פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

תקוע במילולי

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
Glebster הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: כפר סבא
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 4
  ציטוט Glebster ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: תקוע במילולי
    פורסם: 10/אוגוסט/2016 ב- 16:29
היי אלעד,

ראיתי תגובות רבות שלך שעזרו לאנשים בפורום, והייתי שמח אם היית יכול להציע לי איזשהי דרך לשיפור מילולי.

בנוסף להכל אני רשום גם בפסיכומטריקס. ומנסה לעקוב אחרי הטעויות ומנסה לשפר.

באנגלית ובכמותי הציון שלי נע בין 135 עד 145 אך במילולי הציון מאוד נמוך ונע בין 105-115
ואיני מצליח איך לשפר אותו

בעקרון בדרך כלל אני לא מספיק בדר״כ לסיים את כל הפרק, אך חשוב לציין כי במידה ואני פותר ללא זמנים - כמעט ואין לי טעויות.
אז אני מנחש שהדבר שמפריע לי - זה הזמן, אך אינלי שמץ של מושג איך להשתפר.
כמו כן חשוב לציין כי מרבית הטעיות אינם בחלק של אנלוגיות אלא בשאר החלקים. ולא קיימת עקביות כלשהי שאני מצליח לזהות לגבי הטעיות - הכוונה שלי שפעם אחת יכול להיות לי יותר מעשר טעיות ופעם אחרי זה רק 2

יש לך הצעה כלשהי בשבילי.?

תודה רבה
גלב

נערך ע"י Glebster - 10/אוגוסט/2016 ב- 16:34
לתחילת העמוד
עודד חיפה הצג רשימה נפתחת
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

כתובת: חיפה
מאמרים: 834
  ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/אוגוסט/2016 ב- 16:45
גלב שלום,

איך אתה מנהל את הזמנים במהלך הפרק? כמה זמן אתה מקדיש לכל חלק? האם אתה מדלג על שאלות?

עודד.
לתחילת העמוד
Glebster הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Glebster ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/אוגוסט/2016 ב- 17:06
האמת תוך כדי שרשמתי עכשיו את התגובה, הבנתי מהשאלה שלך ״האם אני מדלג״ שיכול להיות בזה מקור הבעיה, כי גם עכשיו עברתי על גרפים בפסיכומטריקס ואני רואה שיש פשוט חלק מהשאלות שלוקחות לי זמן רב מדי והן בעצם תוקעות אותי.

הבעיה כנראה נוצרת שספציפית בחלק המילולי לוקח לי זמן להבין שאני תקוע בשאלה ושיש צורך לדלג עליה.

לגבי הזמנים- אני משתדל לא לחרוג מעבר לשלוש דקות על אנלוגיות אך לעיתים זה גולש לשלוש וחצי אך לא יותר
בחלק של השלמת משפטים - הרוב לוקחות לי כדקה, ובעצם שם - בשאלות מסבכות אני לעיתים מאבד את עצמי ודי נתקע בהן כנל לגבי הבנה מפסקה,

הלוגיקה זה השאלות הכי גוזלות זמן אצלי- אך נדירים המקרים שאני טועה בהן.
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/אוגוסט/2016 ב- 17:26
אני גם חושב ש"פה קבור הכלב". בניגוד לפרק הכמותי, בו השאלות כולן באותו "נושא" והקושי עולה בצורה ליניארית אחידה מתחילתו ועד סופו, בפרק המילולי השאלות מחולקות לסוגים שונים כשבכל אחד מהם הקושי עולה בפני עצמו.

גרף הקושי של פרק מילולי עולה ויורד עם ההתקדמות בו, ועליך לסדר את הפרק כך שיהיה ליניארי ככל האפשר עבורך, לפתור ראשית את השאלות הקלות ביותר, "לאסוף מה שיותר תשובות נכונות", ולהתקדם עם רמת הקושי עד תום הזמן.

אני מציע לפתור אנלוגיות ב3 דק' ולא יותר (וגם אם כן, מס' שניות, לא לחרוג ל3.5 4).

משם גש ישירות לשאלות השלמת משפטים, ופתור את שתי הראשונות בלבד (!).

אח"כ שאלות הגיון. לפתור את כולן פרט לשתי האחרונות (!).

לסיום, טקסט (7 דק' בערך), ובזמן שנותר לחזור לשאלות שדילגת עליהן.
לתחילת העמוד
Glebster הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Glebster ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/אוגוסט/2016 ב- 17:32
תודה עודד! אנסה זאת ואעדכן :)
לתחילת העמוד
Glebster הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Glebster ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/אוגוסט/2016 ב- 18:33
שוב שלום עודד,

חייב להגיד שאני מודה לך מאוד על העזרה ואכן ישנו שיפור פלאים.
אפילו בשתי סימולציות האחרונות הצלחתי להגיע ל20-21 תשובות נכונות באחד הפרקים.

אבל חזרתי לעצה נוספת - כמובן שהשיפור משמעותי אך בשתי הסימולציות האחרונות זה נראה כמו משהו אשר חוזר לעצמו - הפרק המילולי הראשון כ-15-16 תשובות נכונות ואז בפרק השני בערך כ20. זה נראה כמו חוסר חימום או משהו בסגנון שאיני מצליח להסביר אותו או למנוע אותו

בנוסף לזה, אני בדרך כלל לא מספיק את שתי השאלות האחרונות, יש שיטה כלשהי לתרגל את זה?
לתחילת העמוד
מדריך פסיכו
מדריך פסיכו
צלמית

ציטוט עודד חיפה ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/אוגוסט/2016 ב- 22:49
לגבי ה"חזרה לסורך" - אני מניח שמדובר בחוסר ריכוז. נסה לשים לכך לב ולהבין שהפרק הזה דורש ממך 110% חדות, ולהתנהג בהתאם. תבין, לא "שכחת" שום דבר שידעת קודם, וזה לא שנהיית פחות חכם / פחות מהיר / פחות טוב. אם הצלחת לעשות 20-21 פעמיים, זו היכולת המקסימלית שלך. אתה לא מנצל אותה, ורק אתה יכול להבין מדוע.

אין כל כך איך לתרגל מהירות בפרק מילולי. זה דורש מהירות קריאה מהירות חשיבה ויכולת הבנה וניתוח. קשה מאוד לשפר אם אתה כבר חזק בטכניקות וקורא מהר, ולאור ה"שיא האישי" שאתה מתאר לעיל אני מניח שאתה שם. אתה יכול לתרגל ולהתאמן עוד, ולקוות לשפר בעוד שאלה, אבל לא הרבה יותר מכך לצערי. הפירמידה הכי תלולה כשמגיעים לפסגה, ויהיה לך קשה מאוד לטפס עוד בזמן הקצר שנותר לבחינה.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .219 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.