פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

יום לפני הבחינה...

הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
רפי פלישמן הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 59
  ציטוט רפי פלישמן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: יום לפני הבחינה...
    פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 01:10
שלום לכולם
עכשיו זוהי הפעם הרביעית שאני ניגש לבחינה הזאת
אני לא רוצה לומר שזו הפעם האחרונה כי גם את זה אמרתי בעבר.
אבל החלטתי לאסוף בשבילכם כמה דברים שלמדתי מהניסיון שלי שיכולים להיות לעזר בבחינה מחר:
1. ההצגה חייבת להימשך- לא משנה מה קורה בבחינה, גם אם נראה לכם שאתם ניצבים מול קטע הבנת הנקרה בארמית עתיקה או שיש לכם גרף באלגברה טנסורית אתם חייבים לזכור שההצגה חייבת להימשך. תדעו שגם אם הגעתם לפרק או למצב שהוא קשה מאוד אין אף אחד שיציל אתכם ואתם תצטרכו להתמודד עם זה לבד.יתכן שתרצו לוותר, לזרוק את הבחינה ופשוט להפסיק. אל תעשו את זה.  תזכרו שאם קשה לכם אז קשה לכולם, והבחינה היא כאמור יחסית. הכוח האמיתי בבחינה הוא להמשיך הלאה למרות הקושי. כמו שאמרתי במקום אחר, בחינה קשה או קלה לא תשפיע על הציון אבל בבחינה קשה יש יתרון למי שיודע לשמור על קור רוח ולא לאבד עשתונות שקצת לא הולך לו.
2. אל תתקעו על שאלות, אני מכיר אנשים שהיו צריכים לעשות בחינה פעם שניה בגלל שהם נתקעו 10 דקות על שאלות פטל, או שבזבו את כל הזמן של הפרק על הגרף בכמותי. תזכרו שזה לא עניין של אגו (אני לא זז עד שהשאלה הזאת לא זזה!). אם אתם מדלגים על שאלה אז יש לכם תשובה אחת נכונה פחות. אבל אם אתם נתקעים עליה אז אתם ניגשים שוב לפסיכומטרי במועד הבא.
3. הויכוח הנצחי: כסא סטודנט או כסא רגיל-עשיתי את הבחינה על כסא רגיל וגם על כסא סטודנט ועל מה שאתם רוצים
תאמינו לי שזה לא משנה.
אם יש למישהו עוד דברים  או טיפים שהוא יכול להוסיף שלא יתבייש ויספר.

בברכה
רפי

לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 01:34
תודה רבה על הטיפים החמים
כל העצות שאומר הן עצות שמבוססות על השערות ודברים ששמעתי, מפני שלא ניגשתי לבחינה לעולם, וטוב לשמוע עצות מאדם שבאמת עבר את זה :)

מה שבכל זאת אומר הוא משהו שאני יכול לומר על סמך מבחנים אחרים שעברתי(תיאוריה/טסט, מיונים בצבא...) :
1. אל תיקחו שום כדורי/טיפות/תרופות הרגעה אם לפני כן לא ניסיתים
2. בררו היכן השירותים לפני שאתם ניגשים לבחינה
3. כמובן שתגיעו כמה שיותר מוקדם, עדיף מאשר לאחר מן הסתם
4. לא לשכוח להביא תעודת זהות!!!
שום דבר אחר לא תופס (למעט דרכון, אם מישהו ממש רוצה להיסחב איתו). אתם ממש לא רוצים ש-3 חודשים של הכנה אינטנסיבית ירדו לטמיון רק מפני שלא הבאתם תעודת זהות
5. לא לנסות לשנות כל מיני הרגלים רגע לפני הבחינה. אם עד היום אכלתם לארוחת בוקר 2 טוסטים עם גבינה לבנה, אין צורך פתאום לצום לפני המבחן או לאכול 4 פיתות עם שוקולד באותו הבוקר
6. אם מישהו מהנבחנים קורא את זה עכשיו-תעופו לישון ותעירו את עצמכם בכוונה מוקדם מחר, כדי שתוכלו לישון טוב ביום שלפני הבחינה
7. אם בזמן הבחינה אתם מתחילים להילחץ, לרעוד, להרגיש יובש בשפתיים, ולהרגיש שהלב דופק כמו בספרינט-אל תיבהלו יותר מדי ואל תחשבו כל הזמן "רק שיפסיק" כי זה רק יפריע לכם-זה קורה לכולם, זה טבעי, וזה עובר. הגוף שלנו לא מסוגל להיות לחוץ יותר מדי זמן. ועוד משהו-כשאנחנו לחוצים, החושים שלנו נהיים הרבה יותר מחודדים, כך שזה יכול לפעמים לעזור לנו
8. אל תבואו עם ציפיות נמוכות-תבואו בהרגשה של "אני מגיע כדי לקבל 800". גם אם מספיק לכם 600, וגם אם בסימולציות הייתם על 650 ואתם צריכים 700-אל תחשבו כל הזמן שהסימולציה האחרונה שעשיתם תהיה הציון שלכם. כנסו למבחן בהרגשה של "אני עומד לקרוע למבחן הזה את הצורה" (לא במשמעות של לקרוע אותו פיזית, כן?)

רק בריאות והצלחה לכולם חבר'ה :)
לתחילת העמוד
mandolina הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: תל אביב
מאמרים: 176
  ציטוט mandolina ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 09:10

וואלה רפי אתה כל כך צודק לגבי - הלא להיתקע על שאלות בגלל אגו... איך אני באמת מצליח להכריח את עצמי לדלג על שאלות, די נמאס לי כבר שמתי לב שזה הדבר שהכי מזיק לי .. אני חייב להכניס למוח שלי חזק חזק לדלג ולא להתעכב..יש איזה דרך שאתם ממליצים עליה משהו שיכריח אותי ?

לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט רפי פלישמן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 10:27
מנדולינה
אם תזכור ששאלה שלא הגעת אליה אתה יכול לפתר בפחות מדקה. ושאלה שאתה לא מצליח לפתור אתה גם יכול להיכשל בה אחרי 5 דקות של בתחבטות בפיתרון.
שאלה שלא נפתרת אחרי דקה לא תיפתר כלל.
למעשה הסיכוי הכי טוב שלך הוא לחזור אליה אח"כ שתבוא עם ראש רענן ותראה שהפיתרון היה יותר פשוט ממה שחשבת

לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mandolina ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 10:39
וואלה צודק..זה כיוון מחשבה בריא..אני מקווה ליישם את זה ..
אבל, לחזור לשאלות אח"כ-  במקרה שלי זה בלתי אפשרי ..עשיתי אולי 20 סימולציות ורק פעם אחת הצלחתי לעשות את כל השאלות לפני שהזמן נגמר..
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 12:22
מנדולינה, יש עוד דבר חשוב שכדאי לך לזכור
כל שאלה שווה נקודה (זה כינוי לא פורמלי, אבל שיהיה P: )
זה לא בכמותי ששאלה 20 שוווה יותר משאלה 15, וזה לא שבמילולי אנלוגיה 6 שווה יותר מאנלוגיה 3.

מה שכן, חבל שעד היום לא ניסית לתרגל את זה בצורה כזו
שיהיה בהצלחה :)
לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט רפי פלישמן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 12:28
מנדולינה
אל תדאג אם אתה מנחש שאלה
נגיד שאתה מנחש 4 שאלות בכל פרק כמותי. אבל מה שאתה עונה אתה עונה נכון.
זה אומר שיש לך 22 תשובות נכונות בפרק .
מספיק די והותר כדי לקבל 700 ++

לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mandolina ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 12:44

אז אתה אומר אולי הכי טוב בשבילי זה להגיע בידיעה שבפרק הכמותי אני בטוח במאה אחוז-   הולך לנחש לפחות 4 שאלות -- זאת נקודה מעניינת ואני הולך כנראה לעשות את זה מחר - נראה לי (בלי להגזים..) שזו העצה הכי טובה שיכולה לעזור לי..

לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mandolina ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 12:47
שאלת המשך נוספת...

אחרי כמה שניות אתם חושבים של נסיון פתירה של שאלה כדאי לי לוותר ולנסות ניחוש מושכל ? ?
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 382
  ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 13:07
בס"ד
אם אין לך קצה חוט אחרי חצי דקה תסמן אותה ותתקדם קדימה.
בסוף המבחן תחזור אליה ואתה תגלה שפתאום אתה יודע יותר דברים.
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mandolina ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 13:22

ואם אחרי חצי דקה יש כיוון ..אז לנסות (למרות שיכול להיות שמעכשיו זה יכול לקחת עוד דקה שלמה) או להמשיך ? ?

לתחילת העמוד
חבר מסור
חבר מסור

ציטוט רפי פלישמן ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 14:51
בעיקרון הזמן המומלץ הוא כ 30 שניות
אם לאחר 30 שניות אין לך מושג מה לעשות תעבור הלאה

נערך ע"י רפי פלישמן - 05/אפריל/2009 ב- 14:52
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mandolina ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 15:42

תודה.

לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 15:48
הזמן לדילוג על שאלה לפי מה שאני ממליץ הוא 5 שניות בממוצע.

המעבר על הפרק צריך להיות כזה:
מעיפים מבט בשאלה - אם זו שאלה מוכרת, מתבנית שאתם מכירים ואתם יודעים שפתרתם כאלה ושאתם יודעים לפתור - אז פותרים.  (למשל, משוואה, ביטוי זוגי/אי-זוגי, שאלת ממוצע משוקלל, שאלת צמודים בצירופים וכו').

אם השאלה לא מוכרת, וגם אם אתם חושבים שאתם יכולים לפתור אותה כי היאנראית קלה - מדלגים!!!

אם שאלה היא לא מוכרת לכם, אתם יכולים לחשוב שאתם יכולים לפתורת אותה, אבל לא לדעת בוודאות.
במקרה כזה, עדיף לדלג, ולחזור בסוף.
אם היא אכן קלה - לא הפסדתם זמן.  אם בפועל היא היתה קשה או מכשילה - חסכתם מלא זמן...

אם מדלגים רק אחרי חצי דקה - אז סתם בזבזתם חצי דקה...

סתם לשם התרגול - קחו ספר תרגול או סימולציה, ורפרפו על השאלות - תראו שאתם יודעים לזהות די בקלות מי הן השאלות שאתם כבר מכירים אחרי כל הלימוד הזה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט mandolina ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 16:11

אני לא חושב שיש שאלות חדשות לגמרי שאף פעם לא נתקלנו בה במהלך ה-3 חודשים, לכן הקטע של הבזבוז של החצי דקה הוא כורח המציאות, כי אי אפשר להעיף מבט חטוף כזה ולדעת אם אפשר לפתור אותה כי במהלך נסיון הפתירה פתאום צצים במוח כל מיני סוגי פתרונות אפשריים...לא יודע שאני רק לא מצליח לזהות..

לתחילת העמוד
shaz הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 97
  ציטוט shaz ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אפריל/2009 ב- 17:45
אסף, לגבי התעודת זהות/דרכון- רשיון, חוגר, תעודת מילואים - תופסים. חוץ מזה,אם נתקעתם בכל זאת - חפשו את הפקס הקרוב ביותר ותבקשו שישלחו לכם צילום של ת"ז/דרכון.
עוד כמה טיפים משלי-
1. אל תתקטננו עם הבוחנים על השניות בסטופר-שניה יותר, שניה פחות-לא שווה את העצבים.
2. אל תשבו ליד מזגן!! אם בכל זאת זה קרה-סכמו עם הבוחנות "הסדרי מזגן" מראש.
3. תפתחו את ה"צידניות" מראש, זה מציק וזה מעצבן לשמוע פתאום בשאלה 20 בכמותי איזה חמוד שמתעסק לו עם השקיות במבה מאחורה
4. כש/אם יצאתם לשירותים-אל תלכו בקצב של הבוחנת(שלרב תהיה פנסיונרית נחמדה שלא ממש בשיא הכושר), אל חשש, היא שם מאחור :)
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר הדף  12>

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .172 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.