פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

בחירת מסלול ואונ'

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
barsese הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 65
  ציטוט barsese ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: בחירת מסלול ואונ'
    פורסם: 25/ינואר/2009 ב- 18:15
שתי שאלות
אחת לגבי המסלול.
האם הגיוני להגיד שסטודנט לעתיד שעליו לבחור בהנדסה מסוימת ולא בטוח ב100 אחוז על התחום (הכל מושך אותו נניח), ויש לו אפשרות, אז כדאי לו להתחיל לפחות עם הנדסת חשמל? (וכנגזרת של השאלה, האם זו ההנדסה הקשה ביותר והיא מכילה את הסטודנטים הטובים ביותר?)
שאלה שניה לגבי המוסד, האם יש הבדל מהותי בין אבנ"ג לבין הטכניון בפקולטות להנדסה? האם שווה להשקיע פסיכומטרי נוסף אם אתה מתקבל לבנ"ג ולא לטכניון? (בהנחה שמגורים, מחייה וכאלו אינם שיקולים אלא רק שיקולים אקדמאים)?
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/ינואר/2009 ב- 18:25
1. להבנתי השנה שנתיים הראשונות פחות או יותר דומות בכל סוגי ההנדסה וכוללות המון מתמטיקה ופיזיקה ואין יותר מדי בעיה לעבור לחוג אחר בתווך זמן הזה. חשמל נחשב לקשה יותר ושים לב שחתכי הכניסה אליו גבוהים יותר (חוץ מביו-רפואית). האם מי שלומד שם הוא הסטודנט הטוב ביותר? לא יודע, באיזה אופן? יפה יותר? עשיר יותר? חכם יותר? נראה לי שאפשר להסיק עליו רק דבר אחד בוודאות - הוא התעניין בחשמל והיה לו סכם גבוהה מספיק.

2. דפדף פה בפורום יש על זה התכתבות עם פסיכו. יש הבדל של יוקרה בחו"ל בעיקר ומספר דברים נוספים. פסיכו חושב שאין הרבה הבדל ואני עוד לא משוכנע. אני גם מתעניין בזה אגב ואשמח אם תשטף אותי אם תמצא מידע כלשהו בנושא.
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 25/ינואר/2009 ב- 18:29
בנימה זו, מתוך סקרנות ובלי לפלוש יותר מדי לפרטיותך, פסיכו, תוכל לספר מה אתה עושה? רשמים על המקצוע וכיוצא בזה (סדר יום ועבודה), אני חושב שזה יהיה מיידע סובייקטיבי נהדר לי ולרבים נוספים פה.

נערך ע"י XAVT - 25/ינואר/2009 ב- 18:32
לתחילת העמוד
Adielion הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 15
  ציטוט Adielion ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/ינואר/2009 ב- 01:11
מצטרף לבקשה, אבל מטעמי צנעת הפרט שמח שהיא לא הגיעה ממני.Wink 
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
:: טל טסונה ::

כתובת: ישראל
מאמרים: 1031
  ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/פברואר/2009 ב- 08:58

קודם כל לשאלה הכללית: לא, חד משמעית לא!!! הנדסת חשמל היא ההנדסה הקשה ביותר וממוצע הציונים בשנה הראשונה בהתאם, אם אתה לא סגור אל תלך על הנדסת חשמל, זה עלול לסגור לך דלתות בהנחה שתרצה לבצע מעבר. יתרה מכך, אם תרצה לעבור להנדסת תוכנה תצטרך לחזור על קורסים רבים במתמטקיה.

מצד שני, תזכור שאף פעם לא תהיה סגור ב- 100%...

לשאלה השנייה:
אני הוצאתי שני תארים, אחד במתמטיקה ואחד בהנדסת חשמל, היום אני עובד בעיקר בתכנות, האהבה הראשונה שלי.
אמנם מדובר ב- Real Time Embedded כך שנשאר איזשהו צידוק לתואר בחשמל (למרות שאת ההתמחות עשיתי בעיבוד אותות ובקרה Confused).

מבחינת היום יום...
אין יום יום, 12 שעות עבודה בממוצע, קצת יותר אם לוקחים בחשבון גם נסיעות והתארגנות.
מצד שני מדובר במקצוע מאוד מאתגר, מאוד מספק, לומדים ממש לשחק עם החוקים של הטבע, בחלק לא מבוטל מהמקרים מדובר ממש במעשיי קסמים ומתיחת הפיסיקה אל הגבולות שלה.

אני ממליץ בחום על המקצוע למי שאהב את הפיסיקה והמתמטיקה בתיכון, ללא ספק מדובר בהנדסה המובילה ובזכות להיות בחוד החנית של ההי-טק, גם המשכורות לא רעות בכלל, בטח בהמשך הדרך כאשר צוברים נסיון.

מצד שני, אני מזהיר את כל מי שחושב ללכת לתואר הזה רק בגלל השכר או היוקרה שלא יעשה זאת.
זה מקצוע מאוד תובעני הן במהלך הלימודים והן אחרי הלימודים ואם המוטיבציה היחידה זה שכר או יוקרה אז השבירה מהמקצוע תגיע מהר מאוד.

אשמח לענות לשאלות נוספות Star
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/פברואר/2009 ב- 11:45
כלומר אם הציונים שלי בסדר, אוכל לעבור?

ותודה רבה על התיאור :)
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/פברואר/2009 ב- 11:56

בעקרון כן...

אבל קח בחשבון שכל מי שמתחיל את התואר הוא בעל פסיכומטרי 700+ עם 5 מתמטיקה וכנראה גם 5 פיסיקה ובכל זאת בשנה הראשונה ממוצע הציונים הוא פחות מ- 75...

בכיף על התאור, אשמח לענות לעוד שאלות.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
barsese הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 65
  ציטוט barsese ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 01/פברואר/2009 ב- 22:07
אני לא בטוח שבהנדסה בב"ש כולם מעל 700..בגלל חישוב הסכם השונה שלוקח בחשבון רק פיזיקה ומתמטיקה מהתיכון וחשיבה כמותית מהפסיכו..ככה שבטוח יש כאלו שנגשו לפסיכו וענו פחות או יותר רק על הכמותי..ועל אנגלית כמובן אפשר לשבור את הראש אחכ עם אמיר..

ככה אני עשיתי..נגשתי למבחן שלושה שבועות אחרי השחרור חשבתי לגנוב ציון..בסוף יצא לי אחלה. 148 בכמותי ו650 בכללי וזה רחוק מאד מהחבר'ה של ה750+ אבל לאו דווקא פחות טוב מהם בהקשר הספציפי..

בכל אופן..רוב האנשים שמתחילים (שכן, לכולם יש רמה ריאלית גבוהה מאד, לפחות) האם הם מצליחים לסיים עם ציונים נורמליים או שיש הרבה נשירות..?
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/פברואר/2009 ב- 01:53
אני אכן נוטה לחשוב את עצמי יותר מדי וברור לי לחלוטין שיש מלא אנשים לא פחות ואף יותר מוכשרים ממני. העיניין הוא שאם אצא מנקודת הנחה שהציונים שלי יהיו כה נמוכים עד כי יפגעו ביכולת המעבר הזו, אין לי גם כך מה לחפש שם.

מבחינתי מה שאמרת שקול למשפט "אם תתחתן יש סבירות גבוהה שתתגרש והסיכוי שלך להתחתן בשנית יקטן", אם כך האם עלי לא להתחתן?

אני מאוד אוהב פיזיקה ומתמטיקה ואני בהחלט רואה את עצמי מתעסק במה שאתה מתאר, למען האמת יש לי אפילו תשוקה רבה וסקרנות אינסופית למקצוע (שבוודאי תעלם בשנה הראשונה). אני אציין שאבא שלי מהנדס תוכנה ואני מכיר את העיניין קצת מקרוב אבל אני לא בקשר עמו מזה מספר שנים. ההשגות היחידות שיש לי באמת הן שעות העבודה שציינת. הייתכן מצב של פחות שעות או שאני חולם חלומות באספמיה?

בנוסף הייתי רוצה לדעת, איך הסביבה האנושית? האם מדובר בבידוד או שמא ישנם עמיתים כלשהם שניתן לנהל עמם שיחה ואף, חלילה וחס, לפתח חברות? אני אדם מאוד חברותי וזה חשוב לי ולכן אשמח אם תוכל לספר גם קצת על הפן הזה בעבודה. האם כל אחד בריבוע שלו? האם מתנהלות שיחות והחלפת רעיונות ואפילו סתם פטפטטת רנדומלית?

נערך ע"י XAVT - 02/פברואר/2009 ב- 02:16
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 02/פברואר/2009 ב- 08:42
זה לא עניין של מחשבה חיובית נטו... זה עניין של להערך נכון.
מאוד יכול להיות שתתחיל את השנה הראשונה ותגלה שאתה מצטיין דיקן ומצד שני יכול להיות שתבין שהממוצע המחלקתי יהיה נמוך מ-75 ללא קשר לקישורים של הסטודנטים אלא פשוט כי האוניברסיטה לקחה החלטה אסטרטגית להוריד את הממוצע במחלקה.

השאלה כאן היא שאלה של "מה הדרך הטובה ביותר לתקוף את הבעיה".
אני מאמין שאם אתה לא מעוניין בהנדסת חשמל אז אין לך מה לחפש שם שנה ראשונה, היא גם תהיה קשה מאוד וגם יכולה בסבירות גבוה לדפוק לך את האפשרות להתקבל למחלקה אחרת.

מצד שני כמו שאמרתי, אל תחכה שתהיה סגור 100%, זה בחיים לא יקרה, אם אתה סגור 80% על הנדסת חשמל לך על זה, זה 29% יותר מהרבה אנשים...
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
דודי הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 1
  ציטוט דודי ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/פברואר/2009 ב- 14:56
אבל עוד לא ענית על השאל האם ייתכן מצב של פחות שעות עבודה ביום (4-8 ולהרוויח משכורת ממוצעת)?
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית

ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/פברואר/2009 ב- 19:25
לא ראיתי איפה שאלת את זה...
בכל מקרה התשובה היא ככל הנראה לא, בטח שלא בהתחלה, אם אתה רוצה להשתלב בהיי-טק תהיה נכון לתת הרבה שעות עבודה בתמורה.

(וכן, אני יודע שיש יוצאי דופן אבל אני מדבר על הרוב המוחלט)
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.