הדפס דף | סגור חלון

חשיבה פסיכומטרית

הדפס טופס: פסיכו - פסיכומטרי חינם!
קטגוריה: Psycho - עוזרים לך לעבור את המבחן
שם טופס: פסיכומטרי - שאלות בכמותי
תאור הפורום: נתקעת בפרק הכמותי? המדריכים של פסיכו יענו לך על השאלות
כתובת: http://psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=13585
תאריך הדפסה: 29/מרס/2024 ב- 14:53

נושא: חשיבה פסיכומטרית
פורסם על-ידי: יובל שטוייר
נושא: חשיבה פסיכומטרית
תאריך פירסום: 26/יולי/2018 ב- 15:36
טוב אז אני ביום 8 (עושה כמה ימים ברצף כל יום כי התחלתי ללמוד מאוחר בגלל המועדי ב') .
ויש לי את ערכת הסרטונים , בכל מקרה אני במצב שאני יודע מהתקלות עם כמה פרקים של כמותי לפני זמן מה שתמיד נשאר לי 2-3 שאלות ואותם אני פותר ב2-3 דקות , זאת אומרת שאני יכול לפתור פרק כמותי ב22~ דקות בערך . אבל בחזרה לעניין , אני התחלתי את הספר של החשיבה פסיכומטרית , ושם לב שבשאלות גיאומטריה בשיטת "הצבת מספרים במקום נעלם" לוקח לי בדרך כלל 5-6 שניות יותר לכל שאלה בשיטת החשיבה הפסיכומטרית . עכשיו אני במצב שאני לא יודע מה לעשות , ואיזה שיטה להשתמש . בשיטה המספרית לרוב יש דרך קצרה מאוד לדוגמא בעמוד 25' שאלה 9 , אפילו בדרך שאתם הראתם של החישוב המתמטי , זה נטו חזקה שלישית של 2/3 ולא צריך אפילו לחשב את זה . ככה שהעניין לוקח לכל ביותר 10-20 שניות , אבל עם "הצבת מספר נוח" לוקח לי יותר (למרות שאני בטוח שאם הייתי שפיץ ומתרגל את השיטות יותר הייתי יכול לצמצם את זה ל10-20 שניות גם כן) אבל פה מגיעה הבעיה , ישנם שאלות שגורמות לי לחשוב האם שווה בכלל ללמוד ולהשקיע בשיטה הפסיכומטרית במיוחד לאור העובדה שאולי היא במקרה הטוב ביותר היא תאפשר לי לסיים את העניין בזמן זהה .
האם אותם שאלות התרגיל בספר חשיבה פסיכומטרית אמורות להיות קלות יותר עם חשיבה פסיכומטרית? או שהתרגילים בספר נועדו לתרגול בלבד של השיטה הפסיכומטרית , ולכן אי-שיפור או הצלחה גדולה יותר בשיטה הרגילה אינם מדד או בעיה במקרה הנ"ל . אני מבולבל ולא רוצה סתם לתרגל שיטה שבסופו של דבר לא תביא אותי למטרה שלי .
אני מאמין שאם אני משפר זמנים אני יכול 150 כמותי בקלות , וזאת לאור אחוזי הדיוק שלי בכמה מועדים שניסיתי , הבעיה היא הזמן בלבד.
צריך עצה לגבי באיזה שיטה לבחור , משום שהחוסר בזמן כרגע לא מאפשר לי לבחור את שניהם .
ועוד דבר , האם בתרגול חשיבה פסיכומטרית יש לנסות לתרגל חשיבה פסיכומטרית בכוח (תרגול בספר ולהיתקע על שאלות עד שמגיעה החשיבה)?
יש מצב שאני פשוט אחלה של מחשבון כיס ...

תגובות:
פורסם על-ידי: אלעד שווייצר (פסיכו)
תאריך פירסום: 27/יולי/2018 ב- 02:45
השאלות נועדו רק לתרגול של החשיבה הפסיכומטרית. בממוצע, לא משנה כמה אתה חזק באלגברה, אם ניקח מאות שאלות פסיכומטריות הזמן יהיה קצר יותר בחשיבה פסיכומטרית מאשר בחישוב.
ברור שכל אחד בוחר לעצמו מתי הוא משתמש באיזו טכניקה בהתאם לרמה שלו ולשאלה עצמה.
גם אני לפעמים פותר אלגברית למרות שאפשר להציב מספרים - הכל תלוי בסיטואציה.

המטרה של הספר היא אכן לתרגל חשיבה פסיכומטרית בכח, כדי להקנות לעצמך גישה נוספת שתוכל להשתמש בה בחלק מהשאלות בספרי הכמותי האחרים בהמשך.

אם לא תלמד אותה, תמיד תישאר עם גישה אחת - פתרון מתמטי, וחבל.
יש כל כך הרבה שאלות שאפשר לפתור בקלות בלי חישובים.

אם היית מגיע למפגש שהיה היית רואה (אני מניח מההודעה שכתבת שלא היית, אחרת היית מבין את החשיבות האדירה שיש לפתרון באמצעות חשיבה במקום חישוב).

-------------
פסיכו - http://psycho.co.il - פסיכומטרי חינם!

פורסם על-ידי: יובל שטוייר
תאריך פירסום: 27/יולי/2018 ב- 10:45
הבנתי , למרות שהודעתי הייתה אורכה , ניסיתי להבין את טכניקת התרגול.
עזרת לי !
תודה רבה .
כן לא הגעתי למפגש בגלל מועדי הב' , ולכן התחלתי ממש מאוחר .
ראיתי שבתכנית לימוד של ה60 יום כתוב תרגול בפסיכומטריקס (סימולציה 3 לחזקים) , באיזה סימולציה מדובר?
אם אין לי פסיכומטריקס מה עלי לעשות במצב זה? כיצד אוכל לבחון את עצמי לבד?
דבר אחרון!
ניסיתי כמה פעמים את הפרק אנגלית וקיבלת 145+ כאשר 145 ציון נמוך ביותר , ו150 ציון גבוה ביותר (ציון מוערך לפי המרכז הארצי) , אני נוהג בדרך כלל לקרוא יותר באנגלית מאשר בעברית , אני מרגיש שתרגול פרק האנגלית מיותר כעת אבל לפי התכנית לא ככה הדבר , העניין הוא שיש לי קצת קושי בעמידה בזמנים של הבחינה בפרק המילולי והכמותי (קיבלתי הארכת זמן 5 דק' במטלת הכתיבה) , האם אפשר לדחוף במקום למידה של פרק האנגלית עבודה על מילולי? נכון ללפני חודש שבדקתי בגלל אי העמידה בזמנים אני עומד על 132 במילולי ו140+- בכמותי . ולכן אני חש שתרגול של הפרקים האלו עלול להניב תוספת ציון משמעותית יותר בבחינה .
אבל אני לא יודע איך להכניס את המילולי לתכנית הלימודים בצורה אינטנסיבית יותר , אני (ביום 8) בתכנית לימודים 60 יום ומשתדל בגלל החוסר בזמן לדחוס יומיים של תכנית לימודים בכל יום תרגול .
אני תלמיד יא' אז כרגע בחופש אני יכול ללמוד מבוקר עד ערב בלי הפרעות . אשמח בעזרה בשילוב עבודה מילולית יותר אינטנסיבית :)
תודה רבה על זמנך ,
- יובל

פורסם על-ידי: אלעד שווייצר (פסיכו)
תאריך פירסום: 27/יולי/2018 ב- 13:47
פסיכומטריקס היא מערגת הלימןד שלנו שיש בה כמה פיצ'רים שונים, ביניהם בחנים פר נושא ב-3 רמות: קל, בינוני וקשה.

הדרך 'לבחון' את עצמך לבד בלי הפסיכומטריקס היא רק לבדוק מה אחוז ההצלחה שלך בתרגול בספרים בכל נושא.

במצב שלך היית מדלג על התרגול באנגלית ומשקיע זמן רק בלימוד מילון. כשאני למדתי לפסיכומטרי לא תרגלתי אנגלית בכלל, רק מילון. אפילו בסימולציות לא תמיד עשיתי את פרקי האנגלית - זה היה בזבוז זמן כי ידעתי הכל.

-------------
פסיכו - http://psycho.co.il - פסיכומטרי חינם!

הדפס דף | סגור חלון