פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שיפור פסיכומטרי

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
Bcreative הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 356
  ציטוט Bcreative ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שיפור פסיכומטרי
    פורסם: 16/ינואר/2016 ב- 23:41
אהלן אלעד, מה שלומך? :)
ניגשתי בדצמבר האחרון לבחינה הפסיכומטרית, וקיבלתי 676.. הציון שאני צריכה הוא 740 לפחות.
יש לציין:
1. בשבוע האחרון לפני הבחינה, הגעתי לציון החמקמק 750, אך לא הצלחתי לשחזר אותו שוב. הציונים האחרונים שלי היו באזור ה 690-710.
2. לא נתתי ללחץ להשפיע עליי בכלל בבחינה, ויצאתי בהרגשה מעולה, ולכן קיבלתי שוק למראה הציון. ובכל זאת, כשאני משחזרת, אני יכולה לומר שהיה לי פרק כמותי מאוד מאוד קשה ופרק מילולי מאוד מאוד קשה, שאני משערת (לפי הציון..) שהם לא היו פיילוטים.
החלטתי להתחיל ללמוד בפעם השנייה, אשמח לעצתך:
1. יש לי בבית ערכה של יואל גבע שמממנה למדתי בפעם הראשונה. יהיה יעיל ללמוד שוב ממנה? התרגילים מצוינים ולמדתי מהם המון.
2. בנוסף, יש לי ערכה משומשת של קידום, שלא אני פתרתי. איך הכי "יעיל" ללמוד מספרים משומשים? הרי כשמוחקים, רואים עדיין איפה הקיפו, ואני לא רוצה לבזבז המון זמן על מחיקות.
3. שאלת הזהב - איך להשתפר? במבחן עצמו קיבלתי:
131 - אנגלית
135 - מילולי
127 - כמותי
אני אישית חושבת שכדי להגיע לאזור ה 740 דרושה שליטה מטורפת, כדי שגם אם יהיו פרקים קשים (ותמיד כנראה יהיה אחד יותר קשה), זה לא ישפיע משמעותית על הציון שלי.
4. מתי כדאי להתחיל ללמוד לקראת מועד אפריל (בהנחה שאני עובדת כל יום עד ארבע)? מצד אחד רוצה לתת את כל כולי, ומצד שני לא רוצה להגיע שחוקה למבחן.
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/ינואר/2016 ב- 09:16

היי יצירתית,

1. המשמעות היא שהרמה שלך לפני המבחן הייתה בערך 700, ה-750 היה סטיית תקן.
2. מעניין אותי אם נבחנת ביום שישי. אני שומע על הרבה תלמידים חזקים שנבחנו ביום שישי ונפלו בכמה עשרות נקודות בהשוואה לסימולציות, יכול להיות שקרה שם משהו לא תקין.

1. הספרים של גבע ושל פסיכומטרי 800 טובים יותר מהספרים של המכונים האחרים (שלטעמי כלל לא נכנסים להגדרה של ספרים טובים...), אז אם כבר ללמוד מספרים משומשים כדאי ללמוד מהם.
לגבי האם ללמוד שוב את אותן שאלות - זה לא אידיאלי. זה טוב אם את צריכה ללמוד את היסודות או לחזור על החומר כדי ללמוד אותו, אבל במצב שלך את פחות צריכה ללמוד ויותר צריכה לאתגר את עצמך ולהתנסות בשאלות אחרות לדעתי.

2. אני בדילמה - האידיאל הוא להחזיר את הערכה של קידום למי שנתן לך אותה ולהגיד לו בנימוס "לא תודה". יש בעיה בספרים של כל המכונים (למעט השניים שציינתי קודם) שהשאלות בהם לא תואמות את המבחן ובחלק לא קטן מהמקרים ופשוט פוגעות בלימוד (מתרגלים שאלות שאין במבחן, שיטות לא רלוונטיות, שאלות עם מספרים מסובכים סתם שלא קיימים במבחן ועוד כהנה וכהנה בעיות, שמובילות לבזבוז זמן ובסופו של דבר פגיעה בלימוד ובציון.
מצד שני, יש בספרים האלה גם הרבה שאלות שכן טובות לתרגול ומתאימות למבחן.
הבעיה היא שאת לא יודעת מה קיים במבחן ומה לא, מה שכנראה יוביל אותך לנסות לפתור הכל, ובעצם לבזבז לעצמך את הזמן ולפגוע ביעילות הלימוד...
כאן ההחלטה צריכה להיות שלך, הצגתי יתרונות וחסרונות.

לגבי תשובות מסומנות - במקום למחוק עדיף לסמן את שאר התשובות ולנסות לחקות את אותה רמת לחץ על העיפרון כדי שלא תוכלי לדעת מה היה מסומן קודם. כשמוחקים תמיד רואים את מה שהיה מסומן.

3. את פחות או יותר באותה רמה בשלושת התחומים - רמה גסוהה אבל לא מספיק גסוהה. זו רמה שלא קל לשפר אותה, אבל זה אפשרי עם למידה נכונה ותרגול נכון.
הספרים שמומלצים יותר במצב שלך הם חשיבה פסיכומטרית, ניהול זמנים וספר 700 כמובן.
יש גם ספר מרתון 700 חדש שיצא בקרוב עם עוד כמעט 400 שאלות.
באנגלית - בעיקר לשפר את אוצר המילים.

4. עכשיו :)
את לא תגיעי שחוקה חמבחן, זה הכל בראש. אם יש לך מוטיבציה ואת מבינה את החשיבות, את תלמדי ותשקיעי כי זה מה שנכון וזה מה שצריך.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט Bcreative ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/ינואר/2016 ב- 12:40
1. גם ה 676 נשמע לי כמו סטיית תקן ;).
2. אתה מעלה נקודה מעניינת. אני אמנם נבחנתי ביום שישי, אבל לא בשישי המדובר. נבחנתי שבוע אח"כ במועד המותאם. עם זאת, אני גם שמעתי סיפורים כאלה מחבר'ה שניגשו בשישי. בדיעבד הם הבינו שהיה פרק כמותי מזעזע שהתגלה כפיילוט. יכול להיות שזה מה שהשפיע על חלק מהנבחנים.. מישהו שאני מכירה שבד"כ תותח בכמותי לא הספיק לסיים את הפרק המדובר, אז יכול להיות שזה השפיע להם על ההתנהלות בשאר המבחן.
3. מה שמזכיר לי - נבחנתי במועד המותאם, ורציתי לשאול אם יכול להיות שבמועד הזה קשה יותר להגיע לציונים הגבוהים? יש נבחנים שמקבלים תוספת זמן, וזה משמעותי בטירוף, ומן הסתם מקפיץ להם את הציון. בנוסף, אם הנרמול הוא רק ביחס למועדים המותאמים אז בכלל. אני יודעת שהמרכז הארצי לא נותן התאמות סתם (מי כמוני נאבקה..) אבל לא פעם שמעתי אנשים שנבחנו בתנאים האלה, אומרים שהם קיבלו התאמות מוגזמות שמעלות להם את הציון בעשרות נקודות.
4. תגדיר בבקשה "למידה נכונה ותרגול נכון"? היו לי הרבה פרקים טובים (1-2 טעויות בפרק כמותי, 2 טעויות בפרק מילולי, 0-2 טעויות בפרק אנגלית) אבל לא הצלחתי לשמר את זה ו/או להפיק את הנתונים הללו במבחן מלא.
5. כמה ריאלי לדעתך לתרגל ביום בפעם השנייה, עם רצון להגיע לציון כ"כ גבוה? (שוב, אני מתכננת לעבוד). במועד הקודם ישבתי מזריחת החמה עד צאת הנשמה.. וזה לא הספיק.
6. הספר ניהול זמנים מכיל רק פרקים ושאלות, או גם טיפים לניהול זמן (שלא מופיעים בספרים האחרים שציינת)? ומדוע לא המלצת על פסיכו כיס?

יום נהדר, ותודה על המענה המפורט! :)
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/ינואר/2016 ב- 15:03
3. אין ספק שיש בעייתיות עם מפע"ם. עד כמה זה משפיע על ציונים קשה לומר כי אי אפשר כל כך להשוות את זה לשום דבר - אני לא יכול להשוות את הסימולציות של תלמיד מפע"ם על מחשב לעומת על נייר...

4. לעבוד לפי תכנית לימוד נכונה (אעזור לך לבנות כזו) ולתרגל את החומר הנכון. לא לחזור על כל הנושאים אלא לתרגל מה שצריך. בנסוף, עדיף כמובן לתרגל מספרים טובים ותואמים לבחינה (כמו של גבע או שלנו) ולא לבזבז זמן עם ספרים אחרים.
ראי סעיף 2 בתשובה שלי בהודעה הזו:

http://psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=11297

עם עבודה נכונה אפשר להתייצב על מספר טעויות נמוך בפרק.

5. אני מתנצל מראש על התשובה אבל השאלה לא רלוונטית - אם את עובדת ויש לך 4 שעות לימוד ביום אז זה מה שתלמדי. אם אני אגיד שאת צריכה נניח 8 שעות זה לא ישנה כלום.
ונניח שתחליטי להתפטר כדי כן ללמוד 8 שעות אז אל תחכי שאגיד לך - תתפטרי עכשיו.
התשובה שלי לשאלות כאלה היא תמיד זהה - עדיף ללמוד כמה שיותר.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/ינואר/2016 ב- 15:06
6. בספר יש רק את התרגול, את הטיפים אתן לך בפורום. בעתיד נכניס את זה גם לספר.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/ינואר/2016 ב- 15:13
ולגבי הפסיכו-כיס הוא מומלץ תמיד, עושה סדר בכל החומר.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט Bcreative ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/ינואר/2016 ב- 16:28
3. האמת שלא דיברתי על מפע"ם. דיברתי על אנשים (ואני בתוכם) שניגשים למבחן על נייר, בתנאים מותאמים. לי למשל יש הפסקות בין כמה פרקים, ולחלק מהנבחנים יש גם תוספת זמן (נניח 25 דקות לפרק). מלחיץ אותי לגשת בידיעה שאנשים עושים את המבחן שאני עושה, רק עם תוספת זמן. הבדל של 5 דקות הוא הבדל של שמים וארץ.

4. אוקיי, אז אני יותר ממוכנה לבנות תוכנית, ולהתחיל כבר ללמוד! יש בידי את הספרים של גבע וכנראה שארכוש את: חשיבה פסיכומטרית, פסיכו-כיס וספר 700 (או שעדיף לי לרכוש את המרתון 700?)

6. אשמח לקבל את הטיפים :).

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/ינואר/2016 ב- 18:23
3. גם במבחן מותאם כזה יש בעייתיות...

4.עדיף ספר 700, בספר מרתון 700 יש רק תשובות סופיות ועדיף תשובות מלאות.
כשאתפנה קצת אתן לך כמה נקודות לגבי בניית התכנית.

6. כמובן :)

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
eitanuch הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: חיפה
מאמרים: 254
  ציטוט eitanuch ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/ינואר/2016 ב- 19:37
מה זה המרתון 700?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/ינואר/2016 ב- 22:00
ספר חדש, עדיין לא מופיע באתר, יש בו עוד קרוב ל-400 שאלות. הספר עם תשובות סופיות בלבד.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט Bcreative ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/ינואר/2016 ב- 00:30
הי אלעד, עדיין מחכה לפירוט של 4 ו 6, בזמנך הפנוי כמובן :)
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/ינואר/2016 ב- 01:25
היי. :)
זמן פנוי אין כאן ממש, אבל לא נורא, קצת פחות שעות שינה וקצת יותר מסטולים מעייפות על ההר לא הרגו אף אחד. אני חושב...

אז ככה -
את הערכה של קידום שימי בצד, אולי בסוף אפשר יהיה לקחת ממנה כמה שאלות, או שנשאיר אותה לתרגול מעניין שאתן לך בהמשך (תזכירי לי לגבי זה).

כרגע, להתחיל עם ספר חשיבה פסיכומטרית -
בכל פרק לעבור על שתי השאלות הראשונות בלי זמנים ולקרוא את התשובות המלאות. המטרה היא להבין מהי הדרך הפסיכומטרית באותו פרק (הצבת תשובות / הצבת מספרים וכו׳)
לאחר מכן לפתור את כולו, כאשר הדגש הוא *לא* לפתור בצורה מתמטית אלא לפי הטכניקה הפסיכומטרית שנלמדת באותו פרק.
לפתור מתמטית תמיד תוכלי, המטרה כרגע היא לתרגל את ׳שיטות העל׳ הפסיכומטריות - הן סופר חשובות ויעזרו לך גם לחסוך זמן וגם לפתור שאלות שאולי תסתבכי איתן, וכפועל יוצא להשאיר לך יותר זמן פנוי לשאלות קשות ובכלל פחות לחץ מבחינה פסיכולוגית במהלך המבחן.

לאחר ספר חשיבה פסיכומטרית, את עוברת לעשות חזרה מהירה על כל החומר באמצעות הספרים של גבע. לא צריך לפתור את כל השאלות, בעיקר לעבור עליהן ולראות שאת יודעת לפתור אותן, שאת זוכרת את החומר.
לפני כל נושא, עברי קודם על הפסיכו-כיס באותו נושא ורק אז עברי לתרגול בספרים של גבע.
אחרי כל נושא פתרי את השאלות בספר 700.
המטרה כאן היא לאתר נושאים מסוימים שאת מרגישה קצת חוסר בטחון בהם - שאין לך את ה׳שליטה המטורפת׳ שדיברת עליה קודם, כדי שנוכל לחזור עליהם ולהביא אותך לשליטה מלאה.
כל נושא בספר 700 מסודר מהקל לקשה.
הכלל הוא כזה - אם בספר 700 התקשית כבר בשאלות הראשונות/אמצעיות בכל פרק - את לא שולטת בו מספיק.
אם התקשית רק בשאלות האחרונות זה בסדר, כי הן קשות במיוחד, אבל מכיוון שאת רוצה להגיע לציון מושלם (זו השאיפה מבחינתי), אז שאלי אותי לגביהן אם לא הבנת מהתשובות בספר.

הכיני לעצמך רשימה של הנושאים שאת מרגישה שאת לא סגורה עליהם מספיק או שנתקלת בקושי כבר בשאלות התחלה/אמצע בספר 700 - אלה יהיו הנושאים שנעשה עליהם חזרה בשלב הבא.

בואי נתחיל עם זה ומתאים את תכנית הלימוד בהתאם למצב שלך בחומר.
באופן כללי, כדי שתדעי מה קורה בהמשך - חוזרים על הנושאים הבעייתיים, מתחילים עם סימולציות תוך לימוד ניהול זמנים (את לא אמורה להספיק לפתור פרק כמותי בזמן, את אמורה לסיים אותו עם חיוך כמה דקות טובות לפני הזמן), ומכאן מתחקרים את הסימולציות וניהול הזמן ומשפרים מה שצריך:
1. בצורה ׳הרגילה׳ - חזרה על החומר
2. בעזרת תרגולים מיוחדים שאתן לך לעשות

נראה לי מספיק כדי להתחיל. שנתחיל? :)

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט Bcreative ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/ינואר/2016 ב- 19:10
תודה רבה על המענה המפורט!!
הספרים יגיעו עד יום ראשון, בינתיים חוזרת על המבואות, מילים וכו'.

1. כמה זמן להקדיש לתוכנית שנתת לי/ כמה זמן זה אמור לקחת?

2. מה לגבי מילולי? גם שם הדרך ארוכה.. :/

3. לגבי אנגלית - רק מילים? אני בשאיפה להוציא שם 150 או להיות עם טעות-שתיים בשני הפרקים יחד. אני קוראת מהר, קוראת ספרים באנגלית מכיתה ח' (ככה שלדעתי לקרוא ספר באנגלית זה די בזבוז זמן בשבילי, יותר לכיף) ובד"כ מסיימת את הפרק לפני הזמן.

4. אני מרגישה צורך לערער על הציון. התקשרתי למדור ציונים והם אמרו לי לכתוב כל דבר שאני חושבת שקרה. אין לי מושג אם היו הסטות, אבל אני חושבת שיש סיכוי שהקורא לא קלט חלק מהסימונים שלי. מה אתה מציע לכתוב בערעור כדי שיעשו את הבדיקה הכי מקיפה?
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/ינואר/2016 ב- 21:55
1. אין זמן ש'אמור לקחת'. כל דבר אנחנו עושים הכי מהר שאפשר, כדי שיישאר לנו כמה שיותר זמן לחזרות וליטושים.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/ינואר/2016 ב- 21:58
2. אכן כן, אבל לא ממש...
במילולי הרוב זה בעיקר הבנת הנקרא.
רנלוגיחת והשלמת משפטים צריך גם ללמוד - בכל השאר זה בעיקר עניין של הבנת הנקרא. מישהו בעל הבנת הנקרא טובה יכול להגיע למבחן בלי לתרגל שאלה אחת בנושא הבנה והסקה ולפתור הכל נכון בקלות.
ובכל זאת, תמיד אפשר לתרגל עוד - דברי איתי בפריי לגבי זה.

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/ינואר/2016 ב- 21:59
3. במצב שלך רק מילים. כל זמן שתשקיעי בקריאה הוא זמן מבוזבז.
כן חשוב לעבור כל הטכניקות של ניסוח מחדש וללמוד לפסול תשובות - בפסיכו-כיס כל ההסברים שאת צריכה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .172 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.