פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

מתלבט בקשר ללימודים לפני הצבא או אחרי

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
evgenic הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: אשקלון
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 12
  ציטוט evgenic ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: מתלבט בקשר ללימודים לפני הצבא או אחרי
    פורסם: 20/מרס/2009 ב- 11:07
שלום אנשים,
אני בבעיה די קשה.
אני כרגע לומד בפרוייקט "פעמי עתידים" (מי ששמע על זה). אני לומד שנתיים לפני הצבא בהם אני לומד יג' יד' ומקבל חצי תואר בהנדסת תוכנה מסמי שמעון ותעודת הנדסאי. אחרי שנתיים אלו אני מתגייס לממר"מ ל5 וחצי שנים. ואז במהלך השרות הצבאי משלים את התואר בסמי שמעון. כל זה על חשבון הצבא.
קיבלתי בפסיכ' 565(בפעם השניה).

השאלה שלי היא האם להמשיך ללמוד (אני בשנה הראשונה כרגע) או לפרוש, לנסות לשפר פסיכו' וללמוד אחרי הצבא.
אני תלמיד של 5 יחידות מתמטיקה ו5 יחידות אנגלית עם ציונים מעל 80.
אני מתחיל להרגיש שהנדסת תוכנה זה לא ממש בשבילי. אם אני מבין נכון זה לשבת 12 שעות כל יום מול המחשב ולכתוב קוד. ואני לא בטוח שאני בנוי לזה (על אף שמחשבים היו עוד מגיל הילדות תחביב שלי).
אני שקוע בימים האחרונים כל הזמן בהרהורים ולא יודע מה להחליט/לעשות.
האם בסופו של דבר (בפעם הרביעית/חמישית אולי) אני יצליח לקבל ציון מעל 660 (שזה מה שאני מצפה)? :\
אם אני יפרוש אני יתגייס כרגיל לצבא, במידה ואצליח להשיג ציון גבוה בפסיכ' אלך ללמוד אחרי הצבא על חשבוני באוניברסיטה. אבל יש פה סיכון מאוד גבוה שאני לא יצליח להשיג ציון גבוה בפסיכ' :(
או יש את האפשרות להמשיך ללמוד בפרוייקט הזה, לשרת בצבא עד גיל 27 ותמיד לחשוב לאחור אם עשיתי את המעשה הנכון. אבל מצד שני יש לי עבודה ומקצוע מובטחים.
כמו כן יש פה עוד את החלק של הנסיון. אם אני נשאר בפרוייקט אני מקבל נסיון(שזה דבר חשוב). מצד שני אם אני ילך ללמוד רוקחות(שזה מה שאני די רוצה) יש תמיד ביקוש לזה גם ללא נסיון(אם אני לא טועה).

אודה לכם מאוד אם תוכלו לעזור לי להחליט/לתת עצות כי אני מאוד תקוע :(.
תודה לכולם מראש :)
יבגני
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/מרס/2009 ב- 12:37
יש שאלה אחת שאתה צריך לשאול את עצמך - מה אתה רוצה לעשות בחיים?
בסופו של דבר - 80% מהזמן שלך אתה תהיה בעבודה...
ואם זו לא עבודה שאתה נהנה לעשות - אז החיים בזבל, ולא משנה מה כתוב בתלוש המשכורת שאתה מביא בסוף החודש.

לדעתי האישית קצת קשה לקבל החלטה כזו בגיל כל כך צעיר - לא ראית מספיק, לא שמעת מספיק, הדעות שלך עוד ישתנו 540 מעלות בשנים הקרובות. 

בעיני לא נכון להחליט מה ללמוד לפני הצבא אלא אחרי, כאשר אתה בוגר מעט יותר.
זו כמובן הכללה ויש אנשים שהם יוצאים מן הכלל. אני לא מכיר אותך, אבל זו דעתי.
גם אנשים שבוחרים מקצוע אחרי הצבא - חלק לא קטן מהם מתחרט אחרי או תוך כדי הלימודים כאשר נחשפים מעט יותר ומבינים מעט יותר מה המקצוע, ומה הם רוצים לעשות בחיים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
evgenic הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט evgenic ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/מרס/2009 ב- 13:35
אלעד,
תודה רבה על התגובה.
ההחלטה שלי גם מאוד תלויה בסיכויי לקבל ציון מספיק גבוה בפסיכו'.
אין לי בעיה לעשות את המבחן 4 פעמים ומעלה (אני לא חושב שהחומר במבחן כזה נוראה).
השאלה עד כמה טובים הסיכויים שבסופו של דבר אני ישיג ציון מספיק גבוה (שזה ככל הנראה מעל 680).
כי מובן שאם אחרי הצבא או בזמן הצבא אני בסופו של דבר לא ישיג את הציון הנדרש, לא יצא מי זה כלום שפרשתי מהלימודים כעת. אני פשוט יתחרט על זה אחר כך.
תודה מראש על תשובה :)

נערך ע"י evgenic - 20/מרס/2009 ב- 13:40
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/מרס/2009 ב- 14:06
אף אחד לא יכול לומר מה הסיכויים שלך לקבל ציון כזה או אחר.
לדעתי, גם אם לא תתקבל להנדסת תוכנה אחרי הצבא, זה יהיה פחות נורא מאשר תלך ללמוד את זה עכשיו, ותתחרט על זה שלמדת את התחום הזה כי אתה סובל בעבודה.

קשה לי להמחיש לך מה זה אומר לא ליהנות בעבודה, אבל אני אנסה.
כמה זמן אתה בתיכון - 4 שנים בערך? וזה נראה כמו נצח.
אתה נהנה לקום כל בוקר לבית הספר?
במשך הזמן שאתה שם, אתה לא מחכה כבר לשעה 14:00 שתוכל ללכת כבר הביתה?

אז בעבודה אתה הולך להיות 40 שנה...
ולא עד השעה 14:00 אלא עד השעה 21:00...

לא כדאי לעבוד בעבודה שאתה לא סובל בה?

ואם הנקודה שלי לא מובנת - השיקול של האם תתקבל או לא אחרי הצבא ללימודים כאלה או אחרים הוא לדעתי זניח מול ללכת ללמוד משהו שאתה לא רוצה ולא חושב שתהנה בו.

לשבת מול מחשב כל היום זה קשה, גם למי שאוהב את זה, אז אחת כמה וכמה למי שלא מתחבר לזה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/מרס/2009 ב- 14:07
ואני שוב מסייג - זו רק דעתי.
זה מה שאני הייתי ממליץ לאח שלי לעשות, או חוזר בזמן וממליץ לעצמי.

כל אחד הוא שונה, אני לא מכיר אותך.
המטרה היא רק להראות לך זווית נוספת מנקודת מבט אחרת.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
evgenic הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט evgenic ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/מרס/2009 ב- 17:25
תודה על העצה.
נשקול את האפשרויות.
ושוב, תודה :)
לתחילת העמוד
maavit הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 6
  ציטוט maavit ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2009 ב- 16:39
לטעמי עדיף ללמוד אחרי הצבא, אחרי שעוברים קצת בחיים .. אני יודעת שחבר שלי רצה בהתחלה ללמוד משפטים ואחרי הצבא הוא החליט לשנות את דעתו והלך לכיון אחר לגמרי ( אדריכלות ופרוייקטי בנייה ) בעקבות כמה אתרים שהוא ראה - של יורם קראוס אם מישהו מכיר.- בקיצור הדעות משתנות אני עצמי גם שיניתי את דעתי כמה וכמה פעמים בנושא הלימודים, אולי כדאי שתחשוב עוד קצת מה אתה באמת רוצה לעשות בחיים ושים שנייה שיקולים אחרים בצד ואז תוכל לראות...
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .172 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.