פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הייתי רוצה מידע על מקצוע כלכלה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
borchis הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 40
  ציטוט borchis ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הייתי רוצה מידע על מקצוע כלכלה
    פורסם: 09/ינואר/2009 ב- 17:15
שלום הייתי רוצה ללמוד את המקצוע כלכלה וניהול - כמו שהבנתי זה נותן ידע מקיף לכול תחום הכלכלה. הייתי רוצה לדעת יותר מידע על מיקצוע זה ולאיזה עבודות אני יוכל ללכת ואם מישהו לומד את המקצוע הזה באיזה מוסד או סיימם אני יסמך שיתן לי רקע 
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/ינואר/2009 ב- 18:46
לא למדתי כלכלה ואני מקווה שמי שכן יש לו מידע כזה יוכל לתת לך אותו (למרות שאני לא בטוח עד כמה מסתובבים פה אנשים שסימו תואר..).

אני עבדתי בתחום המכירות למגזר הפננסי (עד שכל עיניין המשבר הגיע אלינו.. תחי האירוניה :). בחברה הייתי בקשר רציף עם מי שסיים תואר או שעומד לסיים אותו מכל הגילאים.

החברה התעסקה בתחום המט"ח (מטבע חוץ) והציעה ללקוחות פלטפורמת מסחר אלקטרוני וגם עידכונים וחדשות של מה שקורה בשווקים השונים וייעוץ (למרות שלא הייתי קורא לזה ייעוץ כי לא היה לנו ממש אינטרס לייעץ למישהו [אם הוא מפסיד זה יכול להיות לא נעים] אלא יותר מתן כמה אפשרויות ריאליות תוך הסתמכות על ניתוחים שונים ובלבולי מוח). חוץ מצוות המכירות (שחלקם אחרי תואר בכלכלה, אגב) היו לנו אנליסטים ודילרים. אני עד היום לא בטוח מה הדילרים היו עושים.

בגדול סביר שבסופו של דבר תעסוק באנליטיקה של שוק\שווקים או חברות כאלו ואחרות, תתבקש לעקוב אחרי נתונים ודוחות שונים ותוך שימוש בכלים מתמטיים (ניתוח טכני) ותאורתיים (ניתוח פונדמנטלי) תתבקש לתת צפי לגבי העתיד. בגדול זה תקף לכמעת הכל. נניח ואתה עובד בחברת השקעות, התפקיד שלך יכול לכלול מעקב אחרי מניות שכדאי לקנות לפי ניתוחים שונים, מניות שכדאי למכור, תוכל להציע אפיקי השקעה במט"ח או בכל ניר ערך שהוא. המטרה שלך היא להרוויח לחברה שלך כמה שיותר. אתה יכול לייעץ ללקוחות עיסקיים, לקוחות פרטיים (שזה כבר יותר מכירות) או להתחיל לסחור בשוק ההון בעצמך (ולהפסיד הרבה :)).

בגדול העבודה היא במשרד ורוב הזמן כוללת קריאת חדשות ומעקב צמוד אחרי דוחות, ניתוח ועיבוד נתונים, לחץ והרבה אנדרנלין.

מן הסתם זה כנראה לא כל מה שאפשר לעשות אבל זה מה שאני מכיר.

נערך ע"י XAVT - 09/ינואר/2009 ב- 20:40
לתחילת העמוד
borchis הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט borchis ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/ינואר/2009 ב- 20:06
תודה על ההסבר המפורט.לפי התאור שלך בסוף הלימודים אני יכול להיות רק יועץ בתחום מסיום . שאלה שלי היא שאני חשבתי שמקצוע הכלכלה נילמד בתוכו תכנים כגון חשבונאות , יעוץ , ניהול... ואז בסוף הלימודים אני בוחר את התחום שמעניין אותי. אני צודק 
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/ינואר/2009 ב- 20:37
אני לא יודע :)

בכל תואר שהוא אתה לומד הרבה נושאים ובוחר תחומי התמחות, אני לא יודע איזה יש בכלכלה ומה גם שיכול להיות שבמוסד לימודים מסויים יהיו התמחויות שאין במוסד אחר.

אני מציע לך להפנות את השאלות האלו למדורי הייעוץ באוניברסיטאות או המכללות השונות ואם אתה מכיר אישית מישהו מהתחום - שאל אותו, הכי טוב. 
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
:: טל טסונה ::

כתובת: ישראל
מאמרים: 1031
  ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 09/ינואר/2009 ב- 22:34
כלכלה וניהול בניגוד לכלכלה קלאסית שמה דגש על רמת הפירמה הבודדת והכלים שלה להצלחה בשוק.
המשמעות היא שתלמד קצת פחות מודלים של כלכלת מדינות (מאקרו) כגון השלכות פעולות האוצר על השוק, אגחי"ם, מיתון וכו' והרבה יותר מודלים של הצלחת הפירמה (החברה בה תעבוד) בשוק המקומי ו/או במסחר בין לאומי.

דוגמא למודלים שתתמקד בהם הם מודלים של חדירה לשוק, מודלים של פרסום, מודלים של תמחור ושל מונופול דרך תחרות בין שניים שלושה גורמים ועד תחרות בשוק חופשי ומודלים של יצוא ויבוא.

אני יכול להוסיף שפעם היה נהוג להוציא תואר ראשון בכלכלה ותואר שני בניהול, המסלול בו אתה מתעניין נוצר עקב הביקוש הרב לתחום ההתמחות הזה והיום אפשר מראש להתחיל את התואר בכלכלה עם דגש על מיקרו וניהול חברות.

נערך ע"י פסיכו - 09/ינואר/2009 ב- 22:38
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/ינואר/2009 ב- 02:23
כלכלה וניהול זה תואר כללי שאחריו תוכל לעשות כמעט כל דבר בעצם.  זאת הסיבה שאני למדתי את זה - לא ממש ידעתי מה אני רוצה לעשות, ורציתי לפתוח כמה שיותר דלתות (בניגוד לתארים מקצועיים כמו משפטים וחשבונאות למשל, שם אתה מוכוון מראש למקצוע מסוים)
למשל, אני מתעסק בפסיכומטרי, חבר אחר שלמד איתי עבד זמן קצר בייעוץ השקעות בבנק, והיום הוא מפקח בחברת ביטוח, וחבר נוסף הוא כתב כלכלי בגלובס.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
borchis הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט borchis ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 10/ינואר/2009 ב- 15:16
מה שציינתה זה מה שבדיוק עניין אותי-שזה פותח לי הרבה אפשרויות לבחירה בסוף התואר
תודה אלעד
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .094 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.