פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

הסתה -דף תשובות חדש

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
עמנואל13 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: Israel
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 64
  ציטוט עמנואל13 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: הסתה -דף תשובות חדש
    פורסם: 04/אפריל/2009 ב- 23:13
שלום ,

שאלה עקרונית מאוד , א. לגבי הסתה נניח ויש לי הסתה וגלתי את זה רק בסוף המבחן ואין לי מקום בדף תשובות (או שיש)
האם הבוחנים מחוייבים לתת לי עוד זמן להעתיק מחדש את התשובות??
שאלה נוספת , ממיח שנקרע או נרטב לי ב"טעות" דף התשובות האם אקבל דף חדש ?? והאם נותנים להעתיק את התשובות
מהחוברת או מהדף הפגום ?? זה חשוב לי מאוד...
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/אפריל/2009 ב- 23:18
לגבי הראשון-חד משמעית לא.
אין דבר כזה לומר "רגע, תנו לי להעתיק כמה דברים".

לגבי הדבר השני-אני לא יודע מנסיון אישי, אבל אני מניח שאפשר לקבל דף חדש, אבל כמובן שזה על חשבון הזמן שלך
לתחילת העמוד
רפי פלישמן הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 59
  ציטוט רפי פלישמן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/אפריל/2009 ב- 23:18

עמנואל

א. הבוחנים לא מחויבים לתת לך זמן נוסף על תיקון הסטה. ולמעשה ההוראה היא לא לתת.
 אבל אם אתה רואה שזה כבר סוף הבחינה ואין לך מה להפסיד אתה יכול תמיש לבקש. ממה שהבנתי ממקרים כאלו אם אתה מפגין מצוקה אמיתית הם יכולים לצאת בסדר ולתת לך לתקן, אבל בשום פנים ואופן לא הייתי מהמר על זה.
ב. אני חושב שיתנו לך דף תשובות חדש.

לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/אפריל/2009 ב- 23:26
שמעת על מקרה שנתנו לתקן?
זה נראה לי מקרה של אחד למיליארד אם היה דבר כזה, כנראה שהבוחנות היו במצב רוח ממש טוב

ובאמת באמת לא הייתי בונה על דבר כזה
לתחילת העמוד
איילת12 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: ניצן2נחל בצת2
מאמרים: 258
  ציטוט איילת12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 00:03
מה פתאום!!!מה זה בית ספר? אם יש לך הסתת תשובות זה לא מעניין אותם ולכן את צריכה להיות מאוד ערנית ולא לקפוץ פרק או לדלג על שאלות לי זה קרה בפרק השני שזה היה כמותי שגם ככה זה נושא שאני מאוד חלשה בו והתחלתי לעשות תשאלות שאני יודעת קיצר המשגיחים אמרו שנשאר עוד 5 דק' לסיום הפרק עכשיו אחרי כמה דק' אפשר לומר שנשארו בערך 2 דק' פתאום שמתי לב שכל האמצע חסר לי בערך 6 שאלות כאילו כל הפרק התבלגן לי לגמרי!!כמובן נכנסתי ללחץ ומהר הקפתי סתם כדי שזה לא יהיה ריק והצלחתי לשנות כמה מהתשובות (לא הרבה איזה שתיים..) אח"כ כמובן כבר הלכה לי כל הבחינה כי הייתי עסוקה בלחשוב על הפרק הזה כי גם ידעתי שהוא לא פיילוט... וידעתי שאין סיכוי שהמשגיח ייתן לי לתקן אז ככה שאפילו לא ביקשתי למרות שהוא דווקא היה חמוד אבל לנחמדות יש גבול... הייתה איתי עוד אחת שבמקום לצבוע את האליפסה היא  הקיפה אותה שזה ממש באסה!! גם תחשבי על זה הסתת תשובות זה דבר מאוד נפוץ אז הם לא יכולים עכשיו לתת לכל בן אדם עוד זמן כדי שיתקן את זה זו דעתי..
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 00:56
הקיפה במקום להשחיר? אוי ואבוי, זה כבר לא תוצאה של לחץ, כנראה פשוט של טפשות, אחרת אין לי הסבר אחר
הסטה זה הגיוני, כי זה נובע מלחץ, אבל להקיף במקום להשחיר?
לתחילת העמוד
איילת12 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: ניצן2נחל בצת2
מאמרים: 258
  ציטוט איילת12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 01:04
כן כנראה שהסבירו בכיתה שצריך להשחיר ולא להקיף ואפילו הראו דוגמא בלוח היא בטח חלמה באותו רגע
אין לי הסבר אחר לזה..
לתחילת העמוד
עמנואל13 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

כתובת: Israel
מאמרים: 64
  ציטוט עמנואל13 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 01:37
אלעד טל , זה בטוח לא נותנים לתקן אם יש הסתה?? זה לא שאני יכול לפתור שאלות בזמן הזה ?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 02:39

שום סיכוי
אם היה דבר כזה, זה היה פתח לצרה

איך אפשר לוודא שאנשים באמת מתקנים הסטות ולא ממשיכים לפתור את המבחן, או לחילופין, חוזרים לפרק אחר ופותרים?
הרי יש בוחנת-שתיים על כמה עשרות נבחנים, הן לא יכולות לפקח על כל אחד...

אחד שהיה איתי בקורס ניגש פעם שנייה במועד הקרוב. גם לו הייתה הסטת תשובות, והוא סיפר לי שפשוט מניחים עפרונות ואוספים מכולם את המבחנים

כפי שאמרו-זה לא בי"ס, וזו לא סימולציה בקורס
החוקים מאוד נוקשים
לתחילת העמוד
mandolina הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: תל אביב
מאמרים: 176
  ציטוט mandolina ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 08:58

היי עמנואל,  זה מה שכתוב באתר של יואל גבע לגבי העניין שלך:

תקלות שיתכנו במהלך הבחינה

• אם נבחן סימן בדף התשובות את תשובותיו במקום המתאים לפרק אחר, או אם הושחת דף התשובות (למשל, נשפך עליו משהו) ירים הנבחן את ידו ויקבל דף תשובות נוסף. בסוף הבחינה יינתן לנבחן זמן מיוחד כדי להעתיק את תשובותיו לדף תשובות אחד.

• אם הנבחן הסיט את תשובותיו שמאלה לאורך פרק שלם, או חלק ממנו, ונותר לו מספיק זמן לתקן את הטעות, מומלץ שיתקן בו במקום. אם הנבחן גילה את הסטייה כשלא נותר לו עוד זמן לתקן אותה, כדאי שירים את ידו וידווח על כך מיד לבוחנים. הבוחנים יודיעו שלא ניתן לטפל בבעיה מסוג זה, אך ניסיוננו מראה כי אם התלמיד יפנה בתום הבחינה למרכז הארצי ויודיע על הסטייה, על פי רוב ימצא המרכז הארצי פתרון כלשהו (אך המרכז הארצי אינו מחויב לעשות כן).
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 19:05
טוב, אז ככה:

אותה תלמידה שהקיפה במקום לסמן - מחוייבים לטעמי לתת לה זמן לתקן בסוף הבחינה, כי זו טעות של הבוחנים.
בתחילת הבחינה יש סימונים לדוגמה, והבוחנים אמורים לבדוק את זה.
בנוסף, במהלך הבחינה הבוחנים מסתובבים ויכולים היו לראות את זה.

לגבי הסטת תשובות:
כיום, ההוראה המפורשת היא לא לתת זמן לתיקון לאחר הבחינה.
בעבר, ההוראה לא היתה חד משמעית, או שיותר נכון, היתה חד משמעית אבל לא ממש תידרכו על זה את הבוחנים, ולכן חלק מהבוחנים היו נותנים זמן, כי זה נראה להם הגיוני (למי זה לא נראה הגיוני???).
אבל, בשנים האחרונות מקפידים על זה יותר.
לעומת זאת, אם גיליון התשובות מושחת, נותנים זמן להעביר את התשובות.

אז מה עושים?
אם גיליתם הסטה קטנה - תקנו אותה.
אם גיליתם הסטה גדולה, אל תתקנו אותה, רק סמנו לעצמכם בקטן היכן היא, ולקראת סוף הפרק האחרון תדאגו לשפוך קצת קולה על הבחינה, או יותר טוב, לעשות בו חור. אז יתנו לכם לכם גיליון חדש, ואתם תעבירו את הסימונים (עם התיקון כמובן).

איך עושים חור בדף?
אם תנסו ללחוץ חזק, ישבר לכם השפיץ של העפרון.
אם, לעומת זאת, תרימו את הדף מעל לשולחן באחד הצדדים (לגובה 1-2 ס"מ, כאשר הצד השני מונח על השולחן), ותלחצו קלות עם העפרון, והופ - חור בדף... (תתאמנו בבית)

דוגמה לתלמיד שניסה להיות יותר בסדר מבסדר -
אחרי שהסברתי בשעור האחרון את כל הנ"ל, כולל הדגמה של כל הקטע עם העפרון, התלמיד גילה הסטה בבחינה ושאל את הבוחנת אם לתקן עכשיו או שיתנו לו זמן בסוף. הבוחנת אמרה לו שהיא תיתן לו זמן בסוף הבחינה לתקן את ההסטה. בסוף הבחינה הוא ביקש זמן לתיקון, אך הבוחנת אמרה לו שבינתיים היא בררה עם האחראית, והיא לא אמורה לתת לו זמן.  וכך הוגש הגיליון - בלי לתקן את ההסטה...
ואחרי שהוגש הגיליון - לא עזרו כל התחינות, הבקשות, הפניה לשכל הישר, ואפילו אני לא הצלחתי לשכנע את האחראית (שמכירה אותי כבר שנים) לתת לו את הגיליון לתיקון לאחר שהוא כבר יצא מהכיתה.
הדבר היחיד שאפשר לעשות הוא להגיש ערעור ולציין שיבדקו גם אפשרות להסטת תשובות בפרק זה או אחר.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .156 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.