פסיכומטרי

שאלות נפוצות שאלות נפוצות  חפש בפורום   לוח שנה   רישום משתמש חדש רישום משתמש חדש  התחבר [משתמש קיים] התחבר [משתמש קיים]

אוצר מילים

הגב למאמר הגב למאמר
מחבר
  נושא חפש נושא חפש  אפשרויות הודעה אפשרויות הודעה
adi123 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

כתובת: Israel
מצב מקוון: מנותק
מאמרים: 410
  ציטוט adi123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה נושא: אוצר מילים
    פורסם: 21/נובמבר/2009 ב- 23:26
היום למדתי יותר מדי אני חושבת מילים :)
רציתי לשאול על מילים שנתקלתי בהם:

למשל עמוס מליצות=נמלץ מה זה נמלץ ומה זה מליצות? אם אפשרי שתחברו לי משפט שאבין את המילה הזו.

יושב על הגדר=אינו מחליט
עכשיו לפי השיר "יושב על הגדר,רגל פה רגל שם" זאת אומרת הבן אדם אינו מחליט מה לעשות והוא יושב רגל פה רגל שם? זו הכוונה?

הקניט=סנט כאן המילה הקנטה מוכרת לי אך במעורפל וסנט בכלל נתקעתי עם המילה הזו

יש סייג עד כמה אני יכולה לזכור את המילים הללו ואני תולה את יהבי שמישהו יוכל לעזור בנדון :)
עדידי
לתחילת העמוד
ציפי פרימו הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: רמלה
מאמרים: 9
  ציטוט ציפי פרימו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/נובמבר/2009 ב- 12:57
עמוס מליצות= מלא במשלים, כמו שיר של ביאליק שגדוש בקישוטי לשון. נמלץ זה נמשל.. אותו הדבר.. "שירו של יהודה עמיחי היה מסוגנן להפליא וגדוש מליצות, היה בו משל יפייפה  על אם ובתה שהנמלץ הוא בני ישראל וירושלים הקדושה". 

לגבי יושב על הגדר את צודקת, הכוונה היא שאתה עומד בין 2 ברירות "יושב על הגדר רגל פה רגל שם"-אדם שאינו יודע בוודאות לאיזה צד של הגדר הוא שייך, אבל כרגע טוב לו לשבת על הגדר-לא לקחת צד.. ההמשך הוא "בסדר עם כולם. דופק חיוכים לכל הכיוונים..." כאילו הוא מרוויח משני העולמות.. לא החלטי..

להקניט וסנט יש אותה משמעות- לגלוג, לעג, התגרות (בסלנג- "לעקוץ אותו") דוגמא "דני חזר מהגן בוכה ומייבב ששאלה אימו מדוע הוא בוכה ענה לה שהקניטו אותו בגן ואמרו לו שהוא שמן"..
אני זוכרת מילים קשות לפי אסוציאציות למשל" המילה סנט=לגלוג, אז אני אומרת שסנט זה המטבע עם הערך הכי נמוך בארה"ב.. אז כאילו מישהו מזלזל בכה ולועג לך הוא זורק עליך סנט כמו שזורקים לקבצן..
לתחילת העמוד
ציפי פרימו הצג רשימה נפתחת
חבר חדש
חבר חדש
צלמית

כתובת: רמלה
מאמרים: 9
  ציטוט ציפי פרימו ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/נובמבר/2009 ב- 12:58
מזלזל בך*
לתחילת העמוד
amir_e16 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 121
  ציטוט amir_e16 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/נובמבר/2009 ב- 13:24

תגידי מה את צוחקת? בשביל 3-4 מילים שקשה טיפה לזכור את כותבת הודעה ש-5 דקות לוקח לכתוב אותה?! אם היית משקיעה 2 דקות נוספות בשלוש-ארבע מילים הספציפיות הללו היית כבר מדקלמת אותם מתוך שינה. אז עזבי שטויות אני אומר לך ראסמי - לא על כל דבר צריך עזרה.. שתלמדי לתואר ראשון בנושא מסוים את חושבת שיהיה מישהו שיעזור לך בכל דבר קטן? יש קשיים שצריך להתגבר עליהם בעצמך ולפי דעתי מה שכתבת פה אפילו לא היה קושי...   רק מלקרוא את ההודעה שלך אני זוכר מה אומרת כל מילה

לתחילת העמוד
adi123 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט adi123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/נובמבר/2009 ב- 13:27
תודה ציפי אין כמוך עכשיו יותר ברור :)
עדידי
לתחילת העמוד
adi123 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט adi123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/נובמבר/2009 ב- 13:36
לאמיר- אם קל לך כל כך הדברים הללו למה אתה נכנס לפורום של פסיכומטרי אם אתה ממש גאון? אם אתה מחשיב את עצמך כל כך גאון לך לפורום של אוניברסיטאות ואל תהיה כאן בכלל- לא צריכים את העזרה שלך עם אנשים כמוך.
לך חפש פורום אחר-אל תקניט אנשים אחרים שלא מחשיבים את עצמם לגאונים כמוך!
עדידי
לתחילת העמוד
אלעד שווייצר (פסיכו) הצג רשימה נפתחת
מנהל פסיכו
מנהל  פסיכו
צלמית
מנהל הפורום

כתובת: תל אביב
מאמרים: 18183
  ציטוט אלעד שווייצר (פסיכו) ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/נובמבר/2009 ב- 15:42
עדי, אני חשוב שאמיר בסך הכל ניסה לעזור, בדרך שלו.
להראות לך שלדעתו לא לכל דבר קטן צריך עזרה, ולפעמים זה בעיקר פסיכולוגי, כי אם היית משקיעה את הזמן של לכתוב את ההודעה בפורום בללמוד 3 מילים, אולי היית זוכרת אותן.  אבל זו רק דעתו, ונראה לי שההודעה שלו באה מכיוון טוב ולא מכיוון מלגלג.

פסיכו - פסיכומטרי חינם!
לתחילת העמוד
amir_e16 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

מאמרים: 121
  ציטוט amir_e16 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/נובמבר/2009 ב- 18:43

את ממש משוגעת. מישהו אמר משהו על זה שאני גאון?! לדעתי כל בן אדם שהיה קורא את ההודעה שלך היה זוכר את המילים הללו כי חפרת בהודעה הזאת על 3 מילים שאם היית משקיעה דקה נוספת בללמוד אותם הכול היה נפתר. עכשיו תהיי כנה עם עצמך: לא היה עדיף ללמוד עוד 3 דקות את המילים הללו ולזכור אותם מאשר לכתוב הודעות פה בסה"כ זמן מצטבר של איזה חצי שעה? אני סה"כ באתי לטובתך אבל את ילדה ממש חצופה- אז ממני אליך: אני לא חושב שאני גאון  אבל בתור בן אדם שמסתובב באתר הזה מדי פעם אני יכול להגיד דבר אחד : את ילדה מציקה ברמות מטורפות ואני בטוח שכולם חושבים ככה אז המלצה שלי : תשני גישה כי ככה לא תגיעי רחוק בחיים. ועוד משהו: אל תטרחי לכתוב תגובה כי אני לא אכנס לכאן לראות אותה.  תודה ויום טוב

לתחילת העמוד
adi123 הצג רשימה נפתחת
חבר בכיר
חבר בכיר
צלמית

ציטוט adi123 ציטוט  הגב למאמרתגובה קישור ישיר לפירסום זה פורסם: 22/נובמבר/2009 ב- 20:54
לאלעד- איך אני יכולה ללמוד מילים שאני לא יודעת אותן-זה נראה לי קצת אבסורד.
נגיד ומישהו לומד לפסיכומרי ונתקל במילה נמלץ והפירוש שלו-עמוס מליצות
אז תגיד לי אתה בתור תלמיד ולא בתור מדריך איך אתה לומד מילה זו.

או למשל אנקול ופלצור שנתקעתי עם המילים הללו גם,מילים שבכלל לא מובנים הפירושים שלהם.
סהכ כתבתי כאן כמה מילים שנתקלתי בהן ובתור פורום שכותב "נתקלת בבעיה יש מי שיעזור לך" כך פחות או יותר כתוב בדגש מתחת למילולי -אז קיוותי שיעזרו לי .אז תגיד לי למה ציפי כן ידעה איך להגיב לי ואמיר כתב "ולפי דעתי מה שכתבת פה אפילו לא היה קושי" , למה לבוא בגישה כזו, זה מה שהכעיס אותי.
עדידי
לתחילת העמוד
 הגב למאמר הגב למאמר

קפוץ לפורום הרשאות פורום הצג רשימה נפתחת

דף זה נוצר ב .203 שניות.
  Copyright © 2007 Psycho.co.il All rights reserved.