פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

איזה אוניברסיטה?

הגב למאמר הגב למאמר הדף  <123>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 382
  ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/ינואר/2009 ב- 01:34

אני הולך לבר אילן למרות שאני כמעט עומד בנתוני סף של הטכניון יש לי 85.5 וצריך 87 שזה אומר שיפור בגרות בהיסטוריה(בת"א ובבן גוריון לא מתייחסים יפה למתמטיקה אז בגלל כל שאר הבגרויות שלא למדתי אליהן יותר מדי אז אני כרגע לא עומד בסף ).

בכל אופן הדירוג הוא ברור 1 טכניון 2 בן גוריון 3 תל אביב 4 בר אילן  כאשר קיים פער משמעותי בין בר אילן לשאר האונברסיטאות אולם עדיין הוא ממוקם בוודאות מעל כל מכללה בתחום.

בכל אופן השיקול הכי משמעותי שאני חשבתי עליו הוא גמישות בתואר אני עכשיו אחרי שלושה שבועות מילואים וברור לי שיהיה לי מילואים גם תוך כדי הלימודים + אולי אני אתחתן מתישהו+אני רוצה לשלב את זה עם לימודי כולל + אני מאמין שבסופו של דבר מה שיקבע זה היכולת שלי כי איפה שאני לא יהיה אני לא מתכוון יותר מדי להכנס להרצאות אלא ללמוד בצורה עצמאית.+ בסופו של דבר אחרי שמתקבלים לעבודה מה שקובע זה הנסיון ......ולהתקבל לעבודה בתחום הנדסת חשמל זאת לא בעיה כל כך גדולה ביחס לשאר מקצועות.... תקנו אותי אם אני טועה.

לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/ינואר/2009 ב- 01:36
שאלה נוספת שילוב הנדסת חשמל עם פיזיקה האם זה יתרון לשוק העבודה או שלא כי אני חשבתי על זה לאחרונה.....
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
:: טל טסונה ::

כתובת: ישראל
מאמרים: 1031
  ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/ינואר/2009 ב- 01:50
חחח... איזה בום אתה הולך לקבל Big%20smile
אל תשכח לקפוץ לפה לעדכן אחרי הסמסטר הראשון ללימודים, אחרי שתפנים לגמרי שלימודים בהנדסת חשמל זה לא כמו לימודים בתיכון!

בכל מקרה לדעתי תשקיע ולך לטכניון, בגרות בהיסטוריה זה בערך עשירית הזמן שתוציא בסימסטר אחד על קורס בודד ולכן לא כדאי לוותר.

לגבי פיסיקה חשמל, הייתי ממליץ לך רק בתנאי שאתה רואה את עצמך כאיש אקדמיה או ברור לך שתמשיך ישירות לתואר שני.
ככלל, פיסיקה חשמל יוביל אותך בעיקר לאופטיקה ו/או עיבוד אותות, אולי גם מוליכים למחצה אבל בשביל שלפיסיקה תהיה משמעות כלשהי תהיה חייב להמשיך לתואר שני.

בהצלחה!
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/ינואר/2009 ב- 02:40
אני בחור שיודע לשבת וללמוד רק מה שאני אוהב כמובן
אני השנה בישיבת הסדר ואני לומר שם כל יום מ8 בבוקר עד 11 בלילה כך שלימודים הם לא זרים לי בתקופת הפסיכומטרי מ11 בלילה עד 2 בלילה הייתי עוסק גם בתורת הפסיכומטרי  כך שהיה לי יום יחסית עמוס.

הסיבה שאני הולך לבר אילן היא לא כי אני לא מצליח להתקבל לטכניון אלא כי אני רוצה ללכת לבר אילן מאותם השיקולים שהעליתי לעיל. (כדי להתקבל לטכניון יש לי מספר בגרויות שדי בשיפור של אחת מהם כדי להתקבל או לשפר כמה נקודות בפסיכו שזה גם לא בעיה מיוחדת)
ברור שהמושג גמישות קשה לשייך אותו להנדסת חשמל אבל עדיין יחסית אפשר לומר בברור שהעומסים של הטכניון זה לא העמוסים של בר אילן זה שני עולמות שונים.
אני מאמין שעם קצת קסם אישי אני אסתדר בשוק העבודה ויקבלו אותו אפילו שאני מגיע רק מבר אילן ואח"כ מבחינתי התעודה לא יותר מדי משנה לי כי יסתכלו יותר על הנסיון שיש לי.
בכל אופן אני לא מתכוון להמשיך לאקדמיה אני מחפש פרקטיקה..

תקן אותי אם אני טועה לגבי כל אחת מהנקודות אשמח לשמוע.

נ.ב אני לא אעשה בגרות בהיסטוריה בשום פנים ואופן אני אסתפק בציון המכובד שלי 65 כבוד!
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 24/ינואר/2009 ב- 16:51
1. אי אפשר לומר כלום... העומסים גדולים בכל האוניברסיטאות ונזגזרים בעיקר מהקורסים שאתה בוחר ללמוד.
2. אין קשר לקסם אישי, יש קשר לראיון עבודה מקצועי, אם לא תעבור אותו מקסימום תשיג דייט.

אתה חייב להבין, הנדסת חשמל באוניברסיטה לא דומה לשום דבר שהכרת עד היום, אם עד היום המצליחים התחלקו לשתי קבוצות: א. בעלי פוטנציאל שלא היו חייבים להשקיע ו- ב. משקיעים שפיצו על חוסר פוטנציאל... אז באוניברסיטה הנדסת חשמל קיימים רק בעלי פוטנציאל שמשקיעים כמו שבחיים שלהם לא השקיעו!

במילים פשוטות... לך לבר-אילן, לא תהיה לך בעיה למצוא עבודה אבל תכין את עצמך נפשית למשהו שעוד לא הכרת Wink
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Adielion הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 15
  ציטוט Adielion ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/ינואר/2009 ב- 16:48
יש לי שאלה בעניין, וחבל לפתוח עוד דיון .
בנוגע להנדסת חשמל, מה ההבדל הקריטי בין לימודים באוני' X לבין באוני' Y? התואר שהאוני' מקנה? הרמה של הלימודים?
היחס של מקומות עבודה או מוסדות שונים לתואר מאוני' מסוימת לעומת אחרת בהנדסת חשמל?
ומכאן מגיעה שאלה נוספת, עפ"י רוב ,הטכניון מסווג כמוסד לימודים ברמה גבוהה, ואני מאמין שיש דברים בגו, ואנשים לא יגידו סתם. אבל מה הסוד הטמון בו שהופך אותו לכזה? והאם אוני' אחרות כמו בו גוריון או ר אילן מפצות על הספק "פער" הזה?
אני עומד כרגע בבחירת מוסד לימודים אקדמאי ,מה גם שאם הייתה לי האפשרות הייתי הולך ללמווד בטכניון, אבל מכיוון שהמקום מרוחק לי מדי ואני לא מוצא אלטרנטיבות חלופיות פרט למעבר עיר, אז זה די מקשה עליי.
אשמח ליותר פרטים.

לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/ינואר/2009 ב- 00:52
ההבדל הוא בעיקר יוקרה, בחלק מהמקרים גם מסלולי התמחות.
ככלל אין הבדל מהותי, קשה להגיד שסטודנט של בן גוריון נופל ברמתו מסטודנט של הטכניון, בסה"כ שניהם פותרים את אותם המבחנים.

בפועל ההבדלים בין דירוג האוניברסיטאות לא נקבע לפי רמת הסטודנטים אלא לפי ההשגים האקדמים של המרצים.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 29/ינואר/2009 ב- 22:51
במידה מסויימת אונברסיטטה שנחשבת טובה בתחום יש לה יותר ביקוש וכיוון שכך המוסד יכול להרשות לעצמו לעלות את סף הקבלה ואז מגיעים אנשים איכותיים יותר הרמה עולה והשם של האונברסיטה מתייקר ואז הביקוש עולה וכך המוסד יכול להרשות לעצמו להעלות את סף הקבלה וכן על זו הדרך.
זאת הנחה שלי אבל אני מאמין שהיא די נכונה......
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/פברואר/2009 ב- 09:01
היא אכן נכונה אבל בגלל עודף הביקוש למקצוע וההיצע הנמוך נוצר מצב שגם המקום השני והשלישי זוכים לתלמידים עם פסיכומטרי 700+ וממוצע בגרות בשמיים, אם ניקח שיקולים נוספים כגון עבודה, אווירה חברתית וכו' מגלים שזה מאזמן את ההבדל הקטן שקיים ובסה"כ כל האוניברסיטאות מציעות תואר מאוד איכותי.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Omer.g הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 6
  ציטוט Omer.g ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/מאי/2009 ב- 23:45

היי, מעלה נושא ישן אומנם:) אבל אני בצומת הדרכים הזו גם כן.

רציתי לדעת מה המשמעות של מוסד אקדמאי בדרוג עולמי כגון הטכניון לעומת מוסדות שלא מוכרים בעולם...האם זה באמת משפיע לאורך הדרך? אני לא רואה את ישראל כאופציית עבודה יחידה, האם הסיכויים שלי לעבודה בחו"ל\תואר שני בחו"ל יורדים משמעותית עקב לימודים בב"ג לעומת הטכניון, והאם לדעתך בוגר טכניון יוצא יותר מוכן לשוק העבודה, או שפשוט התעללו בו יותר? אהה ויש שילוב עבודה לאורך התואר בב"ג או שזה מאוד נדיר?
והאם באמת הצלחת להנות מהאווירה הסטודנטיאלית בב"ג על אף הלימודים הקשים?:)
מתנצל על המטרת השאלות אני פשוט מחפש מזה הרבה זמן בוגר אוניברסיטת ב"ג להנדסת חשמל

תודה מראש:)
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 15/מאי/2009 ב- 20:42
טוב, כמה שאלות אז כמה תשובות:
1. חבר טוב שלי למד כלכלה ומתמטיקה בבן גוריון ותואר שני בירושלים, את תואר הדוקטור שלו הוא עשה עם מלגת מחייה מלאה בהווארד אחרי שסירב ל- MIT...
אתה יכול להסיק מכאן שבן גוריון תפתח לך המון דלתות אם הציונים שלך יהיו בהתאם, כמובן שגם הטכניון (אני לא בטוח לגבי בר אילן...)
2. אפשר לשלב עבודה והרבה גם עושים זאת, בדרך כלל משרת סטודנט בחברת היי-טק זו או אחרת.
3. להנות זו שאלה יחסיות, אפשר להגיד שהאווירה הפכה את העומס לנסבל, אכן יש אווירה סטודנטיאלית מאוד עשירה בבן גוריון אם כי לרוב נהנים ממנה הסטודנטים של הנדסת תעשייה וניהול...

בהצלחה ותרגיש חופשי לשאול עוד שאלות :-)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
Omer.g הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 6
  ציטוט Omer.g ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/מאי/2009 ב- 20:51
אם הדלתות נפתחות גם עבור באר שבע אין התלבטות בכלל מבחינתי
עזרת לי המון
תודה רבה:)
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 18/מאי/2009 ב- 01:57
בכיף :-)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
tsviya הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: מרכז
מאמרים: 41
  ציטוט tsviya ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/מאי/2009 ב- 09:18
פורסם במקור ע"י arikbl

שלום! אני מתעניין לגבי איפה עדיף לי ללמוד הנדסת חשמל אם בבאר שבע או בבר אילן?
כאשר באר שבע אני לא בטוח מתקבל.....
העיניין הוא מה באמת עדיף ונחשב יותר רציני?

אם תוכל לעזור ולתת כיוון.
תודה.

מותר להרחיב את השאלה?
בר אילן או הטכניון? כרגע אני יכולה להתקבל לשניהם (מטפלת בעניינים אחרונים בקשר לבר אילן כמו זה שאין לי עדיין זכאות לתעודת בגרות בע"ה אני אדע סופית מה קורה בשבועיים הקרובים בטכניון אפילו לא בדקתי עדיין)
ההתלבטות היא מה עדיף הטכניון כשאני צריכה לגור במעונות והלימודים קצת יותק קשים (אמורים להיות לפחות) או עדיף בר אילן התואר נחשב קצת פחות אבל אני לא צריכה מעונות?
מה אתם הייתם עושים במקומי?

רק אור וטוב ושמחה תמיד!
צביה, זזה לאוטובוס כי יש היום בגרות במתמטיכף.
רק אור וטוב ושמחה תמיד!
לתחילת העמוד
stuff88 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 27
  ציטוט stuff88 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/מאי/2009 ב- 16:24
רק שתדע...הבנתי שבטכניון התחרות ממש קשה והאינטראקציה עם שאר התלמידים היא לא מהחמות שיש...
מנגד לבן גוריון יש שם טוב שעולה הנושא החברתי...בכל מקום שכוח אל חיי החברה תוססים!
בהצלחחחה!!
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 26/מאי/2009 ב- 00:37
נכון, גם בבן גוריון יש תלמידים תחרותיים... ומצד שני גם בטכניון יש נשמות טובות.
אני לא חושב שיש הבדל מהותי בין בן גוריון לטכניון בכל הקשור להנדסות.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  <123>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.