פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

סיכויים לקבל 720+ בפסיכומטרי?

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
tomerisrael הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: צפון
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 28
  ציטוט tomerisrael ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: סיכויים לקבל 720+ בפסיכומטרי?
    פורסם: 17/פברואר/2016 ב- 18:16
היי, רציתי לשאול מה הסיכוי לקבל ציון שהוא לפחות 720+ בפסיכומטרי, על מנת להיות מדריך פסיכומטרי,וכן תנאי קבל למדעי המחב בטכניון, צריך לדעתכם לבוא עם ידע וכישרון מגיל קטן? או שזה נרכש ואפשרי לקבל ציון שכזה, ככה שאחרי לימוד אינטנסיבי ורציני(ולא חייב לתקופה של שלושה חודשים)= יהיה אפשרי לקבל ציון שכזה? אשמח לשמוע דעות וטיפים והמלצות, וכן חוות דעת כללית
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 17/פברואר/2016 ב- 19:00
אהלן תומר,
לא כל אחד יכול לקבל כל ציון, זה תלוי בהרבה מאוד גורמים.
עם זאת, ברור שתרגול והשקעה משפרים באופן משמעותי את הסיכוי לקבל ציון גבוה.

אם תיתן קצת פרטים עליך נוכל להעריך טוב יותר את הסיכויים -
כמה יח"ל מתמטיקה / אנגלית עשית? באיזה ציון? היה לך קל או קשה?
מה עם לשון וספרות - מה הציון שם?
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
עודד חיפה הצג רשימה נפתחת
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

כתובת: חיפה
מאמרים: 834
  ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 17/פברואר/2016 ב- 21:24
אני דווקא פחות מסכים עם אלעד.

ברור שמי שבא מרקע של לימודים ויש לו בסיס איתן מהתיכון יוכל להגיע לפסגה בקלות יותר, אך יש המון סיפורי הצלחה של תלמידים בלי רקע ובלי בסיס, שבעבודה קשה ונכונה הגיעו רחוק, ואפילו מאוד.

השאלה שלך, בבסיסה, אינה נכונה. "מה הסיכוי" שואלים על דברים שלמזל יש נגיעה בהם, ובפסיכומטרי - לא כך המצב (לא בעיקר, לפחות). זה לא לוטו או הטלת קוביה, זה מבחן שבודק כישורים ויכולות מאוד מסוימים (ואפשר להתווכח על רמת האפקטיביות שלו המון, אם כי זה לא משנה את העובדה שהוא כאן, קיים, וצריך להתמודד איתו), ולכן השאלה שלך צריכה להיות "כמה עליי להשקיע על מנת שאוכל לקבל ציון מסוים כמעט בוודאות", והתשובה לכך תלויה רבות במה שאלעד שאל.

בהצלחה! עודד
לתחילת העמוד
ak47474 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

כתובת: **
מאמרים: 156
  ציטוט ak47474 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 17/פברואר/2016 ב- 21:39
עודד, בעניין אותם סיפורי הצלחה, שאני כמובן לא מערער על כך שהם קיימים, אני חושב שבהסתכלות כוללת יש קורלציה בין הציון הפסיכומטרי למספר היחידות בתיכון במתמטיקה ובאנגלית, וגם קורלציה עם הממוצע הכללי.

בסופו של דבר מקבלי ה700 ומעלה הם אלו שקראו יותר בילדות/ הקריאו להם, אלו שהצליחו יותר והבינו יותר בחשבון/דחפו אותם לכך.

הדעה שלי בעניין, היא שגם תרגול אינסופי לא בהכרח מבטיח מעבר של ה-700. לא יודע אם זה נכון או לא, אבל אם זה לא היה נכון התוקף של המבחן היה יורד. הסתכלתי מעט בנתוני המרכז הארצי על נבחנים חוזרים(בעברית, בערבית ושפות אחרות יש שיטענו להטיה תרבותית), וגם אחרי 6 בחינות ואני מניח הרבה קורסים וספרים, הממוצע היה סביב ה600. נכון שהממוצע אומר שאולי היו גם כאלו שנגעו ב800, אבל גם כאלו שלא התקרבו לשם.

ובכל זאת, בסה"כ הגישה שלי בעניין הפסיכומטרי, ואת זה אני אומר לכל מי ששואל אותי בנושא- כל עוד אין מכונה שבודקת את הציון המקסימלי שתוציא בבחינה מבעוד מועד(אז לא היה צורך בבחינה, אבל ניחא)- אל יאוש.
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 17/פברואר/2016 ב- 21:54
יש לי כמה בעיות עקרוניות עם התגובה שלך:

1. הקורצליה שאתה מדבר עליה לא נובעת מהסיבה שההגיון שלך הולך אליה באופן ישיר (שמי שבסיסו איתן הפוטנציאל שלו להצליח גבוה יותר), אלא משתי סיבות שונות לחלוטין: המוטיבציה והצורך בשיפור. אלו שלומדים מילדות - הם גם אלו שלרוב רוצים להגיע לאקדמיה, והם אלו שרגילים ללמידה והשקעה, והם אלו שהדרך שלהם להצלחה קצרה יותר. רוב האנשים לא "עושים פרסה" בגיל 25 ומחליטים להוציא תעודת בגרות וללכת להיות מהנדסים, ולכן הקורלציה שאתה מדבר עליה מתקיימת. זו סטטיסטיקה בסיסית, ויש פה המון גורמים צידיים שפוגעים בתשובה לשאלה: האם מישהו שבא כמעט בלי בסיס יכול להצליח? והתשובה לכך היא חד משמעית: כן!!!.

2. אני לא רוצה לפתוח פה דיון על "התוקף של המבחן", שהרי זה לא נושא השיחה, אבל אני יודע לומר לך (וזו לא דעה, זו עובדה, אחרי מאות רבות של תלמידים שליוויתי בדרך לבחינה) שכולם יכולים להצליח בה. אולי יהיה צורך ביריקת דם, אולי יהיה צורך בהמון זמן וכסף, ואנרגיה, אבל כולם יכולים להצליח בה, אם ילמדו נכון (זו הסיבה העיקרית לנתון שלך, על ממוצע 600. אפשר ללמוד חודשים על גבי חודשים, אבל בלי החומר הנכון, והתיאוריה הנכונה, לא תתקדם נקודה. פול גז בניוטרל). בניגוד לריצת 100 מטר ב8 שניות, שלא כולם מסוגלים לה לא משנה כמה יתאמנו, כולם יכולים "להפציץ" בפסיכומטרי.

נערך ע"י עודד חיפה - 17/פברואר/2016 ב- 21:54
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט tomerisrael ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 17/פברואר/2016 ב- 22:35
אני יותר התכוונתי בעניין של ציון בין 720-780, האם יש סיכוי לקבל ציון שנע תלת הציונים הנ"ל במידה ואדם עושה קורס כמו שצריך, לומד לבד כולל שיעורים פרטייים, קונה ספרי לימוד ולומד לפי תוכנית עבודה מסודרת ולו"ז וכמובן משקיע רצח, מזיע וקורע את התחת, האם יש רף מסויים שאי אפשר לעבור, או שזה תמיד בל שיפור עד הגעה לציון הזה?
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט tomerisrael ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 17/פברואר/2016 ב- 22:36
אלעד ישלי 90 ב3 יחידות אנגלית
100 במתמטיקה 3 יחידות
88 בספרות
88 בלשון
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 17/פברואר/2016 ב- 22:38
הציון היחיד שאי אפשר לעבור הוא 800.

אני לא בטוח שהדרך להצלחה עוברת דרך קורס ושיעורים פרטיים, זה אינדיבידואלי, אבל יש אנשים שמקבלים ציונים בכל הטווח שבין 200 ל-800, גם אתה יכול להיות אחד מהם.
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט tomerisrael ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/פברואר/2016 ב- 20:16
מה תוכלו להוסיף לי עוד ?

עם דם יזע דמעות רצון והשקעה אינסופות(שמוגבלת או שאינה מוגבלת בזמן), אפשרי להגיע לציון 720 ומעלה למרות שיש כאלו עם יתרון של אוצר מילים/אנגלית/אנגלית כשפת אם/יותר יחידות לימוד במקצועות החובה/ידע מתמטי?

לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/פברואר/2016 ב- 20:29
כן.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/פברואר/2016 ב- 20:39
לפי הציונים שלך אין שום ציון שמגביל אותך עם השקעה נכונה.

כשכתבתי שלא כל אחד יכול להביע לכל ציון דברתי על מקרי קיצון, ויש כאלה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט tomerisrael ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/פברואר/2016 ב- 14:45
האמת היא שהאנגלית שלי גרועה, עברו שנים מאז אותה אנגלית, לפחות 4 שנים(שנה מועדפת ו3 שנות שירות), עד כמה זה יפגע לי בציון ואיך אפשר לשפר אותה במהירות האפשרית כדי לכסות על החסרונות לעומת אחרים?

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/פברואר/2016 ב- 14:47
באנגלית די קל להשתפר - לשפר מהירות קריאה ולחרוש על המילון

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט tomerisrael ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/פברואר/2016 ב- 14:47
מה זה מקרי קיצון אלעד שלא יכולים לעבור ציון מסויים? תוכל לפרט והאם אני מתקרב לקטגוריה הזאת?

בכל מקרה פסיכומטרי יכול להיות תלוי בזמן ושאינו תלוי בזמן(כלומר אפשרות להשקיע בו זמן רב), על מנת לקבל ציון שנע החל מ720 והלאה מעלה, האמת היא שאני צריך ציון קצת פחות מזה, אבל כדי לפתוח אופציות אחרות אם ארצה פתאום לעבור או להיות מדריך פסיכומטרי, אצטרך ציון שכזה
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/פברואר/2016 ב- 14:50
אתה לא בקטגוריה הזו
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט tomerisrael ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/פברואר/2016 ב- 20:04
סיקרן אותי למה התכוונת אלעד, אפשר דוגמאות?

חוץ מזה מתוך הספרים שלכם מהי אופציית הרכישה הנוחה ביותר, כלומר איזו ערכה כדאי לקנות ומה הכי משתלם, יותר מדי מסובך כי גם שמתי לב שוואלה סקול מוכרים וזה מחיר שונה או שאני טועה
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.