פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

פסיכומטרי שנייה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
א1212 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 7
  ציטוט א1212 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: פסיכומטרי שנייה
    פורסם: 29/אוקטובר/2017 ב- 12:46
שלום אלעד.
אני לפני צבא מתגייס באפריל. ניגשתי למועד ספטמבר אחרי שעשיתי קורס.
קיבלתי בפסיכומטרי 680. מילולי 136 כמותי 125 אנגלית 137.
אני מאוכזב מהציון שקיבלתי והוא לא מספיק כדי שאוכל להתקבל.
עליי לשפר את הציון בחמישים נקודות.

נרשמתי למועד דצמבר ואולי אגש גם למועד אפריל.

רציתי להתייעץ איתך בנוגע למספר דברים.
האם יש סיכוי לשפר את הציון בחודש וחצי?
איזה ספרים אתה ממליץ לקנות אם בכלל?
איך ללמוד? כמה זמן להקדיש?
אני גם לומד נהיגה ועובד. האם זה בסדר לדעתך?

הרגשתי שהיה קשה בכמותי ולא הספקתי הרבה שאלות.

אני מבין שמלבד תרגול העבודה העיקרית שלי היא על כמותי.

אני יכול להגיד לך הדברים שעליהם הייתי צריך לעבוד בקורס היו החיבור, אנלוגיות. הייתי צריך גם לשפר את הסקה מתרשים. כמו כן לא למדתי מספיק מילים.

אתה חייב לעזור לי למצוא את הבעיה בכמותי. במבחן לא הספקתי הרבה שאלות כמותיות. לא יודע אם זה בגלל שהיה קשה או שלא הייתי מהיר מספיק. לדעתך יכולה להיות בעיה של ריכוז ואיטיות רק בכמותי?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/אוקטובר/2017 ב- 13:15
היי א,

ראשית, איזה קורס עשית? כדי שאוכל להבין קצת יותר מה האיכות של החומר ממנו למדת ועד כמה "נכונה" דרך הלימוד.

לגבי השאלות שלך -
1. אפשר לשפר 50 נקודות גם בזמן לימוד קצר, אבל זה תלוי בהרבה גורמים - איך למדת למבחן הקודם? האם הציון משקף את הסימולציות שלך? מה יכולת הלמידה שלך? כמה זמן יש לך? מאיזה חומר תלמד הפעם? ועוד.

2. כמה זמן להשקיע? כמה שיותר. זה שאתה לומד ועובד תוך כדי זה לא אידיאלי, אבל רק אתה יודע כמה זמן זה דורש ממך (כמה אתה עובד? משרה מלאה? משמרות? כמה משמרות בשבוע? יש לך זמן ללמוד תוך כדי העבודה? וכו')

3. אתה יכול להשתפר בכל התחומים. זו כמובן שאלה של תרגול אבל גם של הבנה וגישה לשאלות.
במילולי אתה יכול להשתפר משמעותית באנלוגיות עם הסברים נכונים ותרגול מתאים (יש שיעורי אנלוגיות פתוחים חינם באתר וואלה סקול - תראה אותם!).
בכמותי - אני מניח שהבעיה העיקרית היא גישה לשאלות וכנראה חומר לימוד לא תואם שתרגלת איתו - אלה דברים שאפשר לשפר ולהקפיץ את הציון בעשרות נקודות. הדבר הכי חשוב כרגע זה להגיע למפגש שלנו לקראת מועד דצמבר - יש השבוע ויש בשבוע הבא. שניהם כבר מלאים אבל תירשם ותגיע - תמיד יש כמה שמבטלים ברגע האחרון כי משהו צץ.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/אוקטובר/2017 ב- 13:15
הרישום למפגש כאן:

מפגש פסיכו - מועד דצמבר
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
א1212 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט א1212 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/אוקטובר/2017 ב- 14:12
עשיתי קורס של יואל גבע.

לדעתי השאלות בספרים והגישות שמלמדים טובות וזו לא הבעיה.

איך למדתי. עשיתי את כל שיעורי הבית אבל בתקופת המרתון לא השקעתי אבל לא הרגשתי שזה השפיע לי על הציון. הייתה לי הדרדרות בכמותי אחריה תרגלתי פרקים שיצאו בסדר.

אני חושב שהגישה לשאלות טובה. הבעיה שבסימולציות האחרונות ובמבחן לא הייתי מהיר מספיק. שאלתי אותך האם יכולה להיות בעיה של ריכוז ואיטיות רק בכמותי כי במילולי ובאנגלית זה לא קרה לי.
חוץ מהעניין של המהירות לדעתי תרגול של שאלות הוא הכרחי ואני כן צריך לחזור על הגישות כי אני מרגיש שאני לא מומחה בלפתור שאלות.

לגביי הסימולציות לא בדקתי ציונים אבל מבחינת אחוזים לקראת הסוף הייתי קרוב לתשעים אחוז.

העבודה במשמרות. ברור שכדאי ללמוד כמה שיותר אבל אני צריך לדעת כמה זמן להקדיש כדי שאוכל להתאים. אני עכשיו מתחיל את העבודה. אני יכול לבחור כמה משמרות לעבוד ובעיקרון זה חמישה משמרות בשבוע. אני יכול לעבוד ערב ויש לי את שישי שבת.

נעזוב את שאר הנושאים כי אני יודע איך לטפל בהם. אם אתה יודע לכוון אותי מה בדיוק לעשות כדי לשפר את הכמותי אני אשמח. חשבתי שצריך לחזור על הידע, על הגישות, לתרגל שאלות, לתרגל פרקים אבל אולי אתה יודע הוראות יותר מדויקות, איך ללמוד ואם תוכל להגיד לי איך לעבוד על פי התכנית ולהתאים אותה אליי אני אשמח.

בעיקרון אלמד מאותו חומר אלא אם תגיד לי שכדאי לרכוש ספרים. אני חושב שהשאלות טובות ויש לי עוד הרבה.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/אוקטובר/2017 ב- 11:36
חומר לימוד -
החומר של גבע תואם יחסית לבחינה, אך האין בו מינון מספיק של שאלות קשות ומאתגרות וזה מכוון נמוך. תלמידים שרוצים לעלות בציון צריכים חיזוק של שאלות קשות יותר ממה שיש שם.

גישה לשאלות - הגישה בגבע טובה בחלק גדול מהשאלות, אך לא בכולן. יש דרכים מהירות יותר לפתור אם ניגשים נכון, וזה משפיע גם על המהירות והזמנים שלך בסימולציות.

סימולציות - מה זאת אומרת לא בדקת ציונים? אז איך עשית סימולציות? עשית רק את של גבע? כי אם כן זה לא נקרא להתכונן למבחן... אלה לא מבחנים אמיתיים, זה תרגול טוב אבל ממש לא מספיק. לא עשית סימולציות של המרכז הארצי? בנוסף, כמה סימולציות עשית - רק את של גבע? שוב, אם התשובה היא כן, 5 סימולציות זה לא נקרא להתכונן לפסיכומטרי - זה לא מתקרב למיצוי היכולת.

שאלת על ריכוז רק בכמותי - אני לא מכיר תופעה כזו, אם למישהו יש בעיות ריכוז זה מתבטא בדרך כלל בכל התחומים. אם הבעיה בכמותי אז הבעיה היא בשליטה בחומר ולא בריכוז.

עבודה - תחליט מה חשוב לך, העבודה או הציון. אתה מתאר עבודה של 5 ימים בשבוע - זו משרה מלאה כמעט, זו לא דרך להתכונן לבחינה, ודאי לא עם השיפור שאתה צריך. 50 נקודות זה לא הרבה כשצריך לשפר מ-500 ל-550, אבל זה הרבה מאוד כשרוצים לשפר מ-680 ל-730 (ומעלה). כדי להגיע לציון כזה אתה צריך לשלוט בפסיכומטרי, להשקיע המון בלימוד מילים, תרגול וכו'. זה לא יקרה אם תעבוד כמו שאתה מתכנן. זה לא שלא תצליח להתכונן וללמוד, ברור שתצליח, אבל ממש לא תגיע לפוטנציאל שלך, ואולי גם לא לציון שאתה צריך.

כמותי - יש לך הרבה מה ללמוד באיך לגשת לשאלות, איך לתרגל נכון, איך ללמוד ליישם את הטכניקות הפסיכומטריות... הייתי מציע לך להגיע למפגש שלנו אבל לצערי (ולשמחתי) הוא כבר מלא עד אפס מקום (גם השבוע וגם בשבוע הבא). אתה יכול לנסות להגיע ולקוות שיהיה מקום, תמיד יש כמה שבסוף לא מצליחים להגיע, רק קח בחשבון שגם תלמידים כאלה כבר יש כמה.
במפגש אתה תקבל הסבר מלא ומקיף איך לתקוף את החלק הכמותי ולהגיע בו למקסימום.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2017 ב- 19:44
סימולציות - הנחו אתכם לא לבדוק ציון? אני יודע שבסימולציות שלהם הם בודקים רק אחוזים וזה הגיוני, אבל במבחנים פסיכומטרי אמיתיים לא לבדוק ציון?! אם יש לך אותם עדיין לך תבדוק.

חומר הלימוד - זה שיקול שלך. ההמלצה שלי:
אנגלית - לא צריך לקנות ספרים, מסיק הסימולציות שתעשה, צריך ללמוד מילים (אפשר אפליקציה חינמית, לא חייבים לקנות מילון).
מילולי - ספר חשיבה מילולית
כמותי - ספר שאלות 700, ספר מרתון 700, ספר מרתון, ספר חשיבה פסיכומטרית, ספר ניהול זמנים, ערכת סימולציות (אפשר ואפילו עדיף לפתור מבחנים של המרכז הארצי ולא לקנות אותה).

גישה לשאלות - אי אפשר "לפרט מה כן ומה לא" בכמה שורות, זה מפגש שאני עושה במשך 5 שעות וגם הוא לא מספיק לחלק מהאנשים...

עבודה - זו החלטה שלך. אני אומר לכל התלמידים להתפטר ולמלא את כל הזמן שלהם בפסיכומטרי - זה האידיאל. אתה רוצה לעבוד 4 משמרות - זה הקצה השני. עכשיו מצא לך את הנקודה הנוחה לך בתוך הטווח הזה (היא לא חייבת להיות באמצע, מה שמתאים לך).

המפגש הוא הדבר הכי חשוב בהכנה שלך.

תכנית לימודים - יש לנו תכנית לימודים כללית שכל תלמיד מתאים אותה לעצמו. מי שרוצה יכול לרכוש ליווי אישי של מדריך, שמתאים לו את תכנית הלימודים, מלווה אותו לאורך הלימוד, זמין בווטסאפ, שיחות אישיות, תחקור סימולציות, ניהול זמנים ועוד.

לגבי שיפור - כן, אפשר לשפר, אבל כדי להשתפר כמה שיותר צריך לספק את התנאים בטובים ביותר.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
א1212 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט א1212 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2017 ב- 19:56
סימולציות - בקורס עשינו ארבע סימולציות. בנוסף עשיתי מספר מועט של סימולציות של המרכז הארצי. לא בדקתי ציונים כי הנחו אותנו להזין את התשובות ולראות את האחוזים.

חומר לימוד - אשמח אם תפרט איזה ספרים לקנות.

גישה לשאלות - אתה יכול לפרט מה כן ומה לא? בכל מקרה אם אקנה ספרים הגישות נמצאות שם?

עבודה - אני יכול לעבוד שלוש משמרות בשבוע. זה משאיר לי את שישי שבת עוד יומיים מלאים ועוד שלושה ימים שאפשר ללמוד בהם חצי יום. אני לומד גם נהיגה אז זה מוריד מעט מהזמן הפנוי. מבין את מה שאמרת אז מה לדעתך כמות המשמרות שכדאי שאעשה? מעדיף ארבע אבל אם זה לא מתאים לדעתך אשאר עם שלוש.
אני כן מעוניין לעבוד יותר ואוכל לעשות זאת או עכשיו או לאחר הבחינה. בעיקרון חשבתי לגשת גם למועד אפריל אז האם לדעתך לעבוד פחות עכשיו או לאחר הבחינה? אם אתה חושב שיש סיכוי לשפר עם שלוש משמרות בשבוע אעשה זאת. אפשר ללמוד תוך כדי העבודה - לאיזה דברים התכוונת?

אמנם מספר מועט של סימולציות של המרכז הארצי עשיתי אך השתמשתי בחלק מהבחינות לסימולציות של שישה פרקים. יש לי עודף בחינות של המרכז הארצי להשתמש בהם.

נרשמתי למפגש של ה - 09/11.

בנוסף - מה עם תכנית לימודים?

אני שואל שוב כי זה אני רוצה לדעת. במסגרת הזאת אפשר לשפר?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/נובמבר/2017 ב- 20:03
סימולציות - הנחו אתכם לא לבדוק ציון? אני יודע שבסימולציות שלהם הם בודקים רק אחוזים וזה הגיוני, אבל במבחנים פסיכומטרי אמיתיים לא לבדוק ציון?! אם יש לך אותם עדיין לך תבדוק.

חומר הלימוד - זה שיקול שלך. ההמלצה שלי:
אנגלית - לא צריך לקנות ספרים, מסיק הסימולציות שתעשה, צריך ללמוד מילים (אפשר אפליקציה חינמית, לא חייבים לקנות מילון).
מילולי - ספר חשיבה מילולית
כמותי - ספר שאלות 700, ספר מרתון 700, ספר מרתון, ספר חשיבה פסיכומטרית, ספר ניהול זמנים, ערכת סימולציות (אפשר ואפילו עדיף לפתור מבחנים של המרכז הארצי ולא לקנות אותה).

גישה לשאלות - אי אפשר "לפרט מה כן ומה לא" בכמה שורות, זה מפגש שאני עושה במשך 5 שעות וגם הוא לא מספיק לחלק מהאנשים...

עבודה - זו החלטה שלך. אני אומר לכל התלמידים להתפטר ולמלא את כל הזמן שלהם בפסיכומטרי - זה האידיאל. אתה רוצה לעבוד 4 משמרות - זה הקצה השני. עכשיו מצא לך את הנקודה הנוחה לך בתוך הטווח הזה (היא לא חייבת להיות באמצע, מה שמתאים לך).

המפגש הוא הדבר הכי חשוב בהכנה שלך.

תכנית לימודים - יש לנו תכנית לימודים כללית שכל תלמיד מתאים אותה לעצמו. מי שרוצה יכול לרכוש ליווי אישי של מדריך, שמתאים לו את תכנית הלימודים, מלווה אותו לאורך הלימוד, זמין בווטסאפ, שיחות אישיות, תחקור סימולציות, ניהול זמנים ועוד.

לגבי שיפור - כן, אפשר לשפר, אבל כדי להשתפר כמה שיותר צריך לספק את התנאים בטובים ביותר.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
א1212 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט א1212 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/נובמבר/2017 ב- 11:01
כן. גם בבחינות המרכז הארצי הנחו לא לבדוק ציון. המורה אמר שאין טעם.

מבואות יש לי בספרים של יואל גבע. חוץ מזה בספרים שנתת לי יש את כל מה שאני צריך? מבחינת גישות.

תכנית לימודים – בלי תכנית לימודים אני לא אוכל ללמוד. איך לקחת את התכנית של 60 יום ולהתאים אותה אליי ולספרים שנתת?

עבודה – אני לא יכול להתפטר אבל כן לעשות שלוש משמרות בשבוע.

חוץ מהחיבור והאנלוגיות אין לי מה לשפר במילולי. באנגלית ובמילולי ללמוד מילים. לכן למועד דצמבר המטרה היא ללמוד מחדש את הכמותי ולהשתפר. אם תוכל לכוון אותי מעבר לתכנית הכללית אשמח.

כמו שאמרתי יש לי את מועד אפריל. חשבתי אם לעשות את דצמבר או לא אך החלטתי שלא כדאי לוותר על ההזדמנות. אני מוכן לעבוד קשה. אם לאחר מועד דצמבר אתחיל כבר ללמוד למועד אפריל, עדיין שלוש משמרות בשבוע יהיה הקצה או שהוא יעלה?

מקווה שהבנת את המצב. אני סומך עליך וברור שהציון יותר חשוב מהעבודה אבל אני לא רוצה להתפטר אם אין צורך אם אחליט לעשות זאת זה יהיה למועד אפריל.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/נובמבר/2017 ב- 13:59
ציון בחינות - הזוי...

גישות - אתה צריך את הספר "חשיבה פסיכומטרית", והדבר הכי חשוב זה הסרטונים של חשיבה פסיכומטרית (חלקים 1-5), והמפגש.

תכנית - תעבור על התכנית ותפתור בספרים שיש לך לפי הנושאים של כל יום.

עבודה - לשיקולך מה שאתה יכול לעשות. תפנה כמה שיותר זמן לפסיכומטרי.

חיבור - יש שירות של בדיקת חיבורים (אצלנו, וגם במקומות אחרים). זה חשוב לקבל פידבק והערות לתיקון, וגם הערכה לציון.
אנלוגיות - תראה את השיעורים החדשים של אנלוגיות (3 שיעורים), פתוחים חינם בקור הפסיכומטריכ שלנו בוואלה סקול. בנוסף, יש לנו ספר חדש - "1,000 אנלוגיות". באנלוגיות, מעבר הסברים, התרגול משפר באופן משמעותי.

אם אתה עושה גם דצמבר וגם אפריל אז זה סבבה לשלב גם את העבודה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
א1212 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט א1212 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/נובמבר/2017 ב- 23:56
עוד שאלה על הספרים - מה הצורך בספר חשיבה מילולית אם אני קונה את הספרים שכתבת? ספר חיבור?

דצמבר אפריל - אני כן רוצה לעשות גם את אפריל אבל זה לא אומר שאני לא רוצה לשפר את הציון דצמבר. כן יש לי מטרה והיא ללמוד מחדש את הכמותי אז האם להתעסק עכשיו בכל הנושאים או להתמקד בכמותי?

אני מקווה לשפר בדצמבר ואני סומך עליך שאמרת שזה אפשרי. אפריל יהיה בכל מקרה כדי לשפר עוד. אז אני מניח שאחרי שעברנו את זה השלב הבא הוא לקנות את הספרים ולהתחיל ללמוד לצפות בסרטונים ולהגיע למפגש.

תודה על העזרה ואם אפשר עוד קצת עידוד אני אשמח. אני מאמין שעם עבודה קשה זה אפשרי למרות שלפני שאמרת לי שבחודש וחצי אפשר לשפר לא האמנתי.
לתחילת העמוד
א1212 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט א1212 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/נובמבר/2017 ב- 18:53
שאלה אחרונה. מבחינת התרגול. הספרים שנתת בעיקרון אני צריך לפתור את כל השאלות? אני שואל כי אם כן לא יישארו לי שאלות למועד אפריל. אולי כדאי לפתור חלק מהשאלות? יש לי שאלות מהספר חזרות של יואל גבע ומהאתר תרגול נוסף.

לא רוצה שלא יישאר לי תרגול למועד אפריל.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/נובמבר/2017 ב- 14:11
אתה צריך את חשיבה מילולית לתרגול. ספר חיבור הוא ספר נפרד, אתה יכול להסתדר עם ההנחיות שיש לך בספרים של גבע או בספרים אחרים.

לדעתי להתכונן לכל מועד כאילו זה המועד היחיד שאתה ניגש אליו - זאת אומרת ללמוד הכל.

שאלות בספרים - כמו שכתבתי קודם, לדעתי לומדים לכל מועד כאילו זה המועד היחיד. לא משאירים שאלות "כדי שיהיה לי לאחר כך". תלמד הכי טוב שאתה יכול בכל רגע נתון. אם בהמשך תצטרך עוד שאלות אז תשיג. כרגע זה לא צריך לעניין אותך.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .125 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.