פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עד כמה אפשר להסתמך על חישוב הציון באתר?

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
shirahm הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 7
  ציטוט shirahm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עד כמה אפשר להסתמך על חישוב הציון באתר?
    פורסם: 23/ספטמבר/2008 ב- 22:23
שלום לכולם,
זו שאלה שמאוד מתסכלת אותי,
אני לומדת בהיי קיו למועד אוקטובר.
בארבעת הסימולציות האחרונות אני מקבלת בערך את אותו הציון וזה מאוד מדכא אותי.
הזנתי במחשבון של האתר את הבחינות וראיתי שבשתיים הראשונות הציון היה מאוד קרוב (נק' לפה או לשם), אבל בשתיים האחרונות ההבדל היה של 20 ו30 נק' לטובת האתר של פסיכו.
הנק' האלו הן הבדל מאוד מהותי, מכיוון שהן מצביעות על מגמה של שיפור ומקרבות אותי לציון הנכסף, אבל בהיי קיו אני נשארת תקועה במקום וזה ממש מדכא. אני מרגישה שיפור אבל לא רואה אותו.
כשדיברתי על זה עם המדריך שלי הוא אמר שלא ניתן להסתמך על אתר פסיכו מכיוון שהאתר לא יודע את רמת הבחינה ושנית הוא אומר שהתוצאות מושוות לתלמידי היי קיו האחרים.
האם לא כל בחינות הפסיכומטרי אמורות להיות באותה רמה בערך?
הרי לפי מה שראיתי החישוב באתר הוא די זהה בתוצאה לחישוב של 17H.
למה אני צריכה להיות מושווית לתלמידי היי קיו האחרים?
הכל כאן לא הגיוני והייתי שמחה לקבל תשובה.

תודה מראש,
שירה המתוסכלת
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/ספטמבר/2008 ב- 23:28
שלום שירה המתוסכלת.
המחשבון באתר נותן הערכה די מדוייקת לציון הסימולציות, בעיקר של האוגדן (5-10 נקודות)
כמובן שהסימולציות של המכונים יכולות להיות שונות ברמתן ולכן יכולה להיות סימולציה בה ההבדל יהיה כ-20 נקודות או מעט יותר.
מכיוון שהמדריך שלך מכיר את הסימולציות של הייקיו בעקרון צריך להסתמך על מה שהוא אומר, אך בדרך כלל הכיוון הוא הפוך, זאת אומרת שבסימולציות של המכונים הציון גבוה מעט יותר (מכיוון שהן קשות יותר).

בכל מקרה, הבדל של 20 נקודות זה עדיין לא מראה מגמה של שיפור מכיוון שגם המחשבון באתר וגם שיטת החישוב של הייקיו הן רק הערכות לציון שיכולות לסטות בכמה עשרות נקודות לכאן או לכאן.

אני מציע שבמקום להילחץ פשוט המשיכי לתרגל ולפתור סימולציות - השיפור יגיע, אני מבטיח.
תמיד 4-5 סימולציות ראשונות הן פחות טובות, והשיפור בדרך כלל מגיע אחריהן.

בהצלחה!
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
shirahm הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט shirahm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/ספטמבר/2008 ב- 23:49
היי אלעד,
תודה על התגובה המהירה,
הקטע הוא שאני חושבת שבין 620 ל650 יש הבדל מהותי, מה גם שאני מקבלת בחלק הכמותי את הציון הדרוש לי על מנת להתקבל לאוניברסיטה ולכן זה קריטי עבורי. הבעיה היא שאנחנו לא בסימולציות הראשונות, נשארו רק עוד שתיים עד הבחינה.
בהחלט הגיוני שההפרש אמור להיות הפוך, אך שנשארים באותו מקום 4 שבועות זה בהחלט מתסכל.
אני מקווה שהבחינה האמיתית תתן לי את ההתפלגות הרצויה, אך בינתיים צריך למצוא את המוטיבציה...Tongue

שירה
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 24/ספטמבר/2008 ב- 02:20
איך רק עוד שתיים???
אתם עושים סימולציה בשבוע?
תגידי למדריך שלך שהוא התבלבל, צריך אחת ביום, לא אחת בשבוע...

לגבי ציונים בסימולציות ומה הם משקפים.
הם לא ממש...
יש מכונים שאף מקצינים ולא נותנים כלל צינוים לסימולציות, מכיוון שאי אפשר לנבא מה יהיה בבחינה,
ובבחינה האמתית יש הרבה גורמים אחרים ולא ידועים שמשפיעים על ההצלחה, כמו התרגשות, מזגן מקולקל, או סתם שכן נודניק שמדבר לעצמו כשהוא עושה חישובים...

ואם מתעקשים "לדעת" מה הציון, יש 3 סימולציות שהציון בהן הוא הכי קרוב לציון האמיתי, בממוצע (כמובן אצל כל אחד מאיתנו יכולה להיות סטיה, אבל בממוצע של כלל התלמידים, אלה הסימולציות שפוגעות הכי טוב) -
הסימולציות הן 15H, 16H ו-17H, כאשר 17H היא הכי עדכנית.

אם את רוצה לדעת מה הציון, אני ממליץ לעשות את 16 או 17 ולהרגע מעט, על מנת שלא תבלי את השבועיים הקרובים בלחץ מיותר, כי חוסר מוטיבציה זה מתכון בטוח לא לקבל את הציון שאת רוצה, ויכולה לקבל.

בהצלחה!

נערך ע"י אלעד שווייצר - 24/ספטמבר/2008 ב- 02:21
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 24/ספטמבר/2008 ב- 02:26
ולפי השעות שאת ערה, כנראה את באמת מוטרדת... LOL
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
shirahm הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט shirahm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 24/ספטמבר/2008 ב- 09:36
היי אלעד,
נשארו עוד 2 סימולציות של היי קיו - 9 ו 10.
המדריך אמר לנו לעשות גם את 16H ואת 17H כש17H זו הבחינה האחרונה שנעשה.
למי יש כוחות נפשיים לעשות סימולציה כל יום?
יש לנו ספר עם פרקי בחינה, כל יום פותרים שלושה.
כל תלמידי היי קיו לומדים בדרך זו וכנראה שהשיטה הוכיחה את עצמה..
בכל מקרה, פעם שעברה שניגשתי למדתי בלחמן למועד יולי של שנה שעברה בבוקר.
הבחינה הייתה כל כך קשה.. כל הסימולציות וכל הבחינות של האוגדן (לא היה עדיין 17H) הבטיחו לי 700, בסוף קיבלתי 621, אני חייבת להיפטר מהציון הזה!!!!
הוא עושה לי סיוטים בלילה!!!

וגם אתה ער בשעות לא שעות.....:-P
לתחילת העמוד
karnimrod הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 51
  ציטוט karnimrod ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/ספטמבר/2008 ב- 12:26
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר

לגבי ציונים בסימולציות ומה הם משקפים.
הם לא ממש...
יש מכונים שאף מקצינים ולא נותנים כלל צינוים לסימולציות, מכיוון שאי אפשר לנבא מה יהיה בבחינה,
ובבחינה האמתית יש הרבה גורמים אחרים ולא ידועים שמשפיעים על ההצלחה, כמו התרגשות, מזגן מקולקל, או סתם שכן נודניק שמדבר לעצמו כשהוא עושה חישובים...

השכן הנודניק הזה הוא אני... ואני לא מדבר לעצמי , אני צועק!
לתחילת העמוד
shirahm הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט shirahm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/ספטמבר/2008 ב- 13:56

נמרוד, אתה חייב להגמל מזה!!

אתה לא רוצה שיוציאו אותך מהכתה באמצע המבחן...
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2008 ב- 09:54
להיפך, אל תיגמל, ככה תפריע לאחרים והציון שלך יעלה (הכל יחסי)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
svetik1987 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 19
  ציטוט svetik1987 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/ספטמבר/2008 ב- 17:12
השאלה אם גם אתה נמרוד מצליח לפתור תוך כדי הצעקות?
חח
לתחילת העמוד
karnimrod הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 51
  ציטוט karnimrod ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/ספטמבר/2008 ב- 13:00

חחח אני לא יכול בלי להקריא לעצמי בכל רם את ההשלמת משפטים בעיברית....

לא יודע מה אני יעשה בפסיכומטרי עצמו Tongue
לתחילת העמוד
cocoman79 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 12
  ציטוט cocoman79 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/ספטמבר/2008 ב- 13:44

שלום שירה,

גם אני לומד בהיי קיו לקראת מועד אוקטובר, רציתי להגיד שגם אצלי הייתה אותה בעיה, הרבה פעמים הציון של היי קיו היה נמוך בהרבה מהציונים שהייתי מחשב דרך האתר או דרך האוגדן.

תחשבי בעצמך, אם הציון שלך בפרק תואם את כמות הטעויות שלך באותו בפרק. למשל היה פעם שהייתה לי טעות אחת בכל 3 הפרקים של כמותי, וקיבלתי 143 בחלק הכמותי. כמובן שזה לא הגיוני, אבל כנראה שהפרקים היו קלים, ובגלל זה טעות אחת הורידה מאוד הרבה. מצד שני בסימולציות, היו גם פעמים שהציון בפרק תאם ואולי אפילו היה בטיפה יותר ממה שבאמת הגיע לי.

אז אל תביא לזה לייאש אותך יהיה טוב =]

אלעד, שאלה קטנה בקשר למחשבון של האתר: למה כשאני מציב בנתונים למשל: 60\60 מילולי 50\50 כמותי 57\58 באנגלית, הציון שהוא מציג זה 768, אין בזה ממש הגיון. יכול להיות שיש שם איזה בעיה?
לתחילת העמוד
shirahm הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט shirahm ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/ספטמבר/2008 ב- 17:06
היי COCOMAN,
תודה על התגובה,
עשינו היום את הסימולציה האחרונה, כמה מאכזב 651, במחשבון כאן 686
אני צריכה 700 כדי להתקבל לבן גוריון,
זה כל כך מייאש. אני חייבת לגשת עכשיו, אבל הסימולציות לא מראות לי 700 :-(
אני צריכה עוד לעשות 15-17H, נקווה ששם יהיו תוצאות טובות...

בהצלחה לכולם
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/ספטמבר/2008 ב- 18:34
cocoman,
על מנת שהחישוב במחשבון יהיה מדוייק, הנוסחה לחישוב הציון מעט מורכבת והיא מפספסת מעט בקצוות.
בקצוות אני מתכוון לציונים של מעל 750 או מתחת ל-300.
מכיוון שהרוב המכריע אינו סובב סביב ציונים אלה, המחשבון מדוייק.
אם יש מישוה שרואה שיש לו טעות אחת או שתים או שלוש בבחינה, הוא לא באמת צריך את מחשבון הציון...
ומי שמקבל 300... אז זה לא ממש משנה... Wink

דרך אגב, אם מנחשים את כל הפסיכומרטי מקבלים בערך 330, אז אם מישהו מצליח לקבל 300 הוא ממש חסר מזל

נערך ע"י אלעד שווייצר - 29/ספטמבר/2008 ב- 18:42
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
cocoman79 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 12
  ציטוט cocoman79 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/ספטמבר/2008 ב- 11:52

שלום לכולם ושנה טובה!!

לדעתי שירה הדבר הכי גרוע שאפשר עכשיו לעשות זה להתייאש, כי לפי המחשבון של האתר את ממש קרובה ליעד שלך! תמשיכי לתרגל, לעשות את כל התרגול של האתר, יש שם ממש דברים טובים. תעשי את הסימולציות. ותפציצי בפסיכומטרי עצמו! זה סה"כ הבדל של כמה שאלות, זה לא חור גדול שאי אפשר לסגור!

אז יש לי שאלה אלעד, זה הגיוני שמבחן של 8 פרקים, בהנחה שכולם נחשבים, יש לי 9 טעויות (4 כמותי ב 3 הפרקים 4 מילולי ב 2 פרקים ו 1 באנגלית ב 3 הפרקים) והציון שאני מקבל הוא 711?

9 טעויות זה גם קצוות? או שאפשר להסתמך על המחשבון בתחום הזה?

תודה על התייחסות =]
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/ספטמבר/2008 ב- 11:57
711 זה בטווח מתאים.  תלוי איפה הטעויות (אנגלית, מילולי, כמותי) מכיוון שלפרקים יש משקל שונה.
לפי חישוב שלי אתה עומד בערך באזור 730-740
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .109 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.