הדפס דף | סגור חלון

התייעצות - מה הלאה?

הדפס טופס: פסיכו - פסיכומטרי חינם!
קטגוריה: Psycho - עוזרים לך לעבור את המבחן
שם טופס: פסיכומטרי - שאלות כלליות
תאור הפורום: אתם שואלים והמדריכים של פסיכו עונים
כתובת: http://psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=13510
תאריך הדפסה: 28/מרס/2024 ב- 15:41

נושא: התייעצות - מה הלאה?
פורסם על-ידי: anonymous
נושא: התייעצות - מה הלאה?
תאריך פירסום: 02/ינואר/2018 ב- 13:46
היי אלעד :)

אני בן 17.5, כיתה יב',גר ברעננה.

ניגשתי בספטמבר אחרי קורס תיכונים של קידום שקיבלתי בחינם. קורס די שטחי ולא מקיף,לא מעט זמן הרגשתי שאני מבזבז את הזמן. למרות זאת, הסימולציות שלי היו נדי יפות (670-690). לא השקעתי מספיק אז, בעיקר כי שבועיים לפני המבחן הייתי בחו"ל ולא ממש היה אפשר לעשות שם מרתון כמו שצריך. הוצאתי 638 בבחינה עצמה, הציון הכי נמוך שקיבלתי, ולכן הייתי מאוכזב, אבל אמרתי שאגש מועד הבא מוכן יותר.

החלטתי כמובן שאני ניגש גם לדצמבר, קניתי כמה ספרים שלכם (פסיכו כיס, עברית ושאלות 700 פשוט מעולים!) כמה של יואל גבע יד שנייה, השגתי את האתר של יואל גבע והתחלתי ללמוד. השאיפה הייתה מעל 700 ורצוי מעל 710 (אני מכיר את עצמי, יש לי תיאורטית פוטנציאל הרבה יותר גבוה מזה). למועד הזה באמת שלמדתי כמו שבחיים לא למדתי, למדתי תקופת זמן יחסית קצרה - שבועיים ראשונים שעתיים ביום, ואז שבועיים של פשוט כל היום פסיכומטרי - הלכתי לבית שקט של קרוב משפחה עם ים וחדר כושר ופשוט למדתי מ7 בבוקר עד 9 בערב(כמובן עם הפסקות לאכול ולהתאמן), תרגלתי סימולציה כל בוקר ואז תחקור מעמיק מאוד של שעה ומשהו, מעבר על נקודות חלשות, עשיתי לעצמי קלסר שבו רשמתי כל טעות שהיה לי אי פעם בסימולציות ומסקנות ממנה, שיננתי המון מילים. הגעתי למצב שאני הכרתי את המבחן ברמה מאוד גבוהה יחסית, הייתי רק את משפט השאלה והייתי מבין מה המרכז הארצי כנראה ישאל פה.

במהלך הלמידה לדצמבר הסימולצות היו טובות ועלו יחסית בהדרגה - רוב הסימולציות היו בין 680-740. הפער נבע בעיקר מטעויות ריכוז. הרגשתי באמת בסוף תקופת המרתון שאני ניצלתי לגמרי את הלמידה, אני מוכן לגמרי, ויש לי פה צ'אנס להפציץ במבחן האמיתי.

כמו שאתה משער ,אם אני רושם פה כנראה שמשהו השתבש. ניגשתי למועד של ראשון ב9:30, בהתחלה החיבור הלך מעולה וזה רק הגביר לי את האמונה שאני יכול להוציא ציון מדהים במועד הזה ולסיים עם הפסיכו לתמיד.
ואז הגיע הכמותי ההזוי בבחינה. דווקא החלק שאני הכי אוהב וזורם לי (כמו פרקי האנגלית של הרוב) היה פשוט זוועה. *סגנון השאלות* היה משהו שלא ראיתי בשום אחת מהסימולציות (ועברתי על כולם, אגיע לזה בהמשך), זה היה כמו להכיר את הפסיכומטרי מחדש. אם בסימולציות הייתי מסיים את הפרק ב17 דקות כשהכול נכון למעט טעויות ריכוז, בפסיכו האמיתי ניחשתי 3-4 שאלות בפרק בכמותי (לא היה פיילוט).

יצאתי מהמבחן בתחושה נוראית של ביאוס, שוב פעם אני קורס במבחן האמיתי (במבחן האמיתי לא הרגשתי סוג של לחץ) כשהפעם אני יודע שבניגוד לספטמבר, אני לא חושב שזה באשמתי. ידעתי שאני אפילו לא מחכה לתשובות.

עכשיו יש לי כמה שאלות/בעיות שאני לא יודע מה לעשות, והייתי ממש שמח אם תוכל לעזור לי בהם:

1. מה הלאה ? הרי די מיציתי כבר את הפוטנציאל לשיפור שלי (אלא אם כן אשפר אנגלית ל145~ שזה עבודה סיזיפית)
2. מה שמאוד מטריד אותי, נגמר לי כל הסימולציות. לאפריל אני מתכנן לעשות גם שבועיים כמו שעשיתי, ואין לי מאיפה לעשות סימולציות. לעשות סימולציות שלכם ושל ניב רווח?
3. איך אני מוודא שלא יקרה לי שוב שאתקל בסגנון שאלות שונה ממה שלמדתי במבחן האמיתי?

תודה רבה!!

תגובות:
פורסם על-ידי: אלעד שווייצר (פסיכו)
תאריך פירסום: 07/ינואר/2018 ב- 23:06
דבר ראשון, חכה לציון.
לגבי לימוד - אתה צריך לתרגל כמה שיותר בחינות. האם עשית את כולן? גם את כל המתכונת הישנה, המבחנים של האוגדן, ה-H-ים? את כל המבחנים המשולבים ששונים מהעברית?
אני מנחש שלא, אז יש לך עוד לא מעטו סימולציות.
לגבי סימולציות נוספות לעשות - לא לגעת בחומר של אף מכון, ואם אין לך ברירה אז 800, גבע ושלנו. אבל בסימולציות עדיף תמיד את הדבר האמיתי.

3. אני די בספק שנתקלת בשאלות ששונות ממה שלמדת, נראה לי שהלחץ השפיע. אתה לא היחיד שעשה את המבחן, ולא נתקלתי באף שאלה יוצאת דופן באופן מיוחד.

-------------
פסיכו - http://psycho.co.il - פסיכומטרי חינם!

תאריך פירסום: 21/פברואר/2018 ב- 17:31
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

דבר ראשון, חכה לציון.
לגבי לימוד - אתה צריך לתרגל כמה שיותר בחינות. האם עשית את כולן? גם את כל המתכונת הישנה, המבחנים של האוגדן, ה-H-ים? את כל המבחנים המשולבים ששונים מהעברית?
אני מנחש שלא, אז יש לך עוד לא מעטו סימולציות.
לגבי סימולציות נוספות לעשות - לא לגעת בחומר של אף מכון, ואם אין לך ברירה אז 800, גבע ושלנו. אבל בסימולציות עדיף תמיד את הדבר האמיתי.

3. אני די בספק שנתקלת בשאלות ששונות ממה שלמדת, נראה לי שהלחץ השפיע. אתה לא היחיד שעשה את המבחן, ולא נתקלתי באף שאלה יוצאת דופן באופן מיוחד.

היי, לאחר שקיבלתי את הציון והציון שלי זהה בערך לציון בספטמבר, נרשמתי למועד אפריל. קיבלתי 627 -
128 כמותי לאחר בסימולציות 140+, 134 כמותי שבסימולציות קיבלתי בין 135-145 ואנגלית נוראי שאין לי מושג למה 108(הייתי מקבל 120 וגם פטורים, בספטמבר קיבלתי 123 ושיפרתי מאוד את האנגלית מאז, אולי טעויות סימון). יש לי עוד 5 שבועות עד הבחינה והייתי שמח להתייעץ איך לנצל את הזמן בצורה אופטימלית.

זכור לי שלמרות הציון המאוד הלא טוב באופן יחסי אלי שקיבלתי בדצמבר, הגעתי למבחן מוכן מאוד וידעתי את החומר בצורה מעולה,ככה שנשאר לי בעיקר חזרה ותיקונים קטנים כדי לוודא שהפעם באמת אצליח לעבור לפחות את ה700.

גמרתי את כל הסימולציות מרכז ארצי פעם שעברה, אז השגתי סימולציות של המכונים שהמלצת לי עליהם. הייתי שמח אם תוכל לייעץ לי בשני דברים:

1. יש לי 5 שבועות,מתוכם שבועיים ראשונים שאוכל ללמוד בערך שעתיים ביום ואז 3 שבועות שאוכל ללמוד גם 10 שעות ביום( עשיתי את זה בדצמבר, אין לי בעיה עם זה). איך הלמידה שלי אמורה להיראות? מה ללמוד, מתי לעשות סימולציות וכו'? יש לי 13 סימולציות חדשות + מתכנן לקנות את הספרי מרתון שלכם(חוץ מהם יש לי את רוב הספרים שלכם). איך לבנות תכנית שמתאימה לי? אשמח לעזרה בזה

2. איך לוודא שהפעם לא אפול בבחינה האמיתית ? הרי את החומר ידעתי גם אז מעולה. במהלך הבחינה לא הרגשתי לחץ, אבל אולי איבדתי עשתונות אחרי שראיתי שלא הולך לי בכמותי. ההרגשה שלי הייתה שסגנון השאלות היה שונה קצת מהרגיל, ולאו דווקא הקושי. שאלת הרקדנים למשל הייתה סגנון שלא ראיתי עדיין. איך אני מטפל בזה?

אין לי ממש עוד אופציה לגשת במהלך השנה הקרובה, ואני חייב להוציא את הציון שלי עכשיו. תודה רבה רבה!

תאריך פירסום: 21/פברואר/2018 ב- 17:35
ו3. כיצד להשתמש בסימולציות ישנות של מרכז ארצי?

תאריך פירסום: 21/פברואר/2018 ב- 17:51
1. בשבועיים הראשונים עשה חזרה על כל החומר, ב-3 שבועות אחר כך תעשה כמה שיותר סימולציות ותחקורים.
2. חלק מהמבחן זה גם התמודדות עם לחץ. ככל שתשלוט בחומר טוב יותר כך תהיה פחות לחוץ. בנוסף, עבודה בשיטות של חשיבה פסיכומטרית עוזרת לפתור מהר יותר, בלי חישובים ובפחות טעויות, וגם לחץ הזמן יורד ממך ומקל על הפרק.
3. יש בפורום פוסט על התאמת סימולציות ישנות למתכונת החדשה.

-------------

תאריך פירסום: 21/פברואר/2018 ב- 18:01
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

1. בשבועיים הראשונים עשה חזרה על כל החומר, ב-3 שבועות אחר כך תעשה כמה שיותר סימולציות ותחקורים.
2. חלק מהמבחן זה גם התמודדות עם לחץ. ככל שתשלוט בחומר טוב יותר כך תהיה פחות לחוץ. בנוסף, עבודה בשיטות של חשיבה פסיכומטרית עוזרת לפתור מהר יותר, בלי חישובים ובפחות טעויות, וגם לחץ הזמן יורד ממך ומקל על הפרק.
3. יש בפורום פוסט על התאמת סימולציות ישנות למתכונת החדשה.

תודה רבה על התשובה המהירה! רק שאלה קטנה, כיצד בדיוק לעשות חזרה על החומר הישן? לקרוא את פסיכו כיס ולתרגל שאלות? והאם בתקופה הזאת להכניס גם פרקים מלאים( לא סימולציות)?

תאריך פירסום: 21/פברואר/2018 ב- 22:06
חזרה זה לא לפתור פרקים אלא לעבור על הנושאים, לרפרף על ההסברים ולתרגל מעט שאלות בכל נושא.

-------------

פורסם על-ידי: קטיה ג
תאריך פירסום: 09/מאי/2018 ב- 11:12
היי , לפני כשלוש שנים עשיתי פסיכומטרי במהלך התיכון ולא השקעתי בלימודים שלו וקיבלתי ציון סביר של 574 את הפסיכומטרי עשיתי ביחד עם יואל גבע . לפני כחודשיים עשיתי את הפסיכומטרי השני שלי גם כן דרך יואל גבע , כאשר הפעם השקעתי את כל כולי בתהליך הלימודים והציון שלי בכל זאת נשאר נמוך מ600 אומנם השתפר ב10 נקודות אך עדיין נמוך, לאחר שלא הייתה לי סימולציה אחת הנמוכה מ630 . כרגע ברצוני לנסות ולגשת פעם שלישית ביולי הייתי שמחה לקבל את היעוץ שלך לגבי איך עלי לפעול ומה לעשות , איזה ספרים לקנות או על איזה דברים להתמקד יותר בכדי להצליח .

הדפס דף | סגור חלון