פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

בעיית תנועה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
ooortalll הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 31
  ציטוט ooortalll ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: בעיית תנועה
    פורסם: 30/יוני/2009 ב- 12:10

המרחק מליאור לבית של ליהיא הוא 120 ק"מ
ידוע כי בכל יום נוסע ליאור לביתה של ליהיא וחזרה
אם ידוע שמהירות נסיעתו בדרך הלוך כפולה ממהירות נסיעתו בדרך חזרה, וידוע כי ליאור מבלה מדי יום סה"כ 4 שעות בנסיעה, מהי מהירות נסיעתו בדרך חזרה.

1.60
2.45
3.30
4.90

(תשובה 2)

כתובים בתשובה חצאים ושלישים שלא מתיישבים לי נכון בראש.. אשמח לקבל עזרה :)
תודה
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/יוני/2009 ב- 12:39
היי אורטל :)
התשובות אינן מובנות לי (אלא אם כן הוא נוסע 2.45 קמ"ש, מה שלא הגיוני...), וזו שאלה שבעיני עדיף לפתור בהצבת תשובות, מכיוון שלהגיע למספר מדויק בחישוב פחות כדאי בעיני, בדרך הבאה:

1. סה"כ הוא נוסע 240 ק"מ במשך 4 שעות במהלך היום, וזה אומר שבממוצע הוא נוסע 60 קמ"ש
2. מכיוון שאומרים לנו שבדרך חזרה הוא נוסע פי 2 מהר, סימן שבחזור הוא נוסע מעבר ל-60 קמ"ש. כמה מעבר? שוב-הייתי מציב כאן תשובות, כי באמת יוצא תשובה עם שבר, ואפשר לפי ההגיון לפתור (אני מאמין, במידה והתשובות לא קרובות מדי...)

מחכה לתיקון, בהצלחה :)
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט ooortalll ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/יוני/2009 ב- 13:18
לא חח תשובה 2 זה 45 קמ"ש..
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/יוני/2009 ב- 13:40
אופס חחח איזה טמבל אני D:

אוקיי, סבבה, זה מתאים למה שאמרתי, נתחיל לפסול:

1. 60 קמ"ש זו המהירות הממוצע, כפי שאמרתי (60 כפול 4 שעות שווה ל-240). כמובן שאת התשובה הזו פוסלים
2. תשובה 3-חישוב קצרצר מביא אותנו להבנה שזה אומר שבדרך חזרה הוא הגיע הביתה תוך 4 שעות (120 לחלק ל-30 שווה ל-4 שעות). מכיוון שאמרו לנו שכל היום הוא נסע 4 שעות (כולל הלוך וחזור), זה לא הגיוני
3. תשובה 4-אמרו לנו שבדרך חזרה הוא נסע לאט יותר, ולכן לא הגיוני שהוא נסע מעל המהירות הממוצעת שלו-60 קמ"ש

תשובה 2-שוב, אין צורך להגיע לתשובה המלאה. רק צריך לדעת שהוא נסע פחות מהמהירות הממוצעת (60 קמ"ש, כאמור), וזו התשובה הנכונה, בלי שום חישוב מסובך, שכמובן אפשר לעשות, אבל כפי שראית-זה גיהנום עלי אדמות, ועדיף להציב כאן תשובות אחרי שמחשבים את המהירות הממוצעת

בכלל אני מייעץ הרבה פעמים לפתור דרך התשובות, זה עוזר המון לפעמים

מקווה שהבנת :)
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט ooortalll ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/יוני/2009 ב- 13:54
הבנתי..
לפתור עם התשובות עוזר לפעמים, אך לפעמים מבלבל.. תודה בכל זאת! :)
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/יוני/2009 ב- 14:12
במקרה הזה זה ממש עוזר, כי להתחיל לחשב כאן עם שברים זה ממש קשה
רק צריך להבין שאם הוא נוסע 240 ק"מ במשך 4 שעות, זה אומר שהוא נוסע בממוצע 60 קמ"ש
כשאומרים לנו שבהלוך הוא נוסע פי 2 מהר, מן הסתם זה אומר שבחזור הוא נוסע לאט יותר מהממוצע (ובהלוך מהר מהממוצע).
כבר אפשר לפסול את תשובות 1 ו-4
את ההצבה מתחילים מתשובה 3, שהיא עגולה ונוחה.
אם הוא היה נוסע 30 קמ"ש בחזור, זה אומר שבהלוך הוא היה נוסע 60 קמ"ש, וכבר סיכמנו שזה לא הגיוני, ולכן גם התשובה הזו נפסלת בקלות

מקווה שהבנת טוב יותר, בהצלחה :)

נערך ע"י assafy - 30/יוני/2009 ב- 14:12
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .141 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.