פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

אפשר ללמוד לבד?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
1121 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 1
  ציטוט 1121 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: אפשר ללמוד לבד?
    פורסם: 06/אוגוסט/2010 ב- 17:48
סיימתי את כיתה י"א, אני תלמידה מצטיינת עם ממוצע מעל 90 ויש לי מוטיבציה ומשמעת מאוד גבוהות. בתיכון הקורס לפסיכומטרי עולה הרבה פחות, ואמרו לי שמעטים האנשים שמצליחים להשיג ציון גבוה בלמידה לבד (אני מניחה שאשאוף ל-700+). אני עדיין רוצה ללמוד לבד (לא בהכרח בתקופת זו), אבל אני פוחדת שלא אצליח ואצטער על כך שלא למדתי בקורס בתיכון. מה כדאי לי לעשות?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אוגוסט/2010 ב- 19:19
באופן איזי אני לא ממליץ על קורסי תיכון. הם דחוסים בזמן (3 שעורים בשבוע) ובדרך כלל מדריכים חסרי ניסיון, וזו לא צורה ללמוד.
אי אפשר להיכנס לכושר אם נתאמן כל יום 5 שעות, הגוף פשוט יקרוס.
צריך זמן בין השיעורים כדי לעשות ש.ב, ללמוד מילים וכו׳.

לגבי לימוד עצמי -

דווקא אלה שלומדים לבד מוציאים ציונים גבוהים יותר כי מלכתחילה מדובר בחברה חזקים יותר.

יש אלפי נבחנים שלומדים כל שנה לבד, ומצליחים.
כמו שכתבת, מה שצריך זו משמעת עצמית. אין בקורס שום דבר שמלמדים שלא תמצאי בספרים או באתר.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
dwerkz הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 140
  ציטוט dwerkz ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אוגוסט/2010 ב- 23:22
לימוד לבד בהחלט אפשרי ,ואפילו מועיל יותר
ליולי 2010 למדתי לבד וקיבלתי 769 ,ככה שהכול אפשרי
שיהיה לך בהצלחה! ההתחלה קצת קשה אבל אחרי שנכנסים לקצב תרגול כל יום זה נהייה אפילו כיף
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 150
  ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אוגוסט/2010 ב- 10:59
שלום dwerkz,
גם אני לומד לבד...

כמו כן, אשמח אם תוכל להגיד לי מספר דברים בנוגע לדרך שבה למדת:
*מבחנים שתרגלת(כמה?, האם תחקרת אותם? איך תחקרת אותם? וכו...)
*לוח זמנים, חלוקת נושאים...
*ספרים שהשתמשת(לי יש את הערכה של פסיכו ושל לחמן...)

כל מידע יכול לעזור....

תודה מראש,
לתחילת העמוד
dwerkz הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט dwerkz ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אוגוסט/2010 ב- 11:26
לגבי לוח זמנים זה בעיה כי אני כבר הכרתי את הבחינה , ככה שלא הייתי צריך ללמוד הכול מכלום כך שהיה לי את כל הזמן לתרגול.כל שאלה שנתקלתי בה תחקרתי גם מהתרגול בספרים. בתחקור בדקתי כמה דברים :
-האם יש עיקרון מתמטי שהשאלה מתבססת עליה שלא הכרתי?אם כן ללמוד אותו ולישם
-האם הדרך שבה פתרתי היא המהירה ביותר? האם יש דרכים קצרות יותר ? יותר פסיכומטריות?
-אם טעיתי ,אז לבדוק למה?! האם התעכבתי יותר מידי על שאלה אחרת ? האם נהלתי את הזמנים של הפרק נכון?
לגבי חומרי לימוד תרגלתי מהרבה:סמארט וגבע.פתרתי גם את כל השאלות באתר פה ובספר מילולי ואנגלית שרכשתי,נושאים שלאורך זמן ראיתי שאני רוצה להשתפר בהם מבחינת הבנה או מהירות תרגלתי מספרים של לחמן שלקחתי מאחותי אם הרגשתי שהתרגול משתי ערכות לא מספיק
לגבי סימולציות:מרכז ארצי,סמארט וגבע ,כדי ללמוד לנהל זמן נכון תוך כדי הלמידה פירקתי גם סימולציות של קידום ושל לחמן

לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אוגוסט/2010 ב- 16:55
ראשית כל תודה,

דבר שני, היכן ניתן להשיג את הסימולציות של סמארט וגבע, שכן יש לי רק את הסימולציות של המרכז הארצי(8 סימולציות).

זאת ועוד, האם תרגלת בעיקר סימולציות עם 6 פרקים או 8 פרקים?
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אוגוסט/2010 ב- 17:08
**בנוגע להערה שציינת כי אתה כבר הכרת את הבחינה ולכן לא הצטרכת ללמוד הכל מכלום.
אני נבחן פעם שנייה(נרשמתי למועד ספטמבר 2010), בפעם הראשונה לקחתי את הקורס של לחמן בזמן התיכון-כיתה י"א, כעת סיימתי את התיכון ואני בפני גיוס לצה"ל, כך שגם אני מכיר את הבחינה.

הקורס של לחמן היה בזמן הלימודים ולכן לא הצלחתי ללמוד מילים ולהכין שיעורי בית (תרגלתי רק 10 תרגילים בכל נושא לשם היכרות- לא מעבר לכך)על כן בבחינה הפסיכומטרית הראשונה קיבלתי 570 שמתוכם רוב הניקוד מהפרק הכמותי(138).

נערך ע"י mathg - 07/אוגוסט/2010 ב- 17:09
לתחילת העמוד
dwerkz הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט dwerkz ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אוגוסט/2010 ב- 18:35
ערכות יד שנייה,רוב הסימולציות שעשיתי היו 6 פרקים ,רק 4 אחרונות היו 8 אחרי כל כך הרבה סימולציות של 6 זה כבר לא משנה מבחינת ריכוז,לפחות לא שינה בשבילי. גם ערכה אחת טובה זה לא קריטי ,העיקר הוא התחקור והלמידה מכל שאלה

לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אוגוסט/2010 ב- 19:38
תודה,
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.