פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

לא מצליח תרשים!

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
שלומקה93 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: ירושלים
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 3
  ציטוט שלומקה93 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: לא מצליח תרשים!
    פורסם: 08/אוגוסט/2016 ב- 16:28
שלום אלעד,
בעיה - אני פשוט לא מצליח את התרשימים! התשובות בספר מראות כאילו הכל נורא םשוט, רק להסתכל, בקושי לפתור. פעם אחר פעם אני נכשל, אני כמעט בתרשים ה40 וברובם עניתי נכון - בממוצע על 2 שאלות.
אני חושב שיש דרך להסתכל נכון על תרשים, ואני לא יודע מהי. תוכל לפרט כאן?
תודה!!!
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/אוגוסט/2016 ב- 17:33
היי שלומקה,
אם היתה דרך קסם שתסדר לך את הדרך להסתכל על תרשימים כמובן שהיינו מלמדים אותה.
התשובות בספר התרשימים מפורטות מאוד - באף ספר אחר אין רמת פירוט כזו, כאשר ליד כל הסבר יש גם תמונה של התרשים, גם תוספות על התרשים שמסבירות על מה להסתכל ואיך, וגם ההסבר הוא הבנתי ורק לאחר מכן חשיבתי.

קשה לי להבין איפה הבעיה ולמה אתה טועה. האם אתה מצליח להבין את התרשים לפני שאתה מתחיל לפתור את השאלות? האם אתה באמת מבין את הדוגמה של כל תרשים? באילו שאלות אתה טועה - הראשונות או האחרונות?

בנוסף, קח בחשבון שככל שאתה מתקדם בספר כך התרשימים קשים יותר.

נסה לפתור את התרשימים הבאים ללא זמנים בכלל, תשקיע גם 5 דקות לשאלה עד שאתה מוודא לחלוטין שאתה מבין מה מבקשים ממך ומה רוצים. טעות יכולה לקרות בשלושה מצבים:
1. לא הבנתי ממש מה רוצים ממני ולכן ניחשתי או בחרתי תשובה ש"נראית" לי
2. טעיתי בחישוב או בקריאת הנתונים (מה שנקרא, טעות טפשית/מיותרת), וזה לא מעיד על חוסר הבנה אלא על חוסר ריכוז.
3. חשבתי שאני עונה נכון אבל טעיתי.

מקרה 3 הוא מאוד נדיר, הוא קורה רק במקרה שמישהו לא הבין את התרשים נכון, ואז בדרך כלל לא יהיו בתשובות מסיחים מבלבלים, אלא הוא פשוט לא ימצא את התשובה שהוא הגיע אליה, ואז ינסה "לאלץ" תשובה אחרת.

מה סוג הטעויות שלך?

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
שלומקה93 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: ירושלים
מאמרים: 3
  ציטוט שלומקה93 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/אוגוסט/2016 ב- 21:08
יש כמה תרשימים שרק לקרוא אותם ולהבין דורש ממני לשבור את הראש. למשל, תרשים 34. ובתרשים 32, שהצלחתי להבין מה הוא, טעיתי ברוב השאלות - כנראה לא הבנתי מה זה אומר באמת ''לשבור שיא''.
גם תרשים 22, הוא מהתרשימים שכשמסתכלים על התשובות - מבינים, אבל בזמן אמת - פשוט עושה שחור בעיניים...
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/אוגוסט/2016 ב- 21:44

יכול להיות שעודף נתונים מבלבל אותך.
בוא ננסה משהו אחר - נסה לקרוא רק את הדוגמה בלי לקרוא את כל ההקדמה של התרשים.
ב-98% מהמקרים ההקדמה מספיקה כדי להבין את התרשים ולא צריך כלל את כל ההקדמה.

בדקתי בתרשימים שציינת ואת כולם אפשר להבין בקלות יחסית רק מהדוגמה.
זה לא אומר שהשאלות אחר כך יהיו קלות, אבל לפחות זה סוגר את החלק של הבנת התרשים.

ושוב, מה סוג הטעויות שלך בשאלות עצמן?

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.