פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שאלה בקשר לחישוב הציונים

הגב למאמר הגב למאמר הדף  <12
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
bashirs הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: סכנין
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 37
  ציטוט bashirs ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/דצמבר/2010 ב- 00:15
אני מרגיש כאן כמו בפרק של MYTHBUSTRE'S הגרסה הפסיכומטרית...נחמד לשמוע תשובות לגבי אופן החישוב של הפסיכו ...
כי אני הייתי תמיד תחת הרושם שפשוט משווים למועד מסויים ואז יש את האנשים שאומרים "הלוואי אני יצא על מועד טמבלים".
אני אישית חשבתי לעצמי שכול שפה משווים לשפה של עצמה ולא כולם ביחד...כי איך בדיוק אפשר להשוות שאלה מילולית בעברית לשאלה מילולית בערבית...
הייתי תחת רושם שלמשל בשפב ערבית היה יותר קל לקבל ציון גבוהה מפני שפחות אנשים מושווים בשביל הציון...

לתחילת העמוד
liomad הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 28
  ציטוט liomad ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 11/דצמבר/2010 ב- 19:21
אז אם הציון שלך מושפע מכל מי שנבחן אי פעם אני לא מבין איך יתכן שאם תיגש במועדים שונים תקבל את אותו ציון בערך?
הרי אם הבחינה קשה ולא הצלחת הרבה שאלות אז הממוצע שלך יחסית לכולם יהיה נמון ואם המבחן קל והצלחת הרבה שאלות אז הוא יהיה גבוה יחסית לכולם (בלי קשר לאלו שנבחנו באותו מועד)..?
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/דצמבר/2010 ב- 14:11
המרכז הארצי בודק האם הבחינה היתה קשה או קלה ומשנה את הציון בהתאם. הבדיקה לא נעשית מול מי שנבחן איתך אלא מול מי שנבחן בעבר, על ידי שאלות שמופיעות אצלך והופיעו במבחנים של נבחני עבר (פרקי הפיילוט).

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
nitay_ah הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 1
  ציטוט nitay_ah ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/דצמבר/2010 ב- 14:42
באותו הקשר לגבי הבחינה שבוטלה ... האם המרכז הארצי יתאמץ להרכיב בחינה חדשה או שפשוט הוא ייקח את הבחינות שכבר קיימות ופשוט יערבב שאלות או ישנה קצת נתונים ? מה דעתך ?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/דצמבר/2010 ב- 15:10
בלי קשר לבחינה שבוטלה המרכז כל הזמן לוקח שאלות ממבחנים קודמים, ובמקביל, כותב שאלות חדשות.
זה פשוט תלוי בעצלנות שלהם...
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
HUGE הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: אשדוד
מאמרים: 9
  ציטוט HUGE ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/דצמבר/2010 ב- 21:39
על סמך מ האתה מפריך את כל הטענות? לא שאני אומר שאתה לא צודק, אלא מאיפו המידע ?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 31/דצמבר/2010 ב- 02:46
השנים עושות את שלהן...
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
itzikc הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 56
  ציטוט itzikc ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/ינואר/2011 ב- 23:36
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

השנים עושות את שלהן...

אלעד אתה רוצה להגיד לי ששאלה מסויימת שקיבלתי אני מושווה עם בן אדם שעשה את אותה השאלה 10 שנים לפני כן?!
נשמה סופר הזוי ומקצועי ברמה מטורפת!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/ינואר/2011 ב- 00:07
בדיוק כך.

כל הרעיון הוא שהבחינה הפסיכומטרית לא תהיה מוטה, ותיצור מדד להשוואה בין כל הנבחנים, לא משנה באיזה מועד ולא משנה באיזו שנה.

דרך אגב, זה לא כזה מסובך. בכל בחינה יש שני פרקים נוספים שהם בעצם פרקים שמכילים שאלות ישנות שהופיעו כבר במבחנים קודמים. בצורה כזו ניתן להשוות בין מי שנבחן היום למי שנבחן בעבר על אותו סולם.

למשל, אם בפרק הזהה נבחן לפני 5 שנים ונבחן היום ענו על אותו אחוז תשובות נכונות (זאת אומרת שהם באותה רמה), אולם הנבחן של היום היה פחות טוב בשאר הפרקים בהשוואה לנבחן מלפני 5 שנים, זה מעיד על כך שהמבחן היום היה קשה יותר ולכן צריך לתקן את הציון. מכיוון שבפרק הזהה שניהם היו ברמה דומה, הרי שאם יש הבדל בפרקים אחרים הוא נובא מרמת הקושי של הפרקים ולא מרמה שונה של הנבחן.
כמובן שבדיקות אלה נעשות באופן סטטיסטי על מאות ואלפי נבחנים ולא על נבחן אחד ששם כן יש הסתברות לשונות כלשהי מגורמים אחרים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
פסיכימקורי הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 379
  ציטוט פסיכימקורי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/ספטמבר/2015 ב- 01:33
אני חושב שהתמכרתי לפורום :)
שאלה שעלתה לי לאחר שיטוט ומציאת אשכול זה:

לפי האתר של המרכז ניתן להסיק כי לוקח להם כמה שבועות לחשב את הציונים כי הם צריכים לקלוט את ציוני שאר הנבחנים "בכל מועד הציונים מחושבים בו-בזמן לכל הנבחנים, ואין אפשרות להקדים ולדווח את ציוניו של נבחן יחיד". זה אמנם לא כתוב במפורש, אבל זה נרמז(כך לפחות אני רואה את זה).
אם ציונו של נבחן לא מושפע מציון שאר הנבחנים באותו המועד,אלא מאחוזי הצלחתו בפרק הפיילוט אל מול הנבחנים שעשו את הפרקים האלו בעבר שהושוו מול פרקי פיילוט..... אז בעצם הציון שלי ידוע למרכז ברגע שהבחינה נסרקת(ונניח שהחיבור שלי נסרק ונבדק ראשון) ואז זה מעט מתנגש אם מה שכותב המרכז. אני צודק?

ואם נמשיך באותו הכיוון, אז אפשר לאמר שהציון הממוצע בכל מועד נשמר לא בעקבות רמת הבחינה בהכרח, אלא בעקבות כך שבכל מועד נבחנים בערך אותו מס נבחנים ואין מועד של "גאונים" והבדלי הממוצעים זניחים. בדוח השנתי של המרכז שקראתי כדי להבין על חישוב הציון הם רושמים שאין להסיק מהתנודה בציוני המועדין(תנועה של מס נקודות) על שוני ברמת הבחינה, אבל הרי לפי מה שאמרת שנשמע מאוד הגיוני אז התנודה בציונים היא בעצם בעקבות שוני פעוט ברמת הניגשים("מועד של יותר רציניים" אך כבכול מועד גם ממוצעים ומטה), ולא מסובב של רמת הבחינה.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/ספטמבר/2015 ב- 10:01
1. הציון לא יכול להיקבע לאחר בדיקה של המבחן שלך אלא רק לאחר בדיקת כל הנבחנים, בגלל מה שכתבתי בסוף - ההשוואה חייבת להיות על סמך מספר נבחנים גדול כי אצל נבחן ספציפי יכולה להיות הטייה סטטיסטית שלא נוסץבעת מהבדלי רמת קושי. רק לאחר יבדקו את כולם יוכלו לדעת אם, בממוצע, המבחן היה קשה יותר או קל יותר, ואז לתקנן את הציון.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/ספטמבר/2015 ב- 10:06
2. אם היה מועד של "גאונים", אז גם בפרקי הפיילוט הם היו מקבלים יותר, ולכן בהשוואה מול נבחנים משנים קודמות היה ברור שהם טובים יותר, וההצלחה שלהם במבחן היא לא בגלל שהוא היה קל. לפיכך, הם היו מקבלים ציונים גבוהים יותר.

המרכז האצרי כתב שאין להסיק מהתנודה של הציונים... כדי שאנשים לא יחשבו שמועד מסוים הוא יותר קל וירצו להיבחן בו. הרבה אנשים חושבים שלא כדאי להיבחן בפברואר כי ה מועד של עתודאים ואז הם יידפקו בציון. זה שטויות, וזה מה שהמרכז ניסה למנוע.

הבעיה היא שבמקום לכתוב בעברית פשוטה, הפרופסורים במרכז הארצי כותבים בשפה שלא הייתה מביישת קטע קריאה בפסיכומטרי... תכתבו פשוט כדי שאנשים יבינו...
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Ohadus הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: באר שבע
מאמרים: 96
  ציטוט Ohadus ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/ספטמבר/2015 ב- 23:27
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

הציון לא מנורמל עם 5 מועדים אחרונים - יש כל מיני אגדות שאיזה מדריך זרק פעם לכיתה שלו ומאז, כבר שנים, זה רץ מאחד לשני, וזו עוד אחת מהן.אגדה נוספת היא שמי שעשה הכי מעט טעויות מקבל 800 (וזה לא נכון - 800 זה ציון מושלם למי שאין לו אף טעות),עוד אגדה היא שהשאלות בכמותי מסודרות בסדר קושי עולה מהקל לקשה באופן רציף (גם לא נכון בדיוק),ואחרונה בינתיים היא שפרקי הפיילוט נועדו לבדוק סוגים חדשים של שאלות, ולפי הפיילוטים אפשר יהיה לדעת אילו שאלות תהיינה במבחנים הבאים, ויש עוד לא מעט אגדות כאלה.כל השמועות האלה מתחילות ממדריכים ששואלים אותם שאלות שהם לא יודעים עליהן את התשובה, ושולפים משהו שנראה להם הגיוני באותו רגע. חלק סתם נובעות מחוסר ידע ומקצועיות. ת'כלס, לגבי הציון - הציון הפסיכומטרי מנורמל לפי כל הציונים שהיו אי פעם, החל מהתלמיד הראשון שנבחן במבחן - לפני יותר מ-20 שנה!הטעות הגדולה בנושא הזה הוא שאנשים חושבים שהציון שלהם תלוי במי שנבחן איתם באותו מועד או באותו נוסח וזה כלל לא נכון. אתם יכולים לגשת למבחן עם מועד של גאונים או מועד של טמבלים, עדיין תקבלו את אותו ציון מכיוון שהציון שלכם מושווה לנבחני עבר ולא לנבחנים שניגשו אתכם.

"ואחרונה בינתיים היא שפרקי הפיילוט נועדו לבדוק סוגים חדשים של שאלות, ולפי הפיילוטים אפשר יהיה לדעת אילו שאלות תהיינה במבחנים הבאים, ויש עוד לא מעט אגדות כאלה"

בהנחה וזה באמת אגדה כמו שאתה מספר.
מה ההסבר לזה שפרק שלם הופיע באחד המכונים?
לתחילת העמוד
פסיכימקורי הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 379
  ציטוט פסיכימקורי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/ספטמבר/2015 ב- 00:33
כנראה כמה מדריכים של אותו מכון בבואם לשחזר את הבחינה שעשו הבינו כי הם זכרו את אותו הפרק ולכן הצליחו לשחזר פרק שלם.
המרכז משחזר פרקים כל הזמן, לצורך פיילוטים או לצרכים של פרקי אמת וייתכן שהמדריכים שחזרו את הפרק לפני כמה שנים וכעת המרכז עשה בו שימוש חוזר.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/ספטמבר/2015 ב- 03:22
פרק שלם הופיע באחד המכונים כי אותו מכון העתיק אותו ממבחן שהיה בעבר - וגם אז הפרק לא היה פיילוט, אלא פרק רגיל.
המרכז הארצי ממחזר שאלות ופרקים והם מופיעים שוב ושוב כל כמה שנים.
אני באופן אישי עשיתי מבחן בהפרש של שנתיים-שלוש והיה לי פרק זהה בשני המבחנים.
גם אנחנו מתחקרים את המבחן ויש מאות שאלות שהופיעו בשנים האחרונות שיש לנו אותן כבר שנים ממבחנים קודמים, אבל אנחנו לא נותנים את השאלות האלה לתלמידים - אנחנו משתמשים בהן כדי לבנות שאלות דומות למבחן ולהשביח את החומר.

אותו מכון עבר על החוק, והוא לא הראשון. המרכז הארצי כבר התלבש כמעט על כל המכונים, אתם פשוט לא יודעים מזה - מכונים שילמו סכומי עתק למרכז כפשרה לפני תביעה, הוא הוריד ספרים מהמדפים, ואפילו עצר קורסים באמצע.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  <12

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .082 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.