.

נערך ע"י עודד חיפה - 02/מאי/2016 ב- 07:13
לתחילת העמוד
עודד חיפה הצג רשימה נפתחת
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

כתובת: חיפה
מאמרים: 834
  ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/מאי/2016 ב- 09:13
חידוד קל:
בנוגע לסעיף 4,זה לא יקרה היום, אבל בימים הקרובים זה יעלה בצורה מסודרת. בכל מקרה זה עדיין לא רלוונטי, תמשיכי כרגע כרגיל...
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/מאי/2016 ב- 17:45
תוספת ל-3. מטרת התכנית היא לעשות סדר ולתת מסגרת, אך כל אחד יכול להתקדם בה בקצב שלו. אם הבסיס שלך חזק, את לא צריכה "לחכות" עד שיעבור יום בתוכנית הלימוד - רוצי קדימה, פתרי יותר שאלות כדי להגיע מהר יותר לנושאים הפסיכומטריים. ככל שתסיימי את החומר מוקדם יותר כך יהיה לך יותר זמן לחזרות ולסימולציות לפני המבחן, והציון יהיה בהתאם.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
liya הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: כרמיאל
מאמרים: 37
  ציטוט liya ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/מאי/2016 ב- 09:59
פורסם במקור ע"י עודד חיפה

ליה שלום,

1. בשלב זה עיקר תרומתו של הפסיכומטריקס היא בלימוד מילים, ולשם כך יש לך את המילון הכתוב, ומבחני ההערכה והמדידה, שהם כלי שבודק את הבנתך בנושאים שלמדת, וכדי לכפר על החוסר בהם תצטרכי פשוט להיות עירנית וממומשעת, ולוודא שאת מבינה ומצליחה כל נושא שסיימת.

2. הבנת נכון. קצב קריאה משפרים על ידי... קריאה. זו מיומנות שדומה לספורט, במובנים מסוימים. תמיד יש לאן להשתפר, השיפור איטי והעבודה כמעט סיזיפית, עד כדי שרואים את השינוי רק בפרספקטיבה של זמן רב. מאמרים רלוונטיים? כולם. תקראי ספרים, חדשות, ערכים אקראיים בויקיפדיה, מאמרים אקדמיים על פסיכולוגיה - חשוב שהמאמר יאתגר אותך, וחשוב שיעניין אותך, כדי שהמטלה תהיה נחמדה יותר.

3.חכי :) התוכנית הזו בנויה ללמידה מאפס, ומיועדת גם לתלמידים שלא ניגשו עדיין לבחינה, וצריכים להסיר חלודה של 5 שנים מהתיכון... אם תרצי, אשמח לעזור לך להתאים אותה לצרכים וליכולות שלך, אך אני חושב שאם תיאזרי בסבלנות, בתוך כשבוע תראי שהעניינים "נכנסים לקצב".

4. בהמשך היום אני או אלעד נכתוב התייחסות מסודרת לנושא, מתי לעשות כל פרק בספר ניהול הזמנים ובספר 700. Stay tuned.

5. השיבוץ של כולם מבוצע רק לאחר שהרישום הראשון נסגר (ועלות דמי ההרשמה עולה), ואין קשר ישיר מחייב בין מועד ההרשמה ומועד הבחינה. מניסיון - טלפון למרכז הארצי, "אני מבקשת להיבחן בזמן x כי ככה", הם לא שואלים שאלות ומתחשבים. מעולם לא נתקלתי בתלמיד שביקש ולא קיבל את מבוקשו, ואני מכיר לא מעט שהגישו בקשות מסוג זה. אגב, במועד יולי יש יום בחינה בודד, 7.7.16. סביר שיהיו בו שתי בחינות, בוקר ואחהצ, כתלות במקום בו תיבחני (חיפה?).

בהצלחה,עודד.

אשמח אם תשלח כאן לינק כאשר זה יהיה מוכן.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.