פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עזרה במילולי

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
my.wish הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 84
  ציטוט my.wish ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עזרה במילולי
    פורסם: 01/אפריל/2009 ב- 21:09

מבחינתי בדיוק להפך, שכל הבחינה תהיה מילולי ולעזעזל עם מספרים...

לגביי הבנת הנקרא: עד לא מזמן הייתי קוראת את הקטע ותוך כדי פותרת את השאלות, אבל לא מזמן התחלתי בשיטה שעובדת לי יותר טוב: לפני הקטע לעבור שאלה שאלה ולעשות את הדברים הבאים:
להדגיש בקו על מה השאלה שואלת (לדוגמא "עפ"י פסקא 3" או "על פי המאמר") ולעשות סימון קטן בקטע ליד פסקה שיש עליה שאלה או אפילו לרשום ליד הפסקה רמז לשאלה כמו "משנתו של גלילאו?"
שאלות שבהן שואלים על מילה מסוימת- למצוא את המילה בקטע ולסמן אותה
לגביי איזה חלקים מהקטע לקרוא- לדעתי יותר מהר פשוט לקרוא הכל ברפרוף מאשר לנסות להשלים את מה שלא קראת מתוך ההקשר, זה סתם מסבך וגורם לך לקרוא הלוך ושוב והלוך בקטע כדי למצוא את פיסת המידע שהיית צריך.

לגביי הסדר,
אני תמיד עושה את הבנת הנקרא בתור חלק ראשון או שני, כי הוא דורש הרבה יותר סבלנות ורוגע משאר החלקים. אני עושה אותו, ואז מעלה הילוך.

מקווה שעזרתי.

לתחילת העמוד
olive89 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: רחובות
מאמרים: 112
  ציטוט olive89 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/אפריל/2009 ב- 00:06
בס"ד

לענין השלמת משפטים-תיכנס לזה.ברצינות. תהיה הכי תיאטרלי שאפשר,אני מקריאה את המשפט בשקט ו"מרגישה" את זה,כתוצאה מכך ובסייעתא דשמיא אפשר לעלות על התשובה הנכונה.

1).צעד אחרי צעד-זה תלוי יש שאלות ששולחים אותך לפסקה/שורה ספציפית מן הסתם שמדובר בשאלות ממוקדות (אלא אם המרכז הארצי ירצה ממש להתנכל) וכמו כן יש שאלות כלליות שכן דורשות הכרה עם הטקסט-כותרת,נושא מרכזי,מה כותב הקטע היה חושב על כך וכך וכו.המלצה שלי,תתמקד בשאלות שאתה יכול להשיג אל תנסה להיות אבשלום קור.

3).לעניין קטע הבנת הנקרא,זה עניין אישי למרות שבדר"כ ממליצים לעשות את קטע הבנת הנקרא מיד לאחר השלמת המשפטים:
השלמת משפטים-הבנת הנקרא-היגיון.

תבחן את הדרך בה בחרת בסימולציות שכבר עשית ולפי זה תחליט.

המון הצלחה.
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 382
  ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/מרס/2009 ב- 22:14
בס"ד
אני די מתקשה במילולי (אם רק כל העולם היה מספרים היה טוב יותר)
עכשיו הבעיה הקריטית היא בעיקר בהבנת הנקרא כאשר אני יותר מדי מבלבל את עצמי עם הקטע ועם השלמת משפטים בשני הקטעים האלה אני פתאום יכול למצוא את עצמי מאבד זמן בצורה חריגה ואזי מתחיל כל הלחץ והסימון תשובות המהיר והטעויות בעקבות כך...
עכשיו כל עצה תתקבל בברכה.
והשאלות העיקריות
1) האם שיטת צעד אחרי צעד (שאני חושב להתחיל לנקוט בה) היא נכונה לפי הבחינה של המרכז הארצי כלומר האם אני יכול להבין את התשובה עם קריאה ממוקדת בלבד או שהם דורשים הבנה של כל הקטע?
2) האם קטעי השלמת משפטים בבחינה האמיתית יותר מוחלטים וברורים(זה לא בהכרח אומר שהם קלים)?
3) האם מומלץ לפתור קודם כל את הבנת הנקרא?
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .125 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.