פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

איך לפתור את זה בשיטת הנדנדה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
rotter3 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 125
  ציטוט rotter3 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: איך לפתור את זה בשיטת הנדנדה
    פורסם: 11/יוני/2008 ב- 22:35
ניסיתי לפתור את זה כאן בלינק המצורף:
http://img262.imageshack.us/my.php?image=68964454cc7.gif

לשאול הירקן X אבטיחים, שכל אחד מהם עולה Y שקלים בממוצע. כמות האבטיחים על גרעינים  כפולה מכמות האבטיחים ללא גרעינים.
מחיר  אבטיח ללא גרעינים כפול ממחיר רבטיח עם גרעינים .מה מחירו של אבטיח אם גרעינים?
התשובה בספר    3/4Y  .אני בניתי  ציור של ממוצעיים
אבל אני לא יודע מה לעשות הלאה אם אהציור הזה

הרי כל צד הוא יחסי לשני

לתחילת העמוד
ozratzon הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: מזכרת בתיה
מאמרים: 28
  ציטוט ozratzon ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/יוני/2008 ב- 00:26
*אני חושב שאתה טועה לגבי התשובה בספר . היא צריכה להיות 3Y/4
** אם אתה מתקשה בפיתרון תרגיל תנסה להציב מספרים כדי להבין את הלוגיקה ואחר כך נסה שוב לפתור עם נעלמים.

פיתרון עם הצבה. (נבחר מס' נוחים)
לשאול הירקן 3 אבטיחים שכל אחד מהם עולה Y ש"ח בממוצע. (לא ניתן להציב Y כי הוא תוצאה ולא נתון שאפשר לבחור. Y חייב לקיים את המשוואה ואם נציב סתם מספר אין זה מחייב שהוא יקים את המשוואה). כמות האבטים עם גרעינים כפולה מהאבטיחים בלי הגרעינים. מחיר אבטיח ללא גרעינים כפול ממחיר אבטיח עם גרעינים.
נציב 1 כמספר האבטיחים ללא גרעינים ו4 כמחיר לאבטיחים ללא הגרעינים.
עם גרעינים                בלי גרעינים
     2                           1                כמות
     2                           4                מחיר

כעת נבצע את הממוצע:
                                               8     =    2*2+1*4     =  מחיר כולל של האבטיחים         =  Y
                                               3                3                 סה"כ מספר האבטיחים

כעת נציב את התוצאה בתשובות. תשובה אשר תיתן תוצאה המקיימת את המס' שהצבנו תהיה נכונה.

2    =       8*3       =   3Y
                                                                            3*4             4
 2 אכן שווה למספר האבטיחים עם גרעינים שהצבנו כנתון.

פתרון אלגברי

עם גרעינים                 בלי גרעינים
     X                           2X                 כמות
      3                            3

2A                           A                מחיר  (הצבת נעלם A כמחיר אבטיח עם גרעינים A אינו שווה לממוצע Y)

כעת נבצע את הממוצע:
                                2A*X+A*2X              4AX
                                  3      =                3                  מחיר כולל של האבטיחים  = Y
                                  X                         X                   סה"כ מספר האבטיחים

Y     =   4AX   =>    A =  3Y 
                                          4                      3
בהצלחה
*** תבדוק שוב את התשובה בספר תקן אותי אם אני טועה...
עוז.ר
לתחילת העמוד
rotter3 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 125
  ציטוט rotter3 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/יוני/2008 ב- 07:30
אתה צודק זה 3Y/4

אני מחפש פתרון לפי שיטת הנדנדה

???
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .172 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.