פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הנדסת תוכנה מול מדעי המחשב

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 150
  ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הנדסת תוכנה מול מדעי המחשב
    פורסם: 22/דצמבר/2012 ב- 18:20
שלום רב,
מספר שאלות:
1. מה ההבדלים העיקריים בין תחום הנדסת התוכנה למדעי המחשב?
ובאיזה מהם אפשרויות התעסוקה רבות יותר?

2. באוניברסיטה העברית ישנם רק שני סוגי הנדסה: הנדסת מחשבים והנדסת מחשבים בהתמחות מיקרו/אופטואלקטרוניקה?
אשמח להרחבה בנושא: הנדסת מחשבים בהתמחות מיקרו/אופטואלקטרוניקה (כולל אפשרויות התעסוקה...)

כמו כן, לאור העובדה שבאוניברסיטה העברית רק שני סוגי הנדסה, האם יוקרתי ללמוד באוניברסיטה זו הנדסה?(ביחס לבן גוריון/ת"א/טכניון)

אשמח לעזרה,
"לא נכשלתי.מצאתי בהצלחה 10,000 שיטות שלא עובדות"
(תומס אדיסון על המצאת הנורה)

לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
:: טל טסונה ::

כתובת: ישראל
מאמרים: 1031
  ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2012 ב- 21:58
היי.
לגבי השאלה הראשונה, זה משתנה ממוסד למוסד וחשוב להתסכל על הסילבוס, בגדול הנדסת תכנה תתן לך ראייה רחבה יותר על פרוייקט תוכנה מתוך כוונה להכשיר אותך לנהל צוותים בעתיד.

2. גם כאן, עניין של סילבוס, בגדול התחום התמחות הזה הוא בסיס טוב לעבודה בתחום החומרה, לגבי האופטיקה קח בחשבון שבדרך כלל צריך תואר שני בשביל להשתלב בתחום.

לאוניברסיטה העברית יש שם מאוד טוב אך כמובן שאם אתה מדבר על הנדסה אז הטכניון ובן גוריון הן המובילות.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2012 ב- 22:48
שלום טל,
ראשית תודה על התשובה המהירה...

לגבי השאלה הראשונה, מבחינת אפשרויות התעסוקה, האם יש הבדל?

כמו כן, אני מתכוון להירשם בפברואר הקרוב לאוניברסיטת תל אביב,למסלול הנדסת חשמל, בת"א יש אפשרות לשלב את לימודי הנדסת החשמל עם מדעי המחשב, נשאלת השאלה, עד כמה הדבר נותן יתרון בשוק העבודה, ביחס למהנדס תוכנה וביחס למהנדס חשמל בלבד? והאם, מנסיונך כמהנדס חשמל, השילוב הנ"ל מומלץ?

הערת אגב: רשמת כי בן גוריון והטכניון הם המוסדות הטובים בהנדסה.
לגבי הטכניון אין מה להוסיף, המוסד הטוב בארץ בתחום ההנדסה, אך עפ"י חבריי שלומדים את התחום וסקירה כללית, מתברר שתלמידים טובים יותר מעדיפים את אוניברסיטת ת"א על פני בן גוריון. כמובן שהעדפה זו מתבססת על העובדה כי רוב אפשרויות התעסוקה וההיי טק הינם בת"א, כמו כן, כפי שציינת בעבר, ישנו השיקול של הקרבה לבית. לכן רף הקבלה באונ' ת"א גבוה יותר מבן גוריון.
נשאלת השאלה, האם לא עדיף ללמוד בסביבה שבה התלמידים מגיעים עם רף גבוה יותר ואפשרויות התעסוקה, בין אם הם במקביל לתואר ובין אם אחריו, רבות יותר?

נערך ע"י mathg - 22/דצמבר/2012 ב- 22:50

לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2012 ב- 23:08
היי, בכיף.
לגבי השאלות שלך, אני ממש לא רואה איך מסלול כזה יכול להועיל לך אלא אם תבחר להתעסק ב-"real time embedded" וגם זה תחת ההנחה שתמצא מקום שלא מתכנת ב-C טהור.
הרבה פעמים הנסיון ללמוד חוגים משולבים גורם לך לסיים את התואר עם קצת ידע על הרבה תחומים במקום הרבה ידע על תחום מצומצם, אני לא בטוח שזה עדיף...

לגבי אוניברסיטאות, בכל מה שנוגע להנדסה, בן גוריון מדורגת גבוה יותר מתל אביב אבל זה כמו שתתלבט רבות בין אאודי, למרצדס ל-BMW...
אין ספק שאם הקרבה לבית חשובה לך אז אין טעם לבחור בבן גוריון או בטכניון, מצד שני אם אתה מחפש להעביר את התואר באווירה קצת יותר מלוכדת עם קבוצות למידה איכותיות אז שווה לשקול את בן גוריון בכל זאת.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2012 ב- 23:31
אולי בן גוריון מדורגת גבוה יותר מת״א בתחום ההנדסה, ברם, כפי שציינתי, ישנם מספר שיקולים שגורמים לי לבחור באונ׳ ת״א. בראש ובראשונה עומד השיקול של אפשרויות התעסוקה והפיתוח, כמו כן כפי שציינתי רף הקבלה הגבוה יותר מעיד על סטודנטים עם רף התחלתי גבוה ואיכותי יותר. אני מאמין שהמעסיקים מודעים לזה ולוקחים זאת בחשבון. כך שבהסתכלות מפרספקטיבה שונה שאלת טיבה של אונ׳ בן גוריון על פני אונ׳ תל אביב עשויה להיות שנויה במחלוקת. הלא כן?

לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2012 ב- 23:36
חודשים לפני שסיימתי את התואר כבר היה לי חוזה חתום ולמדתי בבן גוריון.
אני מכיר אנשים שחצי שנה אחרי סיום התואר בתל אביב עדיין מחפשים עבודה...
תאמין לי, אם תגיע מבן גוריון או מתל אביב סיכויי הקבלה שלך יהיו זהים לחלוטין (כמובן בהנחה שהשגת ציונים זהים).

בגלל זה אני אומר שזה לא צריך להיות השיקול שלך, מה שכן צריך להיות השיקול זו הקרבה לבית.
לגבי אפשרויות תעסוקה, אתה תהייה כל כך קבור בלימודים שאם תצליח לראות שמש בדרך מקורס חדו"א לעיבוד אותות תגיד אלף פעמים תודה... אני בספק עד כמה תוכל לשלב לימודים עם עבודה פרט לשנה האחרונה :-)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
mathg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mathg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/דצמבר/2012 ב- 23:46
אני לא חושב... בזמני הפנוי בצבא אני לומד את קורס החשבון האינפיניטסימלי( הספר של הוכמן) וזו במקביל לאלגברה לינארית( הספר של בן ציון קון) , למדתי כבר כמחצית החומר בכל אחד מהתחומים ועד תחילת הלימודים אסיים ללמוד אותם בוודאות, בנוסף יש לי ספר במד״ר שאתחיל ללמוד אותו לאחר שאסיים את הספר של הוכמן ובן ציון. כך שאני אתחיל את התואר עם בסיס מתמטי מתקדם יחסית, דבר היחסוך הרבה זמן שאותו אשקיע לעבודה

לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/דצמבר/2012 ב- 00:04
איזו הפתעה מחכה לך LOLLOLLOLLOLLOL
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .141 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.