פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עזרה כללית בכמותי

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
טינקרבל21 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 13
  ציטוט טינקרבל21 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עזרה כללית בכמותי
    פורסם: 06/יולי/2008 ב- 20:02
היי לכולם,

אני חייבת את עזרתכם, אני מחפשת עצות ללמוד הנושא הכמותי.
אני אחרי פסיכומטרי אחד ומאוד קשה לי עם הנושא הכמותי.
חשוב לציין שמעולם לא חיבבתי מתמטיקה או מספרים כלשהם (עשיתי 3 יח' בתיכון ושרדתי בנס).
אני מאוד הומנית והפסיכומטרי מאוד שיקף את זה.-140 מילולי,133-אנגלית ו-90 בכמותי.
לפי החישובים שלי זה אומר שהגעתי למשהו כמו 10 תשובות נכונות בשני הפרקים ביחד.
עכשיו החלטתי לנסות לעשות לעצמי חוויה מתקנת בנושא ופעם אחד ולתמיד להתמודד עם השנאה שלי למספרים ולנצח אותה!!!
כדי שזה יקרה אני חייבת הסברים מאוד טובים ויעילים לאנשים כמוני,שמה לעשות לוקח להם ה-מ-ו-ן זמן להפנים את הנושא, אני שוקלת לקחת קורס נוסף במין מסגרת פרטית (מישהו שמע על "אחד על אחד" ויכול לתת לי המלצות?) וכך בעצם לכסח לכמותי את הצורה...Smile

אם למישהו יש משהו שיכול לעזור לי אני אשמח...
הא ואני מתכננת לגשת למועד דצמבר,

תודה לכם,
טינק
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/יולי/2008 ב- 01:01
היי טינק,

אני באמת חושב שמה שאת צריכה זו מסגרת פרטית בה לא תבזבזי זמן על המילולי והאנגלית, שכן אנגלית את יכולה לשפר לבד (וגם כך הרמה גבוהה), ובמילולי את לא צריכה אף אחד.
המפתח להצלחה בפרק הכמותי זה שליטה ביסודות, בבסיס של האלגברה והגיאומטריה.

חשוב! - שימי בצד את כל נושא הבעיות - אל תבזבזי על זה זמן, גם לא בשיעורים פרטיים, לא משנה מה יגיד לך המדריך, ואם הוא יתעקש, חזרי לפורום ואשכנע אותך (ואותו) בצורה יותר מפורטת. 

מה שאת צריכה זה להתמקד באלגברה ובגיאומטריה.
האלגברה בבחינה מתחלקת לשנים - אלגברה "תיכונית" (משוואות ואי-שוויונים, חזקותו ושורשים...) ואלגברה פסיכומטרית (שאלות ונושאים שלא עסקנו בהם בבגרות).
לרוב, דווקא האלגברה התיכונית היא הקשה יותר (כי לרובנו אין בסיס חזק באלגברה), ואת השאלות באלגברה הפסיכומטרית קל יותר לפתור, בדרך כלל על ידי הצבות של מספרים.
לכן, השליטה ביסודות של האלגברה (מכנה משותף, הוצאת גורם משותף, צמצומים, משוואות וכו') מהווה בסיס להצלחה בבחינה בנושא הזה.
גם בגיאומטריה ובבעיות בחלק גדול מהשאלות לבסוף אנו יוצרים משוואה מסויימת מתוך נתוני התרגיל, ועל מנת לפתור אותה אנחנו צריכים לדעת לבודד נעלם, לצמצם וכו'.

לגבי גיאומטריה - לעיתים יש כאלה שפשוט לא מסתדרים עם זה.
אני לא מכיר אותך, ולדעתי צריך לתת לזה צ'אנס.
הרבה תלמידים טוענים שהם לא מצליחים גיאומטריה אך הבעיה האמיתית נובעת מהעובדה שהם פשוט לא שולטים בחוקים הבסיסיים.  ואני לא מאמין בתירוץ של "ניסיתי אבל אני לא מבין את זה", כי כשלומדים חוקים אין מה להבין - זה רק ללמוד בעל פה.
תתחילי עם החוקים (בלי מורה פרטי, את לא צריכה אותו בשביל זה, חבל על הכסף). לאחר מכן, תתחילי לפתור שאלות ברמה נמוכה יחסית, לא לקפוץ ישר לשאלות פסיכומטריות קשות, ולאט לאט להעלות את הרמה.
כמובן שלכל אורך הדרך את יכולה להעזר בנו בפורום.
אחר כך נמשיך משם עם ההמלצות.

לסיכום -
דבר ראשון - אלגברה - יסודות.  איך עושים מכנה משותף, איך מבודדים נעלם, איך מוציאים גורם משותף, צמצומים מהירים, לוח הכפל בעל פה וכו'.
דבר שני - חוקים בגיאומטריה. ללמוד בעל פה את כולם! בלי לגמגם אם אשאל אותך אחר כך האם האלכסונים במקבילית חוצים את הזוויות או לא...
דבר שלישי - גיאומטריה - להתקדם עם רמת השאלות.

עד כאן לא צריך מדריך ולא שיעורים פרטיים ולא כלום.
יש לך הסברים מפורטים באתר פסיכו, ויש אותנו לכל אורך הדרך בפורום.

עכשיו למדריך - שאלות/נושאים שלא הסתדרו לך באלגברה או בגיאומטריה.

עכשיו חזרה לבד - בעיות - דברי איתי בפורום לפני ואנחה אותך בדיוק שלא תבזבזי על זה זמן מיותר כמו שעושים רוב התלמידים וברוב הקורסים.

בסוף - סימולציות - שילוב של לבד ומדריך.  עושים לבד, נעזרים במדריך בחלק מהתחקורים וטיפים וכו'.  אפשר כמובן להעזר גם בנו בפורום. 

בנוסף, סביר שאעשה מפגש לגולשים כשבועיים לפני הבחינה ושם אסביר לכם איך לתחקר סימולציות ואיך להשתפר בזמן שנשאר, כולל לסגור כל מיני פינות כאלה ואחרות, ואשב איתכם גם באופן אישי.  אז אל תדאגי - את מכוסה :-)

בהצלחה!

נערך ע"י psycho - 07/יולי/2008 ב- 01:26
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
טינקרבל21 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 13
  ציטוט טינקרבל21 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/יולי/2008 ב- 12:47

תודה רבה רבה לך...אין כמוך!!!

לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 07/יולי/2008 ב- 12:48
בבקשה...  :-)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .188 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.