פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

בעיה קשה בהבנת הנקרא :(

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: בעיה קשה בהבנת הנקרא :(
    פורסם: 15/פברואר/2009 ב- 16:02

שלום לכולם :)

אני אדבר בקצרה (כי יש כאן אנשים שאומריםש אני כמו טרנזיסטור, אבל אני רק צוחק  LOLLOLLOL )

במבחן מסכם שעשיתי היום (שניתן לנו לבית), היו 21 שאלות, והוא הורכב מ-5 שאלות של השמ"ש, 6 אנלוגיות, ו-4 שאלות פטל

עד פרק הבנת הנקרא, היו לי בסה"כ 2 טעויות-אחד בפטל ואחד באנלוגיות (בכלל בכל המילולי אני מרגיש ממש חזק)

לצערי, בהבנת הנקרא התרסקתי-5 טעויות מתוך 6 שאלות Shocked

בכלל זה נושא שאני מאוד מתקשה בו, וזה מאוד מפתיע אותי...
כל החיים אני קורא מלא ספרים ברמה גבוהה ובשפה גבוהה (תרגומים ישנים שמופיעות שם מילים כמו אורלוגין, שאני בספק אם מישהו עדיין מדבר ככה היום, וישנן עוד דוגמאות, אבל הנקודה מובנת)

הגדירו לנו 7 דקות לכל פרק.
כשאני עובד עם זמנים, בד"כ האחוזים שלי ברצפה, ובמקרה הטוב אני עונה בממוצע על 3 שאלות, כשמדי פעם יוצא לי לענות על 4, וגם קורה שאני עונה רק על 2 שאלות

כשאני עובד בלי זמנים, לרוב אני עונה על 5 שאלות לפחות, נדיר שאני טועה פעמיים, אף החריגה היא לרוב של 2 עד 3 דקות
עוד משהו חשוב הוא שבספרים של יואל גבע, בד"כ אחוזי ההצלחה שלי גבוהים יותר משל קידום, וזה בכלל רלוונטי לגבי כל הפרק המילולי, כאילו יש הרגשה שהמילולי אצלם קל יותר, אבל כמובןש זה לא משהו שמנחם אותי.

מעבר לעצה של "לנסות שוב ושוב", אשמח למעט קווים כלליים שעזרו לי לשפר את היכולות שלי ועוד כמה עצות קטנות, כי גם הפסיכו-כיס וגם כל מיני עצות של קידום לא ממש עזרו לי...

תודה מראש!!! Wink
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/פברואר/2009 ב- 01:06
איך אתה פותר, קודם קורא עד הסוף ואז פותר את השאלות, קודם מסתכל על השאלה ואז מחפש אותה בטקסט או הכלאה של שניהם?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/פברואר/2009 ב- 03:19

אני קודם קורא את השאלה הראשונה

אם היא כללית מדי, כמו "כותרת מתאימה לקטע", אני מדלג עליה וחוזר אליה לקראת הסוף
אם היא על הפסקה הראשונה-אני פשוט קורא את הפסקה ובסוף עונה
השיטה של קידום היא לכתוב בצד הפסקה ראשי פרקים ולסמן דברים חשובים (מילות קישור, תכונות, ציטוטים), אבל אני לא ממש מרגיש שזה עוזר...
הרבה פעמים גם יש מאמרים שאני לא מתחבר אליהם, אבל אני לא אוהב את התירוץ הזה...
ב"שיטת האצבע" אני לא משתמש, ככה בכלל לא הולך לי...
חשוב לציין שבאנגלית נדיר שאני טועה בהבנת הנקרא, אבל שם הטקסטים ברמה שרחוקה מרמה אקדמית כמו העברית במבחן...
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/פברואר/2009 ב- 13:00
נסה לקרוא את הטקסט קודם עד הסוף ואז לגשת לשאלות (או תעיף מבט מרפרף על השאלות ואז גש לקרוא את כל הטקסט).

אני גם ניסיתי לעשות כמוך אבל זה לא ממש עבד בשבילי והחלטתי לקרוא את כל הקטע במקום. לא הייתי מסמן כלום ואין לי מושג מה זה שיטת האצבע. בכל אופן זה עבד כי אשכרה התמקדתי בהטמעת הנקרא. אגב, הבנתי ממשהו שאלעד כתב פה פעם שהמרכז בזמן האחרון מכין את הטקסטים כך שתאלץ לקרוא אותם כמו שצריך בשביל לענות נכון (אני אפילו זוכר שבאחד המבחנים, לדעתי בזה שמגיע עם הדיסק, היו שאלות שלא באמת היה אפשר לענות עליהם בלי לקרוא את הכל)

תנסה, מה יש לך להפסיד?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/פברואר/2009 ב- 13:07
אני אנסה, תודה! :)

שיטת האצבע זה לקרוא את השאלה, ואז ללכת לקטע הרלוונטי

למשל שואלים על שורה 10, אז פשוט מסתכלים על שורה 10 ומנסים להסיק מסקנות
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/פברואר/2009 ב- 13:07
אגב אני גיליתי שלפתור את קטע הקריאה לפני ההיגיון עוזר לי מאוד, זכור לנסות את זה בעתיד לפני שאתה מכריז על עצמאות פעם נוספת psy
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.