פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

ביום חמישי מבחן ראשון-עצות?+אנלוגיות

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: ביום חמישי מבחן ראשון-עצות?+אנלוגיות
    פורסם: 06/פברואר/2009 ב- 15:42
היי חבר'ה (כן, שוב אני שואל, אני יודע שלפני דקה שאלתי כבר Wink )

כפי שהכותרת מבשרת-שבוע הבא יש לי מבחן פסיכומטרי שלם (8 חלקים, 3:25 שעות, גם על דברים שטרם למדנו).
אז ראשית, להלן תמונת מצב אישית:

אנגלית-כפי שציינתי בעבר-כמעט ברמה של שפת אם-בניסוח מחדש ובהשלמת משפטים אני במקרה הכי גרוע על 95 אחוזים. כרגע החומר שנלמד הוא השלמת משפטים וניסוח מחדש, אבל שוב-אצלי אין ממש בעיה בכל נושא האנגלית

מילולי-ביום שני היה לנו מבחן מעקב במילולי-מתוך 17 שאלות עניתי על 19 וסווגתי לקבוצה הכי גבוהה כרגע :). המבחן היה מורכב מפ.ט.ל, אוצר מילים, השלמת משפטים (שבזה הולך לי מעולה), ואנלוגיות (שם היו 2 הטעויות שלי, אחת מחוסר ריכוז, והשנייה כי פשוט לא ידעתי, בסוף אני אביא לכם את ה-2 כדי לוודא שהבנתי נכון).
הגיון טרם למדנו, ולגבי הבנת הנקרא-התחלנו לפני שבוע, אבל פה זה נגמר. קיבלתי 71 אחוזים בש"ב (בערך 2 טעויות לפרק היו לי מתוך 3 פרקים). כל הטעויות נבעו מהבנה לא נכונה, ולא מבעיה של זמן. אני מתאר לעצמי שאני אשתפר עם הזמן, כי זו בסה"כ הייתה פעם ראשונה שתירגלתי את זה.
אני מגדיר את מצבי במילולי כיחסית טוב. העברית שלי ברמה גבוהה יחסית (תוצאה של קריאה של מלא ספרים עם תרגום ישן, שם משתמשים במילים שהיום בקושי משתמשים בהן).

כמותי-הנקודה החלשה שלי, ועם זאת, כפי שציינתי בדיון נפרד בתת פורום כמותי, ישנו שיפור.
אתמול למדנו פעם ראשונה הסקה מתרשים, וזה יחסית פשוט, אבל שוב-צריך לתרגל, ואני בטוח שלבד זה הרבה יותר מסובך מאשר עם המורה בכיתה, על אחת כמה וכמה כשיש את גורם הזמן שצריך "להילחם" בו.
אלגברה-הולך לי די טוב, אני מבין את החומר, רק להמשיך לתרגל.
גיאומטריה-עדיין צריך לשנן את כל הנוסחאות והחוקים והתכונות, אבל לאט לאט אני מפתח ראש מתמטי, עד כמה שאפשר לתלמיד ברמה של 3 יחידות
תלת מימד-טרם למדנו
פעולות מומצאות-אני לאט לאט קולט את הקטע. לא קשה, אבל עדיין טעון שיפור (סה"כ 80 אחוז בש"ב).
בעיות מילוליות-הולך טוב :)

בכמותי יש לי 2 בעיות עקריות:
1. זמן-לפני שלומדים לרוץ חייבים ללמוד ללכת, כפי שאני אוהב לומר על כל דבר שלומדים. כשאני הולך (דהיינו פותר בלי זמן) אז הולך לי ממש טוב, אבל כשצריך לרוץ (דהיינו "נגד השעון") אני לא מסתדר טוב הרבה פעמים, אבל כפי שציינתי בדיון נפרד, וכפי שבעבר ייעצתם לי-אני כרגע מעדיף לפתור נכון מאשר לטעות הרבה ולא להבין את התרגילים שאני פותר
2. יותר מדי טעויות של מה בכך-הרבה פעמים אני טועה בשטויות-בין אם זה כי שכחתי מינוס כי חישבתי בראש רק כי לא רציתי שהזמן יתבזב לי, וגם לפעמים אני מפספס נתון (קורה מלא שאני לא פותר שאלה בגיאומטריה רק כי לא ראיתי נתון כמו "AB=BC" וכדומה). המדריכה שלי ייעצה לי להדגיש כל נתון ולקרוא לאט, ובכלל היא אמרה שאם קוראים בעיון, אז אין סיבה שהזמן יהווה בעיה, כי בסופו של דבר עדיף לפתור את השאלה נכון מאשר לרוץ קדימה ובגלל זה לטעות.

אז קודם כל, שאלה על הכמותי:
האם עדיף לי לנקוט במבחן שבוע הבא באסטרטגיה של "אני עוזב את ה-5 הקשות ומתרכז בשאלות 1-20?" או אפילו 1-15? כי אני כרגע ממש לא בפוטנציאל של לפתור את שאלה 25 אני מאמין (בטח אם מדובר באיזו קובייה שלא למדתי בכלל)? מה דעתכם?

מה לדעתכם יכול להעיד המבחן על מצבי? האם להתכונן ברצינות? כי זה מה שאני מתכוון סה"כ... (כולל לימוד עצמאי של הגיון ואם ייצא לי אז גם קובייה)

ולסיום, 2 האנלוגיות שטעיתי בהן, אשמח לתשובות והסבר:

1. ודאות : "אולי"
א. הסכמה : "בטוח"
ב. ארעיות : "לנצח"
ג. החלטיות : "לעולם לא"
ד. התחייבות : "ודאי"

כאן אני חושב שהתשובה היא ב. בטעות סימנתי את ג', כי באותו רגע משום מה הייתי בטוח שארעיות זה משהו קבוע, אף על פי שאני מזמן מכיר את המילה, בלי קשר לפסיכו. אני צודקת אתם חושבים? (אגב, אין יל את התשובה, אני רק רואה באתר אם צדקתי או טעיתי)

2. נמנום : שינה:
א. טלטול : תנעה
ב. טפטוף : זרימה
ג. גמגום : אילמות
ד. הגזמה : שקר

סימנתי את ג, כי חשבתי שהמשפט הוא "נמנום הוא לפני השינה" ואז זה "גמגום הוא לפני אילמות" (כלומר שלב מקדים) או ש"נמנום הוא שינה קלה" ואז זה "גמגום הוא קל יותר מאילמות" או משהו כזה

מה התשובה לדעתכם?

שוב תודה ושבת שלום! Smile

נערך ע"י assafy - 06/פברואר/2009 ב- 15:44
לתחילת העמוד
elenalib הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 133
  ציטוט elenalib ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/פברואר/2009 ב- 16:45
גם אני חושבת שזה ב' (חחח...למרות שאני לא בדיוק מדד) עשיתי משפט של "אולי לא יכול להיות משהו בודאות"
באנלוגיה שנייה אני חושבת שזה ב, המשפט שעשיתי " נמנום זו שינה חלשה" וזה מתאים לב' טפטוף זה זרימה חלשה.
חח...מקווה שזה נכון אבל כנראה נדע את התשובה כשאלעד יענה אליה.
לתחילת העמוד
מור תור הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

כתובת: חולון
מאמרים: 45
  ציטוט מור תור ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/פברואר/2009 ב- 17:06
בקשר לכמותי לא אתה לא צריך ללכת על שאלות 1-20
אתה צריך פשוט לדלג על שאלות שאתה יודע שלא תצליח או שלוקחות לך 2 דקות...(וגם על זה מתאמנים חודש לפני הסוף אל תדאג)
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/פברואר/2009 ב- 17:18
פורסם במקור ע"י מור תור

בקשר לכמותי לא אתה לא צריך ללכת על שאלות 1-20
אתה צריך פשוט לדלג על שאלות שאתה יודע שלא תצליח או שלוקחות לך 2 דקות...(וגם על זה מתאמנים חודש לפני הסוף אל תדאג)
האמת היא שחשבתי על זה, אבל אז זה העלה לי עוד סימן שאלה...
נניח אני מתחיל לפתור שאלה בכמותי. תוך כמה זמן "לוותר" על השאלה במידה ואני רואה שאני מתעכב ולא פותר מיד?
אמנם יש שאלות שאני פשוט לא מבין, אבל ישנן גם שאלות שפשוט לוקח לי זמן לסדר את הנתונים בראש ולשלוף את הכלים הנכונים על מנת לפתור את השאלה (לשם השוואה אפילו את זה לא הצלחתי לעשות עד לפני חודש)

כמובן שזה רק מבחן ראשון, ואין לי ספק שהמטרה כאן היא לא לקבל 800, אבל עדיין ברצוני להגיע לציון כמה שיותר גבוה, בעיקר בכמותי, שזה, כאמור, העקב אכילס שלי

ותודה על התשובות כמובן Smile
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/פברואר/2009 ב- 19:07
אנלוגיה ראשונה -
המילה אולי מציינת חוסר ודאות - המילה לנצח מציינת חוסר ארעיות.

אנלוגיה שניה -
נמנום זה שינה קלה - טפטוף זה זרימה קלה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/פברואר/2009 ב- 19:41
לגבי הראשון-תיארתי לעצמי שזו התשובה, במבחן פשוט התבלבלתי מעט
לגבי השני-לא הייתי יודע, בטח לא בזמן מבחן

תודה!!! D:
לתחילת העמוד
elenalib הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 133
  ציטוט elenalib ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/פברואר/2009 ב- 19:51
אסף מנסיון הייתי ממש גרועה באנלוגיות וכיום אני יחסית לא רע אני מציאה לך לתרגל המון אנלוגיות אתה גם תראה שהמשפטים שאתה צריך לבנות ילכו לך בצורה קלה יותר
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 06/פברואר/2009 ב- 20:45

כשיזדמן לי אני אעשה את זה. עד שבוע הבא יש לי זמן, אני אתכונן להכל :)

תודה :)
לתחילת העמוד
dohgg הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 183
  ציטוט dohgg ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/פברואר/2009 ב- 21:29
אני מציע לך לא לנקוט ביותר מידי אסטרטגיות כרגע של "איך אני תוקף את הבחינה"

קודם כל עשה כמה סימולציות. תרגל... תרגל... תרגל...

וחודש לפני כבר תתחיל לבנות אסטרטגיה.
וד"א, ללכת על 1-20 זה לא מהלך נכון.
בחר את סוג השאלות שאתה הכי חלש/איטי בו, ועליו תדלג.

אצלי לדוגמא הנושא הוא שאלות "מספרים ואותיות"..
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 08/פברואר/2009 ב- 21:53
הצרה אצלי כרגע היא שכשאין לי זמנים אני ממש טוב ומרגיש שיפור גדול מאוד
למעט גיאומטריה (ואני עובד על זה עכשיו), הולך לי די טוב בכמותי, אפילו בגרפים ובבעיות כמותיות קיבלתי ציונים ממש טובים, ואני מבין את הנושא ממש טוב :)

לעומת זאת, כשיש לי 25 דקות ל-25 שאלות שברובם אני לא ממש שולט, שלא לדבר על לחץ של זמן, אז המצב שונה לחלוטין

מצד אחד-זה ברור לי שהמבחן ביום חמישי לא אומר כלום, בטח ובטח כשלא למדתי את כל החומר
עם זאת, הייתי רוצה להצליח כמה שיותר. למה לא בעצם? :)
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .188 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.