פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שעורים פרטים יוכלו

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
yossifun הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 82
  ציטוט yossifun ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שעורים פרטים יוכלו
    פורסם: 28/יוני/2009 ב- 11:51
לשפר את היכולת שלי בכמותי או שזה סתם בזבוז כסף<?
אם יש דרך מומלצת ללמוד לבד?.
לתחילת העמוד
assafy הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 968
  ציטוט assafy ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/יוני/2009 ב- 12:05
תראה...
אני  התחלתי מנקודת התחלה נוראית בכמותי. כמה נוראית? כמה דוגמאות:
1. 5 שנים לא למדתי מתמטיקה עד הקורס

2. בכתה י"א עשיתי את הבגרות האחרונה במתמטיקה. עשיתי 3 יחידות, קיבלתי 87 (בהחלט לא ציון ורמה שאפשר להתגאות בהם)

3. קצת פירוט של מה לא ידעתי כשהתחלתי את הקורס:
א. לא למדתי מעגלים בחיים שלי. זה ירד במיקוד, ולכן המורה לא לימדה אותנו על זה. אפילו לא ידעתי שיש דבר כזה בשם פאי. לא ידעתי מה זה רדיוס, איך מחשבים שטח, וכולי
ב. לא ידעתי את סכום הזוויות במרובע. במבחן פתיחה, ששאלו על הזוויות במלבן, לא ידעתי שכל הזוויות שם שוות ל-90. אחרי זה ניגשתי למדריכה שלי ושאלתי אותה איך זה הגיוני.
ג. במבחן אמצע, מתוך 50 שאלות ב-2 פרקי הכמותי, טעיתי ב-27 מתוכן

הציון הסופי שלי בכמותי, במבחן עצמו, היה 128. שווה ערך לכ-10 טעויות. לא מושלם, אבל הספיק לי כדי לקבל ציון מרשים מאוד, שהספיק לי להתקבל לאן שרציתי. ומיותר לציין שבתחילת הקורס, יכולתי רק לחלום על ציון כזה.

איך הצלחתי להשתפר?
חזרתי לבסיס. אחרי המבחן אמצע, שמתי לב שאני רץ מהר מדי. שמתי לב שאני מנסה לפתור על זמנים בלי להבין בכלל את החומר, ושמתי לב שאני לא יודע בכלל איך לגשת לכל שאלה, ושקשה לי להבין איך לפתור כל דבר.
חזרתי לחוברת של ההסרת חלודה, ונתקעתי ע כל נושא עד שהבנתי אותו.
ואז סוף סוף הבנתי למה במלבן כל הזוויות שוות ל-90 מעלות.
הבנתי איך מחשבים שטח גזרה, והבנתי למה ככל שהזווית במעגל מתרחקת מרכז המעגל היא קטנה
הבנתי איך פותרים שאלות נפחים, ושמתי לב שזה לא קשה בפסיכו, ופשוט צריך להפעיל קצת הגיון.
הבנתי שלא כל הזמן צריך לעבוד כמו רובוט ולהציב כפי שמלמדים בקורס, ושלפעמים פתרון אלגברי הוא פי 100 פשוט ומהיר יותר

הטעות שהרבה תלמידי פסיכו עושים בעיני היא שבמקום לנסות להבין לעומק כל מיני חוקים, הם משננים נוסחאות למוות.
במקום לנסות להבין את מה שהסברתי קודם לכן שהבנתי, הם פשוט לוקחים דף ומנסים לשנן עשרות חוקים, משהוש סתם מעמיס על הזכרון.
ברגע שהתחלתי להסתכל על כל מיני צורות בגיאומרטיה למשל ובאמת להבין את כל החוקים שהורו לי לשנן, זה פשוט זרם לי והבנתי בלי בעיה את ההגיון של כל החוקים והנוסחאות, בלי להסתכל על הדפים שנתנו לי לשנן.

וזו ההמלצה שלי לכל אלו שמתקשים בכמותי בפסיכו-לחזור לבסיס, ולעבוד ולהבין בעזרת ההגיון הבריא, ואל בעזרת שינון נוסחאות למוות.
ובאמת אני אומר לך-אני לא עילוי מתמטי, אני רחוק עשרות מונים מההגדרה הזו.
אם הצלחתי, לאחר עבודה מאוד קשה, להבין את כל זה, אני מאמין שכל אחד יכול.
הבעיה היא שהרבה תלמידי פסיכו לא מנסים לעבוד לפי ההגיון, כפי שהסברתי.

באשר למורה פרטי-חשבתי על לקחת מורה פרטי, בעיקר אחרי המבחן אמצע, שראיתי שאני נופל בענק, אבל שוב-האמנתי שאני יכול לבד, וניסיתי את מה שהסברתי לך כעת, ולשמחתי זה עבד :)

נסה לחזור להסרת חלודה להבין לפי הגיון את מה שצריך לדעת לפסיכו. המתמטיקה אינה מסובכת כפי שנהוג לחשוב, והעובדה שיש 4 תשובות אפשריות מקלה מאוד.
וכמובן-אל תעבוד עם זמנים בהתחלה. אתה עוד אל יודע ללכת, אין סיבה שתנסה לרוץ

מקווה שעזרתי קצת, בהצלחה :)
לתחילת העמוד
yossifun הצג רשימה נפתחת
חבר מסור
חבר מסור
צלמית

מאמרים: 82
  ציטוט yossifun ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 28/יוני/2009 ב- 13:07
..

נערך ע"י yossifun - 28/יוני/2009 ב- 22:16
לתחילת העמוד
ooortalll הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש

מאמרים: 31
  ציטוט ooortalll ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/יוני/2009 ב- 11:00
אני את האמת..
פסיכומטרי עשיתי במכון.. ולא הבנתי כמה כמעט בלתי אפשרי (אינדבידואלית) בשלושה חודשים ללמוד את כל החומר שצריך לפסיכומטרי אחרי 4 שנים שידי לא נגעה בעיפרון. ללמוד מה זה מעגל מה זה פאי שהוא לא תפוחים ולשנן מחדש לוח הכפל..
כמובן שכמותי זה מה שהפיל אותי בציון ועכשיו אני עושה פסיכומטרי נוסף..
קראתי פה המלצה שכדאי לקחת כמה שיעורים פרטיים, זה יוצא פחות כסף (אני לקחתי פעם בשבוע..) וישבנו רק על כמותי.. מורה שממש הצליח להעביר לי את ההגיון והבסיס שזה יושב ממש טוב באחת האונות..
עם זאת אם אתה כבר בקורס ורוצה גם מורה פרטי.. זה סתם להלחיץ את עצמך..
המורה שלך בטוח יסכים להשאר אחרי השיעור או שתתקשר או משהו על מנת להעביר לך את החומר..
זהו מכנה משותף לרוב מכוני הפסיכומטרי..

:)
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .188 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.