פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הצעות והמלצות למקצוע לימוד...

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
tobul הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 103
  ציטוט tobul ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הצעות והמלצות למקצוע לימוד...
    פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 00:42
שלום אניי בן 21 אחרי צבא...
לומד עכשיו לפסיכו...יש לי בעיה עם זמנים (קצת הרבה) ולא הולך לי כל כך אז כנראה שאני בלית ברירה אבחר במכללה...
אני אחלק את זה לכמה שאלות כדי שיהיה יותר נוח ברשותכם..

1- רציתי לדעת אם מכללה זה באמת כזה גרוע כמו שחלק אמרו לי (שאם אני אלך לעבודה עם תואר ממכללה זה הרבה פחות טוב וסיכויי הקבלה פוחתים).

2- אני ממש ממש לא סגור על מקצוע. אני דיי חלש במתמטיקה.השאלה אם זה גורם לי "לפסול" את עצמי מלמידת תואר מהנדס כלשהו? תואר מהנדס =מתמטיקה ברמה גבוהה?

3- עם כל הכבוד ללמידה אני רוצה משהו שיכניס כסף.איזה תחומים רווי כסף יש? אני אוהב מחשבים משהו בכיוון?

4- איפה ניתן לקבל מידע על כל מיני מקצועות לימוד חומר לימוד תנאי קבלה והכל?

קצת חפרתי אבל אני באמת לא מבין בזה כלום וכבר הגיע הזמן לדעת מה אני רוצה מעצמי....תודה :)
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 02:09
אני לא סטודנט ובטח לא סטודנט שסיים תואר וכבר עובד, כל הכתוב מלרע הוא האספקלריה שלי ומה שאני מצליח להבין אחרי שהתעניינתי בנושא. אני רוצה להתחיל ללמוד הנדסת חשמל בסמסטר חורף הבא, באוניברסיטה.

1. על השאלה הזו יוכל לענות לך בצורה הכי טובה מי שכבר סיים תואר (רצוי שני אנשים לפחות, אחד מהאוניברסיטא ואחד מהמכללות) ומועסק בתחום בו אתה מתעניין. אני לא בטוח עד כמה האנשים האלו באים לאתר הזה (סביר להניח שהם כבר עשו פסיכומטרי) ולכן אני מציע שתפרסם את אותן השאלות גם בפורומים של סטודנטים וגם בפורומים בהם מסתובבים האנשים שאתה מחפש. אם אתה מכיר מישהו אישית (משפחה חברים וכו') - שאל אותם, הכי טוב. אם לא, שאל את עצמך, איפה מסתובבים אנשים שסיימו תואר במחשבים ומועסקים בתחום?

2. אני מניח שזה תלוי במה שאתה מגדיר כ"הנדסה". יש כל מיני תארים בכל מיני תת-תחומים של הנדסה ולכל אחד מהם דרישות שונות. אתה יכול לבדוק את זה בכל מוסד שאתה מעוניין בו, רובם ככולם מציעים תוכנית לימודים. טיפ - לכל האוניברסיטאות והמכללות יש אתרים עם מידע מפורט וברי, כמו פורומים של סטודנטים, הכוללים מערכת מבחנים וכל מה שלבך יחפוץ בו. לדעתי כל סוגי ההנדסה בכלל והמחשבים בפרט, כוללים למידה רבה בתחום המתמטיקה. מידת ההעמקה בחומר היא פונקצייה של המוסד בו אתה לומד וסוג התואר אותו אתה מקבל.

3. לדעתי בכל תחום יש כסף. השגה שלי היא כי אתה תרוויח במה שאתה משקיע בו, לא משנה מה זה. אם תשקיע תהיה טוב במה שאתה עושה. אנשים שטובים במה שהם עושים תמיד ימצאו דרך להרוויח מזה ולהרוויח מזה טוב. כל מה שנותר לך הוא לסתור את הטענה ע"י מציאת אדם שמשקיע, אבל לא טוב במה שהוא עושה או לא מרוויח. במקרה כזה אני אגיד לך שהוא לא באמת משקיע ;)

שאל את עצמך במה אהבת להשקיע? לדעתי אם אתה לא אוהב את מה שאתה עושה, אתה לא משקיע בו. אל תשכח שכל כמה זמן כל מיני ענפים בתחום התעסוקה עולים ויורדים מבחינת שכר ממוצע, ולכן אין עבודה "בטוחה" בפרספקטיבה של שארית חייך.

4. בכל האתרים של המוסדות בהם אתה מתעניין וכמובן בפנייה ישירה, כגון הגעה ל"ימים פתוחים" או הרמת טלפון למזכירות, למשל.

חחח.. אתה חפרת? :)

נערך ע"י XAVT - 13/נובמבר/2008 ב- 02:14
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 02:13
אתה נשמע לי כמו מקרה קלאסי של מישהו שצריך הכוונה מקצועית יותר, ולא סתם דיבורים של חברים.
ישנם מכונים שונים שמקיימים אבחונים כאלה.
אני יודע מה חלקכם חושבים - בדיוק מה שאני חשבתי לפני שהתחלתי ללמוד - שזה שטויות, או שזה בזבוז כסף.

אז קחו אותי לדוגמה -
אני הלכתי ללמוד בלי להבין יותר מידי, בלי לדעת באמת מה התואר שאני רוצה ללמוד נותן, בלי להבין ולבדוק לעומק.
תוצאה - בזבזתי 3 שנים באוניברסיטה, ועזבתי את התואר, כי הוא פשוט לא התאים לי!

חסכון - חסכתי קצת פחות מ-1,000 שקלים כי לא עשיתי שום אבחון (זה הרי בזבוז כסף)
הפסד - 3 שנים מהחיים ובערך 30,000 שקל שכר לימוד.

אז למרות שזה נראה כמו בזבוז, במכונים האלו עובדים אנשים שהמקצוע שלהם זה לדעת איזה מקצועות יש, כמה מרוויחים בכל מקצוע, במה יש יותר ביקוש ובמה פחות, ובסופו של דבר הם גם יודעים לבדוק מה מתאים לכם באופן אישי מתוך כל התארים והמקצועות.
כמו שאני יכול אחרי אבחון קצר יחסית לדעת מה הפוטנציאל שלכם בפסיכומטרי, כך הם יודעים לעשות זאת לגבי כיוון לימודי ותעסוקתי

לגבי עניין המתמטיקה והנדסה:
שמע, מי שחלש במתטיקה, אני לא הייתי ממליץ ללכת לתואר בהנדסה.
זה לא שהקורס הספציפי במתמטיקה בלימודים בהנדסה כל כך קשה, כמו שלרוב הקורסים האחרים (תכנות, פיזיקה וכו') נדרשת יכולת חשיבה מסויימת, שבדרך כלל מי שחלש במתמטיקה, אין לו אותה.

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 13/נובמבר/2008 ב- 02:21
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 02:23
1.  שלחתי לך לפרטי הפניה לאחד המכונים שעוסק בהכוון לימודי ותעסוקתי.
2.  בסרגל הכלים העליון יש לך קישור של לימודים גבוהים, שם תוכל למצוא מידע על כל תחום, כל תואר וכל מוסד שתרצה.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
tobul הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט tobul ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 02:49

קודם כל לכו לישון כבר 2 וחצי !!

דבר שני בשביל מה צריך איבחון (1000 שקל זה ממש לא הבעיה) אם אני יודע שאני לא טוב במתמטיקה- לא הולך להיות מהנדס.
הומאני (היסטוריה ספרות וכל מיני חפירות ארכאולוגיות אחרות) ממש לא מעניין אותי, למרות שהייתי יותר טוב בזה.

ללכת להיות שומר בקניון!

חח סתם אבל אולי אני אלמד משהו ספציפי שאין לו ביקוש...רשתות אולי זה מקצוע טוב? צריך אנגלית רק זה אפשר לשפר ...אני מתחבר לתחום המחשב....

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 03:24

כמו שכתבתי, לדעת ולהיות מעעודכנים מה קורה בתחום הלימודים ובשוק העבודה זה המקצוע של המאבחנים האלה.

הם יודעים איזה תארים שווים ואיזה סתם, למה יש ביקוש ולמה אין, מה המשכורות בכל תחום וכו'.
כמה מקצועות אתה מכיר? 20? 30? הם מכירים את כולם.

"עם כל הכבוד ללמידה אני רוצה משהו שיכניס כסף.איזה תחומים רווי כסף יש? אני אוהב מחשבים משהו בכיוון?"

בדיוק על השאלות האלה הם יודעים לענות.
לגבי תנאי קבלה, כפי שכתבתי יש גם באתר בקישור של לימודים גבוהים.

אני ממליץ לך להתקשר מחר, כדי לברר מעט פרטים בטלפון - מה התהליך, כמה פגישות וכו', ואז יהיה לך יותר מידע כשתתייעץ עם המשפחה.

מעבר למידע הרב ולתשובות על כל השאלות שיש לך, הם כמובן יודעים להכווין אותך למקצועות שלהם אתה כן מתאים על פי הנתונים שלך.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 03:47
עד כמה שצר לי לקרוא את שכתבת, אלעד, אני חושש שמא אתה מסיק מסקנות מהר מדי.

המכונים, כבודם במקומם מונח, לא מנחשים בקפה. הם עושים דבר פשוט מאוד, שואלים אותך סריה של שאלות שנועדו לבדוק עד כמה אתה מרגיש שאתה מוצלח במשהו ועד כמה אתה נהנה מפעלויות ומצבים שונים. לאחר מכן הם מנתחים את התשובות שנתת ומסיקים מסקנות. משהוא אומר לי שהם מחפשים דבר שהיית רוצה לעשות, לעסוק בו. הם בעצם מוציאים ממך את התשובה שאתה מחפש ומגישים לך אותה על טס (אני דיי נהנה מלהשתמש בכל המילים האלו P:). במקרה והגית כיוון מסויים אבל התחבטת בדעתך, תקבל אישרור ותהיה מרוצה. במקרה והיו לך מספר אופציות, קיבלת תשובה אחת שתוכל לבחור בה בלב שלם יותר, ואם לא תבחר בה, אתה עלול להתחרט על כך בעתיד (אבל על מה לא, בעצם?). ייתכן גם שיציעו לך מספר אפשרויות ובכך ימקדו אותך או יבלבלו אותך עוד יותר.

אני לא יכול להעלות בדעתי אדם שלא יודע להגיד ממה הוא נהנה, מה הוא אוהב, במה היה מוכן להשקיע ומה סדר העדיפויות שלו - בדיוק על זה מסתמכים כל המכונים. התשובה שהם יתנו לך היא התשובה שתתן להם. כל שאדם צריך לעשות, הוא לשאול עצמו את אותן השאלות שישאלו אותו במכונים, ולענות לעצמו. חסכת 1000 שקל, קיבלת החלטה וחשוב מזה, למדת להסתכל לתוך עצמך, דבר שלדעתי יותר חשוב מכסף.

בדבר אחד אני מסכים אתך. בלי הבנה יחסית מעמיקה של כל, או לפחות רוב התחומים שלא פסלת על הסף (כלומר תחומים\מקצועות\תארים שיש לך עניין בהם והיית מוכן להשקיע בהם), תתקשה לקבוע את סיכוי ההתאמה שלהם אליך מסיבה פשוטה מאוד - אתה לא יודע. לכן כדאי לאסוף כמה שיותר מידע ולעשות חושבים בהתבסס על התגובה שלך (הרגש או ההגיון בעדיפות לשניהם, תלוי איזה בן אדם אתה) לכל המשתמע מהבחירות שעומדות בפניך, עכשיו שהן יותר נהירות. אם לא תחפש את המידע הזה, אתה עלול לתת תשובה שגויה למכונים (שכן חשבת שמשהו מתאים לך אבל לא חקרת את זה לעומק כשבתחתית מתברר שיש משהו שאתה לא סובל ולא מעוניין בו כלל) ואז שוב אין וודאות.

בקיצור - המכונים יוכלו להגיד לך, אם תענה על השאלונים בלב שלם, מה אתה אוהב לעשות (נכון לאותו רגע), במה אתה טוב (נכון לאותו רגע), במה תהיה מוכן להשקיע (נכון לאותו רגע) ואת סדר העדיפויות שלך (כלכלי, רומנטי-משפחתי, חברתי, יצירתי, עצמאי וכו, שוב, באותו הרגע). הם אף יציעו לך תחום שתואם בצורה הטובה ביותר את השאיפות והרצונות שלך ויחסכו ממך את הצורך לחפש ולחקור בעצמך.

שכרך יוצא בהפסדך, אם תשאל אותי. כל אחד יודע את התשובות אבל לא כל אחד יודע לשאול את השאלות ולכן כן, כדאי להעזר בחברים וקרובים, תראה שהם ישאלו אותך את השאלות האלו ובאופן טבעי אם תעלה את הסוגייה בפניהם. והם מכירים אותך יותר טוב ממכון כזה או אחר, לא משנה כמה שאלות הם ישאלו אותך.

כך שלדעתי, אלעד,זה לא שטויות. זה פשוט מיותר.

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 06:04
אם תשים לב, הדגש בכל מה שכתבתי הוא לא על היכולת שלהם להכווין אותך למה אתה מתאים (למרות שברור שגם זה הם עושים).

הייתרון הגדול של המאבחנים במכונים אלה הוא הידע שלהם, ההיכרות עם השוק.
גם אם אתה יודע שאתה אוהב מתמטיקה וטוב בזה, אולי כלל לא נכון ללמוד את זה באוניברסיטה, כי מבחינת תעסוקה לאחר התואר תהיה לך בעיה?
על סמך התחומים אליהם אתה מתאים (וברור שהם מוציאים אותם מתוך התשובות שלך), הם ידעו להמליץ לך על תארים ומקצועות שאולי אינך מכיר, או לשלול תארים שאתה טוב בהם אך אין בהם עבודה או שהשכר לא משהו - זה הייתרון הגדול שלהם, ותמורת הידע הזה אני מוכן לשלם.

רובכם עדיין צעירים.  רוב חבריי ומי שסובב אותי הם אנשים שסיימו מזמן עם הלימודים.
לצערי, מעטים באמת עוסקים במה שלמדו, ורובם אף מתחרט שבחר ללמוד מה שלמד - ואני לא מדבר על אנשים טיפשים, שהלכו ללמוד בלי לברר קודם...  תאים בפסיכולוגיה, משפטים, מתמטיקה ואפילו מהנדסים.

מה שאני מנסה לומר הוא שמנקודת המבט שלכם עכשיו אני יודע שזה נראה כבזבוז - הרי גם אני חשבתי כך ולכן אני יודע בדיוק מה עובר לכם בראש. אבל, אין חכם כבעל ניסיון, ואם אערוך סקר בין כל מי שאני מכיר (שכולם הרבה אחרי התואר), אני מאמין שלמעלה מ-50% יאמרו שאם היו יכולים לחזור בזמן, הם היו פונים להכוונה כזו - לא בשביל שיגידו להם במה הם טובים - את זה הם יודעים לבד, אלא בכדי שידעו להמליץ להם על התארים שיובילו למקצועות המבוקשים והמכניסים, דבר שמשתנה כל הזמן.  את הידע הזה אף פעם לא יהיה לנו לא משנה כמה נקרא ונברר, וזה שווה כסף, ולדעתי הרבה מעבר למה שאותם אבחונים עולים.

ידע שווה כסף, ובשלב מסויים בחיים אתה מבין שאתה לא יכול להיות מומחה בהכל, ולעיתים שווה לשלם למישהו אחר שהידע שלו יכול לחסוך, או לעשות עבורך הרבה יותר.

אני שוב אקח את הדוגמה של הפסיכומטרי.
אני יכול לשבת עם כל אחד כמעט, ולאחר כחצי שעה של אבחון מעמיק לומר לו מה הפוטנציאל שלו בפסיכומטרי - לאיזה ציון בערך הוא יכול להגיע.  זה קצת יומרני, אבל הניסיון עושה את שלו.
תחשוב כמה כסף וזמן הייתי יכול לחסוך לאנשים שלומדים ולומדים ושואפים לציון שהם לא מסוגלים להגיע אליו.
נניח ולחצי שעה כזו הייתי גובה 500 שקלים - אתה חושב שהיה כדאי להם לשלם?  לי אין ספק שכן.  

(לא שאני פותח פה איזה סטארטאפ - זו רק דוגמה Smile).

נערך ע"י אלעד שווייצר (פסיכו) - 13/נובמבר/2008 ב- 06:11
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 06:14
ודבר נוסף.
שרלטנים יש בכל תחום, ולכן כמובן שצריך לבחור מכון או מאבחן מקצועי עם וותק וקבלות ועם הניסיון המתאים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
tobul הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט tobul ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 12:49
500 שקל לחצי שעה? תהיה בריא חח

אממ כן זה נשמע מעניין אני אצור איתם קשר ביום ראשון...
אני סומך עליך שזה מכון טוב...כן?
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 13:36
אני מבין שיש לך אינטרס לקדם את המכונים האלו. זה ניכר, ברור ולגיטימי לחלוטין. חבל שאתה עושה את זה בשיטת ההפחדה - הטענה הסמויה בכל הודעותיך היא כי אם לא תלך למכונים - תתחרט, ואף אחד לא רוצה להתחרט, נכון? העניין הוא שהטענה שלך חסרת בסיס הגיוני.

אתה אומר שאתה ורוב חבריך התחרטתם. בוא אני אספר לך את ההבחנה שלי לגבי אנשים. רובם ככולם יתחרטו על דבר זה או אחר בשלב כלשהו בחיים (תמצא מישהו שלא התחרט על דבר מעולם). ההבדל בין צעיר למבוגר הוא בזה שלראשון אין עדיין הרבה על מה להתחרט. אתה לא תוכל להוכיח שכל מי שקיבל הכוונה מהמכונים לא התחרט. כל עוד לא הוכחת את זה, לא תוכל לטעון שאם אתה וחבריך הייתם הולכים למכונים, לא הייתם מתחרטים. שנינו יודעים עד כמה קל זה לכוון אדם למחשבה ולתשובה מסויימת, במיוחד כשמדובר בחבריך, אותם אתה מכיר היטב. לכן לא צריך להתפלא אם הם יגידו לך שהם היו הולכים למכונים האלו לו יכלו לחזור בזמן. אני יכול לעשות סקר בין חברי שיראה שהם היו מהגרים לארה"ב לו יכלו או היו בוחרים בחירות אחרות משבחרו. הכל תלוי באיך אתה מציג את השאלה ואיך אתה מכוון את האדם לתשובה.

יש מי שהתחרט לאחר שהלך למכונים ויש מי שהתחרט בלי ללכת אליהם בדיוק כמו שיש אנשים שלא התחרטו אחרי שהלכו למכונים וכאלו שהתחרטו לאחר שכן. גם אני, לו יכולתי, הייתי חוזר בזמן ומשנה דברים מסויימים. זה לא בהכרח אומר שלא הייתי מתחרט שוב.

הידע שלהם בהחלט שווה את הכסף שאתה משלם, אבל אני חושב שעדיף לאדם ללמוד לדוג מלקבל דג.

לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 13:48

לי אין שום אינטרס לקדם אף מכון, וגם לא ציינתי שם של אף מכון.

האינטרס שלי הוא אחד - שתעשו את הדבר הנכון, ולשם כך אני ממליץ על כל דבר שאני חושב שהוא נכון.

אפשר להתפלסף על הוכחות עד מחר.
בשורה התחתונה, לי זה ברור - יש להם ידע שאני צריך, ועבור זה אני מוכן לשלם.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 13:51
פורסם במקור ע"י אלעד שווייצר (פסיכו)

כמו שכתבתי, לדעת ולהיות מעעודכנים מה קורה בתחום הלימודים ובשוק העבודה זה המקצוע של המאבחנים האלה.

הם יודעים איזה תארים שווים ואיזה סתם, למה יש ביקוש ולמה אין, מה המשכורות בכל תחום וכו'.
כמה מקצועות אתה מכיר? 20? 30? הם מכירים את כולם.

אני רק רוצה לחדד את העובדה שאף אחד לא יודע את העתיד ולכן לא יכול לקבוע איזה שינויים עלולים להתרחש בשוק העבודה אשר עלולים לשנות את ההגדרה של תואר מ"סתם"(נניח משכורת נמוכה) למשכורת גבוהה ולהפך. בעצם למה יהיה ביקוש בעתיד. כבר קרה לא פעם ולא פעמיים שמקצועות היו רווחיים והפכו ללא רווחיים ולהפך. אם לשפוט לפי ההיסטוריה, ההסתברות שהמקצוע אותו תבחר ישנה את הסטטוס שלו, מבחינת שכר למשל, הוא כמעט וודאי.

עכשיו לדוגמא, נראה אותך מוצא עבודה בתור עורך דין, למרות שפעם זו הייתה עבודה מאוד רווחית ומבוקשת. נראה אותך מוצא עבודה בתור כלכלן. זה מכבר היית בטוח מוצא עבודה. היום, מנסיון אישי, אתה תתקשה מאוד. הכוונה כמובן לתתי מקצועות ועיסוקים ספציפיים. כך למשל, אם יש לך תואר בכלכלה, תוכל בהחלט למצוא עבודה בתחום המכירות למגזר הפיננסי אבל תתקשה למצוא משרת אנליסט או אפילו רואה חשבון שלא זוטר בין זוטרים.
לתחילת העמוד
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 13:54
tobul,

לפני שאתה מחליט משהו, תתקשר לבדוק.
קודם כל תחליט שאתה רוצה ללכת למכון כזה, ואם תחליט שכן, תבדוק לאיזה ללכת.
תתקשר לשאול פרטים, ותברר גם עם מכונים אחרים.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
:: טל טסונה ::

כתובת: ישראל
מאמרים: 1031
  ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/נובמבר/2008 ב- 20:07
שלום אניי בן 21 אחרי צבא...
לומד עכשיו לפסיכו...יש לי בעיה עם זמנים (קצת הרבה) ולא הולך לי כל כך אז כנראה שאני בלית ברירה אבחר במכללה...
אני אחלק את זה לכמה שאלות כדי שיהיה יותר נוח ברשותכם..

1- רציתי לדעת אם מכללה זה באמת כזה גרוע כמו שחלק אמרו לי (שאם אני אלך לעבודה עם תואר ממכללה זה הרבה פחות טוב וסיכויי הקבלה פוחתים).
מכללה זה לא "כזה גרוע", להפך, יש מכללות המלמדות ברמה מאוד גבוהה, אמנם ככלל הרמה באוניברסיטאות נכון להיום גבוהה יותר והתואר נחשב יוקרתי יותר אך ההבדלים הולכים ומטשטשים.
קח בחשבון שיש מקומות שיעדיפו בוגר מכללה כי לרוב השכר שלהם מעט נמוך יותר למרות שהאיכויות שלהם במקרים רבים לא נופלות מאלו שסיימו אוניברסיטה.

2- אני ממש ממש לא סגור על מקצוע. אני דיי חלש במתמטיקה.השאלה אם זה גורם לי "לפסול" את עצמי מלמידת תואר מהנדס כלשהו? תואר מהנדס =מתמטיקה ברמה גבוהה?
אם אתה חלש במתמטיקה לא הייתי שוקל הנדסה, לכל היותר הנדסת תעשיה וניהול בה המתמטיקה יחסית קלה, במקצועות ההנדסה האחרים הרמה גבוה בהרבה מ- 5 יחידות מתמטיקה, בהרבה!

3- עם כל הכבוד ללמידה אני רוצה משהו שיכניס כסף.איזה תחומים רווי כסף יש? אני אוהב מחשבים משהו בכיוון?
אם אתה יודע לתכנת אז התשובה היא כן, יש בזה הרבה מאוד כסף, תוכל גם להתמחות בתת תחומים כגון בניית אתרים, בסיסי נתונים, קידום אתרים וכו', מקצועות אלו לרוב לא דורשים מתמטיקה ברמה גבוה למרות היותם מתחום המחשבים.

4- איפה ניתן לקבל מידע על כל מיני מקצועות לימוד חומר לימוד תנאי קבלה והכל?
באתר מידעת ובאתר לימודים והשכלה גבוה

קצת חפרתי אבל אני באמת לא מבין בזה כלום וכבר הגיע הזמן לדעת מה אני רוצה מעצמי....תודה :)
בדיוק בשביל החפירות האלו פתחנו את הפורום הזה  LOL

נערך ע"י פסיכו - 13/נובמבר/2008 ב- 20:08
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
tobul הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט tobul ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/נובמבר/2008 ב- 17:40
אממ אמקו לי שעדיף לי ללכת קודם לפגישת ייעוץ במכללה משהו כזה-דבר שנראה לי מותר הרי האינטרסים של הנציגה יהיו  לשכנע אותי לבוא אליהם ובלה בלה היא לא תהיה אובייקטיבית....

תכנות זה אמנם מקצוע בפני עצמו אבל בשביל ללמוד תיכנות לא צריך במקביל ללמוד מתמטיקה ועוד כל מני שטויות?
מי מתכנת מי שלמד מהנדס מחשבים לא? או שזה תחומים שונים?

האמת לא הכי התחברתי לזה בבית ספר...אבל לא יודע אולי זה כיוון טוב...
חשבתי על טכנאי רשתות אולי להתמחות במקינטש משהו כזה שאין הרבה אנשים שעושים את זה ....
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .107 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.