פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

טרפז מרחף במערכת צירים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
Yairr הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 14
  ציטוט Yairr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: טרפז מרחף במערכת צירים
    פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 17:05
היה באחד הפיילוטים במועד האחרון שאלה שכללה טרפז שווה שוקיים שמרחף ברביע 1 של מערכת צירים.

ידוע שהבסיס התחתון גדול יותר מהבסיס העליון
ידועים ערכי הקודקודים השמאליים (גם העליון וגם התחתון)
לא ידוע דבר על הקודקוד הימני העליון
ולגבי הימני תחתון ידוע רק ערך הY

מהו ערך הX של הקודקוד הימני תחתון?
האם יש דרך לדעת את זה בכלל?
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 18:50
לא נראה לי.
לתחילת העמוד
Yairr הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Yairr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 19:14
בהחלט יכול להיות שהתשובה היא 4
פשוט הטרפז הוא שווה שוקיים אז אנחנו יודעים את גודל השוק... נראה כאילו יש לנו כל כך הרבה נתונים... כנראה שבאמת לא מספיק...
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 19:41
בעצם חשבתי על זה שוב ואפשר (לפחות אם נתון שהבסיסים מקבילים). הפתרון אבל יחסית ארוך, בייחוד אם הבסיסים לא מקבילים (לא ניסיתי לפתור כשהם לא מקבילים כי זה סיבוך אחושרמוטה ואין לי כוח:).

נערך ע"י XAVT - 08/ינואר/2009 ב- 19:42
לתחילת העמוד
Yairr הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Yairr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 20:19
הבסיסים מקבילים כי זה טרפז
אם אתה שואל אם הם מקבילים לציר הX אז התשובה היא לא (נתוני הY של הנקודות התחתונות אינן זהים)
זה היה שאלה 24 אם אני לא טועה

אם חשבת על פתרון אתה חייב לתאר אותו בקצרה השאלה הזאת רודפת אותי

אגב היות וזה השוואה כמותית יותר ויותר נראה לי שאם התשובה היא לא 4 אז בכל מקרה אי אפשר להגיע לתשובה מוחלטת אלא רק להשוות אותו למספר שהיה בטור השני בהתחשב בעובדה שהבסיס התחתון גדול יותר וב... "צל" שהשוקיים יוצרות על הבסיס הגדול
אבל כל זה בתאוריה גם זה בעיקר עושה לי כאב ראש

עריכה 2:
בעצם בלי שהזוויות במקרה יצרו משולש כסף או זהב בטח אי אפשר להגיע ל"צל" הזה

נערך ע"י Yairr - 08/ינואר/2009 ב- 20:29
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 20:31
כן הכוונה למקבילים לציר, שכחתי משום מה את המילה הזו P:

עשיתי צהריים ולא הייה לי את השאלה הזו.
בעיקרון הפתרון בשיטת גאומטריה אנליטית. אתה מאפיין את הX של הימני התחתון בעזרת הX שהימני העליון (או להפך). אתה יכול לעשות את זה כך:

תוריד גבהים. נוצרים משולשים ישרי זווית ואפשר לחשב את האורך של חלק מהבסיס התחתון שמכיל את בסיסי המשולשים ישרי הזווית (פיתגורס לימד אותנו איך למצוא אותם). בנוסף אתה יודע את אורך הבסיס העליון (תוך שימוש בפרמטר של נקודת הX האמורה). מכאן אתה יודע את האורך של הבסיס התחתון (בסיס עליון + בסיסי המשולשים) ויש לך נקודה עליו. כמו כן אתה יודע שהבסיסים מקבילים כך שאתה אמור להיות מסוגל לאפיין בסופו של תהליך מייגע (לא נכנסתי לזה אבל אני דיי בטוח שזה אפשרי) את הנקודה הימנית התחתונה בעזרת ערך הX של העליונה.

אנחנו יודעים את המרחק בין שתי הנקודות הימניות ומכיוון שיש לנו רק פרמטר אחד, לא צריכה להיות בעייה למצוא את ערכו.
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 20:33
כנראה שבתשובות באמת יש מידע שעוזר לך להחליט מהר יותר מה יותר גדול, הגיוני.
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 20:37
את עיניין הזוויות באמת שכחתי (סרטטתי אותו מקביל לציר). אם אין זוויות אני לא רואה איך אפשר למצוא את אורך הבסיסים של המשולשים.

בקיצור, זה מריח כמו 4.

נערך ע"י XAVT - 08/ינואר/2009 ב- 20:39
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 20:37
נראה אם אורח זוכר את השאלה.
לתחילת העמוד
Yairr הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Yairr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 20:57
זה פיילוטי, ראיתי שיש לו זיכרון פנומנלי אבל בטח לא היה לו את הפילוט הזה

הצלחתי לעקוב אחרי ההסבר שלך עד השורה
"אתה אמור להיות מסוגל לאפיין...את הנקודה הימנית התחתונה בעזרת ערך הX של העליונה."
הערכים של הנקודה הימנית עליונה לא נתונים כך שזה לא אפשרי. (הבנתי אותך נכון?)

אז אלא אם כן לא הבנתי אותך הגענו ל4 גם כשזה מקביל לציר הX

אם היה לנו מידע על הגובה (כמו במקרה שהטרפז אכן מקביל לציר X)
יכולנו לבדוק אם הצל של השוקיים כפול 2 יוצא קטן מאורך הבסיס שיוצא בהצבה של הערך מטור ב' של ההשואה הכמותית כערך הX הנעלם (משפט מסובך משהו חח)

אז סיכמנו 4?
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 21:19
הכוונה לפרמטר (נניח X או T, לא משנה). כשזה מקביל אני בטוח שיש פיתרון. כשזה לא מקביל אני לא רואה איך אפשר לפתור את זה (למרות שאמור להיות אפשר).

לפי הפסקה האחרונה שלך הבנת את דרך הפתרון. העיניין הוא שאני דיי בטוח שזה לא משנה איך נמקם את הטרפז (מערכת הצירים היא דבר שרירותי לחלוטין) - אם אפשר לפתור כשהוא מקביל, אפשר לפתור כשהוא לא. אני אבל לא מוצא איך ולכן הולך על 4 (מה גם שזה ממש ממש ממש ארוך ואין מצב שיש דרך לפתור את זה בזמן קצר, אלא אם יש לך נתונים נוספים או שהפתרון איכשהו מתבסס על שלילה).

בקיצור - לא בטוח. זה צריך להיות פתיר אבל אני לא יודע איך, מה גם שאין לי כל נתון אמיתי ואני צריך לנחש ולהציב מספרים מעפנים ולא נוחים, מה שמוציא את החשק לנסות..

בוא נחקה לאורח.

נערך ע"י XAVT - 08/ינואר/2009 ב- 21:23
לתחילת העמוד
Yairr הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Yairr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/ינואר/2009 ב- 22:05
בזמן המחצית של המשחק של מכבי ירד לי האסימון בקשר למה שכתבת. הוספת עוד פרמטר אבל יש לך בסך הכל 2 משוואות ו2 נעלמים.
יפה
לתחילת העמוד
אורח הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 94
  ציטוט אורח ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/ינואר/2009 ב- 00:25
לא היה לי פיילוט בכמותי

לתחילת העמוד
Yairr הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Yairr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/ינואר/2009 ב- 12:21
פורסם במקור ע"י אורח

לא היה לי פיילוט בכמותי

איזה בזבוז, עם כזה זיכרון
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/ינואר/2009 ב- 14:15
יאיר אתה מחמיא לי יותר משמגיע לי :)

לצערי אני חושש שבלבלתי אותך יותר משעזרתי לך.
חשבתי על השאלה הזו היום עם ההנגאובר של הקפה והבנתי שאני אידיוט. מכיוון שאין לנו את נקודות ה-X של הנקודות הימניות, לא נוכל לשפוט על השיפוע בו מוטה הטרפז ביחס לראשית הצירים ולכן זה יכול להיות כמעת כל טרפז שווה שוקיים שהוא. השאלה עדיין פתירה אם היה מקביל לצירים וזה בדיוק מהסיבה הפשוטה שאנחנו כן יודעים את הזווית. בעצם חסר לנו נתון קריטי בלעדיו לא נוכל לדעת כלום על נקודות הX של הנקודות הימניות, כל עוד אלו הנתונים.

במילים פשוטות יותר, קח את הצלע הימנית של הטרפז ותזיז אותה כמה ימינה שתרצה עד אינסוף ותבין שהיא יכולה להיות כל נקודה, רק תקפיד לא לשנות לה את הגובה.

מכיוון שזו השוואה כמותית, ייתכן והייתה דרך להחליט על סמך הגדלים שנתבקשת להשוות, מה גדול יותר ויתכן שיכולת לשפוט על כך. אבל אם בשביל לעשות את ההשוואה היית צריך לדעת את נקודת הX, שכח מזה, אין מצב למצוא אותה והוא יכול להיות כל X שהוא הגדול מערך הX של הנקודות השמאליות והתשובה אם כך 4.

נערך ע"י XAVT - 09/ינואר/2009 ב- 14:31
לתחילת העמוד
Yairr הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט Yairr ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/ינואר/2009 ב- 14:39
כן התכוונתי לשיטה לפתרון שכתבת אם זה היה מקביל לצירים.
אם זה לא מקביל כתבת כבר שאתה הולך על 4

בקיצור הבנו אחד את השני
שאלה לכאן או לכאן
תודה על העזרה בהוצאת השאלה הזאת מהראש, יום אחרי הפסיכומטרי אשכרה קמתי בבוקר עם הטרפז הזה תקוע לי בראש מהרגע שפתחתי את העיניים

נערך ע"י Yairr - 09/ינואר/2009 ב- 14:43
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .219 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.