פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

זקוקה לעזרה בבקשה בנושא שטחים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
סיון ש הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 5
  ציטוט סיון ש ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: זקוקה לעזרה בבקשה בנושא שטחים
    פורסם: 22/מאי/2009 ב- 18:48

אני מצרפת תמונה  עם 2 שאלות בנושא שטחים מיוחדים, אשמח אם מישהו יוכל להסביר את העקרון בשאלות, ואם למישהו יש איזה טריקים לפתרון מהיר אני בטוחה שכולנו נשמח..  תודה :-)

לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2009 ב- 19:15
נתחיל בכך שאסור לסרוק, מפני שהדבר מהווה הפרת זכויות יוצרים
עם זאת, לא כתוב שאסור לעזור במקרים כאלו, אז עד שהמנהלים יעיפו את זה (או את, אחרי שיסיימו לעזור לך), אסייע לך בפתרון השאלה. רק אומר שאני לא בטוח שאלו הפתרונות, אז תאשרי לי אם אכן התשובות שאני אומר הן התשובות הנכונות

אתחיל בשאלה השנייה:
זו שאלה של חיסור שטחים של 2 צורות.
שטח הריבוע הוא צצלע בריבוע, וזה יוצא 100 סמ"ר
כדי לדעת את שטח הצורה הכהה, שזה בעצם מעגל בתוך ריבוע, צריך למצוא את רדיוס המעגל.
ע"פ משפט פיתגורס, במשולש שבו 2 הניצבים שווים, מתקיים יחס בצלעות של 1:1:שורש 2 (השורש 2 זה היתר).
לכן, אורך האלכסון, שהוא למעשה הקוטר של המעגל הוא 10 שורש 2.
חצי מהקוטר הוא 5 שורש 2.
לפי הנוסחא של שטח המעגל, יוצא לנו ששטח המעגל הוא 50 פאי. עושים חיסור שטחים, ויוצא לנו שהשטח הכהה הוא 50 פאי מינוס 100, תשובה 1

עם השאלה הראשונה משום מה די הסתבכתי, הניסוח קצת בלבל אותי, ואני גם טיפה חלוד (בגלל זה אני גם לא בטוח לגביל השאלה השנייה. מצטער
לתחילת העמוד
סיון ש הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט סיון ש ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2009 ב- 19:28
היי :)
קודם כל תודה רבה. לא היה לי מושג איך לשאול בלי לסרוק, אז מקסימום אחרי פתרונות השאלות ימחקו.
ובנוגע לשאלה השניה-זה בדיוק מה שעשיתי ואכן התשובה היא (1), אבל אז חשבתי שאולי אסור לומר שהשטח האפור זה מעגל, מה גם שזה לא נראה מעגל בכלל...

ולמישהו יש מושג איך לפתור את השאלה הראשונה?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2009 ב- 19:48
כן, זה יותר נראה כמו אליפסה
אבל מכיוון שאין אליפסה בפסיכו, הסקתי שזה כנראה מעגל שציירו אותו עקום D:

קבלי ביטול, לא התשובה הנכונה

נערך ע"י assafy - 22/מאי/2009 ב- 19:50
לתחילת העמוד
confuse הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 23
  ציטוט confuse ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2009 ב- 20:09
שאלה 1
במשושה משוכלל יש 6 צלעות שוות לכן כשהוא חסום במעגל הוא מחלק את ההיקף ל-6 חלקים שווים. לכן האורך של הקשת של הצורה היא שישית מהיקף המעגל.
בנוסף משושה משוכלל החסום מעגל - צלעו שווה לרדיוס המעגל.
כלומר היקף הצורה היא שישית מהיקף המעגל ועוד הרדיוס אפשר להציב זאת במשוואה ולפתור.
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2009 ב- 20:37
את זה גם אני הבנתי, אבל משום מה זה לא הסתדרת לי בפתרון ולא התאים לאף אחת מהתשובות האפשריות...
לאיזו תשובה הגעת בסוף?
לתחילת העמוד
confuse הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט confuse ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/מאי/2009 ב- 20:51

לתשובה 3. אני אנסה לכתוב את התרגיל כאשר # זה פאי

2#r לחלק 6 + r
ניתן לצמצם ל #r לחלק ל 3 + r
מוציאים  r ומקבלים  r כפול ( פאי לחלק ל3   +  1 )
עושים מכנה משותף וזה יוצא r כפול ( פאי + 3 ביחד לחלק ל3 )
משווים את הביטוי לפאי + 3 שזה היקף הצורה וניתן לצמצם בקלות 
לתחילת העמוד
סיון ש הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט סיון ש ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/מאי/2009 ב- 12:58
תודה!
ולמישהו יש מושג לגבי השאלה השניה?
הרי הצורה האפורה היא אליפסה, האם מותר לחשב כאילו מדובר במעגל?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/מאי/2009 ב- 13:03
אני חושב שכן, עובד שהתשובה שכתבתי לך היא נכונה
בנוסף, אין אליפסה בפסיכומטרי, כך שכנראה פשוט הסרטוט לא משהו...

מאיפה השאלות האלו?
לתחילת העמוד
confuse הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

ציטוט confuse ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/מאי/2009 ב- 14:13

בשאלה השניה הסרטוט קצת מטעה כי זה נראה כמו מלבן. אם תסרטטי ריבוע ותורידי את אחד הקווים המעוגלים תקבלי רבע מעגל החסום בריבוע. את מחשבת את שטח רבע המעגל כאשר הרדיוס הוא צלע הריבוע וזה יוצא 25 פאי. שטח הריבוע הוא 100 סמ"ר מחסרים את שטח הריבוע משטח רבע המעגל ומקבלים 100 פחות 25 פאי. הביטוי הזה הוא מחצית מהשטח הלבן. מכפילים את הביטוי ומקבלים את כל השטח הלבן שזה 200 פחות 50 פאי.

כעת ניתן לחסר את הביטוי משטח כל הריבוע ויוצא ששטח הצורה היא 50 פאי פחות 100. תשובה 1 נכונה.

לתחילת העמוד
סיון ש הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט סיון ש ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 23/מאי/2009 ב- 19:03
תודה רבה חבר'ה  :)
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .141 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.