הדפס דף | סגור חלון

הבנת הנקרא

הדפס טופס: פסיכו - פסיכומטרי חינם!
קטגוריה: Psycho - עוזרים לך לעבור את המבחן
שם טופס: פסיכומטרי - שאלות במילולי
תאור הפורום: נתקעת בפרק המילולי? המדריכים של פסיכו יענו לך על השאלות
כתובת: http://psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=1868
תאריך הדפסה: 12/מאי/2024 ב- 11:35

נושא: הבנת הנקרא
פורסם על-ידי: sedaw
נושא: הבנת הנקרא
תאריך פירסום: 21/נובמבר/2007 ב- 11:28
    הבמחן מתקרב והזמן לוחץ ועדיין אני לא רואה שיפור בחלק הזה, אני ממש לא יודע איך להתגבר על 5 השאלות בהבנת הנקרא, כל התרגולים הנסיונות וההשקעה אני לא רואה שיפור, מה גם שאני לא יכול לזנוח את הקטע הזה כי זה לא שאלת קצה שספק אם תופיעה , מדובר ב5 שאלות שיורידו לי את הציון משמעותית, מה עושים איך מתגברים על הבעיה בהבנת הנקרא, כל עצה לשיפור תתקבל בברכה...

תודה.

תגובות:
פורסם על-ידי: tohila
תאריך פירסום: 21/נובמבר/2007 ב- 14:20

אני קוראת את השאלה הראשונה ורק אז עוברת על הקטע וזה בדרך כלל די טוב.. כי ככה אפשר לדעת במה להתמקד בקטע.. שווה לנסות.. לי זה עוזר..

פורסם על-ידי: noamz
תאריך פירסום: 21/נובמבר/2007 ב- 22:56
    גם לי קשה ממש... אני מתוסכל מהעניין
קשה לי גם להבין וגם לרוץ עם הזמן
הדרכים שלימדו אותי בקורס (בלחמן) זה לקרוא קודם את השאלות ולהכין תוכנית קריאה, לפי השאלות.
זה לוקח לי איזה דקה לעבור על השאלות... וזה לא עובד לי טוב כ"כ.
יש למישהו שיטה טובה שאולי תתאים?
אני מצליח לענות בד"כ על לפחות מחצית מהשאלות אבל זה לא מספיק
ובד"כ יש לי בעיות עם טקסט שמסבך אותי עם המילים שלו

פורסם על-ידי: shanib
תאריך פירסום: 22/נובמבר/2007 ב- 16:49

אני חושבת שלקרוא את כל השאלות ואז להכין תוכנית קריאה זה סתם בזבוז זמן

תקרא את השאלה הראשונה ולפי זה תענה וככה תעבור על כל השאלות
קודם תעבור על שאלות ששואלים על שורה מסוימת לגבי מילות גוף או מונחים או תאריכים או שאלות פסקה- מה הרעיון המרכזי בפסקה וכו' ואז תעבור על שאלות קטע שהן בסוף- כמו להביא כותרת לקטע
אתה גם לא צריך לקרוא את כל הקטע..מספיק לקרוא שורה ראשונה ושניה של כל פסקה בשביל להבין על מה מדבר הקטע ולדעת איזה פסקה אתה צריך בשביל לענות על השאלה

פורסם על-ידי: sedaw
תאריך פירסום: 03/דצמבר/2007 ב- 17:27
פסיכו מה אתה אומר ?
מה אתה ממליץ, האם יש אפשרות בכלל להשתפר בנושא הזה ?
איך ?  כדאי לקרוא טקסטים אולי ברמה גבוהה פילוסופיה הגויות וכאלה או שלא יעזור?

תודה....

פורסם על-ידי: תהילה מ
תאריך פירסום: 03/דצמבר/2007 ב- 18:40
אהלן, לא יודעת מה עם כל השיטות אבל לי בד"כ עוזר לקרוא את הפסקה הראשונה כדי להבין על מה מדברים איתי בכלל ואז עוברת לשאלה הראשונה, קוראת פסקה שניה ועוברת לשאלה השניה וכו'. שווה לנסות, אצלי זה עובד ואני מגיעה לתוצאות טובות בערך בדקה ועשר שניות לשאלה.

פורסם על-ידי: Sarah0
תאריך פירסום: 03/דצמבר/2007 ב- 18:53

עד שתעבור על כל הקטע ותבין לעומק את כל הטקסט, מבחן הפסיכומטרי ייגמר

לכן ברור לך שהדבר היחידי ,ההכרחי והיעיל ביותר לעשות הוא לרפרף.
איך עושים זאת?
לרפרף מבלי לדעת על מה שואלים, סתם יגרום לך לעבור שוב על הקטע, לכן אתה צריך לעבור מהר על  השאלות ולקבל טעימה קטנה לגבי על מה הם מצפים ממך לענות, וכך בעת שאתה מרפרף תוכל לדעת על איזה משפט להתעכב מעט בכדי שתוכל לענות.
בד"כ השאלות מחולקות לשאלות כלליות וספיציפיות.
כלליות כמו-כותרת מתאימה או על מה מדברים בפסקה השנייה.
בד"כ מספיק לעבור על משפט ראשון בכל פסקה בכדי שתדע לענות על כותרת הטקסט.
כי למשל אם בפיסקה הראשונה מדברים על איך עובר נולד ובפיסקה השנייה מה קורה כשביצית וזרע נפגשים
ואז אתה תראה את שני הנושאים הללו בתור חלק מהאופציות המוצעות לשמש ככותרת לטקסט, תדע לפסול אותם כיוון שהם ספיצייפיים. כותרת טקסט אמורה להיות כללית,בגדול.
סוג שני של שאלות הוא ממוקדות שזה יותר קל-למשל למה התכוונה במשפט בשורה 13 ואז תתחיל לקרוא משורה 11 או 10 בכדי שתבין על מה מדובר. כי מה שרשום בשורה 5 לא יעזור לך להבין את מטרת או משמעותהמשפט בשורה 13..

מקווה שזה עוזר במעט.

הדפס דף | סגור חלון