פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

2 שאלות

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
soliko הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 22
  ציטוט soliko ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: 2 שאלות
    פורסם: 05/יולי/2009 ב- 08:47
1.כמה זמן לימודים נחשב לסביר לפני הבחינה: חצי שנה? שנה?
2. כמות מילים שצריך לזכור: אם אני אקח על עצמי ללמוד 20 מילים באנגלית כל יום ו-20 מילים בעברית האם זה לא נקרא להעמיס על עצמי או שזה בתחום הסביר?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/יולי/2009 ב- 10:58
היי סוליקו :)

1. חצי שנה-שנה זה מוגזם, ורק יגרום לשחיקה. הלמידה המומלצת אצל כל אחד משתנה. אני אישית התחלתי ללמוד 4 חודשים פני הבחינה שלי, במתכונת הבאה:
א. החודש הראשון-הסרת חלודה+לימוד מילים באנגלית ובעברית. חשוב מאוד לעבור על ההסרת חלודה עד שאתה מבין את הנושא לגמרי. אי אפשר להתחיל לתרגל מעגלים, כשאתה לא זוכר ולא יודע איך מחשבים שטח גזרה, כשכמובן זו רק דוגמא אחת

ב. במשך חודשיים לתרגל את כל הנושאים הפסיכומטריים

ג. בחודש האחרון להתחיל לעשות הרבה סימולציות ותחקורים, ולעבור על הנקודות החלשות שלך. רצוי להגיע למרתון כשאתה יודע טוב את רוב הנושאים, כי עדיף להשקיע את הזמן בתחקורים ובניית אסטרטגיה, ולא לעשות ים מקבצים

כמובן שהלו"ז אצל כל אחד שונה. לי אישית זה היה הלו"ז שעבד אצלי הכי טוב. האם יכולתי לעשות משהו טוב יותר? כמובן שכן, למרות שקיבלתי ציון טוב שהספיק לי. עם זאת, בפסיכו הראשון אי אפשר להיות מושלם, ולפעמים אפילו בפסיכו השני והשלישי (אבל לשמחתי אני לא זקוק לעוד פסיכו)

2. אין צורך להגביל את עצמך במילים. מה שאני עשיתי זה כך:
עברית-קודם כל, קח מילון ועבור על כולו. סמן את המילים שאתה יודע אלף אחוז (ויש הרבה כאלו., למעשה, אתה תדע המון מילים. אחרי הכל-עברית היא בכל זאת השפת אם של רובנו, וגם אם לא-השפה שאנו מדברים ביום-יום. אצל רובנו).
לאחר מכן-סמן מילים שאתה פחות או יותר זוכר לפי ההקשר. למשל ביטוי כמו "נאסף אל עמיו". אולי בחיים לא שמעת את הביטוי עד שפתחת את המילון, אבל בינינו-לזכור שזה כינוי לאדם שנפטר זה לא ממש קשה.
השלב האחרון, שזה הכי מעצבן, זה לזכור מילים שאי אפשר ממש ללמוד לפי הקשר. "קפנדריא" למשל זה "קיצור דרך", ואני בספק אם מישהו משתמש במילה הזו ביום-יום (וגם אם כן-זה נדיר בכל מקרה).

סה"כ אין מה לפחד כל כך מהמילון, והשד אינו נורא כל כך. ברור שזה החלק הכי משעמם אני חושב בלמידה, אבל...אתה תראה שתסתדר :)

אנגלית-באנגלית יש פחות מיים שצריך לזכור, אבל כאן ההבדל הוא שאתה פחות מצליח ללמוד לפי ההקשר, בניגוד לעברית. מה אפשר לעשות בכל מקרה? קודם כל-חשוב לדעת מילות קישור. הרבה פעמים זה יכול לעזור גם כשלא יודעים את כל המילים במשפט.
שנית-כדאח לקרוא ספר באנגלית שהוא מעט מעל הרמה שלך, כך שלא יהיה לך קל מדי מצד אחד, אבל מצד שני-אתה לאט לאט תצליח להבין לפי ההקשר מילים שאתה לא יודע.
בנוסף, אפשר לקרוא גם מאמרים בויקיפדיה, חדשות באנגלית, וכל נושא אחר שמעניין אותך (GOOGLE IT).

בהצלחה :)
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/יולי/2009 ב- 11:02
באופן אישי, אני חושב שחצי שנה זה זמן טוב לכל מי שאינו חזק מאוד.

מי שעושה פסיכומטרי פעם שניה משפר בממוצע כ-40 נקודות, וזו ההוכחה שהלימוד לפעם הראשונה, שבדרך כלל אורך כ-3 חודשים, פשוט אינו מספיק.
כמעט כל מי שאני מכיר שניגש לבחינה לאחר שלמד 3 חודשים מגיע אליה בהרגשה שהוא לא מוכן.

אם מחלקים את הזמן היטב, לימוד של חצי שנה הוא האפקטיבי ביותר לטעמי.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/יולי/2009 ב- 11:36
3 חודשים זה באמת מעט מדי לטעמי
החודש האחרון שלמדתי (מתוך ה-4) היה הכי אפקטבי מבחינתי. האסימון נפל, והבנתי את החומר וה"ראש" הפסיכומטרי (הרבה בזכות ה-15 סימולציות של המרכז הארצי שעשיתי).
במשך 3 חודשים יתרגלתי מקבצים. בשבועיים האחרונים של ה-3 חודשים התחלתי קצת סימולציות. היה בסדר, אם כי לא התעליתי על עצמי יותר מדי.
בחודש הרביעי באמת התחלתי להתקרב לציון שהיתיי צריך ואף עברתי אותו. בסופו של דבר, קיבלתי 10 נקודות יותר ממה שהייתי צריך, ואני חייב לציין שבלי החודש הרביעי, אני חשוב שלא היה שום סיכוי שאתקרב לציון הזה
לתחילת העמוד
soliko הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 22
  ציטוט soliko ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/יולי/2009 ב- 12:26
וואואספי תודה רבה על התשובה המפורטטת והמדהימה באמת כל הכבוד!
רציתי לשאול שאלה:

סיימתי את האותיות של המילון באנגלית(עשיתי טיפול במילים כלומר סימנתי רק מילים שאני יודע 100% והעברתי אותם ל- review
עכשיו לכל מילה באנגלית(2500 מילים בסה"כ) יש את הפרוש בעברית+
דוגמה של משפט באנגלית עם המילה בתוכה.
עכשיו שמתי לב שבדוגמאות של המשפטים באנגלית יש מילים שאני לא יודע את הפרוש שלהם ואני חושב שאני אומור לדעת גם אותם למרות שהן לא נכללות בין 2500 המילים באנגלית שצריך ללמוד לפי האתר של הי קיו
ואני גם לא מבין למה הן לא נכללות ב2500 מילים הללו באנגלית.
אני לא מדבר על מילים פשוטות אלה בד"כ לא מילים פשוטות .

לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/יולי/2009 ב- 12:28
שמע...
בסופו של דבר-כל מילה יכולה להופיע, תיאורטית. אםא תה רוצה להיות בטוח-תלמד את אוקספורד P:

מה שכן-כדאי לדעת מילות קישור. זה יכול לעזור מאוד מאוד כשאתה לא מבין מילה מסוימת. במקרה הטוב-זה יכול לפסול לך 3 תשובות. במקרה קצת פחות טוב-2 תשובות לפחות, נדיר שפחות, מנסיון של אחד שעשה עשרות סימולציות
לתחילת העמוד
shei הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 43
  ציטוט shei ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/יולי/2009 ב- 15:46

שלום!

האמת שאני הייתי שואלת מה השאיפות שלך. ללמוד חצי שנה זה אפקטיבי מאוד בשביל לקבל 754, אבל אם צריכים רק 580 חבל על הזמן. אני לדוגמא עשיתי פסיכו בשביל מלגה, אז לעשות קורס ולהפסיק לעבוד לא היה שווה לי, כי זה מתקרב לשווי המלגה. אז למדתי בסך הכל חודשיים ושבוע, באופן פחות או יותר אינטנסיבי ולא הלך לי רע (בהתחשב שבעברית ממש לא קל לי). אז שווה לך להשקיע חצי שנה או שב3 חודשים תסתדר?  בסופו של דבר, אם מתאמנים מספיק מטמתיקה וקוראים סביר + באנגלית, נשאר רק לראות מה שלום הפרק המילולי, שלטעמי הוא הכי מורכב.
המלצתי, תעשה מבחן סימולציה, תראה מה מצבך ותחליט.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .141 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.