פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

לא מצליח לעשות התקדמות משמעותית

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
Zohar712 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 38
  ציטוט Zohar712 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: לא מצליח לעשות התקדמות משמעותית
    פורסם: 01/אפריל/2016 ב- 21:09
אהלן אלעד,
אחרי הפסיכומטרי השני שלי התחלתי עם ממוצע התחלתי של 125 במילולית. מאז סיימתי הרבה ספרים של תרגול בחשיבה מילולית ובכל זאת אני לא רואה התקדמות משמעותית! עדיין הזמנים שלי לא טובים (6:30 להבנת הנקרא, 3 דקות להשמש ו3 דקות ל3 שאלות הבנה והסקה).
שיטת העבודה שלי הייתה כזאת:
מכל נושא במילולי עשיתי בערך 10-20 מקבצים ללא זמנים (תרגלתי כל אחד עד הבנה מלאה)
ומאז עוד 30 מקבצים של כל נושא על זמנים.
כשאני עובד על זמנים קשה לי לעבוד בצורה שיטתית וכמעט בכל מקבץ (ד"א מקבץ של הבנה והסקה זה 3 שאלות) יש לי 1-2 טעויות בהבנה והסקה ובהשמש ובערך ככה גם בהבנת הנקרא.
אני מציין ומוסיף שאני כן קורא ספרים בתקופה הזאת ומנסה להשתפר ככל הניתן.
לאור כל הדברים הללו חשבתי על לקחת עזרה מקצועית ממורה פסיכומטרי אבל אז שאלתי אותו מה הוא כבר יכול ללמד אותי שאני לא יודע? אני ניגש פעם שלישית לפסיכומטרי ועומד על ציוני 700+
אז מה, מה עוד אני צריך לעשות בשביל לשפר את חלק המילולית שלי? נכנע
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/אפריל/2016 ב- 21:13
היי זוהר,
במקום להישאר כלליים, בוא ניכנס לעומק ונבין למה אתה טועה, ומה אפשר ללמוד מהטעויות כדי להבין מה לא בסדר בשיטות העבודה שלך (למשל בהשלמת משפטים).
תעלה לכאן כמה שאלות של השלמ"ש שטעית בהן.
קריאת ספרים מיותרת לחלוטין, אתה מוזמן להפסיק באופן מיידי את בזבוז הזמן הזה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Zohar712 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Zohar712 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/אפריל/2016 ב- 12:56
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

היי זוהר,
במקום להישאר כלליים, בוא ניכנס לעומק ונבין למה אתה טועה, ומה אפשר ללמוד מהטעויות כדי להבין מה לא בסדר בשיטות העבודה שלך (למשל בהשלמת משפטים).
תעלה לכאן כמה שאלות של השלמ"ש שטעית בהן.
קריאת ספרים מיותרת לחלוטין, אתה מוזמן להפסיק באופן מיידי את בזבוז הזמן הזה.

ניקח את סימולציה פסיכו 12 לדוגמא שעשיתי זה עתה:

אנלוגיות:
פרק 3 שאלה 4 - הקשר שהרכבתי: מלגה היא מענק כשם שמתנה היא דורון (לכן סימנתי 2)
פרק 9 שאלה 6 - הקשר שהרכבתי: עקשן זה מישהו שנחוש בעצמו כשם ששחצן יהיר בעצמו (לכן סימנתי 4)

השלמות משפטים:
פרק 3 שאלה 9 - בדקתי זוגות תשובות והחלטתי שתשובה 2 היא המתאימה ביותר, עכשיו מהסתכלות שניה אני מבין למה זה לא נכון. אל למה במהלך הסימולציה חשבתי שכן? אולי לא עבדתי בצורה נכונה. במהלך הסימולציה לא סימנתי כלום על גבי השאלה, כלומר לא קיצרתי משפטים ולא סימנתי חיוביות/שליליות, כמו גם בכל שאר ההשמשים. נראה לי שאם אני יעבוד ככה זה יקח לי זמן יקר שגם ככה אין לי אותו בפרקי מילולית.
פרק 9 שאלה 9 - סימנתי 3 ואני עדיין לא רואה את הטעות. אם אופי תחרותי מגביר הישגים לימודיים אז סביר שלמרות זאת הוא ייעץ למי שרוצה להצליח בלימודים שלא לפתח כישורים אלו!
הבנה והסקה:
פרק 3 שאלה 12 - סימנתי 3, ועדיין, לא הבנתי איך הוא מצביע על הטעות (הטעות היא = חפצים שנופלים מגובה רב נופלים כלפי מטה בקו ישר).
פרק 3 שאלה 15 - סימנתי 1 והבנתי את הטעות, טעיתי למרות שעבדתי עם סולם שמות לפי חכמה.
פרק 3 שאלה 16 - הבנתי שזאת שאלת לוגיקה פורמלית, אבל לא הצלחתי לקשר בין הנתונים שסיכמתי בשיטת החיצים לבין התשובות ולכן טעיתי וסימנתי 3.
פרק 6 שאלה 7 - לא כל כך הבנתי מה משול למה, חשבתי שהמסמרים זה מה שרואים, כלומר התסמינים והיא מנסה לטפל בהם בעזרת הפטיש (שיטת הריפוי שלה).
פרק 6 שאלה 15 - סימנתי 3, התשובה שגויה משום שלא כתוב בקטע מי נחשב קרטוגרף?
פרק 9 -שאלה 14 - סימנתי 3 כי יש שמה עובדה אודות קשר הפוך לכן נראה לי הכי הגיוני.

הבנת הנקרא:
פרק 3 שאלה 20 - הבנתי שהמשפט האחרון בפסקה השנייה מבטא את עמדתם של טהרני השפה אך חשבתי שהמשפט מוסכם גם על כלל הבלשנים, משום שידוע על האסכולה הרוויזיוניסטית ש:"הדוברים שהחיו לכאורה את השפה העיברית לא היו בלשנים ולא ידעו לאפיין מבנה ממשי של שפה שמית" (שורה 22) ולכן, זה תואם את מה שכתוב בשורה האחרונה של הפסקה השנייה: "רואים בכל חריגה מהם (כללי הלשון) שגיאה שמקורה בבורות (כלומר חוסר ידע בבלשנות)". לכן, המשפט האחרון של הפסקה השנייה מוסכם על כלל הבלשנים.
פרק 3 שאלה 22 - רק עכשיו הבנתי שהכוונה בדבריו של הבלשן ברגשטרסר היא באופן כללי לכל שפה ולא רק לשפה העברית. אך איך הייתי צריך לעלות על זה?
פרק 6 שאלה 20 - הבנתי את התשובה הנכונה
פרק 6 שאלה 23 - סימנתי 2 כי חשבתי שאי אפשר להתווכח עם משהו שסירל הצליח ליצור (ספר ההוראות), וחוץ מזה הייתה התייחסות לכך ש"כפי שלא ניתן לקבוע שתא עצב אחד במוח..." כלומר הוא לא התייחס לזה לכן תשובה 1 לא נראית נכונה בעיניי.
פרק 9 - שלוש טעויות בטקסט - שאלות 18,19 ו22 CryCry ב19 חשבתי זה 3 בשאלה 18 חשבתי זה 1 ובשאלה 22 חשבתי זה 4, מה קורה פה? אני אפילו לא מצליח להצביע על למה טעיתי בהם
לתחילת העמוד
Zohar712 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Zohar712 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/אפריל/2016 ב- 14:45
...
לתחילת העמוד
Zohar712 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Zohar712 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 14:53
?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 17:27
פרק 3 שאלה 4 - הקשר שהרכבתי: מלגה היא מענק כשם שמתנה היא דורון (לכן סימנתי 2)
ומשכנתה היא הלוואה - לפי הקשר שהגדרת יש שתי תשובות נכונות ולכן צריך לחדד אותו - מלגה היא הלוואה למטרה מסוימת (לימודים), משכנתה היא הלוואה למטרה מסוימת (בית)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 17:29
פרק 9 שאלה 6 - הקשר שהרכבתי: עקשן זה מישהו שנחוש בעצמו כשם ששחצן יהיר בעצמו (לכן סימנתי 4)
גם כאן, יש שתי תשובות מתאימות לקשר שהגדרת, ולכן צריך לחדד את המשפט.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 17:31
פרק 3 שאלה 9 - בדקתי זוגות תשובות והחלטתי שתשובה 2 היא המתאימה ביותר, עכשיו מהסתכלות שניה אני מבין למה זה לא נכון. אל למה במהלך הסימולציה חשבתי שכן? אולי לא עבדתי בצורה נכונה. במהלך הסימולציה לא סימנתי כלום על גבי השאלה, כלומר לא קיצרתי משפטים ולא סימנתי חיוביות/שליליות, כמו גם בכל שאר ההשמשים. נראה לי שאם אני יעבוד ככה זה יקח לי זמן יקר שגם ככה אין לי אותו בפרקי מילולית.

אין צורך לסמן על המשפט כלום. מה שצריך לעשות זה לקצר אותו ולהגיד אותו בלב במילים שלך. למשל:
(1) מדינה מצליחה לא בגלל המנהיגים. המנהיגים הם הסיבה. לא מתאים
וכך הלאה...
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 17:34
פרק 9 שאלה 9 - סימנתי 3 ואני עדיין לא רואה את הטעות. אם אופי תחרותי מגביר הישגים לימודיים אז סביר שלמרות זאת הוא ייעץ למי שרוצה להצליח בלימודים שלא לפתח כישורים אלו!

(3) תחרותי ולכן הצליח, אבל פגע בחברים. למרות זאת, הוא רצה להצליח בלימודים אז הצעתי לו לא להשקיע בלימודים... לא מתאים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 17:35
פרק 3 שאלה 12 - סימנתי 3, ועדיין, לא הבנתי איך הוא מצביע על הטעות (הטעות היא = חפצים שנופלים מגובה רב נופלים כלפי מטה בקו ישר).

הטעות היא שחפצים לא נופלים בקו ישר (זו הטעות שחשבו, מה שכון הוא שהם כן נופלים בקו ישר)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 17:38
פרק 3 שאלה 16 - הבנתי שזאת שאלת לוגיקה פורמלית, אבל לא הצלחתי לקשר בין הנתונים שסיכמתי בשיטת החיצים לבין התשובות ולכן טעיתי וסימנתי 3.

א. כל עובד שמשקיע בעבודתו, ֶ מקוּדם לתפקיד בכיר.   משקיע --> מקודם
ב. רק עובדים מאושרים עשויים להשקיע בעבודתם.   משקיע --> מאושר
ג. עובד שאינו מתוגמל כיאות הוא אינו עובד מאושר. לא מאושר --> לא מתוגמל = מתוגמל --> מאושר

והכל יחד:

מקודם <-- משקיע --> מאושר <-- מתוגמל

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 17:39
פרק 6 שאלה 7 - לא כל כך הבנתי מה משול למה, חשבתי שהמסמרים זה מה שרואים, כלומר התסמינים והיא מנסה לטפל בהם בעזרת הפטיש (שיטת הריפוי שלה).

אתה זה הרופאה, הפטיש זה הטיפול/התרופה, המסמרים הם החולים.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 17:41
פרק 6 שאלה 15 - סימנתי 3, התשובה שגויה משום שלא כתוב בקטע מי נחשב קרטוגרף?

תשובה 3 לא קשורה כי אין בקטע שום מידע על מי נחשב או לא נחשב קרטוגרף.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 17:46
פרק 9 -שאלה 14 - סימנתי 3 כי יש שמה עובדה אודות קשר הפוך לכן נראה לי הכי הגיוני.

3 זה הפוך ולכן לא קשור (יש תנאי ותוצאה, כאן זה הפוך)
קרא את ההסבר בסימולציה למה תשובה 4 נכונה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/אפריל/2016 ב- 17:50
לפי הנתונים כאן למורה פרטי אין מה לעזור לך, היחיד שיכול לעזור לך זה אתה עצמך.
אתה צריך כמה דברים:
1. להמשיך לתרגל כדי להתחדד יותר (למשל באנלוגיות)
2. לחזור על הטכניקות להשלמת משפטים ולתרגל אותן (לקצר משפטים למילים שלך).
3. להפסיק לעשות טעויות טיפשיות.

שלושת אלה יביאו אותך לשיפור משמעותי מהמקום בו אתה נמצא כעת.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Zohar712 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Zohar712 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/אפריל/2016 ב- 13:36
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

לפי הנתונים כאן למורה פרטי אין מה לעזור לך, היחיד שיכול לעזור לך זה אתה עצמך.
אתה צריך כמה דברים:
1. להמשיך לתרגל כדי להתחדד יותר (למשל באנלוגיות)
2. לחזור על הטכניקות להשלמת משפטים ולתרגל אותן (לקצר משפטים למילים שלך).
3. להפסיק לעשות טעויות טיפשיות.

שלושת אלה יביאו אותך לשיפור משמעותי מהמקום בו אתה נמצא כעת.

תודה רבה אלעד אין עליך!
רציתי לשאול לגבי מה שאמרת על קריאת ספרים, איך אתה כל כך בטוח, בניגוד להרבה מכונים ואנשים שמבינים עיניין בפסיכומטרי, שקריאת ספרים לא תעזור? לכל הפחות בחלק של הבנת הנקרא......
דבר נוסף, הבנתי שאני צריך לעבוד על תימצות שאלות (למשל בהשמ"ש או הבנה והסקה) אז החלטתי מהיום ועד יום המבחן לתרגל עבודה באופן הזה.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.