פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שאלה 17 - דמיון משולשים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
elepah הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 5
  ציטוט elepah ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שאלה 17 - דמיון משולשים
    פורסם: 12/נובמבר/2007 ב- 16:55
שלום, אני די חדש \ ישן כאן, האמנם זוהי הפעם השניה שאני אגש לבחינה הפסיכומטרית הבאה, לפני כן עברתי קורס בלחמן.

בין השאלות בפרק דמיון משולשים, נתקלתי בשאלה 17, ניסיתי לשבור מעט את הראש אבל מסתבר שחסר לי משהו - נראה לי כמו 30 60 90 שם יותר, אבל זה לא הסתדר לי בשום צורה ולכן החלטתי לפנות אליכם לקבלת עזרה כמובן,
http://psycho.co.il/exc.asp?arcde=0108exc0104&srtd=PHMG&ssrtd=PHMG03

תודה לעוזרים, וכל הכבוד על האתר.
לתחילת העמוד
solari0 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 309
  ציטוט solari0 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/נובמבר/2007 ב- 18:58
באנה אחי לא יודע איך אבל פתרתי. אני לא משהו בתרגילי דמיון משולשים הגעתי באתר לתרגיל 3 ופרשתי. אבל סתם ככה נכנסתי לפורום לראות מה חדש ראיתי את השאלה שלך ואמרתי בא ננסה לפתור. ואחרי ששברתי את הראש הרבה הצלחתי. הנה קח לינק לתשובה: http://i19.tinypic.com/6jwywz5.gif

תהנה.

נערך ע"י solari0 - 12/נובמבר/2007 ב- 19:04
לתחילת העמוד
elepah הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט elepah ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/נובמבר/2007 ב- 19:02
    סליחה על השאלה, אבל ייתכן ששכחת לפרסם את הלינק? או שזו אופציה באתר שאני לא מצליח לצפות בו?

תודה רבה בכל אופן על התשובה המהירה שלך לדיון, ואני מקווה שאצליח גם לקבל את התשובה
לתחילת העמוד
solari0 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט solari0 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/נובמבר/2007 ב- 19:05
כן שכחתי. הנה קח: http://i19.tinypic.com/6jwywz5.gif

תלחץ קליק על התמונה להגדלה.

נערך ע"י solari0 - 12/נובמבר/2007 ב- 19:06
לתחילת העמוד
solari0 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט solari0 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/נובמבר/2007 ב- 20:11
אם אתה יכול לענות לי בקצרה על שאלות 3,8,14 אודה לך.
לתחילת העמוד
elepah הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט elepah ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/נובמבר/2007 ב- 22:05
דיון עם הסבר לשאלה 8:
http://psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=1839
דיון עם הסבר לשאלה 3:
http://psycho.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=1827
שאלה 14:
התייחסתי לשתי המשולשים כמשולשי ישרי זווית, אך ורק בעקבות זיהוי 2 צלעות משלשות פתגוריות כאמור במשולש הקטן : ADE יש לנו , 3,4, - DE=5 אם כך, במשולש הגדול :ABC - 12,16, ( כפולות של 3,4,5 ב - 4 ) - כך ש- BC=20, אם כך היחס בין המשולש הקטן לגדול ( DE חלקי BC ) שהם - 5:20 - נצמצם - 1:4.
בקשו את יחס השטחים אם כך נעלה את הכל בריבוע ( 1:4 ) =- 1:16, אבל דרשו את החלק האפור בלבד, ניתן להשים לב שהחלק האפור הוא המשולש הגדול פחות הקטן, כלומר 16 פחות היחס של המשולש הקטן (1) = 15, ולכן היחס בין ADE לשטח האפור הוא 1:15\ במילים אחרות תשובה 3 נכונה.

תודה רבה על העזרה וההשקעה שלך ומקווה שהבנת את ההסבר שלי, אין לי סורק כך שלא הצלחתי לעלות את הכל על תמונה כשם שעשית, אשמח להתעדכן ולראות שהבנת את הכל סביב השאלות ששאלת, במידה ולא אנסה לנסח שוב.
הכי חשוב בהצלחה!.

נערך ע"י elepah - 12/נובמבר/2007 ב- 22:07
לתחילת העמוד
solari0 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט solari0 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/נובמבר/2007 ב- 23:50
בקשר לשלא ה8 תגיד לי אם אני צודק. אם נתונים לי הערכים של קוים מקבילים זה אומר שזה גם הערכים של הצלעות שבצדדים באותו משולש? נשמע כמו שאלה בסיסית ואת האמת שלא נתקלתי בכזה סוג של תרגילים.
בדיון של שאלה 3 לא ענו שם על התשובה איך מוצאים את הפתרון.
לתחילת העמוד
elepah הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט elepah ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2007 ב- 09:36
על פי מה ששמתי לב ברב התרגילים בנוגע לשאלה 8, אז אכן כן, ניתן לקבוע לפי הקווים המקבילים במקרה הזה את יחס הצלעות בין המשולשים.
בנוגע לפיתרון שאלה 3, נרשם בדיון למטה שניתן לקבוע את הזוויות על פי בדיקה של המשולש ומציאת צלעות שיתאימו ליחס, הכוונה היא :
נשים לב בתרגיל ש- DE=6 ו- BC=12, היחס אם כך בין המשולשים - 1:2 ( צמצמתי ), במבט שוב על המשולש ניתן לראות שצלע AD מתאימה יותר להתיישב על צלע AC של המשולש הגדול, ו- AE גם היא מתאימה להתיישב על AB, ייתכן וסיבבו את המשולש "אופקית", ונוכיח :
צלע AC=10, כיוון ש- AD היא 5 ואנו יודעים שהיחס הוא חייב ליהיות 1:2, אין ספק ש- 5 ו- 10, זה בדיוק מה שאנחנו מחפשים על פי היחס שמצאנו אם כך שזווית X יושבת על זווית Z- ניתן להעריך שברגע שסיבבנו את משולש ADE אופקית והלבשנו אותו מחדש על המשולש, DE הפכה ליהיות צלע בסיס מקבילה לצלע BC, ומכאן על פי משפטי הקווים המקבילים שגם הזוויות יהיו שוות בצורה זו- זו דעתי מקווה שזה דרך הפיתרון כמובן ללא קשר בתשובות ( ושוב לפי התגובה שלי כאן בהתחלה - לפי קווים מקבילים ומציאת היחס - כנראה ש- DE מקביל ).

נערך ע"י elepah - 13/נובמבר/2007 ב- 09:39
לתחילת העמוד
solari0 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט solari0 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2007 ב- 14:57
אוקי הבנתי את ההסבר תודה. תגיד לי איך אני יודע מה "מתלבש" למה בצלעות? כל פעם אני מנסה להפוך את המשולשים וזה לוקח לי הרבה זמן.
דרך אגב בשאלה 14 זה הפעם יצא שזה אכן משולש ישר זוית אבל לא נתון לנו לכן תזהר אם יש לנו משהו שדומה לשלשות פיתגוריות זה לא תמיד אומר שזה משולש ישר זוית. אולי יש טעות בניסוח השאלה והיו צריכים לרשום שזה משולש ישר זוית.
כי אין לי מושג איך לפתור את זה אחרת.

תרגיש חופשי לשאול עוד שאלות. בשביל זה יש את הפורום ואם אוכל אעזור בשמחה.

נערך ע"י solari0 - 13/נובמבר/2007 ב- 16:31
לתחילת העמוד
elepah הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט elepah ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2007 ב- 14:08
כן אין ספק שאתה צודק בנושא, אבל כשם שאמרת בשאלה הספציפית באמת לא הייתה אף דרך אחרת לדעתי,

בנוגע לשאלה שלך, אני חושב שהכי בטוח זה להשוות את יחסי הצלעות ולבדוק מה מתאים למה, לדעתי ברב המקרים הצלעות אינן נתונות ואז גם אין צורך להתאים את הצלע ( לסובב וכו ), כי אתה מוצא אותה לפי זוג אחד ( הרב זה לפי שני בסיסים של משולשים \- גדול \- קטן).

וכמובן העיקר שנצליח בצורה כזו לקדם אחד את השני מבין כל הניגשים

נערך ע"י elepah - 14/נובמבר/2007 ב- 14:09
לתחילת העמוד
solari0 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט solari0 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2007 ב- 14:50
אוקי הבנתי בערך. דרך אגב מתי אתה ניגש?
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .172 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.