פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

מספר שאלות..

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
איילת12 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: ניצן2נחל בצת2
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 258
  ציטוט איילת12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: מספר שאלות..
    פורסם: 13/מאי/2009 ב- 17:05

כבר אמרתי לכם פעם אחת עד כמה אני מתעבת מתמטיקה?? אז הנה כמה שאלות להנאתכם אשמח אם תענו לי...

1.בכיתה ג'3 יש 10 תלמידים, שממוצע הציונים שלהם בחשבון הוא 60.
מה הוא הציון הממוצע בכיתה אחרי שהצטרף אליה אלחנן המחונן,שציונו 100?
א.64  ב.יותר מ-64  ג.פחות מ-64  ד. לא ידוע
תשובה ג'

2 גילו של משה היום הוא פי 3 מסכום גיליאן של בתיה וברכה.
בעוד שנתיים יהיה גילו של משה כפול מסכום גילאיהן של בתיה וברכה. מה יהיה גילו של משה בעוד שנתיים?
א. 6  ב. 8  ג. 18 ד.20
התשובה היא 4 לא הבנתי למה? אני פתרתי את השאלה בדרך של ההצבת תשובות לקחתי את תשובה ב' שזה 8 ואמרתי שעכשיו הוא בן 6 וזאת אומרת שסכומם של בתיה וברכה הוא 2 כי הוא גדול מהם פי 3 ואז הוספתי 8 (כי רשום אחרי שנתיים..) והסכום של ברכה ובתיה גם גדל בשנתיים שעכשיו שתיהם זה 4 ומשה כפול מהם כי הוא 8.. אז לא הבנתי איפה הטעות שלי..

3.נוגה אוכלת חפיסת שוקולד ב-21 דקות.
אורה אוכלת חפיסה זהה ב-32 דקות.
כמה חפיסות תאכלנה שתיהן בשעתיים? תשובה בין9 ל-10

4. היחס בין השועלים לצבועים בועידת המפלגה היה 9:1 אם ברגע האחרון ערקו 32 שועלים למפלגה אחרת, וגורשו מהועידה כשזנבותיהם בין רגליהם, מה מהבאים יכול להיות היחס בין מספר השועלים למספר הצבעים אחרי העריקה? תשובה 1:1

5. לאיזו מקבוצות המספרים הבאות לעולם לא יהיה ממוצע זוגי?
1. קבוצה בעלת מספר אי זוגי של מספרים אי זוגיים
2 קבוצה בעלת מספר זוגי של מספרים ראשוניים
3. קבוצה של שברים
4.קבוצה של מספרים המתחלקים ב-3
התשובה היא 1 הצלחתי את השאלה הזאת אבל איך אני עושה אותה בדרך של ההצבת תשובות?

תודה.
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/מאי/2009 ב- 18:01
וואו, מלא זמן לא עשיתי את זה, אבל אני אנסה P:

1. מה שאת צריכה לעשות זה 700 לחלק ל-11 (600 על ה-10 תלמידים עם ה-60, עוד 100 על אלחנן עם ה-100). יוצא
 שהממוצע הוא קצת פחות מ-64 (ליתר דיוק 63.7)
שימי לב שאם לא אומרים לך מה הציון המדויק של כל 10 התלמידים, את יכולה להציב איזה מספר שאת רוצה, וכמובן שהכי נוח זה להציב 60 בציון של כל אחד מ-10 התלמידים, ואז יוצא לנו שהממוצע של כל ה-10 הוא 60

2. הצבת תשובות היא הכי טובה כאן בעיני.
אם את יכולה לראות את זה, אפשר לראות על ההתחלה שתשובה 1 לא הגיונית (זה יוצאר מספר לא שלם), ובכלל מהתשובות הקטנות יותר לא כדאי להתחיל ולכן כדאי להתחיל מתשובות גדולות יותר. בנוסף, תמיד כדאי להתחיל עם מספרים עגולים, זה קל יותר ונוח יותר לבדוק ככה
הביטי בתשובה 4.
אם עוד שנתיים הוא יהיה בן 20, זה אומר שהיום הוא בן 18, נכון?
נציב בגילאים של 2 הבנות 3 ו-3 (אפשר גם 6 ו-0, העיקר שיהיה פער של פי 3). עוד שנתיים הוא יהיה בן 20, והן יהיו בנות 5 כל אחת, וביחד 10
20 זה פי 2 יותר מ-10, וזו התשובה (תשובה 4) :)
הטעות שלך הייתה בכך שחישבת בראש...אני צודק?
מכיוון שחישבת בראש, שכחת שאמנם הסכום גילאים של 2 הבנות הוא כיום 2, אבל בעוד שנתיים הוא לא יהיה 4, אלא 6, כי כל אחת מהן גדלה בשנתיים, אז צריך להוסיף 4 שנים.
אם היית כותבת על הדף את השם של כל אחת מהן וליד השם את הגיל, ואז פשוט מוסיפה שנתיים לכל אחת, היית רואה בקלות את הטעות שלך. אז...תפסיקי לחשב בראש P:

3. אפשר להתחיל לחשב בדיוק, אבל לא צריך להגיע למספר מדויק (לפחות לפי תשובה שנתת ככה זה נראה)
אפשר לומר שנוגה אוכלת כמעט 3 חפיסות שוקולד בשעה (3 ב-63 דקות), ושאורה אוכלת כמעט 2 חפיסות בשעה (2 ב-64).
כלומר ב-64 דקות (טיפה יותר משעה) הן אוכלות 5 חפיסות, וזה יוצא שב-128 דקות (טיפה יותר משעתיים) הן אוכלות 10 חפיסות שוקולד. אם מורידים 8 דקות, ייצא לנו מספר שהוא טיפה פחות מ-10, אבל עדיין גדול יותר מ-9 (הרי כבר ראינו שיחד לוקח להן הרבה יותר מ-8 דקות לסיים חפיסת שוקולד אחת)

תיכף ממשיך...

נערך ע"י assafy - 13/מאי/2009 ב- 18:45
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/מאי/2009 ב- 18:18
4. מציבים 4 במספר הצבועים, ו-36 במספר השועלים (הרחבה של פי 4 ליחס 1:9).
אמרנו ש-32 שועלים ערקו, נכון? נשארו 4 שועלים ו-4 צבועים, וזה יוצא יחס של 4:4, או ליתר דיוק-1:1
מה שכן, שימי לב ששואלים "מה יכול להיות". אמנם אין לי את שאר התשובות, אבל במקרה הזה, אין צורך בהצבה נוספת.
אם לא שואלים "מה נכון בהכרח", ברגע שאת מגיעה לתשובה את מסמנת וי ועוברת הלאה

5. כאן יש 2 דרכים. מכיוון שאמרת שהצלחת בדרך של "לזהות" את התשובה, אסביר איך עושים זאת בהצבת תשובות

קודם כל, מתחילים לפסול מהתשובות שהכי נוח לפסול. זה מה שאני עשיתי (ככה היה לי נוח)
את תשובה 4 אפשר לפסול מהר מאוד. מכיוון שאין שום חוקיות שמגבילה אותנו, אפשר גם להציב 6 ו-6.
אם את ממש מתעקשת, אפשר גם להציב 3 ו-9, בשביל השקט הנפשי P:
תשובה 2-גם כאן אין חוקיות שמגבילה אותנו, כך שאפשר למשל לעשות 2+2, לחלק ב-2, והתשובה היא 2. קיבלנו ממוצע זוגי
תשובה 3-אפשר ללכת על שברים מדומים ולפתור בלי בעיה. 1.9+2.1=4 את 4 מחלקים ב-2, ויוצא 2, והרי לנו ממוצע זוגי
התשובה היא 1

מקווה שעזרתי :)

נערך ע"י assafy - 13/מאי/2009 ב- 18:44
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/מאי/2009 ב- 18:19
שימי לב, תיקנתי את התשובה שלי לשאלה 1, מצטער...
לתחילת העמוד
נופנוף. הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור

מאמרים: 65
  ציטוט נופנוף. ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 13/מאי/2009 ב- 19:03
אהלן איילת,
אענה לך על השאלות לפי הסדר:
1. שאלת ממוצעים.
קצת על ממוצע. מה שאמור לעניין אותך בממוצעים זה כמה מישהו הוסיף לממוצע, הוריד מהממוצע או לא שינה..
אם ממוצע ילדי הכיתה ומגיע לכיתה אלחנן המחונן עם ציון 100 הוא מוסיף לממוצע. כמה הוא מוסיף?? 60 של הממוצע כבר יש לו לכן הוא מוסיף עוד 40 נקודות. אלא, שהנקודות האלה מתחלקות בין כל חברי הקבוצה.. ז"א בין 11 חברים ולכן נעשה 40 חלקי 11.. זה יוצא קצת פחות מארבע התשובה ביחידה שעונה על זה היא ג'.
וכככל: (אני אתן את הדוגמא עם ציונים אבל זה תקף להכל)
צישהו עם ציון גדול- ממוצע עולה. הולך מישהו עם ציון נמוך- ממוצע עולה.
מישהו עם ציון נמוך מהממוצע- הממוצע קטן עוזב מישהו עם  ציון גבוה הממוצע יורד..

2.סיפור אלגברי.
אפשר להציב תשובות.
ואפשר לבנות משוואה:
M=(B+b)*3
 נפשא את המשוואה: ברכה ובתיה= משה חלקי 3.
בעוד שנתיים המצב יראה כך:
M+2=(b+B+4)*2
עכשיו זו התבה פשוטה במשוואה.. יוצא לך שגילו של משה הוא 18 ובעוד שנתיים גילו יהיה 20..

3. הספק.
נחשב בערך..
אם נוגה אוכלת חפיסה ב21 דק זה אומר שבשעה היא אוכלת 3 בערך
אם שרה אוכלת חפיסה ב32 דק היא אוכלת 2 חפיסות בערך
בשעה הן אוכלת ביחד 5 בערך.
בשעתיים הן אוכלת 10 בערך..יכול להיות שגם טיפה פחות אבל ידוע לפי החישובים שלנו שהם בוודאי יאכלו יות רמ9. ןלכן נחפש תשובה שנמצאת התחום.

4.יחסים:
אפשר והכי נוח להציב.
אפשר גם עם נעלמים.. אבל באמת שפה לדעתי זה יהיה סתם מסובך ומסורבל. להציב אותו נעלם ביחסים להחסיר להשוות יחסים לאחר שינוי למצוא את ערך הנעלם. להציב בפעם השני..
בקיצור סתם כאב ראש. הצבה פה הכי טובה לדעתי.

5.תכונות זוגיות:
מספר איזוגי של מספרים אי זוגים. הסכום אי זוגי (סכום יהיה זוגי\אי זוגי בהתאם לזוגיות של מספר האי זוגים שבו). נחלק את זה באי זוגי (מספר אי זוגי של מספרים אי זוגיים) אי זוגי חלקי אי זוגי זה אי זוגי . לדוג 15:3
לכן זו התשובה.

נבדוק את השאר כדי לראות עקרונות (וגם מתוך סקרנות בריאה:])
תראי שאלו מה לא ייתכן לעולם. אם ניקח את המספר הראשוני הזוגי היחיד זה לא יתאפשר.. כי זה יהיה אי זוגי הסכום..
אבל אם ניקח כל מספר ראשוני אחר הסכום יהיה זוגי ואם נבחר מספר זוגי של מספרים ראשוניים בהחלט ייתכן שנקבל ממוצע זוגי..
קבוצה של שברים יכולה ליצור שלם שיתחלק בצורה מדהימה למספר זוגי.
אפשר פה ע"י דוגמאות 12 מתחלק ב3. למספר זוגי.. וכו'.

מקווה שלא חפרתי. וכמובן עוד יותר מקווה שעזרתי..
בהצלחה רבה.

לתחילת העמוד
איילת12 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: ניצן2נחל בצת2
מאמרים: 258
  ציטוט איילת12 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/מאי/2009 ב- 00:04
נופנוף ואסף ממש תודה לכם..!
אסף בקשר לשאלה 2 עם משה אז אכן עליי "להתוודות" חישבתי בראש.. הוספתי פשוט לסכום של שתי הבנות עוד 2..אכן טעות דבילית ביותר לפחות למדתי לקח מזה..
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 14/מאי/2009 ב- 00:10
שמחתי לעזור :)

גם לי בהתחלה הייתה נטייה לחשב הכל בראש. גם כדי לחסוך זמן (מה שבדיעבד הוא ההיפך הגמור), וגם מפאת עודף בטחון עצמי (שהוא לא מוצדק לחלוטין).
אל תחשבי לעצמך אף פעם "אני אחשב בראש, שאלה קלה". מספיק שתהיה לך טעות אחת קטנה בחישוב, וכבר יחכה לך מסיח מעבר לפינה.
תכתבי ה-כ-ל. לא סתם אומרים שהדרך הקצרה ביותר היא הארוכה ביותר, והארוכה ביותר היא הקצרה ביותר.
אם למשל היה מדובר במבחן האמיתי, העוד כמה שניות הבאמת ספורות האלו שרצית לחסוך היו עולות לך בשאלה הזו, שהיא שאלה ממש קלה, והשאלה האחת הזו יכולה לעשות את ההבדל בין קבלה לדחייה. כמה שמעצבן לומר את זה, זה נכון...

בכל מקרה, העיקר שתפיקי לקחים מכל המקבצים האלו, זה הכי חשוב :)
לתחילת העמוד
davidcoo הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר

מאמרים: 382
  ציטוט davidcoo ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 16/מאי/2009 ב- 22:04

בס"ד

אחרי הרבה זמן שלא הייתי פה....
אני יודע שהתגעגעתם. רק כמה הערות..

2 גילו של משה היום הוא פי 3 מסכום גיליאן של בתיה וברכה.
בעוד שנתיים יהיה גילו של משה כפול מסכום גילאיהן של בתיה וברכה. מה יהיה גילו של משה בעוד שנתיים?
א. 6  ב. 8  ג. 18 ד.20

אני חושב שבשאלה זאת הדרך המהירה ביותר היא עם נעלמים כאשר סכום הגילאים של בתיה וברכה הוא X אין צורך בהצבת שני נעלמים. מכאן אנו רואים שגילו של משה הוא 3X עכשיו כל שנותר הוא לבנות משוואה מהחלק השני כלומר 3X פלוס 2 =2X פלוס 8

4. היחס בין השועלים לצבועים בועידת המפלגה היה 9:1 אם ברגע האחרון ערקו 32 שועלים למפלגה אחרת, וגורשו מהועידה כשזנבותיהם בין רגליהם, מה מהבאים יכול להיות היחס בין מספר השועלים למספר הצבעים אחרי העריקה? תשובה 1:1

ניתן לראות שהשינוי חל רק בחלק היחס של השועלים ולכן השינוי דהיינו 8 חייב להיות מחלק של מספר השועלים שפרשו. במידה והיו נתונים לך יחסים נוספים את יכולה להשוואת את חלק היחס של הצבועים בין שתי היחסים ולפעול משם כאשר את בודקת אם השינוי ביחס השועלים הוא מחלק של 32

5. לאיזו מקבוצות המספרים הבאות לעולם לא יהיה ממוצע זוגי?
1. קבוצה בעלת מספר אי זוגי של מספרים אי זוגיים
2 קבוצה בעלת מספר זוגי של מספרים ראשוניים
3. קבוצה של שברים
4.קבוצה של מספרים המתחלקים ב-3
התשובה היא 1 הצלחתי את השאלה הזאת אבל איך אני עושה אותה בדרך של ההצבת תשובות?

הצבת תשובות היא דרך שגוזלת זמן ברוב המקרים.
הדרך הכי טובה לדעתי היא הכרת הכללים בחלוקת מספר ובכפולת של מספרים אנו רואים בתשובה אחת שקיים לנו סכום של מספר אי זוגי של אברים אי זוגיים לפי הכלל סכום זה יהיה שווה למספר אי זוגי. יש לחלק מספר זה במספר האברים כדי לקבל את הממוצע כלומר מספר אי זוגי חלוקת מספר אי זוגי במספר אי זוגי לעולם לא תתן מספר זוגי.

לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.