הדפס דף | סגור חלון

קורס או לימוד עצמי

הדפס טופס: פסיכו - פסיכומטרי חינם!
קטגוריה: Psycho - עוזרים לך לעבור את המבחן
שם טופס: פסיכומטרי - שאלות כלליות
תאור הפורום: אתם שואלים והמדריכים של פסיכו עונים
כתובת: http://psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=11297
תאריך הדפסה: 28/מרס/2024 ב- 22:45

נושא: קורס או לימוד עצמי
פורסם על-ידי: מעיין שטרית
נושא: קורס או לימוד עצמי
תאריך פירסום: 17/ינואר/2016 ב- 23:03

שלום אלעד,
אני חיילת, וכרגע בחופשת מחלה ארוכה מאוד.. חשבתי לנצל את הזמן להירשם לפסיכומטרי למועד אפריל.
תשמע אני מבינה מהר מאוד, ועם רוב הבגרויות שלי הצלחתי להתמודד לבד בלי מורים.
אבל הבנתי שפסיכומטרי זה לא בגרות, ואמרו לי שבלי קורס אין לי מה לחשוב על פסיכומטרי.
בעוד שאני עדיין מתלבטת אם ללכת לקורס בקידום או בירדן, התחלתי לתרגל, נתקלתי באתר שלך והוא מדהים ! אחרי שקראתי את כמות הביקורות החיוביות על הספרים שלך.. אני מתלבטת שוב אם להזמין את הערכה של הספרים שעולה 1000 , בלי הווידאו כי אני פשוט לא חושבת שזה נחוץ.. בתוספת לספר 700, או להירשם לקורס ולקנות רק את הפסיכו-כיס, והספר 700.
אני אשמח אם תענה לי תשובה כנה , לא מתוך ניסיון לשכנע אותי שהספרים שלך יותר טובים, אני שואפת להוציא 720 , וכסף זה לא הבעיה שלי. אני באמת מחפשת את הדרך שהכי תתאים לי
תודה רבה :)

תגובות:
פורסם על-ידי: gma95)
תאריך פירסום: 17/ינואר/2016 ב- 23:20
תראי אני לא מבין גדול אבל הייתי בדיוק במצב שלך לפני חודשיים,אמרתי לעצמי אנסה קניתי את הערכה למדתי בערך חודש באופן רציני,הוצאתי 660(נעזוב את היום הנוראי וכמה טעויות של טירון שעשיתי)ובאפריל כבר רגש שוב התלבטתי אם לקחת קורס ואמרתי לעצמי אנסה שוב לבד..בקיצור בעיניי שווה לנסות לבד יש לא מעט אנשים שהצליחו ככה וגם אם כסף זו לא הבעיה לא חבל סתם לזרוק עוד 5000 אלף שקל במקום להתפנק באיזה טיול או משהו ?;)

פורסם על-ידי: אלעד שווייצר (פסיכו)
תאריך פירסום: 18/ינואר/2016 ב- 08:45

היי מעיין,

אתחיל בזה שכל מה שאני ממליץ נובע רק ממה שאני באמת חושב שנכון ומתאים ולא מתוך מניעים כלכליים.
לא פעם אני ממליץ לתלמידים לא לקנות ספרים שלנו כי יש להם ספרים אחרים שמתאימים להם.

בשורה התחתונה - אין שום סיבה שתרשמי לקורס, את יכולה ללמוד עם הספרים שלנו ולקבל ציון גבוה.
ספר ה-700 כלול בתוך הערכה, את לא צריכה לקנות אותו בנוסף.

אני מכיר את ההרגשה של החשש לא לעשות קורס. יש תחושה שאם לומדים לבד אולי מפספסים משהו שיש בקורס, וחלק חושבים שעדיף להשקיע עוד קצת ולעשות קורס וללכת 'על בטוח' - כי הכסף פחות חשוב, ומה שחשוב זה הציון.

אז ככה, לא רק שהמחשבה הזו מוטעית, היא אפילו הפוכה - בפועל, אם תרשמי לקורס רגיל לא רק שלא תקבלי יותר מלימוד עצמי, הציון שלך יהיה אפילו נמוך יותר.
אני יודע שזה נשמע קצת מוזר ואולי לא אמין, אבל זו האמת, והיא מוכחת בסטטיסטיקות.

בדיוק יצאתי לחופשת סקי אחרת הייתי מסביר לך טלפונית, אבל נאלץ להסתפק בהודעה ואני מקווה שזה יספיק.

זה נובע שתי סיבות -

1. בפועל, גם מי שלומד בקורס בעצם לומד לבד - 95% מהלימוד מתבצע בבית. ההבדל היחיד זה שבכיתה המדריך מסביר את החומר ולבד לומדים מההסברים בספרים או מהשיעורים בוידאו, וזה הבדל שולי ביותר.
ההבדל המשמעותי הוא דווקא לטובת מי שלומד לבד - בכיתה רוב הזמן מתבזבז על שאלות וצרכים של תלמידים אחרים, ומי שלומד לבד מתקדם בקצב שלו ומתמקד רק במה שחשוב לו. אין צורך לשבת בכיתה שעות וללמוד חוקי גיאומטריה אם כבר יודעים אותם.
קורס רגיל הוא קשיח מבחינת התוכן - יש סילבוס והמורה חייב ללכת לפיו. בנוסף, המורה חייב ללמד בקצב שמתאים לממוצע הנמוך של הכיתה (ובכיתה יושבים יחד תלמידי 5 יח"ל עם תלמידי 3 יח"ל...)
המשמעות היא שלימוד לבד עדיף על לימוד בכיתה - הוא הרבה יותר יעיל ומנצל את הזמן טוב יותר.

2. לצערי, חומר הלימוד של כל המכונים (למעט גבע ו-800) פשוט לא תואם את המבחן - יש הרבה שאלות שלא קיימות במבחן והרבה שיטות לא רלוונטיות. זה נובע מהמון סיבות, שאם תרצי אפרט, אבל זה מה שזה. תוכלי לראות כמה פעמים בפורום אני עונה לתלמידים ששואלים על שאלות מספרים של מכונים - "אין שאלות כאלה במבחן" - זה ממש הזוי לפעמים.

הספרים שלנו הם הכי מקיפים והכי תואמים את המבחן שאפשר (היחידים שמתקרבים אליהם הם של יואל גבע, שאר המכונים הרחק מאחור), ומסטטיסטיקות שיש לנו מעבודה עם מכונים שמלמדים עם הספרים שלנו, זה העלה אצלם את הציון הממוצע בעשרות נקודות ביחס לספרים אחרים שלימדו איתם קודם.

אני אחזור לשורה התחתונה כי אני כבר לא זוכר מה כתבתי ואני עם הטלפון אז קצת קשה להקליד :)

את ברמה גבוהה, את לא צריכה קורס.
תלמדי איתנו ואני מבטיח לך שגם תקבלי את חומר הלימוד הכי טוב בארץ, וגם את התמיכה שלי לאורך כל הלימוד בכל שאלה שתהיה לך.

ותכלס - איתנו תקבלי ציון יותר גבוה מכל דרך לימוד אחרת שקיימת. גם אם היה לך קורס חינם זה מה שהייתי ממליץ לך לעשות.

זהו, אנחנו ממשיכים לאתר הסקי :)

-------------
פסיכו - http://psycho.co.il - פסיכומטרי חינם!

פורסם על-ידי: 3333
תאריך פירסום: 18/ינואר/2016 ב- 23:55
היי מעיין וכולם,
ראיתי את ההודעה הזאת די במקרה כי האתר נשאר פתוח בטלפון שלי..אספר לך את נקודת המבט שלי על העניין.
ניגשתי בדצמבר האחרון לפסיכומטרי ראשון. למדתי דרך הערכה של פסיכו (ספר לכל נושא פלוס פסיכו כיס ומילונים). התלבטתי מאוד, כמוך, אם להירשם לקורס או ללמוד לבד. כל החברים שלי נרשמו לקורס ואני חייבת להודות שזאת לא הייתה תחושה ממש טובה ללמוד לבד. יש איזה תפיסה כזאת שמי שלא נרשם לקורס יקבל ציון נמוך יותר בודאות, וכנראה הציון שלו לא מספיק חשוב לו. אז זהו שלא.
למדתי ברצינות, עם הרבה משמעת עצמית ושעות של הסתגרות בחדר . הכנתי לעצמי תוכנית מסודרת מתי אני לומדת כל דבר. במקביל נעזרתמ בפורום המדהים הזה ולא הרגשתי שלמדתי לבד, יותר כמו תחושה של מורה פרטי .
בסופו של דבר קיבלתי 710 בבחינה. הופתעתי מאוד לגלות שכל מי שאני מכירה שלמד בקורס של קידום קיבל הרבה פחות ממני ואפילו לא אחד עבר את ה700, למרות שהיכולות שלנו דומות.
וזאת למרות "השאלות החמות" של המכונים וכל השיטות הכביכול בלעדיות שלהם, בתכלס הכל אותו דבר ואין משהו שאני מרגישה שפיספסתי כי למדתי לבד.
מה שאני רוצה להגיד זה שחייבים לנפץ את האשליה הזאת שמי שלומד בקורס יקבל ציון גבוה מאוד ומי שלבד יקבל ציון בינוני.
זהו סיימתי את החפירה :) אלעד תהנה בסקי, ואני אמשיך להמליץ עליכם לכל מי שאני מכירה :)

פורסם על-ידי: טליהטליה
תאריך פירסום: 19/ינואר/2016 ב- 00:06
האמת שזה ממש נכון. צריך אומץ כדי ללמוד לבד אבל הלימוד מתברר כהרבה יותר רציני ויעיל.

פורסם על-ידי: eitanuch
תאריך פירסום: 19/ינואר/2016 ב- 09:47
אני אוסיף קצת מהנקודת מבט שלי.
כשהייתי בצבא אמרתי לעצמי שהדבר הראשון לעשות מיד עם השחרור זה ללמוד לפסיכומטרי. הייתי בטוח שאני ארשם לקורס כדי "להיות רציני", אבל בבוא העת, לפני 3 חודשים (4 ליתר דיוק, כי התחלתי ללמוד בחפש"ש), הרגשתי שאין לי סבלנות לשבת בכיתה בדיוק בגלל הסיבה שאלעד ציין - התלמידים מגיעים מרקע שונה ומתעכבים על דברים שונים. בנוסף , משהו פעם אמר לי משפט חכם: "מה שלומדים לבד, יודעים יותר טוב". לדעתי המשפט משקף בצורה מאוד מדוייקת את הפסיכומטרי, שתכלס ההשקעה היא הלימוד והתרגול בבית. זה ממש לא מספיק לשבת בכיתה ולהקשיב למורה.
למרות מה שכתבתי, זה גם תלוי בכל אחד לגופו. אני לאורך השנים, גם בבי"ס וגם בקורסים בצבא שמתי לב שהידע המתקבל הוא ברמה גבוהה יותר כאשר אני לומד לבד (בעיקר כשהייתי צריך להשלים חומר עקב היעדרות על מחלה). צריך לבדוק אם השיטה מתאימה וזה חשבון שכל אחד צריך לעשות עם עצמו.

בסופו של דבר, אני מרוצה מאוד מהדרך שבחרתי, גם מכיוון שקיבלתי ציון גבוה לעומת הרבה חברים אך בעיקר בגלל העובדה שבזכות הציון הזה התקבלתי למה שאני רוצה, וזה תוך 3 חודשים מהשחרור - מינימום זמן !

בהצלחה בדרך שתבחרי :)

פורסם על-ידי: chaim h
תאריך פירסום: 03/פברואר/2016 ב- 23:25
מקפיץ..
שלום אלעד וכולם,
אני מתכנן לגשת לפסיכומטרי פעם שניה במועד אפריל.
אני צריך לקבל ציון של 695-700 לפחות כדי להתקבל ללימודים שנה הבאה.
בניסיון הראשון עשיתי קורס של היי-קיו וניגשתי במועד 04/2015.
התפלגות הציונים שלי :
כמותי: 131
מילולי: 148
אנגלית: 82
סופי: 659.
התכנון המקורי היה לגשת למועד פברואר אך לאחר לימוד עצמי של כשלושה שבועות (גם בשל חוסר זמן) אני לא מצליח להתעלות בהרבה מהציון במבחן הקודם אל הציון הדרוש.
המצב כרגע בסימולציות שאני עושה הוא בערך 4 טעויות בממוצע בפרק כמותי (לא בהכרח בשאלות האחרונות.. מפוזר על פני הפרק), ו-2 טעויות במילולי.
בנושא האנגלית השתפרתי יחסית לשנה שעברה ואני עומד על סביב ה-10 טעויות בפרק.

היעד שלי הוא להגיע למצב שבו אני מגיע ל-0-2 טעויות בפרק בכמותי ובמילולי.
האם זהו יעד אפשרי?
איזו שיטה תהיה אפקטיבית יותר להשגת יעד זה? קורס (חשבתי על 800 או על יואל גבע), מורה פרטי או לימוד עצמי?
כסף זה לא הבעיה, חשוב לי לעבוד נכון ולא לבזבז זמן..
מה אתה ממליץ?
תודה רבה על כל ההשקעה!

תאריך פירסום: 04/פברואר/2016 ב- 01:12
אהלן חיים,
ראשית, אני שמח שאתה מתלבט בין שני קורסים טובים בסך הכל - אחד מהם טוב יותר, במיוחד לתלמידים חזקים.

שנית, במצב שלך ובהתפלגות הציונים שלך אני ממש לא רואה צורך בקורס -
במילולי אין מה ללמד אותך (אפשר ללטש קצת אבל יש לך ציון מושלם).
בכמותי יש ציון גבוה - צריך לשפר אותו קצת.
באנגלית - כאן יש לך עבודה ודווקא כאן קורס לא יתרום לך בכלל כי זו רק עבודה עצמית.

הבעיה בקורס היא שהלוז קשיח - לומדים הכל מהתחלה, מהבסיס, ועוברים לאט לאט על כל הנושאים. גם אם הכיתה 'חזקה' יחסית עדיין זה בזבוז זמן עבורך, וכדי להגיע לשלמות בכמותי ובמילולי הזמן שלך יקר ואתה רוצה לנצל אותו בצורה הכי יעילה.

כדי להגיע לציון שאתה רוצה אתה צריך לעמוד על אפס טעויות בכמותי ובמילולי (זה קצת יותר אבל אתה רוצה להשאיר מקום לטעות).

בעבודה עצמית נכונה תוכל להגיע לזה (וזו לא ממש עבודה עצמית - אני מוביל אותך ומייעץ כל הדרך). בנוסף, לדעתי אתה חייב לתת פוש נוסף באנגלית - זה אמנם חצי מהניקוד בכמותי ובמילולי אבל זה עדיין משפיע על הציון.

-------------

תאריך פירסום: 04/פברואר/2016 ב- 09:43
תודה,

מספר שאלות הבהרה:
1. האם אתה מעריך שעבודה עם מורה פרטי יכולה להיות משמעותית עבורי? בהקשר הזה, מה אתה אומר על ez-way?
2. אנגלית -
תחום האנגלית תמיד היה קשה לי. השנה ניגשתי לבגרות באנגלית מועד חורף וזה שיפר את ההצלחה שלי במקצת גם בפסיכולוגיה (עליתי מ-13 טעויות בפרק ל-9-10 טעויות בפרק (בממוצע, הגעתי אפילו לפרק של 6 טעויות).
איך אתה מציע להשתפר משמעותית בתחום?
3. סימולציות מרכז ארצי - לפני שנה עשיתי את כל המבחנים, האם יש ערך לביצוע שלהם שוב השנה? (עשיתי אחד השנה וקיבלתי בו 720, לכן לי נראה שאין ערך..)

שוב תודה, חיים

תאריך פירסום: 05/פברואר/2016 ב- 00:20
1. אני חושב שמורה פרטי זה מיותר במצבך, ואני יכול להבטיח לך שלא תהיה שום שאלה שלא תקבל עליה תשובה, או בעיה שלא תקבל עליה מענה. בכל מקרה, אתה תמיד יכול להתחיל בלי, ואם תרגיש צורך תוכל לקחת שיעור פרטי.

2. זה תלוי במצב. כשתקבל החלטה אם לקחת קורס / מורה פרטי / ספרים שלנו אעזור לך ואכווין אותך איך ללמוד ללפי המצב שלך שננתח אותו.

3. עדיף שלא. ראשית, מאז יצאו עוד כמה. שנית, יש גם מבחנים מהמתכונת הישנה שהם מעולים, אני מניח שלא עשית אותם.

-------------

תאריך פירסום: 08/פברואר/2016 ב- 11:29
אהלן,

החלטתי ללמוד איתך, ועם הערכה והאתר.
1. מבחני מתכונת ישנה: איך אתה ממליץ לעשות אותם? כסימולציות שלמות? פרקים מסוימים?
2. התוכנית ללימוד עצמי לא כל כך רלוונטית לרמת הידע שלי.. האם אתה יכול לעזור לי לבנות תוכנית לימוד עצמי יותר רלוונטית אלי?
3. אשמח שתחזור אלי בנוגע לרכישת הערכה.
חיים

תאריך פירסום: 08/פברואר/2016 ב- 12:26
1. אם יש מספיק סימולציות מלאות מהמתכונת החדשה אז עדיף לעשות את הישנה כפרקים. דרל אגב, בכמותי ובאנגלית לא הייתי עושה לפרקים התאמות - משאיר אותם כמו שהם ופותר ב-25 דקות. שאלות השוואה כמותית הן שאלות מעולות.

2. אשמח. זה בעקרון די פשוט - בחלק הראשון אתה מדלג על כל החומר הבסיסי ועובר ישר לתרגול הפסיכומטרי, ואחרי כל נושא פותר גם את השאלות מספר 700. בצורה כזו אתה מסיים את החומר מהר יותר ואז נשאר לך יותר זמן לחזרות - שם נמקד אותך יותר.

3. אוכל רק מאוחר יותר היום, או שאתה יכול להתקשר למשרד ובן יעזור לך.

-------------

תאריך פירסום: 08/פברואר/2016 ב- 12:32
1. מהמתכונת החדשה נשאר לי רק את פברואר 2016.
2. אשמח לדבר איתך בהמשך היום לגבי הערכה ואיזה ספרים בדיוק אני צריך.. שולח את המספר בפרטי.

תודה,
חיים

הדפס דף | סגור חלון