פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הבנת הנקרא

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
sedaw הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: Israel
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 24
  ציטוט sedaw ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הבנת הנקרא
    פורסם: 21/נובמבר/2007 ב- 11:28
    הבמחן מתקרב והזמן לוחץ ועדיין אני לא רואה שיפור בחלק הזה, אני ממש לא יודע איך להתגבר על 5 השאלות בהבנת הנקרא, כל התרגולים הנסיונות וההשקעה אני לא רואה שיפור, מה גם שאני לא יכול לזנוח את הקטע הזה כי זה לא שאלת קצה שספק אם תופיעה , מדובר ב5 שאלות שיורידו לי את הציון משמעותית, מה עושים איך מתגברים על הבעיה בהבנת הנקרא, כל עצה לשיפור תתקבל בברכה...

תודה.
לתחילת העמוד
tohila הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 12
  ציטוט tohila ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/נובמבר/2007 ב- 14:20

אני קוראת את השאלה הראשונה ורק אז עוברת על הקטע וזה בדרך כלל די טוב.. כי ככה אפשר לדעת במה להתמקד בקטע.. שווה לנסות.. לי זה עוזר..

לתחילת העמוד
noamz הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 3
  ציטוט noamz ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 21/נובמבר/2007 ב- 22:56
    גם לי קשה ממש... אני מתוסכל מהעניין
קשה לי גם להבין וגם לרוץ עם הזמן
הדרכים שלימדו אותי בקורס (בלחמן) זה לקרוא קודם את השאלות ולהכין תוכנית קריאה, לפי השאלות.
זה לוקח לי איזה דקה לעבור על השאלות... וזה לא עובד לי טוב כ"כ.
יש למישהו שיטה טובה שאולי תתאים?
אני מצליח לענות בד"כ על לפחות מחצית מהשאלות אבל זה לא מספיק
ובד"כ יש לי בעיות עם טקסט שמסבך אותי עם המילים שלו
לתחילת העמוד
shanib הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 17
  ציטוט shanib ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/נובמבר/2007 ב- 16:49

אני חושבת שלקרוא את כל השאלות ואז להכין תוכנית קריאה זה סתם בזבוז זמן

תקרא את השאלה הראשונה ולפי זה תענה וככה תעבור על כל השאלות
קודם תעבור על שאלות ששואלים על שורה מסוימת לגבי מילות גוף או מונחים או תאריכים או שאלות פסקה- מה הרעיון המרכזי בפסקה וכו' ואז תעבור על שאלות קטע שהן בסוף- כמו להביא כותרת לקטע
אתה גם לא צריך לקרוא את כל הקטע..מספיק לקרוא שורה ראשונה ושניה של כל פסקה בשביל להבין על מה מדבר הקטע ולדעת איזה פסקה אתה צריך בשביל לענות על השאלה
לתחילת העמוד
sedaw הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 24
  ציטוט sedaw ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2007 ב- 17:27
פסיכו מה אתה אומר ?
מה אתה ממליץ, האם יש אפשרות בכלל להשתפר בנושא הזה ?
איך ?  כדאי לקרוא טקסטים אולי ברמה גבוהה פילוסופיה הגויות וכאלה או שלא יעזור?

תודה....
לתחילת העמוד
תהילה מ הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 12
  ציטוט תהילה מ ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2007 ב- 18:40
אהלן, לא יודעת מה עם כל השיטות אבל לי בד"כ עוזר לקרוא את הפסקה הראשונה כדי להבין על מה מדברים איתי בכלל ואז עוברת לשאלה הראשונה, קוראת פסקה שניה ועוברת לשאלה השניה וכו'. שווה לנסות, אצלי זה עובד ואני מגיעה לתוצאות טובות בערך בדקה ועשר שניות לשאלה.
לתחילת העמוד
Sarah0 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

מאמרים: 87
  ציטוט Sarah0 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 03/דצמבר/2007 ב- 18:53

עד שתעבור על כל הקטע ותבין לעומק את כל הטקסט, מבחן הפסיכומטרי ייגמר

לכן ברור לך שהדבר היחידי ,ההכרחי והיעיל ביותר לעשות הוא לרפרף.
איך עושים זאת?
לרפרף מבלי לדעת על מה שואלים, סתם יגרום לך לעבור שוב על הקטע, לכן אתה צריך לעבור מהר על  השאלות ולקבל טעימה קטנה לגבי על מה הם מצפים ממך לענות, וכך בעת שאתה מרפרף תוכל לדעת על איזה משפט להתעכב מעט בכדי שתוכל לענות.
בד"כ השאלות מחולקות לשאלות כלליות וספיציפיות.
כלליות כמו-כותרת מתאימה או על מה מדברים בפסקה השנייה.
בד"כ מספיק לעבור על משפט ראשון בכל פסקה בכדי שתדע לענות על כותרת הטקסט.
כי למשל אם בפיסקה הראשונה מדברים על איך עובר נולד ובפיסקה השנייה מה קורה כשביצית וזרע נפגשים
ואז אתה תראה את שני הנושאים הללו בתור חלק מהאופציות המוצעות לשמש ככותרת לטקסט, תדע לפסול אותם כיוון שהם ספיצייפיים. כותרת טקסט אמורה להיות כללית,בגדול.
סוג שני של שאלות הוא ממוקדות שזה יותר קל-למשל למה התכוונה במשפט בשורה 13 ואז תתחיל לקרוא משורה 11 או 10 בכדי שתבין על מה מדובר. כי מה שרשום בשורה 5 לא יעזור לך להבין את מטרת או משמעותהמשפט בשורה 13..

מקווה שזה עוזר במעט.
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .187 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.