פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

חילוקי מספרים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
minimi הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: Israel
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 30
  ציטוט minimi ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: חילוקי מספרים
    פורסם: 22/ינואר/2007 ב- 14:43
   אהלן

שאלה ראשונה

מספר הטלפון של מלון "אור הירח" מכיל 8 ספרות זהות. מספר הטלפון של מלון "אור הלבנה" הוא המספר העוקב.
מה תהיה השארית מחלוקת סכום הספרות של מספר הטלפון של מלון "אור הלבנה" ב 8?
1. 0
2. 1
3. 2
4. לא ניתן לדעת

אני חשבתי שהתשובה היא אחד מכיוון שאם אני מחברת את אותו מספר 8 פעמים זה בדיוק כמו לכפול אותו ב8 לא?!?!? ולכן אין שארית לא?
בכל מקרה זו לא התשובה....... - התשובה היא שארית 1

שאלה שניה

השארית הנותרת מחלוקת מספר כלשהו ב 8 שווה לשארית הנותרת מחלוקתו ב 4 מה יכול להיות המספר?

1. 32
2. 26
3. 28
4. 30

אז רשמתי מיד את התשובה הראשונה מכיוון שהשארית של חילוק בשני המספרים  תהיה שווה - אומנם לאפס  אך שווה ואפילו לא המשכתי לבדוק את התשובות  אך אחר כך גיליתי שזו לא התשובה הנכונה כי גם תשובה 2 נכונה -
אז  שאלתי בעצם היא אם אפס לא נחשב כשארית בשאלה הזו מכיוון שלמעשה זו לא שארית.... אבל אם לא היתה לי אופציה של 26  אז  זו כן היתה התשובה הנכונה?

נערך ע"י minimi - 22/ינואר/2007 ב- 14:50
לתחילת העמוד
הדרההה הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 153
  ציטוט הדרההה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/ינואר/2007 ב- 15:18
אהלן מינימי,

לגבי שאלה 1- שואלים אותך מה השארית מחלוקת הסכום של המס' העוקב ב-8, ולא מחלוקת המס' של אור הירח. אם לדוג' המס' של אור הירח הוא 11111111 אז הסכום שלו מתחלק ב-8 ללא שארית.המס' העוקב שלו הוא 11111112 , שהסכום שלו גדול ב-1 מהסכום שמתחלק ב-8,ולכן השארית מחלוקתו ב-8 תהיה 1.

לגבי שאלה 2- השאלה באמת אם 0 נחשב לשארית....כי אם כן, אז זו שאלה לא הוגנת.
רועי, רועי לא יורי!
לתחילת העמוד
minimi הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 30
  ציטוט minimi ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/ינואר/2007 ב- 16:35
וואי איזה גרועה אני בכלל לא קלטתי שמדובר בעוקב עד שכתבת ובראש שלי זה היה כאילו המספר העוקב על הכל יעני אם 11111111 אז 22222222 לא ברור מה חשבתי.......
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .109 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.