פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

אנלוגיה ושאלה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
נמר פסיכי הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: אלפי מנשה
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 89
  ציטוט נמר פסיכי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: אנלוגיה ושאלה
    פורסם: 21/יוני/2016 ב- 14:06
בקשר לאנאלוגיה :
ברם:לסייג
1. מפני:לנמק
2. למעט:להכליל
3. האם:לענות
4.לאן:לכוון

השאלה כללית :
הולך לי נורא במילולי, באמת, לפעמים 4 לפעמים 5 טעויות, רוב הטעויות באות מאנלוגיות ומהטקסט, אולי טעות אחת שלא משם, לא מבין איך להשתפר, יש לי הבנת הנקרא לדעתי טובה אבל שאני מגיע כבר לסוף הפרק הריכוז יורד וקשה להצביע על גורם מדויק, מה גם שאני עובד בשיטה של שאלה - טקסט אז קשה לתפוס את העיקר של הטקסט ולהבין פרט פרט.
כמותי ואנגלית הולך לי סבבה (0-2 טעויות לפרק).
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/יוני/2016 ב- 09:55
במילולי אני צריך שתעלה את הטעויות כדי שאוכל לעזור.
למשל כאן, אני יכול בקלות לתת לך את המשפט המקשר ואז תדע את התשובה, אבל זה לא יעזור לך לפתור אנלוגיות אחרות.

אני רוצה לתת לך דרך שתעזור לך גם קדימה. בשביל זה אני צריך לדעת איך ניסית לפתור, מה המשפט שחיברת, בין אלו תשובות התלבטת?

*אני מבקש מחברי הפורום לא לענות על השאלה

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט נמר פסיכי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/יוני/2016 ב- 20:35
באנאלוגיות אני החלטתי לעבוד בשתי דרכים :
1. ללמוד את כל הנוסחים והכללים שאני יכול למצוא ליצירת קשר בין מילים מסוימות ובעיקר מה הם מצפים בפסיכו : לא צריך, חפץ של פעם, א' נרדף לב', א' זה לעשות ההפך מב', א' זה קצת/הרבה ב', אמרתי לדני אז הוא וכו'.
2. ללמוד המון מילים מהפסיכוכיס, ממילוני פסיכומטרי באינטרנט וספרים כדי שאני אוכל להתמודד עם אנאלוגיות שלא נתקלתי בהן בעבר.

במקרה הזה : ברם זה לסייג את החלק הראשון של המשפט והקשר הכי קרוב שמצאתי תאם ל1.
לא ראיתי קשר כזה בעבר לכן שאלתי פה.
הטעויות הכלליות בחלק המילולי הן בעיקר בטקסט, שיש שאלות כמו : מה המבנה של הטקסט, אני מרגיש צורך לעבור על כל הטקסט (לפחות תחילת הפסקאות של כל פסקה) בשביל לענות על זה, זה טוחן לי את הזמן וגם אז יש 2 תשובות שאני מתלבט בדרך כלל, או : "בחר את הכותרת המתאימה לטקסט" ואני עובד בשיטה של  שאלה - טקסט כי זה נוח לי גם כקיצור זמן וגם מענה נכון על שאלות מסוג זה אבל מתנקם בשאלות הכלליות.

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/יוני/2016 ב- 20:49
ברם זו מילה שמתחילת משפט של הסתייגות
מפני זו מילה שמתחילה משפט של נימוק

אין צורך לזכור "קשרים נפוצים" באנלוגיות, רק לדעת לנסח כמו שצריך את הקשר המסוים של השאלה.
בשאלות האחרות - תעלה לפה טעויות או התלבטויות ואוכל לעזור נקודתית, בשאיפה עם טיפים כלליים שאפשר ליישם הלאה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט נמר פסיכי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/יולי/2016 ב- 13:09
טוב אני מקפיץ את זה אחרי שמקדתי קצת את הבעיה אצלי,
עכשיו כל הפרק שלי תלוי באנאלוגיות והשלמת משפטים,
הטעויות לרוב נעשות, בערך טעות-2 בשאלות 13-17 וכל השאר באנאלוגיות, ככה שיוצא מצב שאם ויצא ואני מכיר את כל המילים באנאלוגיות אני אעמוד על בערך 0-2 טעויות ואם לא, אני כנראה אפול.
בקשר לאנאלוגיות, סיימתי כבר את המילון כיס פעמיים ותרגלתי משלל אתרים ומאגרי אנאלוגיות, איך עוד בכל זאת אפשר ליצור מצב שאני לא טועה?
בקשר להשלמת משפטים, מה אני יכול לעשות עם זה? למען האמת לא אכפת לי כל כך מטעות אחת שם כי בכל זאת השאלות שם מבלבלות נורא אבל אשמח להמנע.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/יולי/2016 ב- 15:40
באנלוגיות - תעלה את הטעויות שלך לכאן (או כאלה שהתלבטת לגביהן) ואנסה לעזור לך. אשתדל לתת לא רק הסבר לאנלוגיה הספציפית אלא דרך שתעזור גם בשאלות אחרות.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/יולי/2016 ב- 15:45
בהשלמת משפטים - אותו דבר, תעלה את הטעויות ואנסה לעזור באותה דרך.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט נמר פסיכי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/יולי/2016 ב- 16:00
אוקיי לא טעיתי בזה אבל זה קשר דיי מעוות לדעתי :
משוט : עוגן
עיפרון:מחדד
מזלג:סכין
מכונית:בלם
ידית:מנעול
הקשר שהרכבתי היה - עוגן מונע מהמשוט לבצע את פעולה הזזת הסירה.
באותו אופן הייתה התלבטות בין מכונית:בלם וידית:מנעול, בחרתי בידית מנעול כי בלם מונע מהמכונית לזוז ולא מונע מהמכונית לבצע פעולה על המכונית/כביש.

אחת נוספת
נעור:ער
הרגיז:כועס
הבשיל:בוסר
שימח:עצוב
חלה:חולה
ההתלבטות שלי הייתה בין חלה:חולה להרגיז:כועסת.
לא היה לי ברור כל כך מה זה נעור אז לקחתי הימור שזה חלה:חולה (ברור שזה משהו שקשור להתעוררות אבל לא ברור לי אם זה נפעל או פיעל).

נערך ע"י נמר פסיכי - 02/יולי/2016 ב- 16:47
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/יולי/2016 ב- 16:48
המשפט שלך מצוין -
בלם מונע מהמכונית לבצע את פעולת הזזת ה... ?   זה לא מתאים

נעור : ער -   
אנחנו לא יודעים מה זה נעור, אז עובדים דרך התשובות:

(1) הרגיז:כועס - הרגיז זה גרם למישהו אחר להיות כועס.   נעור זה גרם למישהו אחר להיות ער? אולי, אבל המבנה של הפועל שמתחיל באות נ' זה בדרך כלל על עצמנו (נלקח - לקחו אותו ולא לקח משהו אחר). כנראה לא מתאים.

הבשיל:בוסר - הבשיל זה הפסיק להיות בוסר.   נעור זה הפסיק להיות ער? פחות מתאים כי לשניהם יש את השורש ער.

(3) שימח:עצוב - שימח זה גרם למישהו אחר להיות ההפך מעצוב. לא מתאים מאותה סיבה של (2)

(4) חלה:חולה - חלה זה נהיה חולה. נעור זה נהיה ער? הכי מתאים

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

ציטוט נמר פסיכי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/יולי/2016 ב- 17:31
מה אתה ממליץ לגבי ניבים וביטויים? לדוג "סר חינו"
מאיפה ללמוד את אלו
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .063 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.