פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

שאלה קצת דפוקה,בכל זאת מחכה למענה

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
dandan123 הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 3
  ציטוט dandan123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: שאלה קצת דפוקה,בכל זאת מחכה למענה
    פורסם: 30/ספטמבר/2006 ב- 00:04
שלום,
קודם כל אני חדש פה וניראת לי קהילה רצינית שעוזרת להרבה תלמידים/סטודנטים
בימקום לשלם למורים פרטיים או בנוסף למורים פרטיים ויש גם חומר שמתאים לבגרויות הרבה חומר לימוד בקיצור אחלה קהילה וכמובן הפורומים גם עוזרים

יש לי שאלה קצת דפוקה, אבל בכל זאת אני רוצה לישאול אותה אשמח עם תענו לי ותעזרו לי
כיצד אפשר ליזכור את לוח הכפל בעל פה?
כי אני לא ממש זוכר בעל פה וזה לא ממש קל ליזכור הכל .
בדרך כלל בבית ספר,בבית אני משתמש במחשבון, ורוב התלמידים מישתמשים במחשבון ויותר נכון זה עוזר לאותו הרגע לאחר שמתרגלים להישתמש כל פעם במחשבון ניהיה יותר קשה ליזכור בעל פה
כיצד אפשר לרענן את הזיכרון בדרך הכי קצרה ראיתי שגם אתם כתבתם בפרקים ללמידה עצמית בשבוע הראשון:
"שבוע ראשון - שבוע הסרת חלודה"

יש לעבור על חיבור, חיסור, כפל וחילוק כולל סימני פלוס ומינוס.

מקווה שהיתי דיי ברור ושתתיחסו אל השאלה שלי ברצינות ותענו לי כמובן

נערך ע"י dandan123 - 30/ספטמבר/2006 ב- 00:28
לתחילת העמוד
adi123 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מאמרים: 410
  ציטוט adi123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/ספטמבר/2006 ב- 03:28
היי דןדן

השאלה שלך לא דפוקה,ואני זוכרת הרבה תלמידים בקורס הפסיכומטרי שלמדו איתי לא ידעו את לוח הכפל בע"פ,והיה להם די קשה לכן אתה לא היחיד וזו לא שאלה דפוקה.

וכדי ללמוד את לוח הכפל בע"פ אתה צריך לעשות לך כל יום בוחן,לקחת את עצמך בידיים וללמוד נגיד את הכפולות שאתה מתקשה בהן (למשל את הכפולות של 1 ואפס אתה לא צריך ללמוד)

אלך איתך יותר רחוק,הגעת פתאום לכפולות של 6 ואינך יודע כפולות אלו.
מה שאתה עושה, אתה לוקח דף,כותב את כל הכפולות עד 10
ומחשב במחשבון (רק את הכפולות שאינך יודע אתה כותב במחשבון)

והיה ונשארו לך 5 כפולות של 6 שאינך זוכר,אתה מתרגל אותם שוב ושוב ומשנן,כותב את התרגיל,אומר את המספרים בקול רם(זה מאוד עוזר) וכותב את התוצאה.
כך אתה משנן את התוצאות של כפולות של 6 ולאחר מכן חוזר על הכפולות מ-1-6.אתה מבין?כל יום אתה עושה בוחן על כפולה כלשהי.

בסוף תראה אחרי כל כך הרבה תרגול ובחנים אישיים כבר הכפולות של כל המספרים יחרטו לך בזיכרון
ולא תעשה את הטעות של אחותי שחזרה ממבחן וצהלה "אמא הצלחתי במבחן 7X8 זה 54..." היא לא זכרה את התוצאה רק בגלל שהיא לא שיננה טוב את התרגיל.

אתה תראה שאחרי בחנים רבים וכפולות רבות כבר תזכור בעל פה,ולפעמים גם עדיף שיבחנו אותך בע"פ בני משפחה חברים,לתרגול ולשינון.

אגב אותו דבר תעשה עם חזקות, למשל 3 ברביעית, אחרי שינון החזקה הזו אני עד היום זוכרת שהתוצאה היא 81 ואנשים מתפלאים ממני מאיפה הזכרון הזה. התשובה תרגול עצמי והתוצאות מראות יפה כמה התרגול עוזר.

בהצלחה
עדי
עדידי
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט dandan123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/ספטמבר/2006 ב- 09:11
תודה על כל העזרה שלך אני ינסה ואני יראה אם אני יזכור בעל פה
כי באמת ליזכור בעל פה זה עוזר מלא לא תמיד יש מחבון באותו הרגע וגם ביגלל המחשבונים האלו יש הרבה שאחר גם מתקשים בקורסים כמו שאת אמרת
לתחילת העמוד
adi123 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט adi123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/ספטמבר/2006 ב- 11:25
בכיף שמחתי לעזור,ומקווה ששיטה זו תעזור לך לזכור את לוח הכפל, ואם תוכל שבוע הבא לכתוב לי איך עובדת השיטה ואיך הולך עם הבחנים האישיים אשמח לשמוע.
עדידי
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 30/ספטמבר/2006 ב- 13:54

dandan שלום וברוך הבא לאתר

כמו כל דבר - אם רוצים לזכור משהוא בעל פה - צריך לשנן.
יש כל מיני שיטות לחשב את לוח הכפל עם האצבעות וכו', אבל אז זה לא באמת לזכור את לוח הכפל בעל פה...

כמו שאני מניח שאת הטלפון שלך אתה זוכר בעל פה, ואולי אפילו את הטלפון של הבית?...
זאת אומרת שאתה יכול לזכור דברים בעל פה, וכל מה שצריך זה לשנן...

וכמו שאמרה עדי - זו ממש לא שאלה דפוקה! הרבה התניגשים לבחינה הפסיכומטרית לא יודעים את לוח הכפל בעל פה.

בהצלחה.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

ציטוט dandan123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אוקטובר/2006 ב- 08:46

תודה לכולם על העזרה אני ינסה כמה שיותר לשנן ביום ויחזיר לכם תוצאות

כמו כן עדיין לא עשיתי בגרות אני בכיתה י' במגמת מינהל
ועדי אשמח עם תעני לי באי סי קיו שלחתי לך הודעה ליפני כמה ימים ועדיין לא ענית לי
לתחילת העמוד
adi123 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט adi123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אוקטובר/2006 ב- 09:58
דן דן אין לי את האי סי קיו שלך..ומה הכינוי שלך שם? (לרוב פונים אליי משועממים ולכן אני מסננת אותם.
אז תכתוב לי מה כינוי שלך באי סי קיו שלי (177066034)
ותשלח את ההודעה שלך.אוקיי?
עדידי
לתחילת העמוד
adi123 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט adi123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 05/אוקטובר/2006 ב- 11:37
נ.ב

רציתי להוסיף שכבר משבוע הבא אני לא אהיה בארץ
למשך 3 שבועות לטיול בארגנטינה,אז עדיף שתשלח לי את ההודעה עד יום חמישי שאספיק לקרוא אותה.
שיהיה לך יום טוב ובהצלחה
עדידי
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .125 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.