פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

זמנים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
hayal91 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 61
  ציטוט hayal91 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: זמנים
    פורסם: 04/יוני/2009 ב- 09:06
מה שיטת חלוקת הזמנים המומלצת לפרק? כמה שאלות מכל סוג של בפרק הכמותי? כמה זמן להקדיש לשאלה?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/יוני/2009 ב- 10:52

היי :)

ראה, איני מומחה גדול לאסטרטגיה (עשיתי מפע"ם)
אבל במשך חודשיים התכוננתי לבחינה רגילה, כך שאני זוכר כמה דברים.

1. אין זמן קבוע לכל שאלה. יש שאלות שדקה זה מעט מדי, ויש שאלות שדקה זה הרבה יותר מדי...
2. לפעמים כדאי להשאיר את הגרף לסוף, אבל זה לא קבוע (ומשתנה אצל כל אחד)
3. אם דרך הפתרון לא "קופצת" לך די מהר-אל תתעקש, ודלג לשאלה הבאה
4. טעות שעשיתי בזמנו-אל תפחד משאלות עם הרבה משתנים/נפחים-לפעמים אלו שאלות ממש פשוטות (בעיקר שאלות 1-10, שם אין מסיחים רציניים לרוב), שבמבט ראשון נראות מבהילות מעט, אבל הכי חשוב זה לקרוא את כל השאלה, וגם את התשובות, ורק לאחר מכן לחשוב האם אתה פותר את השאלה. בזמנו, כשהייתי ממשל חלש בפרק הכמותי, קרה לי לא מעט שהייתי ממש נלחץ משאלות עם משתנים למשל, אבל בתחקור הייתי שם לב שאלו שאלות ממש פשוטות, שאם הייתי מקדיש עוד 5-10 שניות להבנת התרגיל, הייתי פותר את השאלה בקלות

סה"כ האסטרטגיה שונה אצל כל אחד, כי הרמה של כל אחד שונה. אתה צריך לראות באילו שאלות קל לך יותר ובאילו שאלות קשה לך יותר. מה שכן, לפני שאתה מתחיל לעבוד עם זמנים, חשוב מאוד לשלוט בחומר. לפני שלומדים לרוץ, חייבים לדעת ללכת, וכמה שזה נשמע קלישאתי-זה נכון, מנסיון
לתחילת העמוד
hayal91 הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

מאמרים: 61
  ציטוט hayal91 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/יוני/2009 ב- 11:03
תראה, בתיכון הייתי ממש טוב במתמטיקה( 5 יח"ל, ציון מעל 90). כל החומר הוא משחק ילדים בשבילי. אין שם אפילו שאלה אחת שאני לא יכול לפתור. הבעיה היחידה היא זמן. יש כמה שאלות שאני יכול לפתור תוך 20-25 שניות ללא שום מאמץ נפשי, ויש גם כאלו שלדעתי שציך איזה 2-3 דקות בשביל לפתור אותם. השאלה היא האם כדאי להתעכב יותר מדקה וכן להגיע לפתרון, או לנחש ולחסוך זמן לשאלות אחרות?

האם זה נכון שלרוב המבחן מסודר מהשאלות הקלות לקשות, ככה שרב השאלות שדורשות זמן זה בסוף?
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/יוני/2009 ב- 11:19
אין קשר בכלל ל-5 יחידות
זה עוזר בתור בסיס, אבל לא מעבר (והיו איתי לא מעט אנשים בקורס שעשו 4 וגם 5 יחידות). אם אני, ש-5 שנים לא נגעתי במתמטיקה עד הקורס (ואם זה לא מספיק, ב-3 יחידות בבי"ס קיבלתי 87 סופי), הגעתי לרמה שאני שולט חזק בחומר בכמותי, אז זו בכלל הוכחה שאין קשר מהותי.
נכון, את בסיס הייתי צריך לבנות לאורך זמן, אבל ברגע שהוא נבנה, הכל "זרם" אצלי

בד"כ הסידור הוא מהשאלה הקלה לקשה (כלומר 1 הכי קל, 25 הכי קשה), אבל זה לא בהכרח ככה. הרבה פעמים יצא לי להיתקל בשאלות 20-25 שהיו לי יחסית קלות, ומנגד שאלות 5-10 שהצריכו ממני לשרוף לא מעט תאים אפורים P:
בכל מקרה, גם שאלות 20-25 אפשר לעיתים לפתור במהירות. ההבדל מתבטא בעיקר במלל ארוך יותר ובמסיחים קשים (למשל 4 תשובות ממש קרובות אחת לשנייה מבחינה מספרית), אבל לא בהכרח בקושי בתרגיל.
אל תשכח שהמרכז הארצי "בונה" את הפרק בכך שזה אפשרי לחלוטין לפתור את הפרק ב-25 דקות (נכון שזה קשה, אבל זה בגבול האפשר כמובן)

ואתה צודק, ולמעשה אמרת את מה שאני אמרתי קודם-יש שאלות שאפשר לפתור בפחות מדקה, ויש שאלות שיש צורך בהרבה יותר מדקה כדי לפתור אותן.
אבל א אתה רואה שאתה נתקע בתרגיל מסוים-עדיף שתעבור הלאה, וקודם תפתור את התרגילים שאתה מצליח לפתור במהרה
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 04/יוני/2009 ב- 14:02
אני אסכם את מה שאסף אמר - אל תפתור לפי הסדר, תפתורקודם כל את השאלות המהירות.
תשאיר את הארוכות לסוף כדי שלא יעכבו אותך סתם.
אין חשיבות למספר השאלה שאתה פותר - שאלה 24 לא "שוה" יותר נקודות משאלה 3,
ולכן כדאיל פתור כמה שיותר שאלות - לא משנה איזה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .234 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.