פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

עד כמה קל לעשות בגרות בגיאוגרפיה בלי קורס?

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: עד כמה קל לעשות בגרות בגיאוגרפיה בלי קורס?
    פורסם: 11/פברואר/2009 ב- 23:26

היי

אחרי שהאינטרנט חזר (תקלה כלל ארצית של בזק), יש לי שאלה קטנה...

אני חושה על שיפור בגרויות בלמידה עצמית באמצעות ספרי מיקוד. אני פשוט חושב שזה מיותר להירשם למכינה כדי ללמוד לשון ותנ"ך, אני די בטוח שאני יכול לבד...
הייתי רוצה לעשות בגרות של 5 יחידות שתיתן לי "פוש" לממוצע שלי
האם מישהו כאן יכול לומר לי, אפילו מנסיון, עד כמה קל ללמוד לבד גיאוגרפיה 5, מספרי מיקוד/סיכומים באינטרנט בלבד?

בדקתי הרגע, וציון של 75 נקודות למשל ישפר לי את הממוצע בכמעט נקודה, בעוד ציון של 90 יעניק לי עוד 4 נקודות, שזה משמעותי מאוד בשבילי!
אם למישהו יש נסיון מלמידה עצמית של בגרויות והוא יכול לייעץ לי בדבר או שניים, אשמח לשמוע :)
תודה!
לתחילת העמוד
XAVT הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 662
  ציטוט XAVT ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 11/פברואר/2009 ב- 23:54
למדתי לבד למתמטיקה 5 יח. בעיקרון זה כמו כל דבר שלומדים לבד, צריך לדעת לבנות מערכת לימודים, לוח זמנים ולהתמיד בהם. פורומים בנושא שלך זה תמיד טוב, אני חושד שבקרוב יחסית הם יחליפו את כיתות הלימוד.

לא יודע עד כמה גאוגרפיה קל, ולא בטוח מה הם ספרי מיקוד. זה כמו מיקודיות? כי אם כן אז אל תעשה את זה.

הכי כדאי לך לעשות מתמטיקה או אנגלית 5 יחידות, כל נקודה בציון שם שווה יותר מכל דבר אחר. בעיקרון יש הגיון לשפר כל דבר עם 5 יחידות כי הם שווים יותר בניקוד ופעמים רבות קלים יותר מדברים של 2 יחידות (במיוחד אם אתה במקרה לא טוב בהם).

אה כן, תירשם בזמן כנבחן משנה בתיכון שלמדת בו, זה יוצא פי כמה יותר זול ממבחן אקסטרני וזה פשוט מחליף את הציון הקודם שלך - בניגוד גמור לכל זיוני השכל בתיכון, המגן לא נשאר איתך וברוך שפטרנו :)

נערך ע"י XAVT - 12/פברואר/2009 ב- 00:08
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
:: טל טסונה ::

כתובת: ישראל
מאמרים: 1031
  ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/פברואר/2009 ב- 00:23
ככלל זו נחשבת לבגרות 5 יחידות הקלה ביותר.
היא גם מתאימה ללימוד עצמי מפני שאין בה נושאים קשים, הרוב פועל על שינון ומעט הבנה.

עם זאת כמו כל תהליך לימוד עצמי זה דורש הרבה משמעת עצמית ויכולת אוטודידקטית.
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/פברואר/2009 ב- 01:01
תודה רבה :)

1. אנגלית אני עומד לשפר, למרות שיש לי 90 כבר, מה רע לנסות שוב? (והיה שאלון אחד שדפק לי את כל הבחינה)
2. משמעת עצמית יש לי מספיק :)
אחרי הפסיכו אני אתחיל יותר לעסוק בזה. גיאוגרפיה נראה לי בהחלט ריאלי ללמוד לבד, אבל כמובן שאני עוד לא מספיק בקיא בכל הנושא הזה. שוב-אחרי הפסיכומטרי אני אבדוק יותר לעומק :)
לתחילת העמוד
פסיכו הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
:: טל טסונה ::

כתובת: ישראל
מאמרים: 1031
  ציטוט פסיכו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/פברואר/2009 ב- 01:04
בהצלחה Star
פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
GamGam הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 44
  ציטוט GamGam ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/פברואר/2009 ב- 17:33
לדעתי תלמד לבד גיאוגרפיה.
במקום ללכת ישר  על מיקודית הייתי יוצר קשר עם מורה לגיאוגרפיה ושואל אותו איך הכי טוב ללמוד את זה ולבקש ממנו חומרי לימוד.
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 12/פברואר/2009 ב- 21:45
נשמע רעיון טוב, אני אבדוק את זה כשזה יהיה יותר רלוונטי
המון תודה :)
לתחילת העמוד
liad הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 12
  ציטוט liad ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 20/פברואר/2009 ב- 12:25
היי,
אני גם מעוניינת לעשות בגרות בגיאוגרפיה ותנך...
בתנך אני משיגה סיכומים עדכניים וכנראה שאני אשלב את זה עם ספר מיקוד של רכס (אתם ממליצים? או שזה מצומצם יותר מידי?)
בגיאוגרפיה יש לי קצת בעיה, אני לא מצליחה להשיג סיכומים טובים אתם יודעים אם הספר של אנקורי מספיק? והאם אתם מכירים ספרים טובים ללימוד עצמי בגיאוגרפיה.. אני צריכה  להשיג ציון ממש גבוה בגיאוגרפיה כי בדומה לכולם זה מקפיץ לי ממש את הממוצע...
לתחילת העמוד
אריאל פוקס הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מאמרים: 3
  ציטוט אריאל פוקס ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/מרס/2010 ב- 22:27
שלום לכל המעונינים לשפר את ציון הבגרות המשוכלל שלהם. קוראים לי אריאל פוקס, יש לי תואר II בגיאוגרפיה ואין ספק שגיאוגרפיה היא אחת מאהבות חיי. 

מזה מספר שנים אני מכין לבגרויות בגיאוגרפיה ואני יודע להגיד שני דברים ברורים בנוגע לבגרות זו:
 1. מדובר בבגרות שמבוססת על ידע קיים ולכן היא קלה יחסית.
2.  זו לא בחינת בגרות שניתן ללמוד אליה לבד. זו לא בגרות של בום וגמרנו. לדעתי לפחות. הבגרות בגיאוגרפיה מבוססת על הבנה ולא על שינון. אחרי שמבינים פעם אחת זה כבר מספיק. הבעיה היא שאלה המון מושגים שיושבים אחד על השני. ברגע שידע אחד נלקט והובן ניתן ליצר את מבנה הידע הבאה.

כך שלאט לאט ולאורך זמן ועם מורה טוב ניתן להבין את כל החומר ובסופו של דבר לשפר את הממוצע.

אני מאד אשמח לדעת אם מישהו למד לבד לבגרות הזו והצליח. אבל לדעתי עדיף למצוא מורה טוב, ואז לא רק שמעלים את הממוצע בבגרות, אפשר גם ממש להנות. אחרי הכל. הגיאוגרפיה נמצאת בכל מקום.

שיהיה המון בהצלחה
אריאל פוקס

לתחילת העמוד
HBHB הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

כתובת: יע
מאמרים: 9
  ציטוט HBHB ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/יולי/2010 ב- 20:39
מבחינת פערי הגילים אני הכי קטן פה...
אני בן 17  וסיימתי י"א ולמעשה שנתיים למדתי פיסיקה והחלטתי לפרוש עקב הקושי הגדול...
והעבירו אותי לגאוגרפיה שבוע וחצי לפני הבגרות...
והיתי צריך ללמוד את כל החומר תוך 4 ימים כי היה לי מתכונת...
הורדתי את החומר מהאנטרנט ....
ובמתכונת קיבלתי 83.....

וכל זה תוך 4 ימים...
אז הנה הוכחה שזה אפשרי ללמוד לבד...
לתחילת העמוד
HUGE הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: אשדוד
מאמרים: 9
  ציטוט HUGE ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 19/אוקטובר/2010 ב- 18:46
אתה יכול להביא לינקים לחומר בג"ג באינטרנט?
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .141 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.