הדפס דף | סגור חלון

תוצאות מבחן אמצע נוסף+כמה שאלות על אסטרטגיה...

הדפס טופס: פסיכו - פסיכומטרי חינם!
קטגוריה: Psycho - עוזרים לך לעבור את המבחן
שם טופס: פסיכומטרי - שאלות כלליות
תאור הפורום: אתם שואלים והמדריכים של פסיכו עונים
כתובת: http://psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=4088
תאריך הדפסה: 29/מרס/2024 ב- 01:34

נושא: תוצאות מבחן אמצע נוסף+כמה שאלות על אסטרטגיה...
פורסם על-ידי: assafy
נושא: תוצאות מבחן אמצע נוסף+כמה שאלות על אסטרטגיה...
תאריך פירסום: 26/פברואר/2009 ב- 14:30

היי חברים :)

אתמול עשיתי שוב מבחן אמצע לעצמי, הפעם של 6 פרקים, מספר של יואל גבע

ובכן, התוצאות די דומות בכל פרק, וגם די דומות למבחן הקודם שעשיתי...
כמותי-25 מתוך 50 שאלות
מילולי-42 מתוך 60 שאלות
אנגלית-53 מתוך 58 שאלות (לשמחתי אני יושב על פטור)
לפי המחשבון של האתר, אני על אזור ה-570

גם במבחן הקודם שעשיתי, לפני שבועיים בערך, קיבלתי ציון דומה

מה שמאוד מעצבן אצלי, הוא שבכמותי, בתחקור שעשיתי, היו כ-15 (!!!) שאלות שבמבט לאחור, אני ממש לא מצליח להבין איך לא פתרתי אותן!!!
היו כמה שאלות ממש פשוטות, שכנראה מפאת לחץ הזמן לא פתרתי. שיטת ה"נגעת-נסעת" לא ממש עובדת אצלי כנראה...
השאלה שלי אליכם היא אסטרטגיה נכונה, בעיקר בחלק הכמותי...

סטטיסטית, ב-2 הפרקים של הכמותי פתרתי אחרי שאלה 15, 4 שאלות בלבד (מתוך 20 סה"כ).
וכפי שאמרתי-חלק ניכר מן השאלות (בלי להתייחס למספר שאלות על ממוצע ומספרי ראשוניים שטרם למדתי) היו שאלות שכשתיחקרתי אותן, לא הצלחתי להבין איך טעיתי...
אתן שאלה לדוגמא, שאלה 18 באחד הפרקים
שאלה מהשוואת טורים:
בכד יש כדורים בצבעים שונים. מספר הכדורים השחורים בכד קטן פי 5 ממספרם של שאר הכדורים בכד.
שולפים מהכד כדור באקראי

התשובות האפשריות הן חמישית, והאפשרות השנייה היא "הסיכוי שהכדור שיישלף יהיה שחור".
אני סימנתי את תשובה 3, שהסיכוי שווה.
כמובן שזו טעות, מכיוון שישנם 6 כדורים, ולא 5, כפי שסברתי במבחן. שאלה שעל פניו היא שאלת מתנה, אך לצערי, נפלתי בה.

מצד אחד, אני שמח שאני מצליח להבין חלק גדול מהשאלות. אם הייתי פותר בלי זמנים, הייתי מאוד מתקרב ל-40 שאלות נכונות (שימו לב שתיקנתי, בטעות כתבתי 50 קודם), דבר שעד לפני חודש וחצי היה בגדר מדע בדיוני מבחינתי.
מצד שני, כנראה שאני פשוט לא מתכנן נכון את דרך הפתרון של כל פרק, וכפי שציינתי-ספציפית במבחן הזה, הדבר עלה לי בכ-70 נקודות (!).
להלן שאלותיי אליכם:
1. האם זה נכון לענות על שאלה ולא לחזור אליה עד סוף המבחן, בעיקר לאדם כמוני שהחלק הכמותי אצלו חלש? כי זה מה שעשיתי. פשוט עניתי על שאלה ולא חזרתי אליה, בלי לבדוק אפילו...
2. חשבתי על אסטרטגיה של "להתמקד קודם כל ב-15 השאלות הנראשונות", למרות שהיו שאלות אחרי 15 שהן גם פשוטות יחסית (אפילו את שאלה 25 הצלחתי לפתור, וממש לא בניחוש). היו לי יחד 11 טעויות ב-2 הפרקים עד שאלה 15, דבר שעלה לי באזור ה-50 נקודות.  הרוב המוחלט של הטעויות היו טעויות מטופשות של חוסר ריכוז (אולי 2 שאלות לא הבנתי באמת.
3. דבר נוסף שחשבתי עליו-לעבור על כל השאלות, וכשאני מגיע לשאלה 25 אני חוזר אחורה, ובודק שוב את כל השאלות עד שאלה 15 ככה, שאלו לכאורה שאלות שרובן מבחינתי שאלות שאני כמעט בטוח יכול לענות עליהן.
4. כפי שציינתי קודם-אמנם פתרתי באחד המבחנים את שאלה 25, אבל זה היה אחרי שישבתי עליה איזה 2 דקות.
האם כדאי לי "לוותר" על לעשות דבר כזה, ולחזור ולבדוק את עצמי במקום?

זהו לגבי הכמותי. לגבי האנגלית-אין ממש מה לשפר (מזכיר לכם שזו חצי שפת אם אצלי), ולגבי המילולי-לשמחתי אין פרק אחד שאני מתרסק בו. די השתפרתי (השמ"ש, פטל, ואוצר מילים אין לי כמעט טעויות. אנלוגיות פה ושם, אבל גם השתפרתי מאוד), ואני רק בהגיון צריך עוד ללמוד דברים (למדתי רק הסקת מסקנות). אני מניח שאני אהיה בפוטנציאל של אזור ה-25 שאלות נכונות בפרק כשאלמד הכל.

אשמחלקצת עצות על אסטרטגיה ומניעת טעויות מטופשות.
אני כרגע שואף לאזור ה-650, ואם אצליח להימנע מטעוית מיותרות, זו בהחלט תהיה שאיפה ריאלית עבורי

תודה מראש, המשך יום נעים :)

נ.ב. הודעה אישית לאלעד בהזדמנות זו-בין 2 ל-4 זה בסדר לשאול שאלות? Tongue

תגובות:
פורסם על-ידי: אלעד שווייצר (פסיכו)
תאריך פירסום: 26/פברואר/2009 ב- 18:00
אתה מתכוון מ-2 בבוקר ביום ראשון עד 4 בבוקר ביום שבת?

-------------
פסיכו - http://psycho.co.il - פסיכומטרי חינם!

פורסם על-ידי: אנוני
תאריך פירסום: 26/פברואר/2009 ב- 18:05
חחחחחח כל%20הכבוד

פורסם על-ידי: XAVT
תאריך פירסום: 26/פברואר/2009 ב- 18:14
אתה מודע לכך שהשאלות הן בקושי עולה בכל חלק וחלק בבחינה?

כלומר יש לך למשל חלק של 10 בעיות, אחרי זה חלק של הגרף ואז חלק של השוואה ואז עוד בעיות - בכל חלק זה מתחיל מהקל אל הקשה..

כלומר אולי שווה לך לוותר תחילה על השאלות האחרונות בכל חלק כי כך אולי תאסוף יותר תשובות נכונות.

תאריך פירסום: 26/פברואר/2009 ב- 18:32
לגבי הכמותי - ההערה של ויטלי חשובה מאוד ונכונה.
אבל, שים לב כי כל עוד אתה פותר סימולציות שאינן של המרכז הארצי, הן לא בהכרח מאוזנות, ולא בהכרח מסודרות בסדר קושי עולה במקטעים, לכן כל האסטרטגיות האלה נכונות אך לא יבואו לידי ביטוי בסימולציות שאתה עושה כעת.
אם אתה רוצה לנסות את זה, ממליץ לעשות סימולציות של מאל"ו.
כדי לא "לבזבז" את הסימולציות של האוגדן, תוכל להזמין ממאל"ו את הסימולציות הישנות - 2H - 9H

-------------

תאריך פירסום: 26/פברואר/2009 ב- 23:50
אמממ....
חיפשתי איפה אפשר להזמין את הבחינות 2 עד 9 ולא מצאתי...
באתר שהם רק כתוב שאפשר לרכוש 6 בחינות דרך סטימצקי/צומת ספרים
איפה אפשר לקנות את השאר?

תודה מראש :)

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 00:33
תדפיס את זה:

http://psycho.co.il/forum/uploads/7/טופס_הזמנת_סימולציות_2-9_B.JPG - uploads/7/טופס_הזמנת_סימולציות_2-9_B.JPG

-------------

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 01:01

תודה רבה :)

יש לזה פתרונות גם, נכון?

נ.ב. עכשיו עשיתי את המבחן הממוחשב שמקבלים עם הערכת הרשמה, גם בזה קיבלתי 574 (ולא ממש הסתכלתי על הזמן שיש לי, התייחסתי לזה כמו למבחן על זמן "אמיתי")
בכל הסימולציות שעשיתי זה הציון שלי, מקווה שבקרוב הציון יתחיל לקפוץ :)

פורסם על-ידי: dohgg
תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 12:58

אלעד? בקשר לבחינות 2H - 9H...? הבנתי שהם ממש לא ברוח הבחינה של היום..

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 13:23
פורסם במקור ע"י dohgg

אלעד? בקשר לבחינות 2H - 9H...? הבנתי שהם ממש לא ברוח הבחינה של היום..

שמע, אולי זה נכון מה שאתה אומר...
מצד שני-זה יוצא פחות מ-10 שקלים לבחינה.
אולי היא לא תועיל, אבל היא בטוח לא תזיק...

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 15:08
אם הייתי מכין את אחי לפסיכומטרי, הייתי מעדיף שיעשה את הבחינות 2H-9H לפני כל בחינה של כל מכון...

-------------

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 15:30
nuff saidSmile

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 15:34
שמח לשמוע :)

אגב, אחד שלומד איתי בקורס הציע לי אסטרטגיה מעניינת שחבר שלו נקט בה...
הוא אמר לי שחבר שלו פשוט החליט מראש שבכמותי הוא עונה על 20 שאלות, ורק אם יישאר לו עוד זמן הוא יענה על עוד 5.
מצד אחד-הוא הפסיד 5 שאלות לרוב
מצד שני-הוא סיפר לי שאחוזי ההצלחה שלו התקרבו למאה אחוז (כמובן מתוך ה-20 שאלות)

האם אתם ממליצים לי לנקוט באסטרטגיה דומה, לפחות במצבי הנוכחי?
אני די בטוח שזה יעזור לי לקפוץ מאזור ה-570 שאני נמצא בו לאזור ה-630-640, שכן במבחן האחרון שעשיתי לעצמי, כפי שציינתי, איבדתי כ-70 נקודות רק משום שרצתי יותר מדי בכמותי. אין לי ספק שאם לא היה לי לחץ של 25 שאלות, הייתי פותר הרבה יותר שאלות, וכשאני מתכוון להרבה יותר-אני מתכוון ללפחות עוד 10-15 שאלות

מה אתם אומרים? :)
תודה שוב

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 18:55
ואיך הוא יודע על איזה 5 שאלות לא לענות?

-------------

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 20:07

זהו, שכנראה אצלו הוא קיזז את ה-5 שאלות האחרונות.

אבל לפי מה שויטלי אמר, זה לא בדיוק עובד ככה, אלא לכל מקבץ יש את הקושי שלו.
אז מה אתה חושב? שבכל מקבץ להתרכז בשאלות היותר קלות בהתחלה?

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 20:23
כן, ואפשר לוותר מראש על כמה שאלות, בהתאם כמובן לציון אותו אתה צריך, אך לא לוותר מראש על שאלות ספציפיות, אלא לבחור על מה לדלג תוך כדי הבחינה.

-------------

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 20:39
אמממ...תראה...
כרגע אני חושב שלשאוף ל-650 זה די ריאלי מבחינתי.
אם אני מגדיר לעצמי מראש שאני מוותר על חלק מהשאלות בכמותי, אז הסיכוי שלי להגיע ל-20 שאלות נכונות בפרק די גבוה.
בכל מבחן אמצע שעשיתי (עד עכשיו עשיתי 3 כאלו) היו לי כל פרק קרוב ל-10 שאלות שבמבט לאחור לא הצלחתי להבין איך טעיתי.
באנגלית אני כרגע על פטור, לכן כמעט כל ה-29 שאלות בפרק (ויש פרקים שאני גם פותר הכל) בכיס שלי
במילולי יש עוד קצת הגיון שאני צריך ללמוד, ועם תרגול נוסף של כל הנושאי אני מתאר לעצמי שאני אגיע בסוף לרמה טובה. כרגע הממוצע שלי הוא 21 שאלות נכונות לפרק, ואני די בטוח שאני עוד אשפר את זה.

אפשר לומר שאם אקבל 650 אז סיכוי טוב שאני אתקבל ללימודים כבר השנה בלי לשפר בגרויות בכלל, אבל את זה רק ימים יגידו :)

שוב תודה כמובן ושבת שלום :)

תאריך פירסום: 27/פברואר/2009 ב- 23:36

לוותר על שאלה בגלל המיספור שלה? איזה שטויות!

ישנן הרבה שא' שיכולות להיות מדורגת כ20 - 25 בגלל המורכבות שלהן. אבל הן יכולות להיפטר ממש בשניות.

פורסם על-ידי: chenfire
תאריך פירסום: 28/פברואר/2009 ב- 02:06
אם אתה שואל אותי אין מצב שתוותר על 5 שאלות בפרק, לא משנה רמת הקושי שלהן.
אני חושב שהפתרון בשבילך הוא קודם כל לתרגל יותר ללא לחץ של זמן, ולאחר מכן לתרגל שאלות בדקה ו10 שניות לשאלה(בדיוק), ולאחר מכן להוריד לדקה. אל תפתור כעת פרקים שלמים- זה לא יעזור כרגע. תתמקד בללמוד איך הכי נכון לפתור את התרגילים עצמם , ורק אחר כך דאג לזמנים.

תאריך פירסום: 28/פברואר/2009 ב- 02:35
פורסם במקור ע"י chenfire

אם אתה שואל אותי אין מצב שתוותר על 5 שאלות בפרק, לא משנה רמת הקושי שלהן.
אני חושב שהפתרון בשבילך הוא קודם כל לתרגל יותר ללא לחץ של זמן, ולאחר מכן לתרגל שאלות בדקה ו10 שניות לשאלה(בדיוק), ולאחר מכן להוריד לדקה. אל תפתור כעת פרקים שלמים- זה לא יעזור כרגע. תתמקד בללמוד איך הכי נכון לפתור את התרגילים עצמם , ורק אחר כך דאג לזמנים.

ראשית תודה על העצה Smile (ובכלל תודה לכל מי שטרח להתייחס להודעתי)

כרגע אני לא מתרגל סימולציות ממש.
אבל כן עשיתי כבר מבחן אמצע בכיתה, מבחן אמצע בבית שבוע לפני הבחינה בכיתה, מבחן אמצע השבוע, ומבחן שאני לא ממש יכול להחשיב כמבחן-המבחן הממוחשב שמקבלים עם ערכת ההרשמה.
הראשון שעשיתי היה של קידום ויואל גבע יחד (3 פרקים מכל מכון), השני בכיתה של קידום, והאחרון, זה שעשיתי השבוע, של יואל גבע.

המשותף לכולם הוא 2:
1. הציון שקיבלתי (לפי מחשבון האתר) הוא ממש דומה-570 עם סטייה של 5-10 נקודות בין מבחן למבחן.
2. בפרק הכמותי היו כל פעם כ-15 שאלות שטעיתי בהן (ל-2 הפרקים יחד), אך שכשפתרתי אותן לבד, מאוחר יותר, הגעתי לפתרון בלי בעיה מיוחדת

הבעיה הזו בפרק הכמותי חוזרת על עצמה כל מבחן, כפי שניתן לראות. אני כבר עכשיו רוצה לחשוב על אסטרטגיה שתעזור לי. במבחן האחרון שעשיתי, למשל, הצלחתי לפתור את שאלה 25 בכמותי, אך זה לקח לי 2 דקות, שאם הייתי משקיע אותן בבדיקה חוזרת של השאלות שעניתי עליהן, זה היה עוזר לי לפתור עוד שאלות שטעיתי בהן בגלל שטויות.
אפשר להמשיל את מה שקורה לי, כשאין לי אסטרטגיה ברורה, לאצן מרתון שבמקום לחשוב איך לחלק את הכח שלו  בצורה טובה במהלך הריצה, פשוט חושב לעצמו "צריך להגיע לק"מ האחרון", ומן הסתם עם חשיבה כזו כל מי שינסה לרוץ מרתון לא יצליח לסיים.

אני חושב שאני אהיה חכם יותר לאחר עוד כמה סימולציות ולאחר עוד תרגולים. אני לא יודע אם במשך חודש וחצי אצליח להגיע לרמה של לפתור 25 שאלות ב-25 דקות, כי בינינו, התחלתי את הפסיכו עם ידע מתמטי ששואף לאפס, כך שאני לא קופץ מעל הפופיק ולפחות כרגע, אני אנסה לבדוק האם אני מגיע למצב של לפתור 20 שאלות בפרק.

מה שכן, אולי באמת אנסה קודם לפתור תרגיל-תרגיל תוך כדי שאני מקציב לעצמי מראש דקה לתרגיל. אהבתי את העצה שלך :)

הדפס דף | סגור חלון